Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έδωσαν τα λεφτά πίσω. Είχε μια κούτα ίδια. Ανοίξαμε 2-3 και ήταν ίδια όλα. Ούτε αυτός ήξερε ότι είναι μαϊμού.

 

 

 

Από σκρουτζ το βρήκα το μαγαζί.

 

 

 

Το ήξερε...δεν το ήξερε...ας το αφήσουμε έτσι. Όταν όμως βλέπουμε τέτοιες τιμές, και μας λένε ότι είναι και αυθεντικό, κάτι δεν πάει καλά. Και έχοντας δώσει τόσα λεφτά για μια συσκευή, είναι κρίμα να καταστραφεί από ένα φτηνό καλώδιο. Οπότε προσοχή στα αξεσουάρ, όταν έχουν να κάνουν με ρεύμα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερε...δεν το ήξερε...ας το αφήσουμε έτσι. Όταν όμως βλέπουμε τέτοιες τιμές, και μας λένε ότι είναι και αυθεντικό, κάτι δεν πάει καλά. Και έχοντας δώσει τόσα λεφτά για μια συσκευή, είναι κρίμα να καταστραφεί από ένα φτηνό καλώδιο. Οπότε προσοχή στα αξεσουάρ, όταν έχουν να κάνουν με ρεύμα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το θεμα ειναι οτι πηρα και απο το ιδιο μαγαζι το Usb-c 29W το γνησιο. Περιμενω τωρα να μου ερθει το γνησιο καλωδιο να δω αν δουλευει τελικα. Αν ειναι ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΙΜΟΥ τοτε θα εχουμε θεμα....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία παιδιά πως είναι σε σύγκριση με το 8+? θα ήθελα κάποιος που είχε και τα δυο μια απάντηση με ίδια χρίση και ίδιες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία παιδιά πως είναι σε σύγκριση με το 8+? θα ήθελα κάποιος που είχε και τα δυο μια απάντηση με ίδια χρίση και ίδιες εφαρμογές.

 

Delete....

Link to comment
Share on other sites

Με τον fast charger της Samsung για s8 και το καλώδιο το δικό μας που έχει στη συσκευασία μπορούμε να φορτίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Με τον fast charger της Samsung για s8 και το καλώδιο το δικό μας που έχει στη συσκευασία μπορούμε να φορτίζουμε;

 

Nope...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

 

Μου ανοιξε τα ματια... αυτο το βιντεο. Το δικο μου ειναι το FAKE! Και το πουλανε 21 ευρω... Λοιπον, αυριο παω απο εκει και θα ζητησω τα λεφτα μου πισω. Αν δεν μου τα δωσουν, μπορω να φωναξω καμια αστυνομια; Γιατι να πουλανε ΓΝΗΣΙΟ και καλα καλωδια (σιγουρα και φορτιστη) και να ειναι μαϊμου παει πολυ...

 

Διάβασε λίγο αυτό τι συστήνει η apple

https://support.apple.com/el-gr/HT201619

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο αυτό τι συστήνει η apple

https://support.apple.com/el-gr/HT201619

 

Ναι τα ειδα αυτα αλλα νομιζω πως ειναι λιγο παλιες οι πληροφοριες, γιατι αν δεις στο βιντεο που ανεβασα, πλεον ουτε το γνησιο εχει made for iPhone κτλ...

 

Απλως η μονη διαφορα στο κουτι ειναι πως το γνησιο εχει 1 barcode απο κατω, ενω το μαϊμου 2...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία παιδιά πως είναι σε σύγκριση με το 8+? θα ήθελα κάποιος που είχε και τα δυο μια απάντηση με ίδια χρίση και ίδιες εφαρμογές.

 

 

Επειδή είχα και το 8+, και τώρα το Χ στην θέση του, θα πώ ότι σίγουρα το 8+ έχει καλύτερη μπαταρία, πάντα με την ίδια χρήση! Όχι τεράστια διαφορά, αλλά έχει.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνω δοκιμές με διάφορους φορτιστές για να δω τι δουλεύει σύμφωνα με τα νούμερα που ισχυρίζεται η Apple. Με φορτιστή anker 36W:

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00MVHKTZQ/ref=oh_aui_i_d_old_o0_img?ie=UTF8&psc=1

 

Από 5-50% έκανε 33 λεπτά. 50-80% άλλη μισή ώρα. Από κει κ πέρα φορτίζει πολύ αργά, για το 98-100% πραγματικά μπορεί να κάνει και ένα τέταρτο. Με adaptive charger samsung 10W είχα τεράστια διαφορά ενδεικτικά 30-80% σε 1 ώρα και 20 λεπτά. Άρα Quick charge και adaptive charge δε φαίνεται να δουλεύουν. Σειρά έχουν wireless charger 7.5W και macbook pro φορτιστής με usb-c to lightning που περιμένω μες την βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Κάνω δοκιμές με διάφορους φορτιστές για να δω τι δουλεύει σύμφωνα με τα νούμερα που ισχυρίζεται η Apple. Με φορτιστή anker 36W:

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00MVHKTZQ/ref=oh_aui_i_d_old_o0_img?ie=UTF8&psc=1

 

Από 5-50% έκανε 33 λεπτά. 50-80% άλλη μισή ώρα. Από κει κ πέρα φορτίζει πολύ αργά, για το 98-100% πραγματικά μπορεί να κάνει και ένα τέταρτο. Με adaptive charger samsung 10W είχα τεράστια διαφορά ενδεικτικά 30-80% σε 1 ώρα και 20 λεπτά. Άρα Quick charge και adaptive charge δε φαίνεται να δουλεύουν. Σειρά έχουν wireless charger 7.5W και macbook pro φορτιστής με usb-c to lightning που περιμένω μες την βδομάδα

 

Με τόσες δοκιμές θα πάρεις τη μπαταρία στα χέρια. Πάρε έναν από την apple να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσες δοκιμές θα πάρεις τη μπαταρία στα χέρια. Πάρε έναν από την apple να ησυχάσεις.

 

Ήσυχος είμαι. Εσένα ποιος σου είπε ότι καταπονεις την μπαταρία με διαφορετικους φορτιστές;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε σας θερμαίνεται αρκετά η συσκευή, κάτω από την κάμερα, όταν είστε στο YouTube ή όταν μιλάτε; Στο 6s δεν ήταν τόσο έντονο!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την εφαρμογή procam 5. Αξίζει η αντικατάσταση της εργοστασιακής εφαρμογής; Κάποιος που να την έχει;
Link to comment
Share on other sites

Ήσυχος είμαι. Εσένα ποιος σου είπε ότι καταπονεις την μπαταρία με διαφορετικους φορτιστές;

 

Η εμπειρία μου. Τα λέμε ξανά σε ένα χρόνο που θα το δεις και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου. Τα λέμε ξανά σε ένα χρόνο που θα το δεις και εσύ.

 

Κάθε μπαταρία έχει πτώση στην απόδοση της μετά από ένα χρόνο χρήσης. Οτιδήποτε αυξάνει την θερμοκρασία και δη το fast charging που την αυξάνει ακόμα παραπάνω πιθανόν να μειώνει τη διάρκεια ζωής της ακόμα παραπάνω. (βρες μου όμως και μια έρευνα που να το αποδεικνύει.) Όλα μου τα τηλέφωνα φόρτιζαν πάντα με απλό usb εκτός εξαιρετικώς περιπτώσεων που χρειάζομαι άμεσα γρήγορη φόρτιση, εξ ου και οι δοκιμές με fast charging.

Το πως βγάζετε συμπεράσματα κάποιοι για την εμπειρία ατόμων που δεν ξέρετε μέσα από ένα φόρουμ με ξεπερνάει.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω ερχόμενος από oneplus 5t και mi mix2.

Καλό φαίνεται προς το παρόν. Ελπίζω να μη το μετανιώσω αν και γενικά ποτέ δεν είχα προβλήματα με τα iPhone.

Συνήθως επειδή μου αρέσει και το Android είμαι πέρα δώθε με αποτέλεσμα να πετάω χρήματα.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα για να ηχογραφω τις εισερχόμενες κλήσεις υπάρχει? Στο Android δούλευα το acr άψογα....μου είναι απαραίτητο για τη δουλειά μου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε σας θερμαίνεται αρκετά η συσκευή, κάτω από την κάμερα, όταν είστε στο YouTube ή όταν μιλάτε; Στο 6s δεν ήταν τόσο έντονο!!!

εχεις κανει την αναβαθμιση;

Πήρα το x... Αλλά πως βάζω δόνηση στο πληκτρολόγιο?

Απο s8 έρχομαι.... Νομίζω ότι το s8 καλύτερη οθόνη είχε...

 

προφανως και εχει καλυτερη οθονη,ειδικα αν στρεψεις την οθονη του Χ λιγο αυτη γινεται μπλε σε ασπρο φοντο.

 

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα για να ηχογραφω τις εισερχόμενες κλήσεις υπάρχει? Στο Android δούλευα το acr άψογα....μου είναι απαραίτητο για τη δουλειά μου...

 

οχι πιστευω δεν υπαρχει.Σε iPhone ποτε δεν υπηρχε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα για να ηχογραφω τις εισερχόμενες κλήσεις υπάρχει? Στο Android δούλευα το acr άψογα....μου είναι απαραίτητο για τη δουλειά μου...

 

 

 

Στο control center έχει μια δυνατότητα να πάρεις βίντεο από την οθόνη. Ίσως ηχογραφεί και κλήσεις. Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω ερχόμενος από oneplus 5t και mi mix2.

Καλό φαίνεται προς το παρόν. Ελπίζω να μη το μετανιώσω αν και γενικά ποτέ δεν είχα προβλήματα με τα iPhone.

Συνήθως επειδή μου αρέσει και το Android είμαι πέρα δώθε με αποτέλεσμα να πετάω χρήματα.

 

Στην αναποδη φαση ειμαι εγω. Ειχα το oneplus 5 και πηρα το iPhone. Ενταξει οκ ωραιο, αλλα ειχα συνηθησει στο android πλεον και λιγο με παραξενευει (δεν περιμενα ποτε να το πω αυτο :lol: ). Παντως σκεφτομαι να το πουλησω αν μαρεσει το s9.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...