Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλο ειναι να κανεις αλλα αν εσυ δεις οτι ειναι ολα ΟΚ και κρινεις οτι δεν χρειαζεται τοτε μην κανεις. Εγω παντος σου προτεινω για μια εβδομαδουλα να την δουλεψεις να λυσεις και οτι αποριες θα σου δημιουργηθουν μεσα απο το forum εδω, μετα κανεις ενα reset.

Εγω φαντασου επειδη ειχα κανει ενα γερο debloat και ειχα αφαιρεσει πολλες εφαρμογες συστηματος, χτες εκανα μια επαναφορα για να αποφυγω τυχων θεματα. Φαντασου ουτε τα animations δεν εχω απενεργοποιησει και νοιωθω οτι σερνεται σε σχεση με οπως το ειχα στησει.

 

Ναι κατάλαβα! Δίκιο έχεις θα την βάλω ,θα την δοκιμάσω λίγο και μετά θα κάνω μία!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι να κανεις αλλα αν εσυ δεις οτι ειναι ολα ΟΚ και κρινεις οτι δεν χρειαζεται τοτε μην κανεις. Εγω παντος σου προτεινω για μια εβδομαδουλα να την δουλεψεις να λυσεις και οτι αποριες θα σου δημιουργηθουν μεσα απο το forum εδω, μετα κανεις ενα reset.

 

Εγω φαντασου επειδη ειχα κανει ενα γερο debloat και ειχα αφαιρεσει πολλες εφαρμογες συστηματος, χτες εκανα μια επαναφορα για να αποφυγω τυχων θεματα. Φαντασου ουτε τα animations δεν εχω απενεργοποιησει και νοιωθω οτι σερνεται σε σχεση με οπως το ειχα στησει.

Για debloat πρέπει να είναι root??

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για debloat πρέπει να είναι root??

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι με ADB shell το κάνεις και με επαναφορά εργοστασιακων έρχονται όλα πίσω οπότε είναι ασφαλές σε περίπτωση που κάνεις πατάτα. Υπάρχει οδηγός εδώ στο forum από ένα παλικάρι σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οχι με ADB shell το κάνεις και με επαναφορά εργοστασιακων έρχονται όλα πίσω οπότε είναι ασφαλές σε περίπτωση που κάνεις πατάτα. Υπάρχει οδηγός εδώ στο forum από ένα παλικάρι σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις.
Ευχαριστώ πολύ φίλε, θα το ψάξω λίγο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι τη μετάβαση απο samsung στο mate 10 pro.

Στο παρελθόν είχα κάποιες συσκευές huawei, αλλά midrange (p8 lite, p9 lite) αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο, και θυμάμαι ότι υπήρχε ένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Δηλαδή είτε έρχονταν μόνο όταν άναβα την οθόνη είτε με καθυστέρηση. φαντάζομαι αυτό θα έχει λυθεί τώρα, έτσι;

Επίσης μια ερώτηση για τη συσκευή: aod έχει; ειδοποίησεις εμφανίζει πάνω στην aod οθόνη από όλες τις εφαρμογές; (κλήσεις, sms, mail, viber)

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει και ζητώ συγνώμη αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το thread:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι τη μετάβαση απο samsung στο mate 10 pro.

Στο παρελθόν είχα κάποιες συσκευές huawei, αλλά midrange (p8 lite, p9 lite) αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο, και θυμάμαι ότι υπήρχε ένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Δηλαδή είτε έρχονταν μόνο όταν άναβα την οθόνη είτε με καθυστέρηση. φαντάζομαι αυτό θα έχει λυθεί τώρα, έτσι;

Επίσης μια ερώτηση για τη συσκευή: aod έχει; ειδοποίησεις εμφανίζει πάνω στην aod οθόνη από όλες τις εφαρμογές; (κλήσεις, sms, mail, viber)

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει και ζητώ συγνώμη αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το thread:)

AOD ειδοποιήσεις έχω δει για αναπάντητες και για μηνύματα SMS, δεν έχω δει κάτι άλλο.

Σαν email client όμως δεν χρησιμοποιώ αυτό την συσκευής αλλά άλλον.

Εχει όμως led notification χωρίς να το έχω δώσει εγώ πολύ σημασία όμως.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα μικρό review - παρουσίαση του Mate 10 Pro μιας και το έχω έναν χρόνο τώρα για να δοκιμάσω λίγο ερασιτεχνικά το «πώς κάνουμε videos» στο youtube μιας και είναι το πρώτο μου video τέτοιου στυλ.

 

Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο (προφανώς δεν είμαι ούτε επαγγελματίας, ούτε έχω κανένα εξοπλισμό τρελό κτλ), απλά δοκιμάζω νέα πράγματα.

Ίσως να κάνω και άλλα videos σχετικά με τεχνολογία, επιχειρήσεις, προϊόντα-δοκιμές και tutorials web development / programming.

 

Ρίξτε μια ματιά μήπως σας ενδιαφέρει.

 

 

Η κριτική σας θα είναι πολύτιμη πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα μικρό review - παρουσίαση του Mate 10 Pro μιας και το έχω έναν χρόνο τώρα για να δοκιμάσω λίγο ερασιτεχνικά το «πώς κάνουμε videos» στο youtube μιας και είναι το πρώτο μου video τέτοιου στυλ.

 

Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο (προφανώς δεν είμαι ούτε επαγγελματίας, ούτε έχω κανένα εξοπλισμό τρελό κτλ), απλά δοκιμάζω νέα πράγματα.

Ίσως να κάνω και άλλα videos σχετικά με τεχνολογία, επιχειρήσεις, προϊόντα-δοκιμές και tutorials web development / programming.

 

Ρίξτε μια ματιά μήπως σας ενδιαφέρει.

 

 

Η κριτική σας θα είναι πολύτιμη πιστεύω.

 

Μπράβο φίλε πολύ καλός αν κ δεν θα ήθελα να αναφέρεσαι ονομαστικά σε άλλες συσκευές για ευνόητους λόγους.. Έμενα προσωπικά δεν με χαλάει απλά για το ευρή κοινο... Μόνο που τρόμαξα λιγο με την μουσική που μπήκε όταν αναφέρθηκες στα αρνητικά κατά εσένα... Ήταν λιγο σαν θρίλερ....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δείχνει να είναι διαθέσιμη.

 

8hwokNM.jpg

 

Τελικα εκανες την αναβαθμιση να μας πεις εντυπωσεις;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα μικρό review - παρουσίαση του Mate 10 Pro μιας και το έχω έναν χρόνο τώρα για να δοκιμάσω λίγο ερασιτεχνικά το «πώς κάνουμε videos» στο youtube μιας και είναι το πρώτο μου video τέτοιου στυλ.

 

Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο (προφανώς δεν είμαι ούτε επαγγελματίας, ούτε έχω κανένα εξοπλισμό τρελό κτλ), απλά δοκιμάζω νέα πράγματα.

Ίσως να κάνω και άλλα videos σχετικά με τεχνολογία, επιχειρήσεις, προϊόντα-δοκιμές και tutorials web development / programming.

 

Ρίξτε μια ματιά μήπως σας ενδιαφέρει.

 

 

Η κριτική σας θα είναι πολύτιμη πιστεύω.

Πολύ καλή παρουσίαση και πολύ καλός ο λόγος σου.. Δνε κούρασε σε καμία στιγμή.. Μιλούσες επαγγελματικά. Μπράβο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα μικρό review - παρουσίαση του Mate 10 Pro μιας και το έχω έναν χρόνο τώρα για να δοκιμάσω λίγο ερασιτεχνικά το «πώς κάνουμε videos» στο youtube μιας και είναι το πρώτο μου video τέτοιου στυλ.

 

Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο (προφανώς δεν είμαι ούτε επαγγελματίας, ούτε έχω κανένα εξοπλισμό τρελό κτλ), απλά δοκιμάζω νέα πράγματα.

Ίσως να κάνω και άλλα videos σχετικά με τεχνολογία, επιχειρήσεις, προϊόντα-δοκιμές και tutorials web development / programming.

 

Ρίξτε μια ματιά μήπως σας ενδιαφέρει.

 

 

Η κριτική σας θα είναι πολύτιμη πιστεύω.

Παρά πολύ καλή παρουσίαση και συμφωνό και με την κριτική.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή παρουσίαση. Απλά γενικά όλοι όσοι έχουν κάνει κάτι σημαντικό στο YouTube παρουσιάζουν και τον εαυτό τους.

 

Δίνουν την δική τους πινελιά και βγάζουν το πρόσωπο στο γυαλί.

 

Λέω.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/katevase-tin-google-camera-me-to-entyposiako-night-sight-se-huawei-smartphones-me-kirin-970/

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω δοκιμάσει την Google cam εβαλα της ρυθμίσεις που λεει αλλα βγαίνουν χειρότερες απο την κανονική κάμερα .καμια ιδέα σε κάποιον που την δοκιμασε και βγαίνουν καλές οι φωτό

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εγώ την πρότεινα,το βρήκα στο άρθρο, αλλά δεν έχω προλάβει να την δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει την Google cam εβαλα της ρυθμίσεις που λεει αλλα βγαίνουν χειρότερες απο την κανονική κάμερα .καμια ιδέα σε κάποιον που την δοκιμασε και βγαίνουν καλές οι φωτό

Hμερήσιες ή νυχτερινές?

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/katevase-tin-google-camera-me-to-entyposiako-night-sight-se-huawei-smartphones-me-kirin-970/

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχω βάλει αλλά δεν μου κάνει save τις φωτογραφίες. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; φτιάχνει δικό του directory? Δεν το βλέπω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει αλλά δεν μου κάνει save τις φωτογραφίες. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; φτιάχνει δικό του directory? Δεν το βλέπω πουθενά.
Και σε εμένα το ίδιο έκανε αλλά δνε ασχολήθηκα παραπάνω. Uninstall απευθείας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bsg mod settings ->saturation-> back camera -> highlight saturation 2,5 ->shadow saturation 2.2

 

ΜΕ αυτές τις ρυθμίσεις σ εμένα βγάζει αισθητά καλύτερα, ειδικά λεπτομέρειες στο background. Αν δε σας σώνει δοκιμάστε να κάνετε αποδοχή σε όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής. Η δοκιμή έγινε σε τρία σκηνικά και με τα δύο app

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει αλλά δεν μου κάνει save τις φωτογραφίες. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; φτιάχνει δικό του directory? Δεν το βλέπω πουθενά.
Στην συλλογή μπαίνω και τις βλέπω. Εκεί που είναι κ οι φωτογραφίες απ την κάμερα την δικιά μας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογή μπαίνω και τις βλέπω. Εκεί που είναι κ οι φωτογραφίες απ την κάμερα την δικιά μας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου σώζει την φωτογραφία που τραβάει. Και έχω δώσει όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή. Δεν καταλαβαίνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην συλλογή μπαίνω και τις βλέπω. Εκεί που είναι κ οι φωτογραφίες απ την κάμερα την δικιά μας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου σώζει την φωτογραφία που τραβάει. Και έχω δώσει όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή. Δεν καταλαβαίνω...

Εντωμεταξύ σε video mode σώζει κανονικά το video που τραβάει

Link to comment
Share on other sites

Πριν την επαναφορά των εργοστασιακων ρυθμισεων παιδια χρειαζεται δημιουργία αντιγραφων ασφαλειας?
Link to comment
Share on other sites

bsg mod settings ->saturation-> back camera -> highlight saturation 2,5 ->shadow saturation 2.2

 

ΜΕ αυτές τις ρυθμίσεις σ εμένα βγάζει αισθητά καλύτερα, ειδικά λεπτομέρειες στο background. Αν δε σας σώνει δοκιμάστε να κάνετε αποδοχή σε όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής. Η δοκιμή έγινε σε τρία σκηνικά και με τα δύο app

 

Συμφωνώ κι εγώ. Μόλις αντικατέστησα την εργοστασιακή. Έχει λίγο πιο ξεθωριασμένα χρώματα αλλά έχει καλύτερη λεπτομέρεια και στις βραδινές. Επίσης η selfie είναι πολύ ανώτερη και το bokeh effect λειτουργεί πολύ καλύτερα. Τέλος η ασπρίλα ακόμη και σε πολύ φωτεινά περιβάλλοντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...