Jump to content

Απίστευτο: Μη μιλάτε για Μακεδονία!


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα τα κεντρικά δελτία. Στον ΑΛΦΑ παίζαν παραδικαστικό κύκλωμα με Κούγιες, Κεχαγιόγλου, Καλούσηδες κλπ. Στο ΜΕΓΚΑ παίζαν ΙΜΙΑ και το νέο βιβλίο Σημίτη... :wacko: Το θάψαν το θέμα που συζητάμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

otan vazeis ena onoma xoras sto google.. mia apo tis protes selides pou anoigoun einai oi http://www.cia.gov me tin antistoixi xora kai xarti... koitate ti vgazei gia tin ellada... kai op! ti vriskete pano! http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/gr.html

ekei pou leei select... gia dialekste kai to macedonia...

to onoma to exoume xasei oti kai na kanoume pleon... exoun perasei dekaeties apo tote pou arxisan na "danizontai" to onoma kai pleon to piran oloi san dedomeno...

to lathos itan diko mas... kai ta lathi plironontai... distixos xasame...

Link to comment
Share on other sites

hostolis περιμένουμε!!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το 1990 που ειμαι στο Los Angeles στις ειδησεις σε διαφορα καναλια ανεφεροντουσαν ως Macedonia.Οποτε παιδια αυτο ισχυει για καμμια 15αρια χρονια.
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Το 1990 που ειμαι στο Los Angeles στις ειδησεις σε διαφορα καναλια ανεφεροντουσαν ως Macedonia.Οποτε παιδια αυτο ισχυει για καμμια 15αρια χρονια.

 

Δεν είπε κανείς το αντίθετο, εάν θυμάσαι έγιναν τότε μεγάλα συλλαλητήρια σε Ελλάδα αλλά και Αμερική από ομογενείς...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το 1990 που ειμαι στο Los Angeles στις ειδησεις σε διαφορα καναλια ανεφεροντουσαν ως Macedonia.Οποτε παιδια αυτο ισχυει για καμμια 15αρια χρονια.

Αφού το αναφέραν και τότε που ήσουν στο L.A. ναι από τότε υπάρχει το ζήτημα. Αυτή την απορία είχα χρόνια τώρα. Ευτυχώς λύθηκε πλέον. :up:

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρήστε το πολύ μεγάλο μέγεθος των εικόνων, αλλα θέλω να είμαι σίγουρος οτι φαίνονται πεντακάθαρα τα επίμαχα σημεία.

Αρχίζω με το ξενοδοχείο EPINAL.

Εξώφυλλο:http://img287.imageshack.us/img287/3443/a016al.th.jpg

1η και 2η σελίδα:http://img133.imageshack.us/img133/8202/a02030wo.th.jpg

11η και 12 σελίδα:http://img237.imageshack.us/img237/9536/a11123ce.th.jpg

οπισθόφυλλο:http://img500.imageshack.us/img500/6357/a192zc.th.jpg

 

Ακολουθεί το ξενοδοχείο Bistra Mavrovo.

Εξώφυλλο:http://img491.imageshack.us/img491/4446/b012wf.th.jpg

Οπισθόφυλλο:http://img496.imageshack.us/img496/33/bt8mq.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πήγα στην Philoxenia στην HELLEXPO και τα πραγματα έχουν όπως ακριβώς ακούστηκαν στο ραδιόφωνο. Θα σας διηγηθώ τι συνέβη, αύριο θα φωτογραφήσω με την ψηφιακή και θα ανεβάσω τα φυλλάδια να τα δείτε και μόνοι σας...........

 

Αύριο κάποια στιγμή θα ποστάρω ξανά με φωτογραφίες απο τα φυλλάδια, αφού πρώτα θα έχω καθαρίσει με οινόπνευμα τους μαρκαδόρους.

Φιλε μου μπραβο σου απο μενα αφου ειχες τον τσαμπουκα και το εκανες :wink:

Ετσι για να δουν οτι δεν ξεχναμε!!!!

Κοιτα ρε τις γκομενες που ηταν και δισσεγγονες του Αλεξανδρου οι Πουτ@νες!!

Μην μην τις δωσουμε κανα 50αρικο για μια νυχτα??

απο εμας τρωνε και παλι μας βγαινουν ψηλα!! Σαν τις ψιρες!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πατε στο site τους http://www.bistra.com/

και δειτε την λεξη MACEDONIA

Ρε παιδια δεν ξερει κανεις απο εδω μεσα κανα κολπο να σβυσουμε την σελιδα :confused:

Ακου εκει....γραφουν "Cultural and Historical monuments in Macedonia" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gmac μιλήσαμε και οι δυο, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

 

Μαλιστα...να τους χαιρομαστε αυτους που εβγαλαν το χαρτη...τελικα μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας... :mad:

 

Δεν είναι μόνο αυτοί που έβγαλαν τον χάρτη. Την συγκεκριμένη περιοχή την αποκαλούσαμε Μακεδονία σε κάθε πιθανό και απίθανο τομέα. Για παράδειγμαΤο ελληνικό υπουργείο παιδείας μέσω του ΔΙΚΑΤΣΑ είχε αναγνωρίσει σχεδόν 25.000 πτυχία ελλήνων σπουδαστών του "Πανεπιστημίου της Μακεδονίας" (που έδρευε στα Σκόπια). Και τώρα ζητάμε τα ρέστα. Τι να πεις. Δεν είναι καθόλου περίεργο που οι γείτονες έχουν κερδίσει την παγκόσμια συμπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πατε στο site τους http://www.bistra.com/

και δειτε την λεξη MACEDONIA

Ρε παιδια δεν ξερει κανεις απο εδω μεσα κανα κολπο να σβυσουμε την σελιδα :confused:

Ακου εκει....γραφουν "Cultural and Historical monuments in Macedonia" :lol:

 

:wacko:

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει εντύπωση. Κάνε μια αναζήτηση στο google με την λέξη Volubilis.

 

Περιέργως οι Ιταλοί δεν έχουν κυρήξει ακόμα τον πόλεμο στο Μαρόκο. Μυστήρια πράγματα... :w00t:

 

Μην ανακαλύπτεται προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Η ΠΓΔΜ ΘΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΕΙ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΟΒΟΥ, ΛΕΕΙ Ο ΜΠΟΥΤΣΚΟΦΣΚΙ

Σκόπια, 5 Νοεμβρίου 2005 (11:17 UTC+2)

 

Ο Πρωθυπουργός της Πρώην Γιουγκοσλαβικής Δημοκρατίας Μακεδονίας, Βλάντο Μπούτσκοφσκι, αναφέρει ότι η πΓΔΜ θα διαδραματίσει μικρό αλλά εποικοδομητικό ρόλο κατά τη διάρκεια των διαπραγματεύσεων για τη μελλοντική θέση του Κοσσυφοπεδίου. Σε σχόλια σχετικά με το πρόσφατο ταξίδι του στις Ηνωμένες Πολιτείες, ο Μπούτσκοφσκι ανέφερε ότι η Ουάσινγκτον στηρίζει τις προσπάθειες των Σκοπίων για ανάπτυξη καλών σχέσεων με τις γείτονες χώρες και ενδυνάμωση της περιφερειακής συνεργασίας.

 

http://www.mpa.gr/article.html?doc_id=552944

 

Αν η ΗΠΑ θεωρούν ότι με το αναγνωρίσουν την FYROM ως Δημοκρατία της Μακεδονίας βοηθάει στις καλές σχέσεις με την Ελλάδα τότε κλάφτα Χαράλαμπε!!!

Το χειρότερο βέβαια από όλα είναι ότι η FYROM έχει την στήριξη των Αμερικάνων!

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει εντύπωση. Κάνε μια αναζήτηση στο google με την λέξη Volubilis.

 

Περιέργως οι Ιταλοί δεν έχουν κυρήξει ακόμα τον πόλεμο στο Μαρόκο. Μυστήρια πράγματα... :w00t:

 

Μην ανακαλύπτεται προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Φιλικά.

Exoume kiriksei emeis polemo sthn aigypto gia thn aleksandreia?

Exoume kiriksei emeis polemo sthn italia gia ta tosa ellhnika onomata xwriwn sth Notia Italia?

H mhpws exoume kiriksei polemo stis 10ades xwres pou exoun poleis, xwria, perioxes pou exoun ellhnika onomata?

Toso dyskolo einai na katalaveis oti to thema ayto exei alles proektaseis?

Link to comment
Share on other sites

Exoume kiriksei emeis polemo sthn aigypto gia thn aleksandreia?

Exoume kiriksei emeis polemo sthn italia gia ta tosa ellhnika onomata xwriwn sth Notia Italia?

H mhpws exoume kiriksei polemo stis 10ades xwres pou exoun poleis, xwria, perioxes pou exoun ellhnika onomata?

Toso dyskolo einai na katalaveis oti to thema ayto exei alles proektaseis?

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Αν ερχόταν ο Αιγύπτιος και έλεγε, ξέρεις εμείς είμαστε Έλληνες και εσείς δεν έχετε καμία σχέση με τους Έλληνες και έχετε κλέψει την ιστορία τους, τότε θα βλέπαμε αν θα είχαμε η όχι πρόβλημα με τους Αιγύπτιους. Το θέμα είναι ότι οι Αιγύπτιοι δεν προσπαθούν να κλέψουν την ιστορία και τον πολιτισμό κάποιας χώρας, ούτε αρνούντε την Ελληνικότητα της ιστορίας και των μνημείων της Αλεξάνδριας!

Link to comment
Share on other sites

 

Το ελληνικό υπουργείο παιδείας μέσω του ΔΙΚΑΤΣΑ είχε αναγνωρίσει σχεδόν 25.000 πτυχία ελλήνων σπουδαστών του "Πανεπιστημίου της Μακεδονίας" (που έδρευε στα Σκόπια).

 

Κι εμείς που ιδρώσαμε :whistle: να πάρουμε πτυχίο από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας της Θεσαλλονίκης για να νομίζουν τώρα οι κουτόφραγκοι ότι σπουδάσαμε στα Σκόπια (δεν ξέρω αν είναι για :lol: ή για :cry: ).

 

Gmac μιλήσαμε και οι δυο, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

 

:) :D

Link to comment
Share on other sites

 

Νιώθω υπέροχα και έχω ήσυχη την συνείδησή μου προς τους προγόνους μου τους Μακεδονομάχους για την πράξη μου.

 

 

 

 

.....γιατι παληκαρι μου δεν τις σκοτωσες να λυτρωθεις μια και καλη???

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και αυτό...

 

http://www.petitiononline.com/umd/petition.html

 

Συγκέντρωση υπογραφών από τους Σκοπιανούς από την "United Macedonian Diaspora" με 29.000 και πάνω υπογραφές και ένα κείμενο με αποδέκτες...

 

From:

 

United Macedonian Diaspora

 

To:

 

Secretary-General of the United Nations and its Member Nations

Secretary-General of the Council of the European Union and its Member States

Secretary-General of the Council of Europe

President of the European Parliament and Parliamentarians

European Parliament Committee on Foreign Relations

Secretary-General of the NATO and its Alliance Member Nations

The World Bank

The International Monetary Fund

Holy See � Vatican, Pope Benedict XVI

United States President

United States Secretary of State

United States Secretary of Defense

United States National Security Council

United States Senators

United States Senate International Relations Committee

United States House of Representatives

United States House Foreign Affairs Committee

United States Ambassador to Macedonia

Australian Government

British Government

Canadian Government

Chinese Government

French Government

Russian Government

Macedonian President

Macedonian Prime Minister

Macedonian Minister of Foreign Affairs

Macedonian Minister of Defense

Macedonian Agency for Emigration

Macedonian Parliament

Macedonian Ambassador to the United States

Macedonian Media

International Media

 

Είναι τυχαίο ότι αυτό εστάλει στις ΗΠΑ, Κίνα, Ρωσσία, Μεγάλη Βρετανία, Καναδά, Αυστραλία, Γαλλία, ΝΑΤΟ και ΟΗΕ;;;... βλέπετε ότι το ενδιαφέρον τους είναι να τους αναγνωρίσουν οι μεγάλες χώρες και ξέρουν πολύ καλά το παιχνίδι! Πόσοι από τους αποδέκτες, τους έχουν αναγνωρίσει; Μήπως για να πετύχεις κάτι πρέπει να πολεμήσεις για αυτό; Όταν εμείς τα ξύναμε τόοοοοοσα χρόνια και κοιμόμασταν τον ύπνο του δικαίου και λέγαμε "έλα μωρέ" η το χειρότερο ότι "γίνοντε διαβουλέυσεις και είμαστε σε καλά δρόμο", αυτοί δουλεύαν για να πετύχουν τον στόχο τους!!! Βλέποντας αυτά και άαααλλα τόσα, νιώθω ντροπή για αυτούς που μας κυβερνούσαν και μας κυβερνάνε και για εμένα τον ίδιο που ζω σε μια χώρα που αντί να υπερασπίζεται τα κυριαρχικά της δικαιώματα και να βελτιώνει το βιωτικό επίπεδο των Ελλήνων ζει μέσα στις μίζες, στα φακελάκια, στη ρεμούλα και στη διαφθορα! :(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνουμε και εμέις το ίδιο! Σκεφτείτε να ενώσουμε τη δύναμη μας όλοι οι Έλληνες του εσωτερικού και εξωτερικού, να γράψουμε ένα κείμενο για τους λόγους για τους οποίους δεν θα έπρεπε να έχουν το όνομα Μακεδονία και κυρίως την ιστορία που φέρει αυτό το όνομα και να το στείλουμε σε όλες τις χώρες και όλους τους οργανισμούς του πλανήτη ανεξαιρέτως!
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που γινοντε με τα Σκοπια με βαζουν σε σκεψεις που δεν τολμω να ξεστομισω.Η Ελλαδιτσα μας δυστυχως δεν εχει τους ηγετες που θα επρεπε να εχει για τετοιου ειδους σοβαρα ζητηματα.Θα τριζουν τα κοκκαλα των αγωνιστων που με τοσες θυσιες καταφεραν να εχουμε ολοι εμεις σημερα ολες αυτες τις ευκολιες και τις απολαυσεις που μας προσφερει η Δημοκρατεια.Μηπως ομως ο ορος Δημοκρατεια εχει χασει καθε εννοια και κανουμε καταχρηση του ορου αυτου?και το λεω αυτο γιατι,παντα η Ελλαδα κανει πισω.Να διωξουμε απο την Ελλαδα ολους τους Σκοπιανους που ερχοντε για να φανε ενα κομματι ψωμι δουλευοντας στα χωραφια και στις επειχηρησεις μας.Εμεις ειμαστε φιλυσηχος λαος αλλα οταν γινοντε τετοια πραγματα η ιστορια εχει διδαξει οτι δεν σηκωνουμε μυγα στο σπαθι μας.Δεν ενοχλησαμε κανεναν και ολοι μας ενοχλουν.Μεχρι πριν λιγα χρονια ειχαμε το προβλημα των τουρκων τωρα μας προεκυψε και το προβλημα των σκοπιων.Στο τελος να με θυμηθητε η αντιδραση θα γινει απο τον λαο.Μετα θα μας πουνε ρατσιστες.Αυτοι που καταφεραν να διαιωνιζετε αυτο το προβλημα φερουν την ευθυνη οχι εμεις.
Cuore Sportivo For Ever!!!
Link to comment
Share on other sites

hostolis

synxaritiria gia to kouragio pou eixes na mplexteis se tetia istoria!

BRAVO ! me tetious polites, (kai idika neous) nio8o pragmatika oti den eimaste pragmatika poulimenoi!

 

an eimastan oloi etsi tote 8a itan diaforetika polla pragmata stin ellada!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Αν ερχόταν ο Αιγύπτιος και έλεγε, ξέρεις εμείς είμαστε Έλληνες και εσείς δεν έχετε καμία σχέση με τους Έλληνες και έχετε κλέψει την ιστορία τους, τότε θα βλέπαμε αν θα είχαμε η όχι πρόβλημα με τους Αιγύπτιους. Το θέμα είναι ότι οι Αιγύπτιοι δεν προσπαθούν να κλέψουν την ιστορία και τον πολιτισμό κάποιας χώρας, ούτε αρνούντε την Ελληνικότητα της ιστορίας και των μνημείων της Αλεξάνδριας!

 

Άλλο πράγμα αυτό που λες, και άλλο αυτό που λέει ο dmitsos:

 

Πατε στο site τους http://www.bistra.com/

και δειτε την λεξη MACEDONIA

Ρε παιδια δεν ξερει κανεις απο εδω μεσα κανα κολπο να σβυσουμε την σελιδα :confused:

Ακου εκει....γραφουν "Cultural and Historical monuments in Macedonia" :lol:

 

Ξεκολλήστε.

Link to comment
Share on other sites

Απο πού να ξεκολλήσουμε; Δεν καταλαβαίνω. :baby: :fool:

 

Από αυτό:

 

Toso dyskolo einai na katalaveis oti to thema ayto exei alles proektaseis?

 

Και αυτό γιατί ποτέ-ποτέ-ποτέ δεν αρνήθηκα τις τις άλλες προεκτάσεις, (Το αναφέρω άλλωστε και πολύ πιο πριν) απλά εγώ δεν έχασα τον ύπνο μου κι όλας για το τι κάνει μια χώρα που δεν έχει στον ήλιο μοίρα.

Link to comment
Share on other sites

Απο πού να ξεκολλήσουμε; Δεν καταλαβαίνω. :baby: :fool:
Από αυτό:

Toso dyskolo einai na katalaveis oti to thema ayto exei alles proektaseis?

 

 

Και αυτό γιατί ποτέ-ποτέ-ποτέ δεν αρνήθηκα τις τις άλλες προεκτάσεις, (Το αναφέρω άλλωστε και πολύ πιο πριν) απλά εγώ δεν έχασα τον ύπνο μου κι όλας για το τι κάνει μια χώρα που δεν έχει στον ήλιο μοίρα.

Εγώ και πολλοί άλλοι συνέλληνες έχουμε χάσει τον ύπνο μας γιατι απο ότι φαίνεται σύντομα θα έχει και μοίρα, αλλά και ιστορικό υπόβαθρο στα βάθη των αιώνων η χώρα αυτή. Αν αυτό εσύ το θεωρείς κόλλημα, πάω πάσο. Φαίνεται είσαι απο Νότια Ελλάδα μάλλον και γι'αυτό κοιμάσαι ήσυχος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...