Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον θα το πουλήσω σε κατάστημα με μεταχειρισμένα και θα πάρω άλλο.

Δεν παίζει να δώσω 470€ για αντικατάσταση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω θηκη..

470€ η αντικατάσταση στο δίκτυο επίσημων επισκευαστών

Από περιέργεια... Σε τι θήκη το είχες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μια μαλακή πλαστική το έχω. Μάλλον δεν είναι αρκετά μαλακή όμως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε θέλει να είναι αρκετά μαλακή... Σε τέτοιες συσκευές μεγάλης αξίας προσωπικά παίρνω και θήκες μεγάλης αξίας και υψηλής προστασίας πχ Spigen, UAG κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ότι θηκη και να είχα το ίδιο θα γινόταν γιατί το σπάσιμο αρχίζει στην περιοχή της κάμερας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαφνικά σταμάτησαν να έρχονται ειδοποιήσεις από την εφαρμογή του messenger.. έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι κ επαναφορά ρυθμίσεων έκανα κ διαγραφή εφαρμογής κ όλα. Τα μηνύματα δεν μου παραδίδονται καν αν δεν μπω στην εφαρμογή γιατι έστειλα από άλλο λογαριασμό μήνυμα να δω αν θα έρθει ειδοποίηση κ έδειχνε να μην παραδίδεται καν. Καμία ιδεα τι να κάνω κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζετε αν ισχύει ακόμα το προγραμμα αλλαγής μπαταρίας σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα;

Αν κ η υγεία της μπαταρίας μου είναι στο 88% κ θεωρητικά δεν έχω θέμα με την απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν ισχύει ακόμα το προγραμμα αλλαγής μπαταρίας σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα;

Αν κ η υγεία της μπαταρίας μου είναι στο 88% κ θεωρητικά δεν έχω θέμα με την απόδοση.

 

Νομίζω πως όχι αλλα πάρε τους ένα τηλ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν ισχύει ακόμα το προγραμμα αλλαγής μπαταρίας σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα;

Αν κ η υγεία της μπαταρίας μου είναι στο 88% κ θεωρητικά δεν έχω θέμα με την απόδοση.

 

Το προγραμμα ισχύει με αύξηση της τιμής. Πλέον πήγε στα 59 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!ξερουμε αν έχει ημερομηνία λήξης ;

 

Για το 2019. Το 2020 μπορεί να ανεβάσουν την τιμή. Επέλεξε επισήμους. Αυτοί σου εγγυώνται και αδιαβροχοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολυ!! Αρα θα το αφήσω λίγο ακόμα.

 

Γύρω στο 85% θα αρχίσεις να βλέπεις μια μείωση όχι στην απόδοση του κινητού σου αλλά μείωση στη διάρκεια μπαταρίας. Εγώ είμαι 96% σκέφτηκα να το αλλάξω αλλά λέω να περιμένω μέχρι τον Μάιο τελικά και μετά να προβώ στην αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα...

Θα ηθελα να ρωτησω και να μου Πειτε την γνωμη σας οσοι γνωρίζουν..

Θελω να αγορασω ενα κλειδωμένο apple iPhone 8 Plus απο ebay το εχω βρει 160ευρω

Και ειναι κλειδωμένο σε iCloud.

Εκανα μια έρευνα σε ενα σιτε και βρηκα καινούργιες 100%original πλακέτες apple

Ξεκλείδωτες δηλ Μολις λειτουργήσουν θα βαλω λογαριασμο σε icloud και δεν θα εχω κανενα θεμα... (η πλακέτα για το 8plus κανει 140€)

Και σκεφτομαι να αγορασω το κλειδωμένο 8 plus και να του αλλαξω πλακέτα.. θα μου στοιχήσει 300 € τζαμπα για 8 plus

Θελω να μου Πειτε την γνωμη σας και εαν θα αντιμετωπίσω κανενα προβλημα..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και γιατί δεν απευθύνεσαι στο θέμα της συσκευής και ανοίγεις καινούργιο;

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι μας ανοίγαμε και από ένα καινούργιο θέμα με κάθε απορία μας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα...

Θα ηθελα να ρωτησω και να μου Πειτε την γνωμη σας οσοι γνωρίζουν..

Θελω να αγορασω ενα κλειδωμένο apple iPhone 8 Plus απο ebay το εχω βρει 160ευρω

Και ειναι κλειδωμένο σε iCloud.

Εκανα μια έρευνα σε ενα σιτε και βρηκα καινούργιες 100%original πλακέτες apple

Ξεκλείδωτες δηλ Μολις λειτουργήσουν θα βαλω λογαριασμο σε icloud και δεν θα εχω κανενα θεμα... (η πλακέτα για το 8plus κανει 140€)

Και σκεφτομαι να αγορασω το κλειδωμένο 8 plus και να του αλλαξω πλακέτα.. θα μου στοιχήσει 300 € τζαμπα για 8 plus

Θελω να μου Πειτε την γνωμη σας και εαν θα αντιμετωπίσω κανενα προβλημα..

Ευχαριστω

 

Αρχικά δεν θα έχεις touch id

Δεύτερον δεν θα ξέρεις αν η πλακέτα η νέα θα δουλεύει

Σε όλα αυτά δεν θα έχεις καμία εγγύηση

Σαν τιμή σίγουρα είναι πολύ καλή αλλά εγώ δεν θα εμπλεκα

Παλαιότερα μέχρι το iPhone 5 ναι ήταν πιο εύκολα τα πράγματα

Πλέον είναι και η αδιάβροχο ποίηση την οποία δεν θα έχεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου που έχεις και χρόνο και διάθεση και λεφτά για πέταμα. Δε νομίζω πως είναι τόσο απλό. Νομίζω για να λειτουργήσει πρέπει να γίνει βίδες όλη η μητρική. Θέλει πιστόλι θερμού αέρα με προσοχή να μην τσακιστουν τα ποδαράκια από κάθε τσιπάκι. Νομίζω πως μαζί με την μητρική, πρέπει να αλλάξεις και αλλά 3,4 τσιπάκια. Υπάρχουν βίντεο που τα δείχνουν στο YouTube αλλά δεν είναι μια διαδικασία εύκολη. Νομίζω όμως ότι θα χρειαστείς και αυτό. https://m.aliexpress.com/item/32695490008.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spider=y&productId=32695490008&productSubject=PCIE-NAND-Flash-IC-Programmer-Tool-Machine-Fix-Repair-Mainboard-HDD-Chip-Serial-Number-SN-Model για να παίξει σωστά όλο το εγχείρημα.

 

Κοινώς αντί να δώσεις 600 να το πάρεις από skroutz θα έχεις πετάξει αλλά 300 ευρώ για το κινητό συν άλλα 500 για μια λύση αβέβαιη αν θα σου παίξει, με ένα άλογο κουτσό άνευ home button λειτουργεί γιατί είναι παντρεμένο καλώς ή κακώς με τη μητρική, και δεν θα έχεις αδιαβροχοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νέος κάτοχος iPhone 8 plus , καλώς σας βρήκα ....

 

Καλωσηρθες

Ότι χρειαστείς εδώ θα είμαστε να τα λέμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δέστε τις ζώνες σας έρχεται jb. Σήμερα πρόλαβα και γύρισα πίσω στην 12.1.1 δεν ξέρω ποσό και αν υπογράφεται ακομα

 

Πολύ μικρό το ποσοστό πλέον που το χρειάζονται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχετε να μου προτείνεται κανενα καλό τζαμακι που να πιάνει όλη την οθόνη ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχετε να μου προτείνεται κανενα καλό τζαμακι που να πιάνει όλη την οθόνη ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Belkin temperecurve από istorm. Το βάζουν μαζί με το μηχάνημα. Εκπληκτικό. Αγαπημένη μου θήκη playproof που το προστατεύει απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Belkin temperecurve από istorm. Το βάζουν μαζί με το μηχάνημα. Εκπληκτικό. Αγαπημένη μου θήκη playproof που το προστατεύει απόλυτα.

 

 

 

Για θήκη πήρα μια Spigen ,χρόνια αγοράζω την συγκεκριμένη αλλά θα τσεκαρω και αυτή που μου έγραψες.

Θυμάσαι κόστος για το τζαμακι;

Επίσης πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος λόγος μα κάνω ασφάλεια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μετά την αναβάθμιση στην 12.1.2 πολλές από τις γνωστοποιήσεις πχ στο Instagram η σε κάποια εφαρμογή πρόγνωσης καιρού έρχονται ετεροχρονισμένα.

Πχ μπορεί να υπάρχει έκτακτη ειδοποίηση για καταιγίδες στην πολη μου για τις 27 του μήνα και το τηλέφωνο να την εμφανίζει δυο μέρες μετά.

Καμία γνώμη μπας γλυτωσω το ρεστορ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...