Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις ---> Έξυπνη Βοήθεια ---> Έξυπνο κάλυμμα

 

Τι κάνει το παραπάνω;

 

Εάν πάρεις την αυθεντικη θηκη του κινητου όπως εγώ, κάθε φορά που είναι κλειστή όταν σηκωσεις το μπροστινο καπακι η παιξεις με δαχτυλικο αποτύπωμα εμφανίζονται διαφορες πληροφοριες(ώρα-ημερομηνία-καιρός).οταν σε παρει καποιος τηλεφωνο μπορεις να δεις ποιος είναι και μαλιστα με scroll text.

H θηκη κοστιζει 29,90 και διαθετει ημιδιάφανο μπροστινο καπάκι για να φαινονται αυτά που σου ειπα.Όταν το πρωτοείδα ξετρελάθηκα.Και πλάκα πλακα αν κάποιος δώσει 800 η κατι λιγότερο για το θηρίο δεν νομίζω ότι θα μασήσει για 30 ακόμα όταν βλέπει αυτές τια ομορφιές.

είμαι σίγουρος ότι με τις φωτο φτιαχτήκατε όλοι..... περιμένω σχόλια παίδες ))))

 

 

Να'σαι καλά.

Άρα όλες τις ρυθμίσεις του μενού αυτού, τις βάζω OFF.

 

 

Για το fb messenger στη μπάρα παίδες; κάποιος τα φώτα του; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που αναφέρει ο φίλος prioxxx παραπάνω. Το γιατί αναφέρεται στην σελίδα της procordia δεν το γνωρίζω.
Aναφέρεται στην σελίδα της procordia γιατί δικό της είναι το σέρβις .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρίσκω, που την έχει;
Μάλλον ήταν η τελευταία...

Δες εδώ

https://www.skroutz.gr/c/1849/Vaseis-Kiniton-Tamplet-Aytokinitou.html?from=catspan&keyphrase=Mate+10+pro

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις ---> Έξυπνη Βοήθεια ---> Έξυπνο κάλυμμα

 

Τι κάνει το παραπάνω;

 

 

Eπίσης πως βγαίνει αυτή η συνεχής ειδοποίηση στη μπάρα;

26176096_1743877315922170_590549193_n.png?oh=30256f821da75cf992ca3382ca9fccf1&oe=5A480B32

Την πρώτη ειδοποίηση που λέει σύστημα Android την έχω βγάλει βάζοντας το AutoNotifications και βάζοντας στους κανόνες το "Σύστημα Android".

 

Για την 2η του messenger δεν έχω καταφέρει κάτι...

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ένα υπέροχο τηλέφωνο αλλά με απογοητεύει στο θέμα διαχείρισης διπλής κάρτας SIM . είναι απαράδεκτο την ώρα που μιλάς με τη γραμμή ένα δεύτερη γραμμή να απενεργοποιείται ( κατι που δε γινόταν με το honor6 plus)

 

Θα σε απογοήτευσω κι εγώ αν σου πω ότι το 99,9% των high end smartphones (ξαναλέω, ναυαρχίδες, σε low-mid end βρίσκεις ακόμα κάποιες προτάσεις) είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις : Dual standby κι όχι Dual active...

Link to comment
Share on other sites

Θα σε απογοήτευσω κι εγώ αν σου πω ότι το 99,9% των high end smartphones (ξαναλέω, ναυαρχίδες, σε low-mid end βρίσκεις ακόμα κάποιες προτάσεις) είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις : Dual standby κι όχι Dual active...
Νομίζω έγινε έτσι για λόγους ακτινοβολίας . Το dual active είχε υψηλό sar

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι σας πειράζει που δεν είναι dual active? Μιλάτε ταυτόχρονα σε δυο ανθρώπους;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι σας πειράζει που δεν είναι dual active? Μιλάτε ταυτόχρονα σε δυο ανθρώπους;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για καποιους είναι σημαντικο να μη "δειχνει" κατειλημμενη η δευτερη γραμμη - να μη χανουν κλησεις, όταν μιλανε στην πρωτη.

Για εμενα και, πιθανως, εσενα, αυτό δεν εχει σημασια, αλλα οι ανάγκες των ανθρωπων είναι διαφορετικες...

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους είναι σημαντικο να μη "δειχνει" κατειλημμενη η δευτερη γραμμη - να μη χανουν κλησεις, όταν μιλανε στην πρωτη.

Για εμενα και, πιθανως, εσενα, αυτό δεν εχει σημασια, αλλα οι ανάγκες των ανθρωπων είναι διαφορετικες...

 

Φιλε μου υπαρχει επιλογη για να μην χανεις καμια κληση κατα την συνομιλία σου και απο τις δυο με την ενεργοποίηση προώθησης κλήσεων διπλης sim

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπαρχει επιλογη για να μην χανεις καμια κληση κατα την συνομιλία σου και απο τις δυο με την ενεργοποίηση προώθησης κλήσεων διπλης sim

Ναι αλλα αν ο άλλος εχει πχ ένα f2g, χωρις καν χρηματα μεσα ή απλα δε θελει να χρεωνεται με την προωθηση από το δευτερο νουμερο? Δεν είναι το ιδιο....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδιά.

Όταν στελνω ένα μήνυμα ενώ έχω τικάρει την αναφορά παράδοσης βλέπω μόνο την φράση " μόλις τώρα παραδόθηκε" αλλα δεν μου έρχεται ήχος παράδοσης.Έτσι θα είναι η αναφορά παράδοσης ? Μόνο επιγραμματικά χωρίς ήχο?

Ευχαριστώ.-

Ναι, έτσι είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ο άλλος εχει πχ ένα f2g, χωρις καν χρηματα μεσα ή απλα δε θελει να χρεωνεται με την προωθηση από το δευτερο νουμερο? Δεν είναι το ιδιο....
Βαγγέλη το να αγοράζεις 800€ κινητό και να μην έχεις 5€ για να μην χάνεις κλήση το θεωρώ γελοίο,.Αν τώρα είσαι επαγγελματίας και δέχεσαι τόσες πολλές κλήσεις και στις 2 γραμμές που σου ανεβάζει το κόστος σκέψου και πόση ακτινοβολία γλιτώνεις από το κεφάλι σου.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

 

 

Να'σαι καλά.

Άρα όλες τις ρυθμίσεις του μενού αυτού, τις βάζω OFF

 

Nα και οι φωτογραφιες

https://imgur.com/gDFDM5y

https://imgur.com/McpkkHR

https://imgur.com/rh5RWrx

https://imgur.com/ty95UCW

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το να αγοράζεις 800€ κινητό και να μην έχεις 5€ για να μην χάνεις κλήση το θεωρώ γελοίο,.Αν τώρα είσαι επαγγελματίας και δέχεσαι τόσες πολλές κλήσεις και στις 2 γραμμές που σου ανεβάζει το κόστος σκέψου και πόση ακτινοβολία γλιτώνεις από το κεφάλι σου.

Μαλλον δε με καταλαβες. Το βασικο σου νουμερο (που μπορει να είναι συμβολαιο των 50 ευρω το μηνα με απειρο χρονο ομιλιας, data κλπ κλπ) είναι εκει στη θεση του, αλλα μπορει να εχεις για δευτερη καρτα σιμ ένα f2g, για κλησεις από ατομα που δε θες να δινεις το βασικο σου.

Προσωπικα το δευτερο νουμερο το χρησιμοποιώ ελαχιστα και δε με ενδιαφερει καν το Dual active, αλλα αυτό δεν παυει να μην αναιρει το γεγονός ότι σε καποιους σαν λειτουργια είναι χρησιμο ;)

Στο θεμα μας τωρα, βρεθηκε ετοιμοπαραδοτη spigen rugged armor? Ολοι παραλαμβανουν από μερα σε μερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας τωρα, βρεθηκε ετοιμοπαραδοτη spigen rugged armor? Ολοι παραλαμβανουν από μερα σε μερα :lol:

Εγώ πήγα στην msvii για προσωρινή λύση.

Κομψή, πολύ λεπτή, ματ αίσθηση στην αφη, κοψίματα με ακρίβεια....αλλά προστασία rugged armor δεν παρέχει.

 

Το tempered ήρθε τελικά;

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Την πρώτη ειδοποίηση που λέει σύστημα Android την έχω βγάλει βάζοντας το AutoNotifications και βάζοντας στους κανόνες το "Σύστημα Android".

 

Για την 2η του messenger δεν έχω καταφέρει κάτι...

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

 

https://www.howtogeek.com/325193/how-to-disable-the-is-displaying-over-other-apps-notification-on-android-oreo/

 

Είναι κάποιο θέμα της Oreo μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στην msvii για προσωρινή λύση.

Κομψή, πολύ λεπτή, ματ αίσθηση στην αφη, κοψίματα με ακρίβεια....αλλά προστασία rugged armor δεν παρέχει.

 

Το tempered ήρθε τελικά;

Πολύ καλη επιλογή κι αυτή, αλλα ηθελα κατι tough :lol:

Όχι, δυστυχως, παει για το νέο ετος το γυαλακι...αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τη spigen rugged armor... Κλασική αξία! Για όσους την ξέρουν ισχύουν τα καλά και γνωστά, για τους υπόλοιπους, φοβερό κράτημα, άψογη εφαρμογή στο τηλέφωνο, δε γλιστράει ούτε στο χέρι ούτε σε γυάλινη επιφάνεια, με "ύψος" γύρω γύρω ώστε και με την οθόνη προς τα κάτω να πέσει να υπάρχει κενό για να μην έχει επαφή με το έδαφος... Σίγουρα από τις καλύτερες θήκες εκεί έξω!
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze&hl=en&rdid=com.iboalali.sysnotifsnooze

 

 

Βάλτε αυτή την εφαρμογή. Λύνει το πρόβλημα που έγραψα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τη spigen rugged armor... Κλασική αξία! Για όσους την ξέρουν ισχύουν τα καλά και γνωστά, για τους υπόλοιπους, φοβερό κράτημα, άψογη εφαρμογή στο τηλέφωνο, δε γλιστράει ούτε στο χέρι ούτε σε γυάλινη επιφάνεια, με "ύψος" γύρω γύρω ώστε και με την οθόνη προς τα κάτω να πέσει να υπάρχει κενό για να μην έχει επαφή με το έδαφος... Σίγουρα από τις καλύτερες θήκες εκεί έξω!

Από που? Κανενα κατάστημα στην Αθηνα που ρωτησα δεν την εχει ετοιμοπαραδοτη...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze&hl=en&rdid=com.iboalali.sysnotifsnooze

 

 

Βάλτε αυτή την εφαρμογή. Λύνει το πρόβλημα που έγραψα πιο πάνω.

Το έχω βάλει, αλλά την ειδοποίηση για το messenger δεν την κρύβει...
Από που? Κανενα κατάστημα στην Αθηνα που ρωτησα δεν την εχει ετοιμοπαραδοτη...
Παραγγελία την είχα κάνει... 21 του μήνα εμφανίστηκε για παραγγελία στο uniqueshop για παράδοση 29 και την έκλεισα επιτόπου και σήμερα παρέλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δυο ωραία vs.

Για οσους με ξέρουν είμαι εντονος επικριτης της μικρης μπαταρίας που βάλανε στο νοτε, αλλά το παραπάνω τεστ μπαταρίας ειναι έντονα ακυρο..

Το νοτε 8 δουλευει ο πομποδεκτης (δεν ειναι σε flight mode), ενω το mate είναι σε flight mode..

Η διαφορά είναι σημαντική με/χωρις flight mode, αρα καμια σημασια στο παραπανω τεστ.

To mate σιγουρα εχει μεγαλυτερη αυτονομία, απλα δεν μπορεις να το πεις απο το παραπάνω τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Ρώτησα και νωρίτερα χωρίς να πάρω απάντηση. Χρησιμοποιεί κανείς Google Location History (στα google maps) ??? Του λειτουργεί σωστά? Κάνει update όλες τις διαδρομές?

 

Ευχαριστώ.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Ρώτησα και νωρίτερα χωρίς να πάρω απάντηση. Χρησιμοποιεί κανείς Google Location History (στα google maps) ??? Του λειτουργεί σωστά? Κάνει update όλες τις διαδρομές?

 

Ευχαριστώ.

Το κοίταξα μόλις. Παρατηρώ ότι λείπουν διαδρομές, κυρίως όταν δεν είχα χρησιμοποιήσει τους χάρτες εκείνη την μέρα. Οπότε φαντάζομαι φταίει ότι στην "Εκκίνηση" δεν επέτρεπα να δουλεύουν στο παρασκήνιο. Το άλλαξα τώρα και θα επανέλθω.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα μόλις. Παρατηρώ ότι λείπουν διαδρομές, κυρίως όταν δεν είχα χρησιμοποιήσει τους χάρτες εκείνη την μέρα. Οπότε φαντάζομαι φταίει ότι στην "Εκκίνηση" δεν επέτρεπα να δουλεύουν στο παρασκήνιο. Το άλλαξα τώρα και θα επανέλθω.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Δε νομίζω να λύσεις έτσι το πρόβλημα. Το χω κάνει ήδη. Ακόμα και όταν τους λειτουργώ πάλι χάνει διαδρομές. Γενικά είναι μπάχαλο... Αρχίζω να πιστεύω ότι φταίει ότι έχω παραπάνω απο 1 google accounts και για κάποιο λόγο κολλάει εκεί.. Εσύ έχεις 1 account ή περισσότερα?

off / d.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...