Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όμως είναι υβριδικό duos, αφού το κάνεις δικαρτο βρε Samsung, καντο σωστά. Τι να την κάνω τη δεύτερη sim άμα δε μπορώ να έχω sd μέσα?

 

64gb δεν φτάνουν ούτε για αστείο σε κάποιους (πχ εγώ που έχω και μια 128gb στο 70% γεματη) και δεν μπορώ να το δουλέψω σαν dual sim αν και θα το ήθελα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Ολοσωστος.

Ενώ το j7 2017 είναι κανονικό duos.

Μισές δουλειές. Κι εγώ τη 128 την έχω στο 75%.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες, εγώ έχω την εξής απορία για το δικαρτο. Πας ταξίδι εξωτερικό. Παίρνεις μια σιμ εκεί, γίνεται έχεις δεδομένα με τη μία και κλήσεις με το ελληνικό ώστε να τις δέχεσαι από Ελλάδα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγώ έχω την εξής απορία για το δικαρτο. Πας ταξίδι εξωτερικό. Παίρνεις μια σιμ εκεί, γίνεται έχεις δεδομένα με τη μία και κλήσεις με το ελληνικό ώστε να τις δέχεσαι από Ελλάδα ?

 

Γιατί να μη γίνεται? Αυτό δεν κάνεις όταν έχεις 2 dim? Διαλέγεις από ποια θα έχεις δεδομένα (την ξένη στην περίπτωσή σου) και κλήσεις σε εσάς και κάνεις και από τις 2

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη γίνεται? Αυτό δεν κάνεις όταν έχεις 2 dim? Διαλέγεις από ποια θα έχεις δεδομένα (την ξένη στην περίπτωσή σου) και κλήσεις σε εσάς και κάνεις και από τις 2

 

δεν ξερω, δεν εχω δουλεψει ποτε δικαρτο και ουτε το εχω ψαξει. Απλα αφου πηρα δικαρτο ηθελα να ξερω αν δουλευει ετσι, θα βολεψει πολυ να ριχνω ιντερνετ απο την ξενη και να μην χανω κλησεις απο Ελλαδα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για ποιο λόγο θες ελληνικής αντιπροσωπείας;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Για τέτοια μικρή διαφορά στην τιμή δεν με ενοχλεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν στο you.gr είναι ελληνικής αντιπροσωπείας??

To προηγούμενο note 8 που είχα ήταν από you.gr . Είχε κανονικά αυτοκολλλητο με ελληνικα στο κουτί επάνω, οπότε κατά 99.99% ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας. Όχι ότι παίζει καποιο ρολο αυτο βέβαια. Ευρωπαϊκό να είναι και η χώρα προέλευσης ελάχιστη σημασία έχει.

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα τηλέφωνο και θα σου απαντήσουν.

καλά κάνεις, ο καθένας με τα κέφια του, δεν κάνουμε κουμάντο στα κέφια και στην τσέπη του καθενός. Ρώτησα απλά γιατί ίσως δεν ήξερες ότι όλα τα ευρωπαϊκά έχουν την ίδια εγγύηση. οπότε δεν κερδίζεις το παραμικρό από το ελληνικό αλλά από ότι φαίνεται το γνωρίζεις.

Πάρε τους ένα τηλέφωνο καλύτερα να σου πουν

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν στο you.gr είναι ελληνικής αντιπροσωπείας??

 

Έχεις γεμίσει την αποθήκη σου με συσκευές από Amazon.it και τώρα θέλεις ελληνική συσκευή??? :lol: :lol: :lol:

Πάντως τώρα που έδιναν δώρο την θήκη για τα ελληνικά από τις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων, το you.gr δεν ήταν μέσα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις γεμίσει την αποθήκη σου με συσκευές από Amazon.it και τώρα θέλεις ελληνική συσκευή??? :lol: :lol: :lol:

Πάντως τώρα που έδιναν δώρο την θήκη για τα ελληνικά από τις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων, το you.gr δεν ήταν μέσα.

Επειδή είναι κοντινές οι τιμές! χα χα χα Τι λές? Να την κάνω την αλλαγή?? Η να μείνω πιστός στο s8 plus??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι κοντινές οι τιμές! χα χα χα Τι λές? Να την κάνω την αλλαγή?? Η να μείνω πιστός στο s8 plus??

 

Όχι πως απέχουν οι συσκευές σε δυνατότητες αλλά το Note είναι πιο πανω (κάμερα, ram, μεταπωλητικη αξία και βέβαια πενάκι).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

725€.. Πως επεσε τοσο πολυ σε μια μέρα?

Οποίοι ενδιαφέρονται, εδω:

https://www.e-click.gr/samsung-galaxy-note-8-sm-n950f-dual-sim-in-midnight-black/

 

χαμος. Αλλα λεει σε 7-10 εργασιμες, δηλαδη σε 15 μερες. Καλα κρασια, μαλλον παει να κανει μεγαλη παραγγελια μαζευοντας προπαραγγελιες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μαγαζί το οποίο βάζει δόσεις με κάρτα ;

Αξιόπιστο.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μαγαζί το οποίο βάζει δόσεις με κάρτα ;

Αξιόπιστο.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

vodafone με 20% έκπτωση με χρήση πιστωτικής κάρτας :)

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-Galaxy-Note-8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

vodafone με 20% έκπτωση με χρήση πιστωτικής κάρτας :)

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-Galaxy-Note-8

Απο οσο θυμάμαι οταν τα εψαχνα, ειναι το μονοκαρτο ομως. Και πάρα το - 20% πάλι ακριβα βγαίνει αφού εχει τιμη 1030

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του στο bestprice βλέπω να έχει πέσει στα 708€. Είναι κάτι που πρέπει να προσέξουμε για την αγορά του στη συγκεκριμένη περίπτωση;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα από Kaizer, δίγραμμο στα 683 ευρώ με τιμολόγιο.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα από Kaizer, δίγραμμο στα 683 ευρώ με τιμολόγιο.
Με τιμολόγιο χωρίς φπα?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο χωρίς φπα?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πλεον οταν αγοραζεις με τιμολογιο, για τα περισσοτερα επαγγελματα, ειναι υποχρεωτικο να μην πληρωσεις ΦΠΑ. Αν εισαι γιατρος βεβαια θα σε χρεωσουν ΦΠΑ, οπως και μερικα ακομα επαγγελματα αν θυμαμαι καλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πλεον οταν αγοραζεις με τιμολογιο, για τα περισσοτερα επαγγελματα, ειναι υποχρεωτικο να μην πληρωσεις ΦΠΑ. Αν εισαι γιατρος βεβαια θα σε χρεωσουν ΦΠΑ, οπως και μερικα ακομα επαγγελματα αν θυμαμαι καλα.

Εμείς πληρώνουμε παντού ΦΠΑ και το περνουμε την επόμενη χρονιά μαζεμένο. Ανάλογα το επάγγελμα είναι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο χωρίς φπα?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση στα σκρουτζομάγαζα είναι λίγο παράξενη ...

 

Γράφουν πχ. τιμή προσφοράς για αγορά μέσω διαδικτύου 730 ευρώ. Και τιμή για τιμολόγιο ( σ/φ με τον νέο νόμο) χωρίς ΦΠΑ πχ. 713 ευρώ ... είναι δυνατόν ο ΦΠΑ να είναι 17 ευρώ, ή κάτι αντίστοιχο ? εννοώ ότι δεν καταλαβαίνω το τρυκ ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...