Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον θέλει να αλλάξει συσκευή και είναι ανάμεσα στο iPhone οκτώ plus και στο iPhone X θα πρέπει να σκεφτεί ότι το δεύτερο είναι τουλάχιστον δύο χρόνια μπροστά όσον αφορά την οθόνη το σχεδιασμό και τον τρόπο ξεκλειδώματός από ότι το iPhone οκτώ plus ή διαφορά των χρημάτων είναι υποκειμενική και αναλογία τον καθένα σαν συσκευές όμως δεν μπορούν να συγκριθούν.

 

Από την άλλη όμως το Χ είναι συσκευή "πρώτης γενιάς" ενώ το 8+ είναι η τελειοποίηση του γνώριμου από το 6 σχεδίου του iphone. Επίσης η αυτονομία του 8+ είναι καλύτερη από του Χ;)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να αλλάξει συσκευή και είναι ανάμεσα στο iPhone οκτώ plus και στο iPhone X θα πρέπει να σκεφτεί ότι το δεύτερο είναι τουλάχιστον δύο χρόνια μπροστά όσον αφορά την οθόνη το σχεδιασμό και τον τρόπο ξεκλειδώματός από ότι το iPhone οκτώ plus ή διαφορά των χρημάτων είναι υποκειμενική και αναλογία τον καθένα σαν συσκευές όμως δεν μπορούν να συγκριθούν.

 

Σχετικά είναι αυτά που λες

Τα χρήματα είναι κύριος παράγοντας για πολλούς εδώ μέσα

Επίσης ο σχεδιασμός δεν αρέσει σε όλους

Βέβαια εγώ συμφωνώ με αυτά που λες αλλά το μόνος μειονέκτημα το βρίσκω στον τρόπο ξεκλειδωματος της συσκευής

Είμαι του παλιού κλασικού τρόπου Ξεκλείδωμα με pin

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά είναι αυτά που λες

Τα χρήματα είναι κύριος παράγοντας για πολλούς εδώ μέσα

Επίσης ο σχεδιασμός δεν αρέσει σε όλους

Βέβαια εγώ συμφωνώ με αυτά που λες αλλά το μόνος μειονέκτημα το βρίσκω στον τρόπο ξεκλειδωματος της συσκευής

Είμαι του παλιού κλασικού τρόπου Ξεκλείδωμα με pin

 

Καλημερα

Εγώ όποτε το δουλεύω βάζω το PIN Ότι θέλεις κάνεις .Αν θέλεις απενεργοποιείς τελείως το Face ID και το δουλεύεις κλασσικά με PIN

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έδωσα το 7plus ήμουν ανάμεσα στο 8 plus Κ το χ!!

Παρόλο που με εξιταρε το χ σαν νέα συσκευή κατέληξα στο 8 plus λόγω οθόνης κ home button!!

Δεν με ένοιαζε το notch απλά επειδή έχω μάθει σε μεγάλη οθόνη στο χ νου φαινόταν ένα τικ πιο μικρή!!!

Την έλλειψη του home button όπως μου είπαν κ φίλοι που το πήραν,την συνηθίζεις αλλά στην καθημερινή χρήση δεν είμαι σίγουρη ότι το face Id είναι τόσο βολικό!!!

Πλέον έχει ψιλό πέσει η τιμή -σε μεταχειρισμενο πάντα -αλλά κ πάλι προτιμώ να περιμένω το νέο μοντέλο μιας κ ακούγεται ότι θα έχει μεγάλη οθόνη :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έδωσα το 7plus ήμουν ανάμεσα στο 8 plus Κ το χ!!

Παρόλο που με εξιταρε το χ σαν νέα συσκευή κατέληξα στο 8 plus λόγω οθόνης κ home button!!

Δεν με ένοιαζε το notch απλά επειδή έχω μάθει σε μεγάλη οθόνη στο χ νου φαινόταν ένα τικ πιο μικρή!!!

Την έλλειψη του home button όπως μου είπαν κ φίλοι που το πήραν,την συνηθίζεις αλλά στην καθημερινή χρήση δεν είμαι σίγουρη ότι το face Id είναι τόσο βολικό!!!

Πλέον έχει ψιλό πέσει η τιμή -σε μεταχειρισμενο πάντα -αλλά κ πάλι προτιμώ να περιμένω το νέο μοντέλο μιας κ ακούγεται ότι θα έχει μεγάλη οθόνη :D

 

 

Δεν φαντάζεσαι πόσο βολικό είναι ειναι το face id ..δεν το περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εγώ όποτε το δουλεύω βάζω το PIN Ότι θέλεις κάνεις .Αν θέλεις απενεργοποιείς τελείως το Face ID και το δουλεύεις κλασσικά με PIN

 

Είχα ξανά ρωτήσει για το pin αλλά δεν είχα ξεκάθαρη απάντηση αν όντως γίνεται να το έχεις στο iPhone X

 

Το 8 Plus έχει διαφορετική αναλογία οθόνης

Σε ύψος είναι μεγαλύτερη του Χ και βολεύει σε κάποιες εφαρμογές γιατί δείχνει παραπάνω πράγματα

Σε πλάτος είναι μεγαλύτερη του 8 Plus και νομίζω είναι καλύτερα πχ σε βίντεο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξανά ρωτήσει για το pin αλλά δεν είχα ξεκάθαρη απάντηση αν όντως γίνεται να το έχεις στο iPhone X

 

Το 8 Plus έχει διαφορετική αναλογία οθόνης

Σε ύψος είναι μεγαλύτερη του Χ και βολεύει σε κάποιες εφαρμογές γιατί δείχνει παραπάνω πράγματα

Σε πλάτος είναι μεγαλύτερη του 8 Plus και νομίζω είναι καλύτερα πχ σε βίντεο

 

Στα λέω επειδή το έχω το τηλέφωνακι

Link to comment
Share on other sites

Στα λέω επειδή το έχω το τηλέφωνακι

 

Σε cm^2 το iPhone X έχει μεγαλύτερη οθόνη από το 6/7/8 Plus

Η διαφορα σε αυτά που βλέπει ο τελικός χρήστης είναι η αναλογία οθόνης.

Ανάλογα με την γωνία που χρησιμοποιεί ο χρήστης και την εφαρμογή άλλες φορές βλέπει παραπάνω πράγματα στο ένα και άλλες φορές στο άλλο

 

Το σύγκρινα στην mobile σελίδα του myphone και το X δείχνει κάποια πράγματα παραπάνω

Είναι μικρές οι διάφορες δεν μπορώ τώρα να τις αναλύσω.

Προσωπικά μου άρεσε παραπάνω το X αφού χοντρικά σε μικρότερο μέγεθος συσκευής δείχνει την ίδια πράγματα με το Plus

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε cm^2 το iPhone X έχει μεγαλύτερη οθόνη από το 6/7/8 Plus

Η διαφορα σε αυτά που βλέπει ο τελικός χρήστης είναι η αναλογία οθόνης.

Ανάλογα με την γωνία που χρησιμοποιεί ο χρήστης και την εφαρμογή άλλες φορές βλέπει παραπάνω πράγματα στο ένα και άλλες φορές στο άλλο

 

Το σύγκρινα στην mobile σελίδα του myphone και το X δείχνει κάποια πράγματα παραπάνω

Είναι μικρές οι διάφορες δεν μπορώ τώρα να τις αναλύσω.

Προσωπικά μου άρεσε παραπάνω το X αφού χοντρικά σε μικρότερο μέγεθος συσκευής δείχνει την ίδια πράγματα με το Plus

 

Για το Face ID σου έγραψα .Δεν παλευεται .Τελειο

Link to comment
Share on other sites

Το Face ID εννοείται αν θέλει κάποιος το απενεργοποιεί και έχει μόνο το πιν.

Παρόλα αυτά το Face ID είναι κάτι τόσο καλό που απλά το ξεχνάς! Διπλό tap στην οθόνη swipe up και ανοίγει ούτε που το καταλαβαίνεις το Face ID ακόμα και στο τραπέζι να το έχεις ανοίγει.

Η οθόνη του είναι oled και είναι πολύ καλύτερη αλλά και ένα κλικ μεγαλύτερη του 8 πλας ακόμα και ο 2ος φακοσ είναι καλυτεροσ Όπως και η μπροστά κάμερα!

όλα αυτά στο μέγεθος της συσκευής του μικρού 8!!!

Δεν συγκρίνονται αυτά τα κινητά σε κάτι.

Επίσης όταν κάποιος χρησιμοποιήσει το χ και μετά αναγκαστεί να πατάει κουμπί για να επιστρέψει στην αρχική οθόνη του φαίνεται σαν να επέστρεψε σε παλιά εποχή, είναι απίστευτα βολικός ο τρόπος χειρισμού.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα γούστου και τι βολεύει στον καθένα. Δεν μου αρέσει το notch, όπως επίσης η γραμμή που εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης. Και δεν μου αρέσει το ότι δεν υπάρχει δαχτυλικό αποτύπωμα. Όπως επίσης μου αρέσουν στο «χέρι» τα μεγαλύτερα κινητά, άσχετα απ’το ποια οθόνη είναι μεγαλύτερη ή καλύτερη.

Οπότε για μένα το 8 Plus ήταν επιλογή και παραμένει μονόδρομος! Σε άλλους αρέσουν και βολεύουν όλα τα παραπάνω, οπότε για αυτούς το X είναι η σωστή επιλογή.

1159€ αγόρασα το 8 Plus 256gb! Τα +200€ δεν (θα) μου ήταν θέμα αν ήθελα το X. Αν πάντως το αγόραζα, δεν θα έλεγα σε κάποιον που πήρε το 8 Plus ότι έχει «κατώτερο» ή «μη συγκρίσιμο» κινητό σε σχέση με το δικό μου στα χέρια του!

Γιατί; Όχι επειδή είναι ή δεν είναι έτσι... αλλά επειδή „get a life“? Maybe? Definitely!

Edited by Energy1980
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά καθούμενα εκεί που ήταν idle το κινητό, πήγα να το ξεκλειδώσω αλλά δεν ανταποκρινόταν. Πατούσα το home button ή το power button αλλά η οθόνη δεν άναβε. Μετά κράτησα πατημένο μόνο το power button και έβγαλε screenshot (!). Μετά από αυτό επανήλθε. Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα γούστου και τι βολεύει στον καθένα. Δεν μου αρέσει το notch, όπως επίσης η γραμμή που εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης. Και δεν μου αρέσει το ότι δεν υπάρχει δαχτυλικό αποτύπωμα. Όπως επίσης μου αρέσουν στο «χέρι» τα μεγαλύτερα κινητά, άσχετα απ’το ποια οθόνη είναι μεγαλύτερη ή καλύτερη.

Οπότε για μένα το 8 Plus ήταν επιλογή και παραμένει μονόδρομος! Σε άλλους αρέσουν και βολεύουν όλα τα παραπάνω, οπότε για αυτούς το X είναι η σωστή επιλογή.

1159€ αγόρασα το 8 Plus 256gb! Τα +200€ δεν (θα) μου ήταν θέμα αν ήθελα το X. Αν πάντως το αγόραζα, δεν θα έλεγα σε κάποιον που πήρε το 8 Plus ότι έχει «κατώτερο» ή «μη συγκρίσιμο» κινητό σε σχέση με το δικό μου στα χέρια του!

Γιατί; Όχι επειδή είναι ή δεν είναι έτσι... αλλά επειδή „get a life“? Maybe? Definitely!

 

Κοινή λογική..Ωραίος!

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά καθούμενα εκεί που ήταν idle το κινητό, πήγα να το ξεκλειδώσω αλλά δεν ανταποκρινόταν. Πατούσα το home button ή το power button αλλά η οθόνη δεν άναβε. Μετά κράτησα πατημένο μόνο το power button και έβγαλε screenshot (!). Μετά από αυτό επανήλθε. Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο;

 

Και σε 8αρη. Είναι software issue. https://discussions.apple.com/thread/8268147 οπότε υπομονή! Το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι τυχαίο σπάνιο δεν φαίνεται στα logs και δεν αναπαράγεται αν πας σε istorm/document κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για το ένα υπομονή για το άλλο άντε να δούμε πότε θα τα μαζέψουν :)

 

Στο ios 12 :lol: γράψε apple discussion iphone 8 iphone 8 plus camera freeze black locked up θα σου βγάλει αρκετά νήματα. Η apple γνωρίζει το πρόβλημα και κάνει την πάπια εδώ και καιρό. Το bug αφορά 8/8plus/x τα 7 δεν αντιμετωπίζουν το εν λόγω πρόβλημα. Έχει μειωθεί σχεδόν τελείως αλλά που και που μπορεί να επανέλθει. Στην 11.0.3 συνέβαινε τακτικά στην 11.2.2 πιο σπάνιο στην 11.3 μια δυο φορές το πέτυχα και πάλι είναι σχεδόν αδύνατο να το αναπαράγω καθώς είναι ακόμα πιο σπάνιο σε σχέση με την 11.2.2 . Σαν λύση στο chat προτείνουν το restart μόνο που σα λύση είναι γελοία καθώς και ως πρώην χρήστης του 6 ουδέποτε αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

 

 

Υγ: Να γνωρίζεις πως δεν απαιτείται restart μετά από λίγο η οθόνη επιστρέφει από μόνη της και ξεκλειδώνεις με δακτυλικό πράγμα που σημαίνει πως η συσκευή δεν κάνει ούτε από μόνη της restart καθώς δεν θα σου αναγνώριζε το δάχτυλο. Η οθόνη σου από τη στιγμή που μαυρίσει σε 20 δευτερόλεπτα επανέρχεται μόνη της!

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν μου εμφάνισε ποτε αυτά τα 2 bugs, μάλλον ήμουν τυχερός;)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν μου εμφάνισε ποτε αυτά τα 2 bugs, μάλλον ήμουν τυχερός;)

 

Νομίζω πως είναι κάποιο conflict από εφαρμογή και από το notification αν είδα σωστά. Π.χ. ενώ μου το έκανε στην stock εφαρμογή σε άσχετα χρονικά διαστήματα στο messenger στην κάμερα δεν μου το εμφάνισε ποτέ μα ποτέ αυτό το πρόβλημα. Επίσης στους official resellers δεν εμφανίζεται το πρόβλημα καθώς το κινητό το λειτουργούν άνευ εφαρμογών με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το battery test, μου έβγαλε 98% για συσκευή που αποσφράγισα την πρωτοχρονιά...

Κάτι δεν πάει καλά.

 

Βέβαια, λόγω ασθένειας, κινητό και iPad φορτίζουν συνέχεια από τον ίδιο φορτιστή του iPad.

Ίσως φταίει αυτό, θα του κάνω μερικούς κύκλους με το δικό του, να δούμε.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το battery test, μου έβγαλε 98% για συσκευή που αποσφράγισα την πρωτοχρονιά...

Κάτι δεν πάει καλά.

 

Ε στο περίπου εμφανίζεται το ποσοστό

Είναι beta αυτό το διαγνωστικό έτσι κι αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια κι αναφερθήκατε στη μπαταρία... τι είναι καλύτερο για τη μπαταρία; Ο απλός φορτιστής ή ο ταχείας φόρτισης; Φορτίζω πάντα μεταξύ 30% & 80%.
Link to comment
Share on other sites

Μια κι αναφερθήκατε στη μπαταρία... τι είναι καλύτερο για τη μπαταρία; Ο απλός φορτιστής ή ο ταχείας φόρτισης; Φορτίζω πάντα μεταξύ 30% & 80%.

 

Καλύτερο είμαι αυτό που σε βολεύει

Έτσι κι αλλιώς η μπαταρία μετά τον ένα χρόνο θα αρχίσει να πέφτει

Σε κανονική φόρτιση αργεί παρά πολύ το τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αν εσείς είδατε διαφορά, πάντως με την 11.3.1 θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στην απόδοση! Το κινητό πάει ΣΦΑΙΡΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

https://itunes.apple.com/sa/app/the-movie-db-net/id1367351373?mt=8 για όποιον ενδιαφέρεται να βλέπει ταινίες. Κατεβάστε όσο προλαβαίνετε. Μόλις αφαιρεθεί από app store δεν θα έχετε την δυνατότητα να το κατεβάσετε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...