Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Guys, εγώ θα μείνω μακριά

λυπάμαι αν ο ελληνικός μου είναι εκτός, επειδή χρησιμοποιώ τον μεταφραστή :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Fb page που δημιουργήθηκε μολις τον Μάρτιο.

Δεν έχουν κανονικό website.

Δεν δέχονται PayPal.

Φωτο προφίλ ψεύτικη.

Παραγγελίες τηλεφωνικές μόνο, χωρίς κανένα αποδεικτικό.

Όχι απλώς μακριά, κάντε report τη σελίδα μην την πατήσει κάποιος άλλος.

 

Ναι σκέφτηκα έτσι, θα μείνω μακριά από them.do νομίζετε ότι αυτά τα καταστήματα είναι εντάξει;

https://www.bestprice.gr/item/2155149607/apple-iphone-x-64gb.html?qid=3eWHpU1tOin_483cc&seq=1

Edited by flanker
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κατάστημα Λάρισα λέει κουμα 1

 

Το καλύτερο θα ήταν αν υπάρχει κάποιος από Λάρισα και μπορεί να επαληθεύσει ότι σε αυτή τη διεύθυνση βρίσκεται το συγκεκριμένο κατάστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν αν υπάρχει κάποιος από Λάρισα και μπορεί να επαληθεύσει ότι σε αυτή τη διεύθυνση βρίσκεται το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Στη κούμα 1 δεν υπάρχει τέτοιο κατάστημα πάντως νομίζω και πουθενά άλλου στη Λάρισα. Την ξέρω παντού αν θέλετε να ρωτήσετε σε οποιαδήποτε άλλη διεύθυνση.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μνμ να μου πουν ΑΦΜ και επίσημη ονομασία για να τους ελέγξω στο businessregistry.gr, αλλά δεν ελπίζω να απαντήσουν κιόλας :)

Αν έχω νέα, θα τα δημοσιεύσω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Facebook πάντως γίνεται χαμός!!

Όλοι λένε ότι είναι ψεύτικα όλα αυτά!

Ανύπαρκτο μαγαζί κτλ!!Ζητάνε κατάθεση πριν στείλουν τι προϊόν!Όλες οι φώτο είναι ψεύτικες κ μια εξ αυτών είναι από κατάστημα αλλου!!

 

Όσοι πήγατε από το plus σε Χ δεν σαν φαίνεται μικρότερη η οθόνη????

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε από το plus σε Χ δεν σαν φαίνεται μικρότερη η οθόνη????

 

 

Το αναφέραμε πιο πάνω, στην καθημερινή χρήση είναι μεγαλύτερη, αλλά χάνει λίγο στα βίντεο, λόγω του 18:9.

 

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτές το έχω παράλληλα με το 8plus!!!

Πολύ όμορφο,το face id αρκετά βολικό κ αξιόπιστο!Δεν με ενόχλησε καθόλου η έλλειψη του home button -ίσως μόνο στον τρόπο που γίνεται η εκκαθάριση των εφαρμογών!!

Πιο ελαφρύ κ πιο πιασσιαρικο από το plus!!

Το μόνο που μου κακό φάνηκε είναι η οθόνη που είναι λίγο μικρότερη!!Ή τουλάχιστον οπως φαίνεται!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Απο εχτές το έχω παράλληλα με το 8plus!!!

Πολύ όμορφο,το face id αρκετά βολικό κ αξιόπιστο!Δεν με ενόχλησε καθόλου η έλλειψη του home button -ίσως μόνο στον τρόπο που γίνεται η εκκαθάριση των εφαρμογών!!

Πιο ελαφρύ κ πιο πιασσιαρικο από το plus!!

Το μόνο που μου κακό φάνηκε είναι η οθόνη που είναι λίγο μικρότερη!!Ή τουλάχιστον οπως φαίνεται!!!

Ε ρε σε ζηλεύω..Δεν εχω ακομα τα χρηματα..Σεπτέμβρη Οκτώβρη θα το παρω..Το 64αρι..Ειναι κολλημα το ατιμο κ να φανταστεις πριν το x δεν ηθελα με τιποτα αλλο iphone..Εδω μιλαμε για πυραυλο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

..Σεπτέμβρη Οκτώβρη θα το παρω..Το 64αρι..

 

...αν προλάβεις γιατί κάπου εκεί θα σταματήσει και η παραγωγή του καθώς θα έχει ήδη παρουσιαστεί όλη η νέα σειρά του 2018...

Link to comment
Share on other sites

...αν προλάβεις γιατί κάπου εκεί θα σταματήσει και η παραγωγή του καθώς θα έχει ήδη παρουσιαστεί όλη η νέα σειρά του 2018...

Μην μου λες τετοια..Γιατι αυτο θα γινει για πρωτη φορα..Να σταματήσει να βγαινει το x μετα απο ενα χρονο..Ξενερα μεγάλη γιατι τοτε θα πρεπει να τα σκασεις κ δεν θα μπορεις να παρεις το περσινο μοντελο πιο φθηνα εστω κ μετα απο χρονο κ βαλε σου λεω εγω..Δεν ξερω μετα θα πρεπει να μαζέψω πιο πολλα που θα ειναι κ πανακριβο το νεο iphone x plus;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δουλεύετε καθόλου το True tone?

Εγω το έχω σβηστο αλλά τώρα που το άνοιξα είναι πιο λευκή η οθόνη πριν ήταν προς το κίτρινο.....

Αν νυχτωσει το True tone κάνει την οθόνη πάρα πολύ κίτρινη πολύ χάλια επίσης

Πολλές φορές είναι κιτρινοπο το λευκό και δε μαρεσει.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δουλεύετε καθόλου το True tone?

Εγω το έχω σβηστο αλλά τώρα που το άνοιξα είναι πιο λευκή η οθόνη πριν ήταν προς το κίτρινο.....

Αν νυχτωσει το True tone κάνει την οθόνη πάρα πολύ κίτρινη πολύ χάλια επίσης

Πολλές φορές είναι κιτρινοπο το λευκό και δε μαρεσει.....

 

Εγώ δεν το έχω κλείσει ποτε από τότε που πρωτοπηρα συσκευή με True Tone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει φωτισμό όμως και ανοίξεις το True tone φαίνεται πολύ χάλια . κίτρινη οθόνη

Αν βάλεις το χέρι στον αισθητήρα φωτεινότητας δηλαδή το κλήσεις το ανοίξεις (να νομίζει ότι δεν έχει φως) και ανοίξεις το True tone είναι τέρμα χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει φωτισμό όμως και ανοίξεις το True tone φαίνεται πολύ χάλια . κίτρινη οθόνη

Αν βάλεις το χέρι στον αισθητήρα φωτεινότητας δηλαδή το κλήσεις το ανοίξεις (να νομίζει ότι δεν έχει φως) και ανοίξεις το True tone είναι τέρμα χάλια.

 

Μπα κάτι μπερδεύεις.

Μήπως εννοείς το night mode? Εκείνο κιτρινίζει την οθόνη έντονα (και έτσι πρέπει)

 

Το True Tone προσαρμόζει το color profile αναλόγως του ambient light. Εμένα μου αρέσει πολύ στο μάτι το True Tone αν και στο iPad Pro έχει μεγαλύτερη χρησιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το night Mode είναι χειρότερο

Δοκίμασε αυτό που είπα.... Να βάλεις την παλάμη πάνω στους αισθητήρες να το κλεισεις να το ανοίξεις να το ξεκλειδώσεις (με κωδικό γιατί το Face id δε δουλεύει) και δες διαφορά.....

Δε νομίζω να είναι μόνο η συσκευή μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κλείσει ποτέ από την πρώτη στιγμή που το πήρα! Είναι άψογη και ξεκούραστη η οθόνη έτσι. Φανταστείτε ότι και στο android από τότε ανοίγω μόνιμα το night mode με τέρμα χαμηλά το επίπεδο κίτρινου, γιατί το λευκό πια με χαλάει..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το night Mode είναι χειρότερο

 

Δοκίμασε αυτό που είπα.... Να βάλεις την παλάμη πάνω στους αισθητήρες να το κλεισεις να το ανοίξεις να το ξεκλειδώσεις (με κωδικό γιατί το Face id δε δουλεύει) και δες διαφορά.....

 

Δε νομίζω να είναι μόνο η συσκευή μου

 

 

 

Συνήθεια είναι. Αν κρατήσεις το true tone ανοιχτό για 3-4 μέρες και μετά το κλείσεις θα σου φαίνεται ότι η οθόνη είναι ενοχλητικά μπλε το βράδυ. Και γω το έχω ανοιχτό γιατί δίνει πιο πίστη αναπαράσταση των χρωμάτων παρόλο που στην αρχή είναι λιγότερο εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν χρησιμοποιώ το true tone εχω την εντύπωση οτι εχω αυξημένη κατανάλωση.

Εχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν χρησιμοποιώ το true tone εχω την εντύπωση οτι εχω αυξημένη κατανάλωση.

 

Εχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?

 

 

 

Εγώ στο 8 plus μου το ζω από την πρώτη μέρα. Δε νομίζω να έχει κατανάλωση. Κάτι άλλο θα σου τρώει την μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας αρέσει... Σίγουρα είναι πιο ξεκούραστο στο μάτι, καθότι αποδίδει το λευκό σε θερμή απόχρωση και όχι ψυχρή. Παρόλα αυτά υπερβάλει σε τέτοιο βαθμό, που το λευκό «κιτρινίζει» έντονα το βράδυ! Κι αυτό σίγουρα δεν θεωρώ ότι διασφαλίζει τη συνέπεια των χρωμάτων όπως περιγράφει το μενού. Σε μένα παραμένει μόνιμα απενεργοποιημένο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας αρέσει... Σίγουρα είναι πιο ξεκούραστο στο μάτι, καθότι αποδίδει το λευκό σε θερμή απόχρωση και όχι ψυχρή. Παρόλα αυτά υπερβάλει σε τέτοιο βαθμό, που το λευκό «κιτρινίζει» έντονα το βράδυ! Κι αυτό σίγουρα δεν θεωρώ ότι διασφαλίζει τη συνέπεια των χρωμάτων όπως περιγράφει το μενού. Σε μένα παραμένει μόνιμα απενεργοποιημένο!
Συμφωνώ απόλυτα. Όχι απλά κιτρινίζει εγώ θα έλεγα πορτοκαλιζει τόσο θερμό που είναι, που χαλάει σίγουρα την πιστότητα των χρωμάτων.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Όχι απλά κιτρινίζει εγώ θα έλεγα πορτοκαλιζει τόσο θερμό που είναι, που χαλάει σίγουρα την πιστότητα των χρωμάτων.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Ο σκοπός συνγεκριμενενης λειτουργίας δεν έχει να κάνει με την σωστή απόδοση χρωμάτων αλλά για άνετο διάβασμα
Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπός συνγεκριμενενης λειτουργίας δεν έχει να κάνει με την σωστή απόδοση χρωμάτων αλλά για άνετο διάβασμα
Σε αυτό συμφωνώ, αν μιλάμε για νυχτερινές ώρες με χαμηλό η καθόλου φωτισμό ναι είναι μια χαρά για διάβασμα. Αλλά για καθημερινή χρήση ούτε λόγος.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπός συνγεκριμενενης λειτουργίας δεν έχει να κάνει με την σωστή απόδοση χρωμάτων αλλά για άνετο διάβασμα

 

Στο μενού αν πάει κάποιος να το ενεργοποιήσει, από κάτω γράφει «Αυτόματη προσαρμογή της οθόνης του iPhone ανάλογα με τις συνθήκες φωτισμού περιβάλλοντος για διασφάλιση της συνέπειας των χρωμάτων σε διαφορετικά περιβάλλοντα»! Το ότι ενδεχομένως βοηθάει στο διάβασμα, δεν σημαίνει ότι αποδίδονται με συνέπεια τα χρώματα. Κι αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός του True Tone! Το λέει άλλωστε και ο ίδιος ο τίτλος στα Αγγλικά... “True” Tone!

Edited by Energy1980
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...