Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω αν κρίνω από εδώ --->>

Αλλά δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις στο σέρβις! Να φανταστώ σου έπεσε και έχει σημάδια?:(

 

Και μου έχει πέσει και λόγο του ότι έχω το βίτσιο να αλλάζω συχνά θήκες και να παίρνω από ebay διάφορες ,με το βαλε βγάλε και με τις σκόνες κτλ κάνει σημαδακια!Θα πάρω αύριο στο service!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μια βοήθεια. Ανοίγω για παραδειγμα την εφαρμογή yahoomail και στα μηνύματα οταν πατάω σε διάφορα link ανοιγει συγκεκριμένο περιηγητή. Πως μπορω να βαλω ν ανοίγει με mozilla η οτι άλλο θέλεις? Από τις εφαρμογές νομίζω τον εχω προεπιλεγμενο αλλα τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,κάτοχος εδώ κ μια εβδομάδα. Το αλλαξα με το Nokia 8 που είχα.το μόνο αρνητικό που με ενοχλεί πιο πολύ από όλα στην συσκευή είναι η έλλειψη του ράδιο.

παρατήρησα επισης ότι δεν μπορεί να κάνει το viber διπλή εφαρμογή. Το WhatsApp το βγάζει σαν επιλογή.

Μου άρεσε πολύ κ το ημερολόγιο της Huawei.απο τα καλύτερα σε Android.έκατσα μια 2 φορές για να το κάνω root,αλλά με ζόρισε λίγο η διαδικασία. Θα προσπαθήσω πάλι σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,κάτοχος εδώ κ μια εβδομάδα. Το αλλαξα με το Nokia 8 που είχα.το μόνο αρνητικό που με ενοχλεί πιο πολύ από όλα στην συσκευή είναι η έλλειψη του ράδιο.

παρατήρησα επισης ότι δεν μπορεί να κάνει το viber διπλή εφαρμογή. Το WhatsApp το βγάζει σαν επιλογή.

Μου άρεσε πολύ κ το ημερολόγιο της Huawei.απο τα καλύτερα σε Android.έκατσα μια 2 φορές για να το κάνω root,αλλά με ζόρισε λίγο η διαδικασία. Θα προσπαθήσω πάλι σήμερα

Σε σχέση με το Nokia τι διαφορές βλέπεις;;; Οθόνη κάμερα , ήχος , δακτυλικό αποτύπωμα , ταχύτητα κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί πλέον να ρουταριστει. Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον boot και δεν βλέπω το πώς.

Εκτός αν το πήρες μεταχειρισμένο, ήδη ξεκλειδωτο, οπότε λογικά είναι εύκολο από εκεί και μετά.

Το ραδιόφωνο είναι δυστυχώς μια σοβαρή έλλειψη. Και εγώ πιστεύω ότι πολύ κακώς έχει εξαφανιστεί πλέον από τις ναυαρχίδες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί πλέον να ρουταριστει. Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον boot και δεν βλέπω το πώς.

Εκτός αν το πήρες μεταχειρισμένο, ήδη ξεκλειδωτο, οπότε λογικά είναι εύκολο από εκεί και μετά.

Το ραδιόφωνο είναι δυστυχώς μια σοβαρή έλλειψη. Και εγώ πιστεύω ότι πολύ κακώς έχει εξαφανιστεί πλέον από τις ναυαρχίδες.

Αλήθεια, πως καταλαβαίνει κανείς αν είναι ή αν ήταν ποτέ root;;;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εδω και 2 μερες μου παρουσιασε το εξης. Με ανοιχτο το wifi δουλευω κανονικα, μολις ανοιξω το Bluetooth σχεδον χανω την σύνδεσή, αργει να βρει το wifi και σέρνεται. Μολις κλεισω το Bluetooth επανέρχεται κανονικα. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πως καταλαβαίνει κανείς αν είναι ή αν ήταν ποτέ root;;;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Για το mate συγκεκριμένα δεν γνωρίζω, αλλά στα Ρ9 & Ρ10 που τα έκανα debrand, ξέρω ότι εφόσον φλασαρίστικαν στην συνέχεια με ένα original firmware είναι πρακτικά αδύνατον να το καταλάβεις ότι έγιναν κάποια στιγμή root. Ότι δηλαδή κάποιος ξεκλείδωσε κάποια στιγμή τον bootloader. Και αυτό γιατί μετά το φλασάρισμα πλέον γίνονταν πάλι locked.

Δεν είχε δηλαδή κάποιο τρίτο state, όπως πχ “relocked”.

Μόνον η ίδια η Hua μπορούσε να το ξέρει, καθώς έπαιρνες unlock code από αυτούς.

Τώρα για να δεις αν αυτή τη στιγμή είναι rooted το κινητό σου, μπορείς να το τσεκάρεις με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=el

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φτιάξει λογαριασμό στο HUAWEI ID και στο HI Care ?

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Nokia τι διαφορές βλέπεις;;; Οθόνη κάμερα , ήχος , δακτυλικό αποτύπωμα , ταχύτητα κ.λ.π.

Το 8αρι ήταν η πρώτη μου ναυαρχίδα.Μου άρεσε πάρα πολύ η οθονη, έχει πολύ λαμπρότητα.με εντυπωσίασε με τη φυσιικοτητα(ενας φίλος που ασχολείται με αυτά μου είπε ότι είναι πολύ κοντά στο touch,προς τα πάνω δλδ, κ είναι καλό. Οι κάμερες με την εφαρμογή του pixel έχουν καλη απόδοση.σαν υλοποίηση όπως λένε κ οι πιο έμπειροι είναι πολύ δυνατες,εγώ είμαι λίγο άσχετος κδεν μπορώ να καταλάβω διαφορά σε καθαρότητα σε σχέση με το Mate.ο ήχος του Mate μου φαίνεται πιο γεμάτος κ μπάσος. Το αποτύπωμα εμένα μου άρεσε που το έχει μπροστά, αλά έχει μεγάλα bezel. Να φανταστείς με 5.3 οθόνη έχει σχεδόν τις ίδιες διαστάσεις με το Mate.πηγαινει σφαίρα παντως.κ φοβερό δέσιμο η συσκευή κ πολύ λεπτη.το mate το πήρα λόγω του ότι είναι δικαρτο.παντως με το 8αρι ασχολούμουν λιγότερο με την συσκευή από ότι με αυτό.είχα βάλει κ το launcher της blackberry με το hub κ όλα ήταν στη θέση τους.στα του θηρίου Mate τώρα,προσπαθώ να βρω κάποιο τρίωρο να βρω τρόπο να το rootαρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε φτιάξει λογαριασμό στο HUAWEI ID και στο HI Care ?

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα χθες μέσω xda για bootloader κ πατώντας το link που δίνει μου άνοιξε την σελίδα της Huawei αλλά δεν βρήκα πως μπορώ να κάνω login ή register

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί πλέον να ρουταριστει. Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον boot και δεν βλέπω το πώς.

Εκτός αν το πήρες μεταχειρισμένο, ήδη ξεκλειδωτο, οπότε λογικά είναι εύκολο από εκεί και μετά.

Το ραδιόφωνο είναι δυστυχώς μια σοβαρή έλλειψη. Και εγώ πιστεύω ότι πολύ κακώς έχει εξαφανιστεί πλέον από τις ναυαρχίδες.

Κρίμα να μην μπορούμε να το ρουταρουμε, υπάρχουν 2-3 εφαρμογές που είναι πάρα πολύ εξυπηρετικές, από ότι θυμάμαι. Ειδικά το 2lines for viber βόλευε πάρα πολύ. Το ράδιο υπάρχει περίπτωση με ρουτ να βρεθεί τρόπος να παίξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά από αρκετούς μήνες ξανά κάτοχος της συσκευής, έχω την 157 και επειδή έχω κάρτα cosmote μου έβγαλε ένα μικρό αρχείο για κατέβασμα, μάλλον είναι της cosmote, αν και η συσκευή δεν είναι από ote ή Γερμανό, το εγκαθιστώ;θα γίνει branded η συσκευή; θα αργούν τα update;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά από αρκετούς μήνες ξανά κάτοχος της συσκευής, έχω την 157 και επειδή έχω κάρτα cosmote μου έβγαλε ένα μικρό αρχείο για κατέβασμα, μάλλον είναι της cosmote, αν και η συσκευή δεν είναι από ote ή Γερμανό, το εγκαθιστώ;θα γίνει branded η συσκευή; θα αργούν τα update;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν θα γίνει branded η συσκευή σου. Ρυθμίσεις δικτύου είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ φίλε, πότε λέτε να πάρουμε μια Android 9;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ φίλε, πότε λέτε να πάρουμε μια Android 9;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιστεύω ότι μέχρι τα μέσα του Δεκεμβρίου θα την πάρουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 8αρι ήταν η πρώτη μου ναυαρχίδα.Μου άρεσε πάρα πολύ η οθονη, έχει πολύ λαμπρότητα.με εντυπωσίασε με τη φυσιικοτητα(ενας φίλος που ασχολείται με αυτά μου είπε ότι είναι πολύ κοντά στο touch,προς τα πάνω δλδ, κ είναι καλό. Οι κάμερες με την εφαρμογή του pixel έχουν καλη απόδοση.σαν υλοποίηση όπως λένε κ οι πιο έμπειροι είναι πολύ δυνατες,εγώ είμαι λίγο άσχετος κδεν μπορώ να καταλάβω διαφορά σε καθαρότητα σε σχέση με το Mate.ο ήχος του Mate μου φαίνεται πιο γεμάτος κ μπάσος. Το αποτύπωμα εμένα μου άρεσε που το έχει μπροστά, αλά έχει μεγάλα bezel. Να φανταστείς με 5.3 οθόνη έχει σχεδόν τις ίδιες διαστάσεις με το Mate.πηγαινει σφαίρα παντως.κ φοβερό δέσιμο η συσκευή κ πολύ λεπτη.το mate το πήρα λόγω του ότι είναι δικαρτο.παντως με το 8αρι ασχολούμουν λιγότερο με την συσκευή από ότι με αυτό.είχα βάλει κ το launcher της blackberry με το hub κ όλα ήταν στη θέση τους.στα του θηρίου Mate τώρα,προσπαθώ να βρω κάποιο τρίωρο να βρω τρόπο να το rootαρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα χθες μέσω xda για bootloader κ πατώντας το link που δίνει μου άνοιξε την σελίδα της Huawei αλλά δεν βρήκα πως μπορώ να κάνω login ή register

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρίμα να μην μπορούμε να το ρουταρουμε, υπάρχουν 2-3 εφαρμογές που είναι πάρα πολύ εξυπηρετικές, από ότι θυμάμαι. Ειδικά το 2lines for viber βόλευε πάρα πολύ. Το ράδιο υπάρχει περίπτωση με ρουτ να βρεθεί τρόπος να παίξει;

Δυστυχώς φίλε μου. Συμβατικό ραδιόφωνο, last year!

Δεν υπάρχει. Ούτε έχω διαβάσει πουθενά για after root λειτουργία. Απλά δεν υπάρχει το συγκεκριμένο hardware στο soc, οπότε δεν υπάρχει και περίπτωση.

 

Τώρα για το ξεκλείδωμα του boot, γίνονταν μέχρι πρίν λίγο καιρό και μάλιστα από επίσημο κανάλι της Hua.

Αποφάσισαν όμως να το σταματήσουν γενικότερα σαν παροχή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader υπαρχει ενα free tool αλλα πρεπει να εισαι σε παλιο firmware ωστε να δουλεψει το exploit οποτε το ξεχνας.

Μετα υπαρχουν online υπηρεσιες με πληρωμη αλλα η πιο σιγουρη ειναι η FunkyHuawei.

Υπαρχει περιπτωση με την Android Pie να μην μπορεις να ξεκλειδωσεις bootloader και να σου εμφανιζει γκρι την επιλογη μεσα στα developer tools.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 είναι το πρώτο μου smartphone που δεν μου χει έρθει η επιθυμία να το κάνω root. Ουσιαστικά 2-3 μικρό ελλείψεις έχει κατά την γνώμη μου, άρα δεν το χρειάζεται το root.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader υπαρχει ενα free tool αλλα πρεπει να εισαι σε παλιο firmware ωστε να δουλεψει το exploit οποτε το ξεχνας.

Μετα υπαρχουν online υπηρεσιες με πληρωμη αλλα η πιο σιγουρη ειναι η FunkyHuawei.

Υπαρχει περιπτωση με την Android Pie να μην μπορεις να ξεκλειδωσεις bootloader και να σου εμφανιζει γκρι την επιλογη μεσα στα developer tools.

Επί πληρωμή, ναι βρίσκεις. Μιλάμε όμως τώρα για πενηντάρια!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για το mate συγκεκριμένα δεν γνωρίζω, αλλά στα Ρ9 & Ρ10 που τα έκανα debrand, ξέρω ότι εφόσον φλασαρίστικαν στην συνέχεια με ένα original firmware είναι πρακτικά αδύνατον να το καταλάβεις ότι έγιναν κάποια στιγμή root. Ότι δηλαδή κάποιος ξεκλείδωσε κάποια στιγμή τον bootloader. Και αυτό γιατί μετά το φλασάρισμα πλέον γίνονταν πάλι locked.

Δεν είχε δηλαδή κάποιο τρίτο state, όπως πχ “relocked”.

Μόνον η ίδια η Hua μπορούσε να το ξέρει, καθώς έπαιρνες unlock code από αυτούς.

Τώρα για να δεις αν αυτή τη στιγμή είναι rooted το κινητό σου, μπορείς να το τσεκάρεις με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=el

Να σαι καλά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά με το επικείμενο Black Friday και κοιτώντας τις προσφορές σε smartphones,δεν μπορώ να πω ότι με ελκύει κάποιο έτσι ώστε να αλλάξω το mate!Είναι και όλα με το notch το οποίο απεχθάνομαι και γενικά δεν μπορώ να πω ότι θα έκανα τη μετάβαση και φέτος για κάποιο!Ίσως μόνο για το pixel 3 λόγω pure android και κάμερας!Αλλά είναι και πανάκριβο και δεν υπάρχει και αντιπροσωπεία εδώ πέρα!Οπότε και φέτος άνετα με το 10 το καλό και βλέπουμε του χρόνου τι θα μας δείξουν..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο ερωτησούλες.

1. Τώρα που η Huawei έχει σταματήσει το ξεκλείδωμα του bootloader, απο funky huawei μπορούμε να τον ξεκλειδωσουμε.

2. Αξίζει??

 

ΥΓ: Όλες τις συσκευές μου τις είχα με root και δοκίμαζα διάφορες rom, εφαρμογές κλπ.

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι δίνουν unlock code. Δεν το έχω προσπαθήσει. Σιγά μην τους σκάσω 50 ευρώ!

Ούτε γι' αστείο!

 

Τώρα το αν αξίζει ή όχι, για μένα ήδη σου απάντησα. Για σένα, εσύ ξέρεις!

 

Μία συμβουλή. Μην δίνετε το imei σας όπου να 'ναι, σε site στο διαδίκτυο.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό τζάμι για την οθόνη όχι μόνο full face κάθετε καλά στη συσκευή; έχεις κάνεις άποψη για το nillkin h+ pro

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό τζάμι για την οθόνη όχι μόνο full face κάθετε καλά στη συσκευή; έχεις κάνεις άποψη για το nillkin h+ pro

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το φοράω και το έχω πάρει από eBay!Πολύ καλή ποιότητα,δεν χάνει καθόλου η ευκρίνεια της οθόνης απλά κλασσικά αφήνει ελάχιστα στα πλαϊνά της οθόνης!Εμένα δεν με ενοχλεί βέβαια και έχω κατασταλάξει ότι η nillkin έχει τα καλύτερα τζαμακια και σε πολύ καλές τιμές!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...