Jump to content

Επιλογή hi-end Android... Χρώματος χρυσού!


Makinen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγαινε την σε ενα mediamarkt που εχει πολλα τηλεφωνα ζωντανα να διαλεξει να ησυχασεις.

 

Αν το κάνει αυτό μάλλον με κάνα iphone θα επιστρέψουν.

 

Από πλευράς spec κ.α πας σε p10 που αν το πάρεις και από τα μεγάλα καταστήματα έχει και προωθητική ενέργεια συν τα τρία χρόνια εγγύηση.

 

Αν τώρα το βάλει σε θήκη μη διάφανη ας βάλει λίγο νερό στο κρασί της :p.

Link to comment
Share on other sites

Αν τώρα το βάλει σε θήκη μη διάφανη ας βάλει λίγο νερό στο κρασί της :p.

 

Βασικά αυτό σκεφτόμουν. Δεν θα βάλει θήκη; Γιατί αν βάλει δεν ξέρω πόσο νόημα έχει το χρώμα στη πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Το ΖΤΕ το είδαμε χθες online και σε διάφορα video (καλή τύχη να το βρεις live σε κατάστημα) και της άρεσε πολύ. Και είναι και λογικό, αφού αντέγραψαν ξεδιάντροπα τα πιο όμορφα χαρακτηριστικά των προηγούμενων HTC... Και σαν έξτρα bonus το βρίσκω ελαφρώς φθηνότερο από το Huawei, περίπου στις 400 λίρες εδώ Αγγλία. Τεχνικά πάντως ρε γμτ το Huawei μου κάνει καλύτερο, για 30 λίρες παραπάνω :ninja:

iPhone δεν μπαίνει σε αυτό το σπίτι, εκεί μπαίνει βέτο από μένα :lol:

Όσο για τη θήκη, όντως θα έχει γέλιο, αλλά κάτι πέταξε του στυλ "θα πάρω θήκη με λουλουδάκια κι όχι διάφανη" - άρα δε θα φαίνεται το χρώμα έτσι κι αλλιώς... :tease:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μην προσπαθεις να ερμηνευσεις αυτο που δεν εχει καταφερει ουτε η επιστημη. Και να ξερεις, στο τελος εσυ φταις. :lol:
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη θήκη, όντως θα έχει γέλιο, αλλά κάτι πέταξε του στυλ "θα πάρω θήκη με λουλουδάκια κι όχι διάφανη" - άρα δε θα φαίνεται το χρώμα έτσι κι αλλιώς... :tease:

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Προσωπικά μόνο το χρώμα του μπροστινού μέρους μπορεί να αποτελέσει deal breaker αφού το προτιμώ μαύρο ώστε να δένει με την οθόνη κάτι το οποίο σημαίνει άντε να δινα κανα 20αρη παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε μας δουλεύεις;η συμπεριφορά σου μας δείχνει οτι θέλεις να της παρεις κινέζικο για να γλυτώσεις τα λεφτα απο το iPhone,και καλά εσυ λες δεν μπαινει iPhone στο σπίτι και εχεις κανει πόλεμο στην Apple,πες πανω απο δυακοσια ευρώ δεν δίνω και δικαίωμα σου αλλα μην περιμένεις ισαξια ποιότητα με iPhone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε μας δουλεύεις;η συμπεριφορά σου μας δείχνει οτι θέλεις να της παρεις κινέζικο για να γλυτώσεις τα λεφτα απο το iPhone,και καλά εσυ λες δεν μπαινει iPhone στο σπίτι και εχεις κανει πόλεμο στην Apple,πες πανω απο δυακοσια ευρώ δεν δίνω και δικαίωμα σου αλλα μην περιμένεις ισαξια ποιότητα με iPhone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πέραν ότι συζηάμε για κινητά των 450 ευρώ, όχι flame παρακαλώ σε ενότητα που είναι καθαρά για να βοηθηθούν μέλη. Τους λόγους για τους οποίους ένα μέλος προτιμά την μία ή την άλλη συσκευή είναι καθαρά δική του υπόθεση και εμείς απαντάμε βάσει των δικών του απαιτήσεων.

 

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω σοβαρα να δειτε iphone 7 ή SE.

Το iOS ειναι μια χαρα και θα τη βολεψει.Μονο μειον η μουσικη μεσω itunes αλλα το βολευεις με spotify/apple music.

Αλλο θεμα ειναι το lightining και οτι θα πρεπει να κουβαλας φορτιστη μαζι αν δεν εχεις iphone 6/6s/7 plus που βγαζουν την μερα πιο ανετα.και φυσικα οι περιορισμοι της Apple.αλλα φυσικα υπαρχει δυνατοτητα για jailbreak,ειδικα οταν η εκδοση ios καθεται καλα στη συσκευη και δεν εχεις θεματα.

Εχω το 5s,με την 10.3.3.Η συσκευη τρεχει αξιοπρεπως και ας ειναι του 2013,και ας εχει 1GB και δεν ξερω εγω τι.Αν και το ios 11,χειροτερο εγινε και πραγματικα οι επισημες εκδοσεις ακομα beta ειναι και πολλα θεματα εχουν.

Overall προτεινω το Huawei P10 ή Honor 8/9.Πλεον το Android εχει αλλαξει προς το καλυτερο και θυμιζει ios παλαιοτερων ετων.Σταθεροτητα χωρις κολληματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθήσω από εμπειρία:

 

-η σύζυγος πριν 5 χρόνια είχε iphone :)

 

-όταν ήρθε η ώρα της αλλαγής, της υπέδειξα ένα εξαιρετικό android (η επιλογή είχε κριτήριο αρχικά το χρώμα, και μετά τις επιδόσεις) :cry:

 

-με το android λοιπόν στα χέρια της συζύγου, πέρασα πολύ άσχημα για περίπου ένα τρίμηνο :lol: (με έφαγε η γκρίνια λέμε) :X

 

-αποτέλεσμα να της αγοράσω ξανά iphone, και να βρω την ησυχία μου :cool:

Link to comment
Share on other sites

-αποτέλεσμα να της αγοράσω ξανά iphone, και να βρω την ησυχία μου :cool:

 

So true.

 

Αχ και να ξέρατε τι τραβάω αυτό το καιρό με την δικιά μου γυναίκα. Αλλά δεν θέλω να χαλάσω το θέμα του φίλου με offtopic. Παω να κάνω ασκήσεις ηρεμίας. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς σε αυτό το θέμα είμαι τυχερός...Να φανταστείτε για δύο χρόνια της είχα lumia,και τώρα της πήρα.ενα j7(2016),και όλα καλά...Ούτε ασχολείται,ούτε διάφορες βλέπει....3-4 εφαρμογές δουλεύει και δεν βλέπει διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...