Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακοι αλγόριθμοι κακή επεξεργασία κακο white balance δυστυχώς κ δεν βλέπω να αλλάζει τίποτα στην κάμερα...αναγκάζομαι να βαζω απαλά χρώματα για να παίρνω αποτέλεσμα ενω έχω χάσει πολλες φώτο ιδιως σε κλειστούς χώρους.Να μην μιλήσω για τον τρόπο τον updates που αναγκαστηκα να βάλω άλλο παροχο sim για να παρω ενημέρωση.

Ηρθα απο Samsung που με ειχε ξενερώσει αυτό κ βλεπω τα ιδια κ η Huawei.Εχει φυγει ήδη για πούλημα δυστυχώς

Και καλά έκανες! Αφού δεν ήσουν ικανοποιημένος!

Επιλογές υπάρχουν πάρα πολλές.

Προσωπικά δεν την βρίσκω τόσο χάλια την φωτογραφική του, αλλά βέβαια άλλη ματιά ο ένας, άλλη ο άλλος.

Το ζουμί είναι ότι δεν σε κάλυπτε, οπότε καλά ξηγήθηκες.

Για που σκέφτεσαι να πας?

 

Ήρθε η 156!
Καλώς τα δέχτηκες! Security updates. Τίποτα περισσότερο. Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και καλά έκανες! Αφού δεν ήσουν ικανοποιημένος!

Επιλογές υπάρχουν πάρα πολλές.

Προσωπικά δεν την βρίσκω τόσο χάλια την φωτογραφική του, αλλά βέβαια άλλη ματιά ο ένας, άλλη ο άλλος.

Το ζουμί είναι ότι δεν σε κάλυπτε, οπότε καλά ξηγήθηκες.

Για που σκέφτεσαι να πας?

 

Καλώς τα δέχτηκες! Security updates. Τίποτα περισσότερο.

mi 8 φιλε μου η oneplus 6t

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1,5 εβδομάδα περίπου ενώ έχω κλειστά δεδομένα και wifi μου έρχονται ειδοποιήσεις από το messenger, instagram και άλλες εφαρμογές. Εμένα δε με δείχνει online σε καμία από αυτές και αν πάω να απαντήσω μου λέει δεν έχω ίντερνετ μόνο μια φορά απάντησα κανονικά σε μήνυμα χωρίς να ανοίξω ίντερνετ. Αυτό σε αυτή τη 1,5 εβδομάδα έχει γίνει 3-4 φορές να μου έρχονται ειδοποιήσεις με κλειστό ίντερνετ. Τι μπορεί να φταίει; Κάτι μου ανοίγει τα δεδομένα και μετά ξανά κλείνει; Κάποια καινούργια εφαρμογή δεν έχω βάλει για να δημιούργησε πρόβλημα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1,5 εβδομάδα περίπου ενώ έχω κλειστά δεδομένα και wifi μου έρχονται ειδοποιήσεις από το messenger, instagram και άλλες εφαρμογές. Εμένα δε με δείχνει online σε καμία από αυτές και αν πάω να απαντήσω μου λέει δεν έχω ίντερνετ μόνο μια φορά απάντησα κανονικά σε μήνυμα χωρίς να ανοίξω ίντερνετ. Αυτό σε αυτή τη 1,5 εβδομάδα έχει γίνει 3-4 φορές να μου έρχονται ειδοποιήσεις με κλειστό ίντερνετ. Τι μπορεί να φταίει; Κάτι μου ανοίγει τα δεδομένα και μετά ξανά κλείνει; Κάποια καινούργια εφαρμογή δεν έχω βάλει για να δημιούργησε πρόβλημα.

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες & ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Απεριοριστη προσβαση σε δεδομενα->πανω δεξια στις 3 τελιτσες->εμφαν. διεργασιων συστηματος->Απενεργοποησε τα ολα

Δοκιμασε ετσι και δες αν συνεχιζεται. Αν δεις οτι το συνεχιζει τοτε παμε πιο "βαθια".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες & ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Απεριοριστη προσβαση σε δεδομενα->πανω δεξια στις 3 τελιτσες->εμφαν. διεργασιων συστηματος->Απενεργοποησε τα ολα

Δοκιμασε ετσι και δες αν συνεχιζεται. Αν δεις οτι το συνεχιζει τοτε παμε πιο "βαθια".

 

Τα απενεργοποίησα όλα αν και όσα ήταν ενεργοποιημένα ήταν της google κάποια πράγματα και όχι κάποια από τις εφαρμογές που μου έρχονταν ειδοποιήσεις. Βλέπω στη πορεία τι θα κάνει. Ευχαριστώ!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Κεφάλαιο mate 10 pro τέλος, αποχωρώντας από αυτό το τέρας ίσως είναι η πρώτη φορά πού προβληματίστηκα τόσο σε αλλαγή. Επόμενη συσκευή note 9. Έχοντας τις δύο συσκευές στα χέρια μου & συγκρίνοντας τες το mate νικάει κατά κράτος σε δακτυλικό, ir blaster & μπαταρία, ενώ σε εφαρμογές τα βρήκα σχεδόν τα ίδια. Το note νικάει σε οθόνη, camera, s pen & audio, πάντα κατά τα δικά μου δεδομένα.

 

Ευχαριστώ όσους με βοήθησαν σε προβλήματα που αντιμετώπισα & εύχομαι να βοήθησα & εγώ κάποιους συμφορουμιτες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς το

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Ωραίος, το πρωί που κοίταξα δεν ήταν approved. Κοίταξα τώρα και είναι και εμφανίστηκε και στο update. Αντε πάλι 3GB download.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ένα καλό προστατευτικο για οθόνη.... Να την καλύπτει ολόκληρη θέλω, υπάρχει;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και μένα μόλις ήρθε.. Ας ελπίζουμε η επόμενη να είναι η 9
Για να δούμε

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά δεν ξέρω έχω το κινητό 9 μήνες και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος πλην κάμερας. Τα πάντα δουλεύουν ρολόι ανοίγουνε αστραπιαία όλα, έχω τρία e-mail που λειτουργούν συγχρονίζουν συνέχεια, 100 + εφαρμογές και το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά ακόμα.Στο θέμα συνδεσιμότητα wi-fi bluetooth δεδομένα τοποθεσία ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει κάνει δυσλειτουργία.Θεωρώ ότι μόνο στο θέμα κάμερας υστερεί και αυτό το έχω καταλάβει τελευταία που έρχομαι σε επαφή με συναδέλφους- φίλους οι οποίοι έχουν κινητά όπως το Samsung Galaxy S9 το οποίο το δικό μας στην άμεση σύγκριση υστερεί λίγο. Μπαταρία είναι θηρίο ποτέ μα ποτέ δεν το έχω φορτίσει κατά τη διάρκεια της ημέρας μόνο το βράδυ. Εχω εγκαταστήσει όλες τις ενεργοβόρες εφαρμογές. Τώρα εγώ στο ui της Huawei αυτά που ήθελα τα βρήκα όλα δεν αντιμετώπισα πουθενά πρόβλημα ούτε το Nova launcher αγορασμένο δεν έβαλα διότι δεν μου χρειάστηκε. Πήγα προχτές σε μεγάλο πολυκατάστημα και είδα όλες τις τελευταίες ναυαρχίδες δίπλα δίπλα. Μόνο το Mate 20 Pro μου έκανε κλικ κανένα άλλο. Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά αυτή τη στιγμή γράφω " φωνητικά". Αυτό το τελευταίο μου έχει λύσει τα χέρια ειδικά στα e-mails.

 

αυτή ακριβώς είναι και η δικιά μου εμπειρία με wifi και bluetooth 24/7 ανοιχτά. και δεν πειράζει θα ζήσουμε και με λιγότερο καλές φωτογραφίες. έχω κι εγώ τον nova αγορασμένο και δεν τον χρησιμοποιώ. Με καλύπτει απόλυτα το ui της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό το απόκτησα σήμερα, η κουρτίνα έχει μεγαλύτερη γραμματοσειρά και πο το Mate 9 που τα έχω δίπλα δίπλα, αλλάζει αυτό;

Έχω ξενερώσει ρε ****το.

Και τα widget τα βγάζει μεγαλύτερα.

Έχω αλλάξει και σε nova Launcher αλλά δεν βοήθησε

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό το απόκτησα σήμερα, η κουρτίνα έχει μεγαλύτερη γραμματοσειρά και πο το Mate 9 που τα έχω δίπλα δίπλα, αλλάζει αυτό;

Έχω ξενερώσει ρε ****το.

Και τα widget τα βγάζει μεγαλύτερα.

Έχω αλλάξει και σε nova Launcher αλλά δεν βοήθησε

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Δοκίμασε αλλά θέματα μήπως σε βολέψει κάτι.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αλλά θέματα μήπως σε βολέψει κάτι.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς θέματα; θα αλλάξει το μέγεθος της γραμματοσειράς;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω πολύ καιρό να γράψω και ψάχνω εδώ και 2 μέρες αν υπάρχει τρόπος να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης στο Gmail.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω πολύ καιρό να γράψω και ψάχνω εδώ και 2 μέρες αν υπάρχει τρόπος να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης στο Gmail.

 

Ανοιγεις την εφαρμογη και πας στις ρυθμισεις->Γενικες ρυθμισεις->διαχειριση ειδοποιησεων->Πατας πανω στο "Αλληλογραφια"->Ηχος->επιλεγεις αυτον που θες

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό το απόκτησα σήμερα, η κουρτίνα έχει μεγαλύτερη γραμματοσειρά και πο το Mate 9 που τα έχω δίπλα δίπλα, αλλάζει αυτό;

Έχω ξενερώσει ρε ****το.

Και τα widget τα βγάζει μεγαλύτερα.

Έχω αλλάξει και σε nova Launcher αλλά δεν βοήθησε

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις το view mode απο το Display;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις το view mode απο το Display;
Ναι, το έχω στο μικρότερο, τελικά βολεύτηκα με το να έχω όλες τις ρυθμίσεις στο μικρότερο μέγεθος και μετά παίζω με τον Nova για ότι θέλω μεγαλύτερο...

Κάτι είναι και αυτό γιατί η "γκουμουτσα" στις ειδοποιήσεις δεν παλευόταν. Και κάποια widget επίσης

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους μου ήρθε και μένα το update πως ενεργοποιουμε το WiFi calls?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους μου ήρθε και μένα το update πως ενεργοποιουμε το WiFi calls?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες & ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Απεριοριστη προσβαση σε δεδομενα->πανω δεξια στις 3 τελιτσες->εμφαν. διεργασιων συστηματος->Απενεργοποησε τα ολα

Δοκιμασε ετσι και δες αν συνεχιζεται. Αν δεις οτι το συνεχιζει τοτε παμε πιο "βαθια".

 

Τελικά και που τα απενεργοποίησα πάλι μου έρχονται ειδοποιήσεις χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα και ίντερνετ. Καμία άλλη άποψη στο τι μπορεί να φταίει; Επίσης κάποιες φορές δεν μου ανοίγει η aod και επειδή δεν θυμάμαι που την ενεργοποιούμε/απενεργοποιούμε την "φτιάχνω" να ανάβει μόνο με επανεκκίνηση. Τέλος στο viber όταν είμαι με δεδομένα μου βγάζει ότι δεν έχω ίντερνετ και δεν μπορώ να μιλήσω παρά μόνο με wifi. Λογικά σε αυτό κάτι έγινε με κάποια αναβάθμιση του viber; Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Βέβαια μετά από επανεκκίνηση μου δούλευε.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...