Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς καμία δόση ειρωνίας πραγματικά, τόσα, ακόμα και λιγότερα λεφτά είναι σίγουρα βλακεία. (για οποιοδήποτε κινητό)

Από την άλλη, (ουτοπικά το πιθανότερο) ίσως η Huawei, για να διατηρήσει και να αυξήσει τους πελάτες της θα έπρεπε και αναδρομικά, βάσει imei να το κάνει το δώρο και σε εσάς που το αγοράσετε day one...

 

Συμφωνώ μαζί σου ότι είναι πολλά για ένα κινητό αλλά όλοι μας έχουμε τα βίτσια μας!Άλλοι δίνουν 200 και 300 ευρώ για ένα τζιν πράγμα το οποίο εγώ θεωρώ βλακεία και πολλές γυναίκες 500 ευρώ σε μια τσάντα! Επομένως είναι που θέλει ο καθένας να δίνει τα λεφτά του!Όσο για το δώρο θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα 800 ευρώ μόνο του, δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου. Σε αυτά τα λεφτά πας σε note 8. Τώρα αν πεις ότι το αγοράζεις με το p9 light και δίνεις το p9 light 150 ευρώ, κάτι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς παρεξήγηση επειδή έχω δοκίμασει και τα δύο το pro το υπερτερεί σε όλα εκτός από την οθόνη και αυτό παίζετε...... Όποτε πας σε note λόγω μάρκετινγκ και μεταπώλησης. Επιμένω το pro για αυτό που προσφέρει είναι μια πολύ τίμια συσκευή.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς καμία δόση ειρωνίας πραγματικά, τόσα, ακόμα και λιγότερα λεφτά είναι σίγουρα βλακεία. (για οποιοδήποτε κινητό)

Από την άλλη, (ουτοπικά το πιθανότερο) ίσως η Huawei, για να διατηρήσει και να αυξήσει τους πελάτες της θα έπρεπε και αναδρομικά, βάσει imei να το κάνει το δώρο και σε εσάς που το αγοράσετε day one...

Ενώ να πας να δώσεις 829 € για s8 η 1000€ για note είναι λογικό;;; Τεσπα ο καθένας κάνει τις επιλογές του και εγώ με το mate νιώθω μετά από πολύ καιρό ότι πήρα μια συσκευή τούμπανο που δεν θα σε προδώσει ποτέ.....
Link to comment
Share on other sites

Για μενα προσωπικα η huawei ηταν φαουλ φετος στο λανσαρισμα του Mate 10 Pro αφου η συσκευη που εδωσε ηταν εντελως ανετοιμη.

Ο,τι δηλαδη κανει π.χ. καθε χρονο η Apple οταν βγαζει νεο iPhone με νεο iOS και το iOS θελει 3μηνο για να στρωσει.

Εν αντιθέσει π.χ. το Note 8 ηταν day 1 αψογη σχεδον συσκευη και ισως το κραξιμο που της εριξα για το γεγονος οτι το εβγαλε με 7.1.1 να ηταν αδικο, καθως φανηκε στην πορεια οτι η 8 ηταν ανετοιμη.

 

Τεσπα, προσπαθει να χτισει ονομα η huawei και σιγουρα περιστατικα σαν του mate 10 pro δεν τη βοηθανε.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για το Λανσάρισμα κάθε νέας έκδοσης android η Σωστή Λογική είναι αυτή που κάνει πλέον η Samsung (Αφού κάηκε στο παρελθον) με τις beta που βγαζει..και έτσι μολις λανσαρει την Τελική όλα δουλεύουν τζετ....

 

Η Huawei κάνει τα λάθη που έκανε η Samsung πριν μερικά Χρόνια..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ενώ να πας να δώσεις 829 € για s8 η 1000€ για note είναι λογικό;;; Τεσπα ο καθένας κάνει τις επιλογές του και εγώ με το mate νιώθω μετά από πολύ καιρό ότι πήρα μια συσκευή τούμπανο που δεν θα σε προδώσει ποτέ.....

 

Καλημέρα.

Δεν ξέρω αν διάβασες το Post μου, ξαναδές το προσεκτικά. Μιλάω για οποιοδήποτε...

Σίγουρα εκφράζω προσωπική γνώμη αλλά τέτοια ποσά για κινητό είναι τραβηγμένα είτε πρόκειται για Apple Samsung Huawei κλπ κλπ....

Αγοράζοντας ο κόσμος σε τέτοιες τιμές δίνει και το "πάτημα" στους κατασκευαστές με τη προσθήκη μιας καινοτομίας να ανεβάζει και την τιμολόγηση σιγά σιγά...

Το μικρόβιο το ξέρω, το έχω και εγώ, αναγκαστικά όμως το έχω σε καταστολή... :)

Το συγκεκριμένο κινητό (Mate 10) είναι το μόνο από τα υπάρχοντα που θα καλόβλεπα αν ήταν σε "φυσιολογικά" επίπεδα τιμής..

Ομορφο, top κάμερα all weather, μπαταρία, IR.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν ξέρω αν διάβασες το Post μου, ξαναδές το προσεκτικά. Μιλάω για οποιοδήποτε...

Σίγουρα εκφράζω προσωπική γνώμη αλλά τέτοια ποσά για κινητό είναι τραβηγμένα είτε πρόκειται για Apple Samsung Huawei κλπ κλπ....

Αγοράζοντας ο κόσμος σε τέτοιες τιμές δίνει και το "πάτημα" στους κατασκευαστές με τη προσθήκη μιας καινοτομίας να ανεβάζει και την τιμολόγηση σιγά σιγά...

Το μικρόβιο το ξέρω, το έχω και εγώ, αναγκαστικά όμως το έχω σε καταστολή... :)

Το συγκεκριμένο κινητό (Mate 10) είναι το μόνο από τα υπάρχοντα που θα καλόβλεπα αν ήταν σε "φυσιολογικά" επίπεδα τιμής..

Ομορφο, top κάμερα all weather, μπαταρία, IR.

Oκ συμφωνούμε τότε......
Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια ειναι το 10 παιδια;;;

Να μεινω ακομη με το mate 9 ;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι κινητήρα και με την προσφορά του πλαισιου αξίζει 100%, έχει κάποια μικρά θεματακια που θα λυθούν στο update. Κάποτε λέγαμε Κινέζος με καλή κάμερα δεν υπάρχει, ε λοιπόν να που υπάρχει και είναι από τις κορυφαίες κάμερες εκεί έξω.
Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια ειναι το 10 παιδια;;;

Να μεινω ακομη με το mate 9 ;;;;;

 

Όχι μην τρελαίνεσαι!Κάτι κουλά μου έκανε όταν έβλεπα youtube και ερχόταν ένα μήνυμα στο messenger αλλά τώρα δεν το κάνει!Αν θες περίμενε 1-2 μήνες να έρθει κάνα update να σταθεροποιηθεί το κινητό!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια ειναι το 10 παιδια;;;

Να μεινω ακομη με το mate 9 ;;;;;

Συσκευή άψογη είναι λογισμικό από την άλλη όχι επειδή λόγο βιασύνης το έβγαλαν πολύ νωρίς, αν θέλεις μια καλή συσκευή περίμενε λίγο καιρό να βγάλει updates που πρέπει και μετά προχώρα στην αγορά του
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή άψογη είναι λογισμικό από την άλλη όχι επειδή λόγο βιασύνης το έβγαλαν πολύ νωρίς, αν θέλεις μια καλή συσκευή περίμενε λίγο καιρό να βγάλει updates που πρέπει και μετά προχώρα στην αγορά του

 

Αυτό ακριβώς!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι κινητήρα και με την προσφορά του πλαισιου αξίζει 100%, έχει κάποια μικρά θεματακια που θα λυθούν στο update. Κάποτε λέγαμε Κινέζος με καλή κάμερα δεν υπάρχει, ε λοιπόν να που υπάρχει και είναι από τις κορυφαίες κάμερες εκεί έξω.
Συμφωνώ απόλυτα!
Link to comment
Share on other sites

Δλδ εμείς που το πήραμε στα 800 κάναμε βλακεία

 

Καθολου βλακεια. Μια εξαιρετικη συσκευη, που εχει και μερικα προτερηματα σε σχεση με το καταπληκτικο note 8 (πχ καλυτερη αυτονομια), IR κλπ

Τωρα το τι ποσο ειναι διατεθειμενος ο καθενας να σπαταλησει για μια συσκευη, ειναι μια αλλη ιστορια

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το always on display στο mate 10 pro?

 

edit. το βρηκα θα μπορουσαν να το βαλουν πιο κρυφα ακομα

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το always on display στο mate 10 pro?

 

edit. το βρηκα θα μπορουσαν να το βαλουν πιο κρυφα ακομα

Και πώς γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πώς γίνεται;

 

πας ρθθμισεις - ασφαλεια και απορρητο - κλειδ. οθ. & κωδ. προσβ. και ενεργοποιεις το παντα να προβαλλονται πληροφοριες

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Το p9 lite, που δίνει δώρο το πλαίσιο, αξίζει για την σύζυγο?

 

Φυσικά το έχει η γυναίκα μου εδώ και ένα χρόνο και δεν έχει κανένα πρόβλημα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξέρω ότι έχει την καλύτερη ίσως κάμερα της αγοράς, όμως αν δεν λάβουμε κανένα άλλον πλεονέκτημα υπόψιν σε σχέση με το lite, αξίζουν τα διπλά λεφτά πιστεύετε; ή είναι απλά λίγο καλύτερη;
Link to comment
Share on other sites

ξέρω ότι έχει την καλύτερη ίσως κάμερα της αγοράς,

 

Ουτε καν.

Για να εχεις την καλυτερη καμερας της αγορας πρεπει να "ξεπερασεις" Pixel 2, U11+, Note 8 και iPhone και το Mate 10 pro σε ο,τι δειγματα εχω δει δεν ειναι πουθενα καλυτερο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εμείς που το πήραμε στα 800 κάναμε βλακεία

Ολοι οσοι δίνουν τοσα λεφτα για κινητο, ΚΑΙ δεν περιμένουν καν 2 μηνες να πεσει η τιμη ΚΑΙ να εχουν καλύτερη ενημέρωση για τυχον θεματα ΚΑΙ να λυθούν αρχικα προβλήματα ουσιαστικά beta tester ειναι..

Αν αυτο δεν ειναι βλακεια, τοτε ποιο ειναι..

Και εγω παιρνω ναυαρχιδες, δεν εξαιρω τον εαυτό μου. Τα γουστα πληρώνονται..

Απλα τουλάχιστον περιμενω. Ποτε στην αρχη αγορα.

Τώρα εδω μεσα, δεν περίμενω να συμφωνήσει κανεις μαζι μου, γιατι γραφουν οσοι παίρνουν γρήγορα μια συσκευή, κατα βαθος ομως ολοι ξερετε οτι ετσι είναι ασχετως αν διαφωνητε.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεγάλα καταστήματα δεν φέρνουν το mocha brown?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moca brown είδα στο public στο σύνταγμα.... Οσο για την κάμερα είναι καλύτερη από s8.... Σε νορμάλ φακό φυσικά, όχι τηλεφακό
Link to comment
Share on other sites

Ολοι οσοι δίνουν τοσα λεφτα για κινητο, ΚΑΙ δεν περιμένουν καν 2 μηνες να πεσει η τιμη ΚΑΙ να εχουν καλύτερη ενημέρωση για τυχον θεματα ΚΑΙ να λυθούν αρχικα προβλήματα ουσιαστικά beta tester ειναι..

Αν αυτο δεν ειναι βλακεια, τοτε ποιο ειναι..

Και εγω παιρνω ναυαρχιδες, δεν εξαιρω τον εαυτό μου. Τα γουστα πληρώνονται..

Απλα τουλάχιστον περιμενω. Ποτε στην αρχη αγορα.

Τώρα εδω μεσα, δεν περίμενω να συμφωνήσει κανεις μαζι μου, γιατι γραφουν οσοι παίρνουν γρήγορα μια συσκευή, κατα βαθος ομως ολοι ξερετε οτι ετσι είναι ασχετως αν διαφωνητε.

Θα συμφωνήσω εγώ :-)

Έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...