Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά δεν μπορώ να βρω κάποια έλλειψη στο κινητό.

Έχει τα πάντα και κάνει τα πάντα. Μπορεί όχι τέλεια αλλά σίγουρα πάρα πολύ καλά.

 

Για τα xiaomi, ναι πάρτε. Και αρχίστε μετά να ψάχνετε σε ποιο region παίζει σωστά το δικό σας. Ταϊλάνδη? Μαλαισία? Ινδία? Και ο Θεός (ή ο Βούδας) να σας βοηθήσει!

Για να μην πούμε για την 1 χρόνο εγγύηση Κίνας, βέβαια!

 

Και τι mode νύχτας λέτε κάποιοι βρε παιδιά? Πρώτη η hua δεν έδωσε το χερατο night mode? Δεν το έχει το κινητό μας? Για ψαχτε το λίγο καλύτερα, γιατί μου φαίνεται ότι έχουμε και εδώ κατ' επάγγελμα γρινιαριδες, που δεν κάνουν τον κόπο καν να δουν τα βασικά!

 

Και βέβαια το ωραίο είναι ότι όταν η hua έδωσε το night mode με το Ρ20, κάποιοι άχρηστο το ανέβαζαν, βλακεία το κατέβαζαν. Μετά βέβαια, όταν το ενσωμάτωσαν και άλλοι κατασκευαστές με updates, τότε ανακάλυψαν την Αμερική.

 

Να μην το συνεχίσω όμως. Απλά κάποιοι να κοιτάξουν λίγο το πρόβλημα με την μνήμη τους. Εντάξει τα χρυσόψαρα λόγο της φύσης τους, δικαιολογουνται. Αυτοί όμως όχι!

 

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φανατικέ ... και δίκιο να είχες σε αυτά που λες, δυστυχώς το έχασες με την επιθετικότητα που βγάζεις.

Πες ότι θες να πεις χωρίς πολλές σάλτσες, εξάλλου γνώμες λέμε εδώ και δεν περνάμε από την Ιεαρά εξέταση.

Μέρες γιορτινές είναι, πάρτο λίγο αλλιώς! Το ότι εσύ βλέπεις κάτι τέλειο (που στις 2 πρώτες γραμμές το αναίρεσες ο ίδιος), δεν σημαίνει πως όλοι πρέπει να πάμε με την λογική σου!

Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βράδυ πχ έχω μέγιστο drain 2% στην χειρότερη... Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το να σηκώνεις το τηλέφωνο και αυτόματα να κάνει face unlock? Εγώ επειδή το έχω και στην μηχανή ήταν απίστευτα ενοχλητικό

 

Sent from my Mate 10 pro

Με τι ποσοστό το αφήνεις το βράδυ και έχεις τόσο μικρό drain;το έχω ενεργοποιημενο το αυτόματο σήκωμα για να ξυπνήσει η συσκευή με Face Unlock αλλά όχι αυτόματα, ξεκλειδώνει με σύρσιμο, αλλά και απενεργοποιημενο που το είχα δεν είδα διαφορά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νέος κάτοχος εδώ. Κάποιες ερωτησούλες..

Ποια είναι η τελευταία έκδοση πριν το emui 9; Το 9 έχει έρθει σε κανέναν με ota update ή το έχετε περάσει χειροκίνητα;

Τελευταία έκδοση μου βγάζει την 157 ακόμα και αν πατήσω "Λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νέος κάτοχος εδώ. Κάποιες ερωτησούλες..

Ποια είναι η τελευταία έκδοση πριν το emui 9; Το 9 έχει έρθει σε κανέναν με ota update ή το έχετε περάσει χειροκίνητα;

Τελευταία έκδοση μου βγάζει την 157 ακόμα και αν πατήσω "Λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου".

Αυτή είναι την κατεβάζεις την περνάς

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι την κατεβάζεις την περνάς

 

Sent from my Mate 10 pro

Ευχαριστώ. Την έχω ήδη περασμένη δεν μου βγάζει καλά άλλη γι'αυτό ρώτησα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με την κάμερα, υπάρχουν κάποιες στάνταρ ρυθμίσεις που μπορώ να βάλω για να βελτιωθούν λίγο τα χρώματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με την κάμερα, υπάρχουν κάποιες στάνταρ ρυθμίσεις που μπορώ να βάλω για να βελτιωθούν λίγο τα χρώματα;

 

Καλημέρα!Στο αυτόματο έχεις δοκιμάσει τα έντονα χρώματα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά και πάλι δεν μου κάθεται καλά στο μάτι.

 

Ε τότε θα πρέπει να παίξεις με manual ρυθμίσεις τις οποίες δεν ξέρω καθόλου γιατί το αυτόματο με καλύπτει μια χαρά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φανατικέ ... και δίκιο να είχες σε αυτά που λες, δυστυχώς το έχασες με την επιθετικότητα που βγάζεις.

Πες ότι θες να πεις χωρίς πολλές σάλτσες, εξάλλου γνώμες λέμε εδώ και δεν περνάμε από την Ιεαρά εξέταση.

Μέρες γιορτινές είναι, πάρτο λίγο αλλιώς! Το ότι εσύ βλέπεις κάτι τέλειο (που στις 2 πρώτες γραμμές το αναίρεσες ο ίδιος), δεν σημαίνει πως όλοι πρέπει να πάμε με την λογική σου!

Φιλικά...

Φανατικός είμαι. Τι περίμενες! ;)

 

Η αλήθεια είναι ότι εκνευρίζομαι με τα "παπαγαλάκια" που γυρνάνε τα νήματα και γράφουν τρολιές, έτσι για να δημιουργούν θέματα.

Το νήμα του Mate 20 το έχουν κυριολεκτικά ξεσκίσει! Τα βλέπω πότε - πότε και από εδώ και.....

 

 

PS: Τέλειο δεν το είπα πουθενά. Ότι τα κάνει όλα όμως, τα κάνει. Και πολύ καλά μάλιστα.

Να είχε και ράδιο και 3.5 βισμα ακουστικών και προσωπικά δεν θα ήθελα τίποτα άλλο!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

https://docs.google.com/document/d/1LV030WswO3uLqr78eqjALBqOCzG3MDAhKX2X8WWlHQw/edit?usp=sharing

 

Οριστε μια λιστα με εφαρμογες που απεγκατεστησα μεσω ADB Shell και χωρις προβλημα. Τωρα περιμενω την Pie να κανω εκει ενα καλο debloat.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενώσω 2 επαφές στον κατάλαγο, έψαξα έψαξα δεν τα κατάφερα.

Προσπάθησα να στείλω ένα κομμάτι από τη μουσική (με Bluetooth) σε άλλο κινητό, τίποτα.

Ήθελα να ακούω μουσική και να το φορτίζω ταυτόχρονα, εκεί και αν είναι τίποτα!!!!!

 

Αυτά είναι μειονεκτήματα κύριοι. Χαχαχαχαχα

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενώσω 2 επαφές στον κατάλαγο, έψαξα έψαξα δεν τα κατάφερα.

Προσπάθησα να στείλω ένα κομμάτι από τη μουσική (με Bluetooth) σε άλλο κινητό, τίποτα.

Ήθελα να ακούω μουσική και να το φορτίζω ταυτόχρονα, εκεί και αν είναι τίποτα!!!!!

 

Αυτά είναι μειονεκτήματα κύριοι. Χαχαχαχαχα

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρώτο με τις επαφές δεν το γνωριζω, δεν καταλαβαίνω και σε τι χρησιμεύει. Γιατί να ενώσεις δύο ξεχωριστές επαφές?

 

Για το μουσικό κομμάτι, το μαρκάρεις, κάτω δεξιά στις 3 τελείες, κοινή χρήση, επιλέγεις το Bluetooth.

 

Για να φορτίζει και ν' ακούς και μουσική ταυτόχρονα θέλεις κάτι τέτοιο :

https://www.amazon.co.uk/Headphone-ACCGUYS-Charging-Adapter-Huawei/dp/B071FJ68S4

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο με τις επαφές δεν το γνωριζω, δεν καταλαβαίνω και σε τι χρησιμεύει. Γιατί να ενώσεις δύο ξεχωριστές επαφές?

 

Για το μουσικό κομμάτι, το μαρκάρεις, κάτω δεξιά στις 3 τελείες, κοινή χρήση, επιλέγεις το Bluetooth.

 

Για να φορτίζει και ν' ακούς και μουσική ταυτόχρονα θέλεις κάτι τέτοιο :

https://www.amazon.co.uk/Headphone-ACCGUYS-Charging-Adapter-Huawei/dp/B071FJ68S4

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Με τις επαφές συμβαίνει να δημιουργούνται κάποιες φορές παραπάνω από μια για το ίδιο πρόσωπο λόγω ύπαρξης profile σε viber, Skype κλπ.

Τεσπα η Samsung το έχει. Και το mate έχει κάτι αντίστοιχο αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω. Έτσι καμιά 10αριά που μεταφέρθηκαν διπλές από το s6, τις ένωσα μία μία.

 

Για τα κομμάτια το έψαξα, θα το ξαναδώ άλλη μια φορά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο με τις επαφές δεν το γνωριζω, δεν καταλαβαίνω και σε τι χρησιμεύει. Γιατί να ενώσεις δύο ξεχωριστές επαφές?

 

Για το μουσικό κομμάτι, το μαρκάρεις, κάτω δεξιά στις 3 τελείες, κοινή χρήση, επιλέγεις το Bluetooth.

 

Για να φορτίζει και ν' ακούς και μουσική ταυτόχρονα θέλεις κάτι τέτοιο :

https://www.amazon.co.uk/Headphone-ACCGUYS-Charging-Adapter-Huawei/dp/B071FJ68S4

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Την κοινή χρήση στο Samsung την έχω χρησιμοποιήσει, εδώ δεν την βλέπω κάπου... 49760be0da3cc83dd0ce66cd1a76dfb2.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές, όπως σου έγραψα, δεν το ξέρω, δεν μου χρειάστηκε και ποτέ. Το viber δεν το δουλεύω.

 

Για τα μουσικά κομμάτια δουλεύει μια χαρά. Το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για τα τραγούδια, δε γίνεται από εκεί που πας να το κάνεις...

Γίνεται στους φακέλους, μουσική, κρατάς πατημένο το τραγούδι που θες, πατάς κάτω τις τρεις τέλειες, share και εκεί επιλέγεις bluetooth... b4e7e715913d1283ded6059e07d70424.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τα τραγούδια, δε γίνεται από εκεί που πας να το κάνεις...

Γίνεται στους φακέλους, μουσική, κρατάς πατημένο το τραγούδι που θες, πατάς κάτω τις τρεις τέλειες, share και εκεί επιλέγεις bluetooth... b4e7e715913d1283ded6059e07d70424.jpg

Ίσως δε βλέπουμε το ίδιο μενού, τι να πω. Και αν το επιλέξεις και πατήσεις κάτω τις τρεις γραμμές, πάλι δυο επιλογές μου βγάζει ( διαγραφή και κάτι άλλο) fc189c9754456b6d7216006e09aeeade.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πατάς στα τραγούδια μέσα από την εφαρμογή Μουσική και εκεί δε γίνεται αυτό που θες...

Πρέπει να πας στους φακέλους και να βρεις τον φάκελο Μουσική, όχι την εφαρμογή...

61e30e4b1d5b14e66d3e10aa2b68f4b9.jpg290641f9b85f4f5f32a15dc1a28bbef5.jpg

Edited by non_serviam_
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πατάς στα τραγούδια μέσα από την εφαρμογή Μουσική και εκεί δε γίνεται αυτό που θες...

Πρέπει να πας στους φακέλους και να βρεις τον φάκελο Μουσική, όχι την εφαρμογή...

61e30e4b1d5b14e66d3e10aa2b68f4b9.jpg290641f9b85f4f5f32a15dc1a28bbef5.jpg

Check.!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι μακριά η ημέρα της αναβάθμισης.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενώσω 2 επαφές στον κατάλαγο, έψαξα έψαξα δεν τα κατάφερα.

Προσπάθησα να στείλω ένα κομμάτι από τη μουσική (με Bluetooth) σε άλλο κινητό, τίποτα.

Ήθελα να ακούω μουσική και να το φορτίζω ταυτόχρονα, εκεί και αν είναι τίποτα!!!!!

 

Αυτά είναι μειονεκτήματα κύριοι. Χαχαχαχαχα

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για ρίξε μια ματιά e43b4298591f3306212880d467451ae0.jpgcf2f06a574ad6f975c7d3a36f0306fac.jpg

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής,mocha brown,από χτες το χρησιμοποιώ,κ είμαι ενθουσιασμένος.

Έλεγα να περάσω τον Nova αλλά προς το παρόν θα το αφήσω ως έχει γιατί μου φαίνεται παιχνιδιάρικο.

To dark mode επίσης το ομορφαίνει περισσότερο.

Η μαμά flip θήκη πανέμορφη,δίνει premium αίσθηση,αλλά όμως και την αίσθηση ότι το κινητό είναι απροστατευτο.Στα 10€ που την πήρα Black Friday ok για κάποιες χρήσεις,για παραπάνω δεν αξιζει με τίποτα.

Η Spigen προστατεύει αλλά κρύβει την ομορφιά του κινητού,μια Nillkin διαφανής που καφετιζει είναι αυτή που στο μάτι κάθεται καλά,αλλά δίνει βασική προστασία μόνο.

Βασικά είναι ένα κινητό κόσμημα χωρίς θήκη, και κρίμα που πρέπει να του βάλεις μια.

Καλή Κυριακή σε όλους.

ΥΣ Περιμένω κάποια τζάμια από έναν Άγγλο που γι αλλά τηλέφωνα εμεινα ικανοποιημένος,και κάποια Nillkin από Ali που τα βλέπω ομως σε κάνα μήνα.Μέχρι τότε η χρήση θα είναι ελεγχόμενη :)

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής,mocha brown,από χτες το χρησιμοποιώ,κ είμαι ενθουσιασμένος.

Έλεγα να περάσω τον Nova αλλά προς το παρόν θα το αφήσω ως έχει γιατί μου φαίνεται παιχνιδιάρικο.

To dark mode επίσης το ομορφαίνει περισσότερο.

Η μαμά flip θήκη πανέμορφη,δίνει premium αίσθηση,αλλά όμως και την αίσθηση ότι το κινητό είναι απροστατευτο.Στα 10€ που την πήρα Black Friday ok για κάποιες χρήσεις,για παραπάνω δεν αξιζει με τίποτα.

Η Spigen προστατεύει αλλά κρύβει την ομορφιά του κινητού,μια Nillkin διαφανής που καφετιζει είναι αυτή που στο μάτι κάθεται καλά,αλλά δίνει βασική προστασία μόνο.

Βασικά είναι ένα κινητό κόσμημα χωρίς θήκη, και κρίμα που πρέπει να του βάλεις μια.

Καλή Κυριακή σε όλους.

ΥΣ Περιμένω κάποια τζάμια από έναν Άγγλο που γι αλλά τηλέφωνα εμεινα ικανοποιημένος,και κάποια Nillkin από Ali που τα βλέπω ομως σε κάνα μήνα.Μέχρι τότε η χρήση θα είναι ελεγχόμενη :)

 

 

 

Δυστηχώς προστασία και ομορφιά καμία θήκη δεν προσφέρει.Η το ένα η το άλλο.Εγω παίρνω πάντα διάφανες θήκες σιλικόνης τα υπολοιπα τα θεωρώ υπερβολές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...