Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για πιο λογο sto insomnia πουλανε καποιοι note 8 600eyrw kai 580 ενώ εχει καινουριο στο skoutz best price 600 καινουριο?mporei n amou pei kapoios ti diafora exoyn?

 

Για 2 λόγους.

1. Αν το βάλει πχ 500€ θα τον πλακώσουν στα παζάρια για να το πάνε 450. Οπότε το βάζει 580 για να πάρει 500.

2. Μπορεί να έχει αρκετά έξτρα που κοστίζουν όπως θήκες, tempered glass, dex κλπ που θες ακόμη και 150€ για όλα αυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπας και πιάσουν κανενα κότσο και του φάνε τα χρήματα.

 

Δεν νομίζω γιατί αν κάποιος ξέρει το insomnia (και το κάθε insomnia) για να ψάξει συσκευή τότε σίγουρα ξέρει και το skroutz.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για 2 λόγους.

1. Αν το βάλει πχ 500€ θα τον πλακώσουν στα παζάρια για να το πάνε 450. Οπότε το βάζει 580 για να πάρει 500.

2. Μπορεί να έχει αρκετά έξτρα που κοστίζουν όπως θήκες, tempered glass, dex κλπ που θες ακόμη και 150€ για όλα αυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν νομίζω γιατί αν κάποιος ξέρει το insomnia (και το κάθε insomnia) για να ψάξει συσκευή τότε σίγουρα ξέρει και το skroutz.

 

Διαφωνώ και στα 2. Δηλαδή και κορόιδο ψάχνει και δε θα το ρίξει τόσο . Είμαι 15 χρόνια στο insomnia και τέτοιο χάλι δε θυμάμαι ποτέ. Ήθελα ένα g6 και το έδιναν όσο καινούριο χωρίς κανένα έξτρα ήάντε καμία θήκη και ενός έτους, και τους λέω, ρε παίδες βάλτε μια καλή τιμή να το πάρω, και ένας έριξε λίγο αλλά ήταν λευκό και δεν ήθελα λευκό. Οι άλλοι ακόμα περιμένουντο κορόιδο .πραγματικά γελοίο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλά και οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές είναι αρκετές φορές εκτός τόπου και χρόνου. Σφραγισμένο P20 Pro το ζητούσε ενδιαφερόμενος 500 ευρώ για να μην μπλέξει με το Πλαίσιο. Είμαι αρκετά χρόνια στο Insomnia, έχω πουλήσει ελάχιστα πράγματα τα προηγούμενα χρόνια αλλά πιστεύω ότι αρκετές φορές και οι αγοραστές και οι πωλητές ξεφεύγουν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ και στα 2. Δηλαδή και κορόιδο ψάχνει και δε θα το ρίξει τόσο . Είμαι 15 χρόνια στο insomnia και τέτοιο χάλι δε θυμάμαι ποτέ. Ήθελα ένα g6 και το έδιναν όσο καινούριο χωρίς κανένα έξτρα ήάντε καμία θήκη και ενός έτους, και τους λέω, ρε παίδες βάλτε μια καλή τιμή να το πάρω, και ένας έριξε λίγο αλλά ήταν λευκό και δεν ήθελα λευκό. Οι άλλοι ακόμα περιμένουντο κορόιδο .πραγματικά γελοίο.

Πεστα.. Κάποτε έπαιρνα ελαφρώς μεταχ ή καινούργια στο κουτί τους απο αγγελίες.

Τωρα ποιο σπανια. Αμα ειναι για κατι που το παίρνεις σε σκρουτζομαγαζα 550ε, να το πάρεις 500, λιγων μηνων απο αγγελια, με 1000% πας σε σκρουτζομαγαζα.

Γενικα ψάχνουν θυματα ή τρελά παζαρια. Το βαζουν στο παραπάνω παράδειγμα 500, και αν δε βρουν θύμα σε 1 μηνα πάνε 490 κοκ.

Παντως υπάρχουν και κάποιοι σωστοι, απλα συνήθως δεν προλαβαίνεις απο αυτους, ζητάνε πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθε πωλητης κοστολογει οσο θελει και ο καθε υποψηφιος αγοραστης επιλεγει αν θα αγορασει απο αυτον ή απο αλλον.

 

Δεν υπαρχει κατι περιεργο σε αυτο, ο αγοραστης θελει το μεγιστο δυνατον κερδος και ο πωλητης τη μεγιστη δυνατη εκπτωση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι. Κι επειδη οι τιμες ειναι ασυνηθιστα ψηλα τοσο στο ινσομνια οσο και στο δικο μας φορουμ, αυτο σημαινει ενα πραγμα. Οτι υπαρχει (πολυς) κοσμος που αγοραζει σε αυτες τις υψηλες τιμες. Προφανως ουτε κι εγω μπορω να εξηγησω το γιατι, αλλα η πραγματικοτητα δειχνει οτι υπαρχουν πολλοι που πληρωνουν ακριβα για μεταχειρισμενες συσκευες. Επιπλεον αυτο λειτουργει ως ενα σημειο και αυτοτροφοδοτουμενα. Δηλαδη καποιος υποψηφιος πωλητης βλεποντας ποσο ψηλα προσφερονται τα μεταχειρσμενα πχ νοτε8, θα βγει κι αυτος με παρομοια υψηλη προσφερομενη τιμη.

Η ζημια γινεται παντως κατα βαση απο τους αγοραστες. Αν δεν αγοραζαν τοσο ψηλα, οι τιμες θα επεφταν περισσοτερο και πολυ γρηγοροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ και στα 2. Δηλαδή και κορόιδο ψάχνει και δε θα το ρίξει τόσο . Είμαι 15 χρόνια στο insomnia και τέτοιο χάλι δε θυμάμαι ποτέ. Ήθελα ένα g6 και το έδιναν όσο καινούριο χωρίς κανένα έξτρα ήάντε καμία θήκη και ενός έτους, και τους λέω, ρε παίδες βάλτε μια καλή τιμή να το πάρω, και ένας έριξε λίγο αλλά ήταν λευκό και δεν ήθελα λευκό. Οι άλλοι ακόμα περιμένουντο κορόιδο .πραγματικά γελοίο.

 

Συμφωνώ στις γελοίες τιμές. Γι αυτό κι εγώ το γύρισα στα καινούρια.....

Από εκεί και πέρα όμως πως διαφωνείς και ειδικά στο 2?

Αγοραζεις πχ μια συσκευή 600€. Δίνεις 50€ για τζαμάκι dome, 80€ για dex, μια θήκη αλκανταρα και 2-3 ποιοτικές ακόμη 100+€ και μια ασφάλεια κλοπής/θραύσης 20-30€. Σύνολο 850+ Πόσο θα το πουλήσεις? 450€ μια είναι μια λογική τιμή ΣΚΕΤΗΣ συσκευής? Δεν βγαίνει λογιστικά...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στις γελοίες τιμές. Γι αυτό κι εγώ το γύρισα στα καινούρια.....

Από εκεί και πέρα όμως πως διαφωνείς και ειδικά στο 2?

Αγοραζεις πχ μια συσκευή 600€. Δίνεις 50€ για τζαμάκι dome, 80€ για dex, μια θήκη αλκανταρα και 2-3 ποιοτικές ακόμη 100+€ και μια ασφάλεια κλοπής/θραύσης 20-30€. Σύνολο 850+ Πόσο θα το πουλήσεις? 450€ μια είναι μια λογική τιμή ΣΚΕΤΗΣ συσκευής? Δεν βγαίνει λογιστικά...... :lol:

 

Προσωπικά για μένα τα έξτρα δε μετράνε. Ούτε όταν πουλάω τα υπολογίζω πολύ. Γενικά θεωρώ ότι όσοι έχουν υψηλές τιμές απλά ψάχνουν το κορόιδο και δεν πουλάνε. Επίσης είναι λαγοι άλλων που έχουν σκοπό να πουλήσουν ακριβά και δημιουργούν απλά την αίσθηση ότι αυτή είναι η τιμή. Γενικά οι υψηλές τιμές υπάρχουν χωρίς ανταπόκριση. Να το πω και αλλιώς, δοκίμασα πολλές φορές να βάλω υψηλή τιμή και δεν είχα ούτε μήνυμα. Όσο για τα έξτρα, σίγουρα έχουν κόστος αλλά σπάνια κάποιος τα εκτιμά όλα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορεσ θα κατααβω se ena note8...exw note 5 και είμαι αρχαριοσ δεν πολύ ασχολούμαι...ποσο πωλειτε ένα note 5?axizei να κανω την αλλαγη?
μπορει να μ απαντησει καποιοσ παιδια?
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μ απαντησει καποιοσ παιδια?

 

ναι η αλλαξη αξιζει. μπορεις να πας σε ενα καταστημα να το δοκιμασεις. Το ποσο εχει τωρα το δικο σου;;;; Καλυτερα να το κανεις δωρο σε καποιο δικο σου προσωπο ή να το κρατησεις για backup.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ναι η αλλαξη αξιζει. μπορεις να πας σε ενα καταστημα να το δοκιμασεις. Το ποσο εχει τωρα το δικο σου;;;; Καλυτερα να το κανεις δωρο σε καποιο δικο σου προσωπο ή να το κρατησεις για backup.
150 καλα είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φαντάζομαι με το που θα βγει το 9 θα πέσει και άλλο.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

589 έχει λογικά μέχρι 500 θα πάει δεν θα πέσει άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που το βρίσκουμε 589;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Εδώ είσαι

 

https://www.woostore.gr/product/samsung-n950-galaxy-note-8-4g-64gb-dual-sim/?ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι

 

https://www.woostore.gr/product/samsung-n950-galaxy-note-8-4g-64gb-dual-sim/?ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι

 

https://www.woostore.gr/product/samsung-n950-galaxy-note-8-4g-64gb-dual-sim/?ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πρέπει να είσαι τολμηρός...γιά να ψωνίσεις από woostore....4-7μέρες παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είσαι τολμηρός...γιά να ψωνίσεις από woostore....4-7μέρες παράδοση.

Για πιο λόγο? Μια χαρά κατάστημα είναι λέει 4 7 μέρες γιατί τόσο θέλουν για να το στείλουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο? Μια χαρά κατάστημα είναι λέει 4 7 μέρες γιατί τόσο θέλουν για να το στείλουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ., Εσύ θα ψώνιζες (ή έχεις ψωνίσει) από κεί;;

Link to comment
Share on other sites

οκ., Εσύ θα ψώνιζες (ή έχεις ψωνίσει) από κεί;;

Θα ψωνιζα ναι όπως ψωνίζω από Κίνα εδώ και 3 χρονια χωρίς θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ψωνιζα ναι όπως ψωνίζω από Κίνα εδώ και 3 χρονια χωρίς θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να υποθέσω ότι Κίνα αγοράζεις μέσω Paypal και λογικά σε καταστήματα τύπου gearbest, banggod και τα λοιπά γνωστά. Δεν αγοράζεις από κατάστημα με φυσική έδρα στον Πειραιά αλλά χωρίς να σου επιτρέπει παραλαβή από τη φυσική έδρα του και από κατάστημα που σου ζητάει πληρωμή μέσω mastercard/visa και όχι paypal για κάτι που δεν έχει διαθέσιμο αλλά κάτι που πρόκειται και αυτό να παραλάβει μετά από κάποιες ημέρες. Προσωπικά δε θα το σκεφτόμουν.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι Κίνα αγοράζεις μέσω Paypal και λογικά σε καταστήματα τύπου gearbest, banggod και τα λοιπά γνωστά. Δεν αγοράζεις από κατάστημα με φυσική έδρα στον Πειραιά αλλά χωρίς να σου επιτρέπει παραλαβή από τη φυσική έδρα του και από κατάστημα που σου ζητάει πληρωμή μέσω mastercard/visa και όχι paypal για κάτι που δεν έχει διαθέσιμο αλλά κάτι που πρόκειται και αυτό να παραλάβει μετά από κάποιες ημέρες. Προσωπικά δε θα το σκεφτόμουν.

Από Κίνα αγοράζω από παντού και από Ali χωρίς PayPal. Ποτέ δεν έχω χάσει τίποτα. Για το κατάστημα το κινητό θα στο στείλει στις μέρες που γράφει. Αν χρειαστείς εγγύηση πας Samsung. Παρήγγειλα πριν 3 χρονια 55αρα 1100 ευρώ. Έβαλα όλα τα λεφτά και την έστειλαν μετά από 7 8 μέρες ήρθε από Γερμανία. Όταν χρειάστηκα εγγύηση έκανα ticket στο Samsung.gr και είχα υποδειγματικη συμπεριφορά ήρθε 4 φορές ο άνθρωπος σπίτι δεν έδωσα μια. Το κατάστημα για να το έχει το best price είναι αξιόπιστο. Αν είχε 5 10 ευρώ διαφορά με το επόμενο πιο επώνυμο κατάστημα θα το σκεφτόμουν. Πάντα αγοράζω από τα φθηνότερα κατάστημα γιατί ξέρω πως βγαίνουν τα χρήματα και ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα στα 15 χρόνια που κάνω αγορες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν το καταστημα λεει "2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας"αλλα σε ερωτηση στο καταστημα μου ειπαν οχι την Αρβατο,τι εννοει?
Link to comment
Share on other sites

στα 600 είναι καλη αγορα παιδια?ποσο ακομη μπορει να πεσει λετε?

το πηρα αλλα δεν το ανοιξα ακομη σκέφτομαι ακομη κ την επιστροφή..:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...