Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιστασιακά όταν με καλούν και το σηκώσω ακούω τον συνομιλητή ρομποτικά με αποτέλεσμα να διακόψω την κλήση και στη δεύτερη φορά να είναι οκ. Την πρώτη φορά συνέβη όταν μιλούσα με άτομο που είχε προβληματικό κινητό οποτε λέω φταίει εκείνο, αλλά έγινε και άλλες δυο φορές και διαφορετικά άτομα και είναι σπαστικό. Προφανώς ειχα σήμα, έχω περασμένη την τελευταία έκδοση κλπ. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Η ποιότητα του σήματος φταίει

Είχα θέματα κι εγώ τώρα τελευταία δεν μου το κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί αρκετες φορές στο παρελθόν όταν είχα wind. Από τη στιγμή που άλλαξα σε Cosmote δεν μου έχει ξανατύχει. Είναι πρόβλημα του δικτύου της κινητής.

 

Η ποιότητα του σήματος φταίει

Είχα θέματα κι εγώ τώρα τελευταία δεν μου το κάνει

 

Οκ, θα το τσεκάρω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Μαζευω για να το παρω Σεπτεμβριο..Ειχα ακουσει οτι οταν βγει το νεο iphone x θα σταματησουν την παραγωγη του περσινου..Ισχυει;Γιατι μπορει να ειχα σιχαθει τα iphone ολα αυτα τα χρονια αλλα με το x μολις το ειδα το επιασα στα χερια μου σκαλωσα ασχημα ερωτας ρε παιδι μου..Κ οθοναρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαζευω για να το παρω Σεπτεμβριο..Ειχα ακουσει οτι οταν βγει το νεο iphone x θα σταματησουν την παραγωγη του περσινου..Ισχυει;Γιατι μπορει να ειχα σιχαθει τα iphone ολα αυτα τα χρονια αλλα με το x μολις το ειδα το επιασα στα χερια μου σκαλωσα ασχημα ερωτας ρε παιδι μου..Κ οθοναρα!!!

 

Όχι δεν σταματάει υπάρχουν κομμάτια στην αγορά ακόμα και από το 6s

Δεν σ ενοχλεί όμως δεν έχει καμία σημάδια αν κινείται στην αγορά κάποιο παλαιοτερο μοντέλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χθες στα καλά καθούμενα έσπασε πάνω στην γωνία το tempered της puro που του είχα βάλει στο πλαίσιο και σήμερα που βρίσκομαι στην Αθήνα πετάχτηκα σε public και μου έβαλαν με το ειδικό μηχάνημα αυτό της Belkin και πραγματικά είναι τελειο!!και η τοποθέτηση άψογη !!!Οσοι δεν το έχουν βάλει ακόμη το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές, χωρίς να μπορω να καταλάβω ποτέ και με ποιες συνθήκες , όταν απαντάω σε κλήσεις δεν ακούω καθόλου το συνομιλητή μου χωρίς καν παράσιτα χωρίς τίποτα. Είναι εντελώς «νεκρό» το ακουστικό , ενώ αντιθέτως ο συνομιλητής μου με ακούει κανονικά. Εάν το βάλω σε ανοιχτή ακρόαση ή ακουστικά τότε ακούω κανονικά. Κάνω επανεκκίνηση και είναι όλα καλά.εκτιμω ότι αφού επανέρχεται , είναι θέμα λογισμικού και όχι κάτι άλλο. Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση.

Έχει κανείς ανάλογης εμπειρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες στα καλά καθούμενα έσπασε πάνω στην γωνία το tempered της puro που του είχα βάλει στο πλαίσιο και σήμερα που βρίσκομαι στην Αθήνα πετάχτηκα σε public και μου έβαλαν με το ειδικό μηχάνημα αυτό της Belkin και πραγματικά είναι τελειο!!και η τοποθέτηση άψογη !!!Οσοι δεν το έχουν βάλει ακόμη το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Wow! Νόμιζα ότι το βάζουν μόνο σε iStorm!

Μεγειά!

Θα πάω και εγώ σήμερα :rolleyes: αν προλάβω

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Wow! Νόμιζα ότι το βάζουν μόνο σε iStorm!

 

Στην αρχή πήγα να πάρω κάποιο από αυτά που έχουν στο ράφι αλλά μετά που ρώτησα έναν υπάλληλο μου είπε αμέσως έλα να σου δώσω της Belkin που φέραμε πρόσφατα και το έβγαλε μέσα από ένα συρτάρι. Μου το πέρασαν από το μηχάνημα της Belkin που είναι μόνο για αυτό τον σκοπό και η εφαρμογή είναι απίστευτη με πολυ μεγάλη ακρίβεια. Και το καλό επίσης είναι ότι δεν έχει καμία επίδραση στα χρώματα της οθόνης και το touch. 25€ έκανε και δεν μου χρέωσαν την τοποθέτηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικές φορές, χωρίς να μπορω να καταλάβω ποτέ και με ποιες συνθήκες , όταν απαντάω σε κλήσεις δεν ακούω καθόλου το συνομιλητή μου χωρίς καν παράσιτα χωρίς τίποτα. Είναι εντελώς «νεκρό» το ακουστικό , ενώ αντιθέτως ο συνομιλητής μου με ακούει κανονικά. Εάν το βάλω σε ανοιχτή ακρόαση ή ακουστικά τότε ακούω κανονικά. Κάνω επανεκκίνηση και είναι όλα καλά.εκτιμω ότι αφού επανέρχεται , είναι θέμα λογισμικού και όχι κάτι άλλο. Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση.

Έχει κανείς ανάλογης εμπειρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Τις τελευταίες μερες μου το έχει κάνει κι εμένα 3-4 φορές συν του ότι δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης. Σαν να έχει μπει στο αθόρυβο δηλαδή. Μετά από restart έστρωσε. Μάλλον είναι θέμα λογισμικού.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα και εγώ στην παρέα! :w00t:

iPhone X 64άρι

Spigen Neo Hybrid Gunmetal

Belkin tempered glass

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Χ έκανε πολλούς επικριτές του μήλου κ μάλιστα σκληρούς σαν εμένα να πάνε σε iOS εγώ πρώτη φορά !

Αφού άλλαξε δεκαετία η απλέ τότε όλα καλά!

Κακά τα ψέμματα το χ είναι χρόνια μπροστά από τα μέχρι τώρα Apple μοντέλα που ήταν προηγούμενης δεκαετίας στον σχεδιασμό στις οθόνες κ σε κάποια αλλα...

Εγω που τα ειχα σιχαθεί με το x αλλαξα γνωμη κ δεν θελω καμια συσκευη απο δω κ περα..Θα το κρατησω 4,5 χρονια οπως ειχα κ το iphone 4..Η μαλλον τη λεω 6 χρονια το ειχα κ ηταν σκυλι αλλα το ειχα βαρεθει..Το iphone x για μενα ειναι ενα next gen κινητο κ το τσιπ που εχει πραγματικο τερας!!Μαζευω να το παρω πως κ πως..Καποια αντίστοιχη εφαρμογή οπως ειναι στο Android(Clean master)που σου καθαριζει άχρηστα αρχεια σκουπιδακια που λεμε απο την ram κ σου φτιαχνει κ την μπαταρια πια ειναι στο ios;Κ αν εχει το x dock mode στο menu..Οταν κανεις hard reset τα σβήνει ολα;Κ πρεπει να τα εχεις αποθηκεύσει ολα στο pc κ να τα ξαναπερασεις;Αυτα τα λιγα:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που τα ειχα σιχαθεί με το x αλλαξα γνωμη κ δεν θελω καμια συσκευη απο δω κ περα..Θα το κρατησω 4,5 χρονια οπως ειχα κ το iphone 4..Η μαλλον τη λεω 6 χρονια το ειχα κ ηταν σκυλι αλλα το ειχα βαρεθει..Το iphone x για μενα ειναι ενα next gen κινητο κ το τσιπ που εχει πραγματικο τερας!!Μαζευω να το παρω πως κ πως..Καποια αντίστοιχη εφαρμογή οπως ειναι στο Android(Clean master)που σου καθαριζει άχρηστα αρχεια σκουπιδακια που λεμε απο την ram κ σου φτιαχνει κ την μπαταρια πια ειναι στο ios;Κ αν εχει το x dock mode στο menu..Οταν κανεις hard reset τα σβήνει ολα;Κ πρεπει να τα εχεις αποθηκεύσει ολα στο pc κ να τα ξαναπερασεις;Αυτα τα λιγα:)

 

Δεν χρειάζεται ούτε καθάρισμα η ram ούτε hard reset χρειάζεται

Μόνο το παίρνεις βάζεις μέσα ότι χρειάζεσαι και δεν ασχολείσαι με κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ούτε καθάρισμα η ram ούτε hard reset χρειάζεται

Μόνο το παίρνεις βάζεις μέσα ότι χρειάζεσαι και δεν ασχολείσαι με κάτι άλλο

Τασο@ ευχαριστω!!Απλα το ειπα για μετα απο καιρο αν φαει κολλημα κ χρειαστεί να κανω hard reset κ το ιδιο για τα περιττα αρχεια πως καθαριζεις ρην συσκευή..Εκτος κ αν στο ios κ το iphone x δεν χρειάζεται..Αντε τωρα να περιμενω μεχρι να το παρω..Σεπτέμβρη Οκτώβρη

Link to comment
Share on other sites

Τασο@ ευχαριστω!!Απλα το ειπα για μετα απο καιρο αν φαει κολλημα κ χρειαστεί να κανω hard reset κ το ιδιο για τα περιττα αρχεια πως καθαριζεις ρην συσκευή..Εκτος κ αν στο ios κ το iphone x δεν χρειάζεται..Αντε τωρα να περιμενω μεχρι να το παρω..Σεπτέμβρη Οκτώβρη

 

Παρτο μια φορά και σιγά σιγά θα μάθεις 2-3 βασικά πράγματα για την φιλοσοφία λειτουργίας της συσκευής

Έχεις στο μυαλό σου άλλη φιλοσοφία και δεν μπορείς να καταλάβεις

Και να στα πούμε τώρα μέχρι να πάρεις την συσκευή θα έχουν ξεχαστεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφυγα από s8 plus+ gear s3 και πήγα σε IPhone X+Apple Watch 3.....

Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην εμπειρία χρήσης .... κυρίως στη σταθερότητα . Από την πρώτη μέρα η ταχύτητα της συσκευής και η μπαταρία είναι ίδια ... ούτε clean master ούτε τίποτα τέτοιο .... μέχρι τώρα τη σταθερότητα του iOS το Android δεν την έχει ούτε καν στην 8... άσε του ότι αν μάθεις να δουλεύεις τα gestures του x αν γυρίσεις σε Samsung μου φαίνεται αρχαίο το σύστημα με τα κουμπιά ....

γιαυτο άλλωστε και είναι κλειστό λειτουργικό....

βέβαια η τσέπη πονάει .....

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ο real mkbhd προτιμάει pixel, αν και πάντα κουβαλάει και το X μαζί του :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί είναι invested στη Google και όλο το οικοσυστημα της. Για μένα τα gestures, η οθόνη και το form factor κάνουν όλη τη διαφορά και δεν υπάρχει αντίστοιχη πρόταση στον ανταγωνισμό. Αν πάρουμε και μια bug free 11.3 δεν θέλω τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί είναι invested στη Google και όλο το οικοσυστημα της. Για μένα τα gestures, η οθόνη και το form factor κάνουν όλη τη διαφορά και δεν υπάρχει αντίστοιχη πρόταση στον ανταγωνισμό. Αν πάρουμε και μια bug free 11.3 δεν θέλω τίποτα άλλο.

Τασο@ ευχαριστώ κ οταν με το καλο το παρω οτι απορίες εχω θα τις πω τοτε..

Tsakou@ ετσι ειναι φιλε μολις το ειδα το εχει κ ενας γνωστος επαθα πλακα ειναι τρομερο για μενα σε ολα..Οθονη,καμερα (ενταξει υπάρχουν σε καποιους τομεις κ λιγο καλυτερες)Τα βιντεο που ειδα που τραβαει εκπληκτικα με τον σταθεροποιητη εικονας να ειναι ολα τα λεφτα!!Κ τελος η ποιοτητα κατασκευης κ αυτο το smooth σε ολα που εχει δεν υπαρχει..Για μενα ο Α11 ειναι ενα τεχνολογικο επίτευγμα!!!Για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε συσκευη ολα αυτα τα χρονια..Αλλα ποναει η τιμη του..Εχει παιδια dock mode στο μενου;

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!Εδώ και 2 βδομάδες κάτοχος iphone X 64GB το κινητό τα σπάει!!!! Δεν έχω ακόμη ασφάλη συμπεράσματα για τις photo αλλά σε video είναι άψογο!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές εξαφανίζεται η πάνω γραμμή κατάστασης με τα εικονίδια του σήματος μπαταρίας κλπ στις home screens. Είναι κι αυτό άλλο ένα bug;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία από το iPhone X είναι θηρίο !! 7ωρες οθόνη 14 ώρες αναμονή!!

Πες μου οτι ειχες note 8 κ ειναι ακομη καλυτερη να τρελαθω!!

Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι ειχες note 8 κ ειναι ακομη καλυτερη να τρελαθω!!

Και όμως φίλε μου ναι ! Με το note 8 έβγαζα 6 ώρες οθόνη ! Ωραίο το X ! Αν και κάποια πράγματα μου λείπει λιγάκι το android!!!

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι ειχες note 8 κ ειναι ακομη καλυτερη να τρελαθω!!

 

 

 

Το είχα εγώ. Καμία σχέση η αλήθεια είναι. Πολύ καλύτερη στο x.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι ειχες note 8 κ ειναι ακομη καλυτερη να τρελαθω!!

 

 

 

Κι εγώ από Νοτε 8 προέρχομαι και εννοείται πως είναι ποκυ καλύτερη η αυτονομία του Χ.

Άλλωστε το νοτε 8 δεν φημίζεται για την μπαταρία του αλλά για όλα τα υπόλοιπα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...