Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα.

Εδώ και καμιά 10αρια μέρες έχω παρατηρήσει αισθητά μεγαλύτερη κατανάλωση στη συσκευή. Από το πρωί έως κ τώρα μπατατιά έχει αυτή τη πορεία. Και ανάλογα είναι και τις τελευταίες μέρες. Σήμερα δεν το έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα. Καμία πρόταση του τι μπορεί να φταιει?

. https://imgur.com/gallery/rpWyi

 

Κλασικά Υπηρεσίες Google και Facebook ψηλά. Αυτές σου κάνουν τη ζημιά. Μερικές φορές ειδικά οι υπηρεσίες Google σκαλώνουν και έχεις drain (είναι μάλλον όταν η Google θέλει να αρμέξει τα δεδομένα σου. :p ) Παλιότερα το έλυνα με clear cache στην εφαρμογή. Δοκίμασε το.

Επίσης και το σήμα σου βλέπω έχει σκαμπανεβάσματα εκέι που είσαι. Γύρισε το σε 2G και δες αν θα έχεις βελτίωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες κάποιοι ανέφεραν προβλήματα ασύρματης σύνδεσης με συσκευές LG. Κατεβάστε από το playstore την εφαρμογή LG Bluetooth remote, συνδεθείτε από εκεί και θα δουλεύει κανονικά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά Υπηρεσίες Google και Facebook ψηλά. Αυτές σου κάνουν τη ζημιά. Μερικές φορές ειδικά οι υπηρεσίες Google σκαλώνουν και έχεις drain (είναι μάλλον όταν η Google θέλει να αρμέξει τα δεδομένα σου. :p ) Παλιότερα το έλυνα με clear cache στην εφαρμογή. Δοκίμασε το.

Επίσης και το σήμα σου βλέπω έχει σκαμπανεβάσματα εκέι που είσαι. Γύρισε το σε 2G και δες αν θα έχεις βελτίωση

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα το τσεκάρω να σβήσω το cache. Όσο αφορά το σήμα σχεδόν από την αρχή που το πήρα έχω 2 Sim εκ των οποίων η μία είναι για δεδομένα. Βέβαια κ τις 2 τις έχω σε 4g Αλλά δεν είχα θέμα. Ελπίζω να φταινε οι υπηρεσίες....

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες κάποιοι ανέφεραν προβλήματα ασύρματης σύνδεσης με συσκευές LG. Κατεβάστε από το playstore την εφαρμογή LG Bluetooth remote, συνδεθείτε από εκεί και θα δουλεύει κανονικά

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Wow. Όντως. Thanx. Συνδέεται κανονικά και κάνει κανονικά stream. Αν όμως πας να συνδεθείς ξανά μέσω των Bluetooth settings, πάλι δεν συνδέεται. Οπότε κάθε φορά πρέπει να τρέχεις αυτό για να συνδεθείς... Καλό workaround, αλλά ακόμα ένα bug που πρέπει να λυθεί.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

2) υπαρχει στο μαρκετ μια εφαρμογη που ενημερωνει για τις τελευταιες αναβαθμισεις....την εμπιστευομαστε να αναβαθμισουμε απο εκει κανονικα την συσκευη με τα τελευταια updates...εννοειται με το αντιστοιχο μοντελο...νομιζω BL-29, η θα εχουμε θεματακια ?? ευχαριστω πολυ και καλοδουλευτο σε ολους..ειναι παντως οτι πιο τουμπανο σε ταχυτητα...μπαταρια...καμερα βραδυνη...κτλ

 

Firmware finder λέγεται , έχει την έκδοση την 129 αλλά δεν σε αφήνει να την εγκαταστήσεις μέχρι να δοθεί το ΟΚ. Σε αφήνει βέβαια να την κατεβάσεις ,ως εκεί. Αναμένουμε όλοι ,οπότε θα το διαβάσεις κ εδώ όταν δοθει

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας μπορούμε να ορίσουμε εμείς τον μήνα έτσι ώστε να γνωρίζουμε ποσα mb μας έχουν μείνει? Αν δεν μας αφήνει, υπάρχει κάποια εφαρμογή γι αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας μπορούμε να ορίσουμε εμείς τον μήνα έτσι ώστε να γνωρίζουμε ποσα mb μας έχουν μείνει? Αν δεν μας αφήνει, υπάρχει κάποια εφαρμογή γι αυτό?

Ευχαριστώ

Η Vodafone και η Cosmote το κάνουν με τις δικές τους εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας μπορούμε να ορίσουμε εμείς τον μήνα έτσι ώστε να γνωρίζουμε ποσα mb μας έχουν μείνει? Αν δεν μας αφήνει, υπάρχει κάποια εφαρμογή γι αυτό?

Ευχαριστώ

Πολλά χρόνια πριν χρησιμοποιούσα το 3G watchdog. Πολύ καλή εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το HDR το έχετε ενεργοποιημένο όταν έχετε την κάμερα σε auto mode?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Εδώ και καμιά 10αρια μέρες έχω παρατηρήσει αισθητά μεγαλύτερη κατανάλωση στη συσκευή. Από το πρωί έως κ τώρα μπατατιά έχει αυτή τη πορεία. Και ανάλογα είναι και τις τελευταίες μέρες. Σήμερα δεν το έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα. Καμία πρόταση του τι μπορεί να φταιει?

. https://imgur.com/gallery/rpWyi

32% σε 50 λεπτά? Πώς το έκανες αυτό ρε φίλε? Εγώ προχθές το είχα φορτίσει & στις 3 ώρες πήγε 99%

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

32% σε 50 λεπτά? Πώς το έκανες αυτό ρε φίλε? Εγώ προχθές το είχα φορτίσει & στις 3 ώρες πήγε 99%

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς αυτή είναι κ μένα η απορία μου και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Εχει ξεκινήσει εδώ κ καμία 10ατια μέρες αυτό το πράγμα χωρίς όμως να έχω βάλει κάποια άλλη εφαρμογή που θα δικαιολογουσε κάτι τετοιο. Είναι όπως την πρώτη μέρα που το πήρα και το έστησα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά και δουλεύουν και σε ελληνικά και αγγλικά ,εγώ πχ εγώ βάλει την roboto condensed ,απλά κατέβασε το font που θες και πήγαινε και βάλτο στο φάκελο με θέματα της Huawei και το επιλέγεις μετά από τα θέματα https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει και άλλες γραμματοσειρές? & δουλεύουν & στα αγγλικά & στα ελληνικά? & από που τις κατεβάζεις.?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς αυτή είναι κ μένα η απορία μου και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Εχει ξεκινήσει εδώ κ καμία 10ατια μέρες αυτό το πράγμα χωρίς όμως να έχω βάλει κάποια άλλη εφαρμογή που θα δικαιολογουσε κάτι τετοιο. Είναι όπως την πρώτη μέρα που το πήρα και το έστησα.
Που σου δείχνει αδικαιολόγητη κατανάλωση? Κάνε & κανένα restart!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια έκανε με την κατανάλωση και δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει μέχρι που έκανα ολική επαναφορά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και άλλες γραμματοσειρές? & δουλεύουν & στα αγγλικά & στα ελληνικά? & από που

 

[/color]Που σου δείχνει αδικαιολόγητη κατανάλωση? Κάνε & κανένα restart!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Restart κάνω κανονικά 1 φορά την ημέρα έτσι και αλλιώς. Όσο αφορά τις καταναλώσεις έβγαλα μερικά screens μήπως κ βοηθήσουν

 

 

https://imgur.com/gallery/IJaIh

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το HDR το έχετε ενεργοποιημένο όταν έχετε την κάμερα σε auto mode?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Restart κάνω κανονικά 1 φορά την ημέρα έτσι και αλλιώς. Όσο αφορά τις καταναλώσεις έβγαλα μερικά screens μήπως κ βοηθήσουν

 

 

https://imgur.com/gallery/IJaIh

 

Κάνε μια δοκιμή να κλείσεις το WiFi εντελώς. Ήταν το τελευταίο που δεν είχα δοκιμάσει

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Restart κάνω κανονικά 1 φορά την ημέρα έτσι και αλλιώς. Όσο αφορά τις καταναλώσεις έβγαλα μερικά screens μήπως κ βοηθήσουν

 

 

https://imgur.com/gallery/IJaIh

 

φιλε μου, με την αποτομη πτωση που δειχνει το γραφημα,ανακατευτηκα πραγματικα :lol: :lol: κανε ενα hard reset και πολυ πιθανον να διορθωθει!!

Link to comment
Share on other sites

Κ γω την ίδια ανακατοσουρα έχω με το γράφημα..... Χαχα

Μάλλον όπως βλέπω δεν θα το γλιτώσω το Hard reset

Link to comment
Share on other sites

Κ γω την ίδια ανακατοσουρα έχω με το γράφημα..... Χαχα

Μάλλον όπως βλέπω δεν θα το γλιτώσω το Hard reset

Να σε ρωτήσω έχεις δύο κάρτες σιμ επίσης χρησιμοποιείς volte και WiFi call της cosmote;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω έχεις δύο κάρτες σιμ επίσης χρησιμοποιείς volte και WiFi call της cosmote;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω και εγω δυο καρτες κοσμοτε με wifi call ομως αυτο το πραγμα δεν μου ετυχε ποτε με τη μπαταρια, κατι αλλο σου κανει τη ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν θα μου πει αν χρησιμοποιεί το HDR στο Auto της κάμερας;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και άλλες γραμματοσειρές? & δουλεύουν & στα αγγλικά & στα ελληνικά? & από που τις κατεβάζεις.?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που σου δείχνει αδικαιολόγητη κατανάλωση? Κάνε & κανένα restart!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου βάζω το link για να κατεβάσεις οποίο font θες ,απλά το μεταφέρεις στο φάκελο της Huawei με τα θέματα και μετά το επιλέγεις από τα θέματα ,τα 4 πρώτα δουλεύουν κανονικά (ελληνικά-αγγλικά) https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου βάζω το link για να κατεβάσεις οποίο font θες ,απλά το μεταφέρεις στο φάκελο της Huawei με τα θέματα και μετά το επιλέγεις από τα θέματα ,τα 4 πρώτα δουλεύουν κανονικά (ελληνικά-αγγλικά) https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Αυτά εννοείς? fdbc1661b35955b32cdb70a08ad16527.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμη συμβουλη για τις ειδοποιησεις...

Ρυθμισεις-Εφαρμογες και ειδοποιησεις-Διαχειριση ειδοποιησεων-πανω δεξια 3 κουκιδες-Ειδοποιησεις κλειδωματος οθονης-Προβολη ολων των ειδοποιησεων....

 

Επισης στις 3 κουκιδες παταμε

Ενδειξεις-Τροπος εμφανισης σηματος- Μη αναγ. μην. και εμφανιζεται αριθμος αντι για κουκιδα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...