Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το χτύπησα το "mate 10 pro"ΥΠΕΡ ΠΡΟΣΦΟΡΆ στο mediamarkt στην Γερμανία μόνο για μια μέρα 499 Euro.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Αυτή δεν είναι προσφορά..... Προσφορά ήταν η δική μου (799 €) !!!!! Εντάξει θα πείτε είχε το P9 lite δώρο......

Link to comment
Share on other sites

Huawei mate 10 pro 499,- διαθεσιμο μεσω Mediamarkt και στο γερμανικο ebay το θεμα ειναι οτι μονο εντος γερμανιας γινεται αποστολη.Αν εχετε γνωστο βεβαια εκει η δουλεια γινεται ευκολα!

(Μονο η Titanium Grey εκδοση και οχι το μπλε)

 

Προσπάθησα εχθές στο Γερμανικό mediamarkt αλλά δε μου έδινε τη δυνατότητα αποστολής εκτός Γερμανίας, οπότε αντίστοιχα και στο eBay. Κρίμα πάντως.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα εχθές στο Γερμανικό mediamarkt αλλά δε μου έδινε τη δυνατότητα αποστολής εκτός Γερμανίας, οπότε αντίστοιχα και στο eBay. Κρίμα πάντως.

Αν το θέλεις υπάρχουν λύσεις.

https://www.mailboxde.com/

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο συγγνώμη Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα θεματακι με την εφαρμογη messenger σε ολα τα huawei Και το διαπιστωσα και με συσκευες φιλων.... Στην εκδοση android 7 για προηγουμενα μοντελα αλλα και στην 8 για το mate 10 μας, δεν υπαρχει η δυνατοτητα να κλειδωσεις με δακτυλικο αποτυπωμα την εφαρμογη messenger... ολες τις αλλες μπορεις να τις κλειδωσεις κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα εχθές στο Γερμανικό mediamarkt αλλά δε μου έδινε τη δυνατότητα αποστολής εκτός Γερμανίας, οπότε αντίστοιχα και στο eBay. Κρίμα πάντως.
Το απόγευμα μπήκα και είχε τελειώσει η προσφορά.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζει παζαρεψε το για τη P10 Plus.
Προχθές που το είχα δει έβγαζε.

Ίσως να το έκαναν όπως με το Mate που ήταν ανοιχτό για μια ώρα την 01 & 02 Ιανουαρίου.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει ενα θεματακι με την εφαρμογη messenger σε ολα τα huawei Και το διαπιστωσα και με συσκευες φιλων.... Στην εκδοση android 7 για προηγουμενα μοντελα αλλα και στην 8 για το mate 10 μας, δεν υπαρχει η δυνατοτητα να κλειδωσεις με δακτυλικο αποτυπωμα την εφαρμογη messenger... ολες τις αλλες μπορεις να τις κλειδωσεις κανονικα
Κατέβασε το messenger lite & κλειδώνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

/COLOR]Κατέβασε το messenger lite & κλειδώνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ... Δε θα λείπουν όμως κάποια πράγματα σε σχέση με το κανονικό???

Link to comment
Share on other sites

τοτε εφυγες για Mate οπωσδηποτε!!!!!!

Και ναί είμαι πλέον κάτοχος ενός πανέμορφου κομματιού σε μαύρο-γκρί. Άμεση αγορά λοιπόν, με πείσατε κατ'ευθείαν!! Αυτή την στιγμή μεταφέρω σε στύλ κλονοποίησης, στοιχεία απο το παλιό μου κινητό. Εντυπώσεις, αύριο!!!! :)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Και ναί είμαι πλέον κάτοχος ενός πανέμορφου κομματιού σε μαύρο-γκρί. Άμεση αγορά λοιπόν, με πείσατε κατ'ευθείαν!! Αυτή την στιγμή μεταφέρω σε στύλ κλονοποίησης, στοιχεία απο το παλιό μου κινητό. Εντυπώσεις, αύριο!!!! :)

 

συγχαρητηρια, παντως και εγω που το χω 3 μερες ακομα το μαθαινω και το ψαχνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις υπάρχουν λύσεις.

https://www.mailboxde.com/

 

Αχιλλέα δε το ήξερα φίλε και φαίνεται ότι τσάμπα έχασα τη προσφορά. Δε πειράζει, στο μέλλον θα είμαι πιο προσεκτικός και τώρα τουλάχιστον έμαθα και το τρόπο. Ευχαριστώ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

2 απορίες :

 

- σας δουλεύει κανονικά το twin apps; Έχω βάλει δυο λογαριασμους fb και η δεύτερη εφαρμογή μου δείχνει ότι ακριβώς και η πρώτη. Αν την επιλέξω να ανοίξει όταν είναι ήδη ανοιχτή η πρώτη, ξανανοιγει η πρώτη από εκεί που σταμάτησε!! Δλδ είναι σαν να δημιούργησε ένα ακριβές αντίγραφο της πρώτης εφαρμογής στα πάντα όμως.

Επίσης μόλις απενεργοποιω το twin apps το εικονίδιο της δεύτερης ίδιας εφαρμογής δεν σβήνει εκτός αν κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

- δυο widget μου δεν ανανεώνονται. Το meteogram pro που το έχω ρυθμίσει να ανανεώνεται ανά ώρα και δεν ανανεώνεται ποτέ εκτός αν το κάνω χειροκίνητα, και το acalendar που μετά από κάποιες ώρες εξαφανίζεται σαν widget ενώ είναι εκεί, και για να φανεί πάλι θέλει παρατεταμένο πάτημα και αλλαγή μεγέθους για να επανέλθει.

Αυτές τις 2 εφαρμογές τις έχω χρόνια στα διάφορα κινητά μου. Το μόνο που μου έκανε θέματα παρόμοια ήταν ξανά το mate 9!! Οπότε λογικά δεν είναι τυχαίο..

 

Υποπτευομαι πως οι τρελοί χρόνοι που διαρκεί η μπαταρία είναι και συνέπεια πως κόβει πόρους το κινητό και βάζει εφαρμογές από μόνο του σε doze για να μειώσει την κατανάλωση όσο λιγότερο γίνεται.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με ρουτ τι παιζει παιδια;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις..... Εφαρμογές και ειδοποιήσεις..... Εφαρμογές.... Gmail..... Άδειες.

 

αυτο εφταιγε! εισαι αψογος, ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο εφταιγε! εισαι αψογος, ευχαριστω πολυ!!!!

 

Παρακαλώ. Είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε γνώσεις. Αλλά για να είμαστε δίκαιοι, ο @xxlakis7 αξίζει επίσης το ευχαριστώ σου, καθώς απάντησε πρώτος. Εγώ απλά ολοκλήρωσα την απάντηση του.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

/COLOR]Κατέβασε το messenger lite & κλειδώνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ... Δε θα λείπουν όμως κάποια πράγματα σε σχέση με το κανονικό???

Είναι πιο ελαφρύ σαν πρόγραμμα & δεν έχει τα gif.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

2 απορίες :

 

- σας δουλεύει κανονικά το twin apps; Έχω βάλει δυο λογαριασμους fb και η δεύτερη εφαρμογή μου δείχνει ότι ακριβώς και η πρώτη. Αν την επιλέξω να ανοίξει όταν είναι ήδη ανοιχτή η πρώτη, ξανανοιγει η πρώτη από εκεί που σταμάτησε!! Δλδ είναι σαν να δημιούργησε ένα ακριβές αντίγραφο της πρώτης εφαρμογής στα πάντα όμως.

Επίσης μόλις απενεργοποιω το twin apps το εικονίδιο της δεύτερης ίδιας εφαρμογής δεν σβήνει εκτός αν κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

- δυο widget μου δεν ανανεώνονται. Το meteogram pro που το έχω ρυθμίσει να ανανεώνεται ανά ώρα και δεν ανανεώνεται ποτέ εκτός αν το κάνω χειροκίνητα, και το acalendar που μετά από κάποιες ώρες εξαφανίζεται σαν widget ενώ είναι εκεί, και για να φανεί πάλι θέλει παρατεταμένο πάτημα και αλλαγή μεγέθους για να επανέλθει.

Αυτές τις 2 εφαρμογές τις έχω χρόνια στα διάφορα κινητά μου. Το μόνο που μου έκανε θέματα παρόμοια ήταν ξανά το mate 9!! Οπότε λογικά δεν είναι τυχαίο..

 

Υποπτευομαι πως οι τρελοί χρόνοι που διαρκεί η μπαταρία είναι και συνέπεια πως κόβει πόρους το κινητό και βάζει εφαρμογές από μόνο του σε doze για να μειώσει την κατανάλωση όσο λιγότερο γίνεται.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Καλημέρα, εμένα το Facebook twin app μου δουλεύει κανονικά. Δεν έχω παρατηρήσει αυτό που περιγράφεις. Αυτό φαντάζομαι μόνο να το κάνει εάν και στα δύο app έχεις συνδέσει τον ίδιο λογαριασμό. Έτσι έκανε όταν είχα βάλει το messenger app σε twin χωρίς να έχω συνδέσει δεύτερο λογαριασμό. Μήπως είναι αυτός ο λόγος?

 

Άκυρο είδα τώρα ότι γράφεις ότι έχεις 2 λογαριασμούς. Συγγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μήπως γνωρίζετε εάν μπορεί να ανάβει η οθόνη, χωρίς να πρέπει να πατήσουμε το κουμπάκι.

Πχ. Το έχεις επάνω στο τραπέζι και θες να δεις την ώρα, με το που το πάρεις στα χεριά σου να ανάβει η οθόνη

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα το Facebook twin app μου δουλεύει κανονικά. Δεν έχω παρατηρήσει αυτό που περιγράφεις. Αυτό φαντάζομαι μόνο να το κάνει εάν και στα δύο app έχεις συνδέσει τον ίδιο λογαριασμό. Έτσι έκανε όταν είχα βάλει το messenger app σε twin χωρίς να έχω συνδέσει δεύτερο λογαριασμό. Μήπως είναι αυτός ο λόγος?

 

Άκυρο είδα τώρα ότι γράφεις ότι έχεις 2 λογαριασμούς. Συγγνώμη

Kαλημέρα. Το twin app είναι κάποια εφαρμογή στο play store ή είναι κάτι που το έχει το mate;

Και μια δεύτερη ερώτηση για να μην ανοίγω νέο "νήμα".

Στο viber οι συνομιλίες, πως θα μ'ακολουθήσουν στο κανούργιο μου κινητό; Έκανα σύνδεση και δεν υπάρχει καμιά συνομιλία απ'αυτές που είχα στην προηγούμενη συσκευή!!!

Εντυπώσεις δεν θα γράψω ακόμη. Τι να γράψω; Για την φοβερή οθόνη; Όταν έρχομαι απο κινεζιά φθηνή; Εξυπακούεται οτι υπάρχει χαώδης διαφορά. Πρίν λίγο είχα την πρώτη μου εισερχόμενη κλήση. Λόγω του δυνατού ηχείου σε ένα περιβάλλον ήσυχο που βρίσκομαι, έκλεισα με το χέρι το ηχείο και μείωσα αυτομάτως τον θόρυβο. Όμως εγώ ήξερα οτι έχει και δεύτερο ηχείο επάνω. Δεν έβγαζε όμως ήχο απο εκεί. Μήπως στην αναπαραγωγή μουσικής μόνο δουλεύει αυτό; Και όχι στις κλήσεις;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Το twin app είναι κάποια εφαρμογή στο play store ή είναι κάτι που το έχει το mate;

Και μια δεύτερη ερώτηση για να μην ανοίγω νέο "νήμα".

Στο viber οι συνομιλίες, πως θα μ'ακολουθήσουν στο κανούργιο μου κινητό; Έκανα σύνδεση και δεν υπάρχει καμιά συνομιλία απ'αυτές που είχα στην προηγούμενη συσκευή!!!

Εντυπώσεις δεν θα γράψω ακόμη. Τι να γράψω; Για την φοβερή οθόνη; Όταν έρχομαι απο κινεζιά φθηνή; Εξυπακούεται οτι υπάρχει χαώδης διαφορά. Πρίν λίγο είχα την πρώτη μου εισερχόμενη κλήση. Λόγω του δυνατού ηχείου σε ένα περιβάλλον ήσυχο που βρίσκομαι, έκλεισα με το χέρι το ηχείο και μείωσα αυτομάτως τον θόρυβο. Όμως εγώ ήξερα οτι έχει και δεύτερο ηχείο επάνω. Δεν έβγαζε όμως ήχο απο εκεί. Μήπως στην αναπαραγωγή μουσικής μόνο δουλεύει αυτό; Και όχι στις κλήσεις;

 

Το app twin είναι μια δυνατότητα που έχει το mate να μπορείς να έχεις 2 φορές την ίδια εφαρμογή για να συνδέεις διαφορετικούς λογαριασμούς και να αποφευγεις τα log of log on. Προς το παρόν είναι διαθέσιμο για το Facebookτο messenger και το WhatsApp (σε περίπτωση που έχεις 2 κάρτες sim και θέλεις να έχεις και για τις 2 WhatsApp). Για να το βρεις πας settings μετά apps & notifications και εκεί θα δεις app twin για να ενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή "Light in the dark", που εμφανίστηκε στις εφαρμογές μου την έχει κανείς? Δεν θυμάμαι αν την έχω κατεβάσει..
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η σωστή όμως? Βλέπω πχ τις εξής επιλογές:

1.

BLA-L09C432B131 (8.0.0.131)

BLA-L29C432B131 (8.0.0.131)

OTA-MF

369mb

 

2.

BLA-L29C432B131 (8.0.0.131)

BLA-L09C432B131 (8.0.0.131)

OTA-MF

557mb

 

Δλδ, άλλα mb και στη πρώτη αναφέρεται πρώτα το L09 και μετά το L29 και στη δεύτερη το αντίστροφο.

 

 

Επίσης, όποιος χρησιμοποιεί το stock messages για SMS, του εμφανίζει ενα UNKNOWN_SENDER κάθε μέρα? Το σβήνω, και την επόμενη μέρα εμφανίζεται πάλι. Το χω απ την αρχή, και το χα αλλάξει με της Google, αλλά το χρησιμοποιώ πάλι και έχω πάλι αυτό το κενό Sms κάθε μέρα.

 

Η σωστή είναι αυτή που ξεκινάει πρώτα με το δικό μας κωδικό l29 . Βρες αυτή που λέει full ota κοντά στα 2 Giga

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Ηθελα να γραψω ενα σχολιο για την μπαταρια, εχοντας περασει στο v30 πλεον.

Ημουν αναποφασιστος για το αν εχει τρομερη αυτονομια.

Εχοντας λιγες μερες το V30 και βλεπντας καλυτερη αυτονομια με μικροτερη μπαταρια, αρχιζω να πιστευω οτι για τα 4000mah, δεν εχει τοσο καλη αυτονομια.

Το λεω καθαρα ενημερωτικα για τα παιδια που ενδιαφερονται.

Ενω δηλαδη μεχρι το 50-60% δεν πεφτει ευκολα, σε ξεγελαει νομιζοντας οτι εχεις αλλο τοσο αλλα μετα εβλεπα πολυ μεγαλη πτωση, και το διαπιστωσα στην αναμονη οπου το βραδυ εχανε πχ 4% που ειναι αρκετο για τοσο μεγαλη μπαταρια οταν αλλα χανουν 1% με μικροτερη μπαταρια (γιατι το ποσοστο σε σχεση με το μεγεθος παιζει ρολο).

 

Αυτα σαν εικονα εχοντας κρατησει το κινητο 2-3 εβδομαδες και μην εχοντας δει κατι τρομερο στο θεμα αυτονομιας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...