Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ εσυ έβαλες τον σειριακό αριθμό στο site και σου έβγαλε αντικατασταση ;

 

Εμένα έγινε η αντικατάσταση πολύ πριν ανεβεί το νήμα. Εμένα είχε πρόβλημα και το έστειλα με το βίντεο στη document το αντικατέστησαν με καινούργιο και μετά ανέβηκε το εν λόγω θέμα. Βάζοντας το παλιό imei του 8 μου βγάζει ή δεν υπάρχει πρόβλημα ή υπάρχει και έχει γίνει αντικατάσταση με νέα συσκευή επειδή επηρεαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα έγινε η αντικατάσταση πολύ πριν ανεβεί το νήμα. Εμένα είχε πρόβλημα και το έστειλα με το βίντεο στη document το αντικατέστησαν με καινούργιο και μετά ανέβηκε το εν λόγω θέμα. Βάζοντας το παλιό imei του 8 μου βγάζει ή δεν υπάρχει πρόβλημα ή υπάρχει και έχει γίνει αντικατάσταση με νέα συσκευή επειδή επηρεαζόταν.

 

Και εγώ που βάζω τον συριακό αριθμό το ίδιο ακριβώς μήνυμα μου βγάζει. Είναι εντάξει η συσκευή μου ;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που βάζω τον συριακό αριθμό το ίδιο ακριβώς μήνυμα μου βγάζει. Είναι εντάξει η συσκευή μου ;

 

Σου πάγωνε; Εμένα συνέχεια. Έγινε αντικατάσταση; Λογικά κατά 99% δεν έχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

Σου πάγωνε; Εμένα συνέχεια. Έγινε αντικατάσταση; Λογικά κατά 99% δεν έχεις θεμα

 

Όχι δεν μου έχει παγώσει ποτέ. Απλώς έβαλα τον σειριακό αριθμό στο site που έχεις δώσει και μου βγάζει το μυνημα που έβγαλε και σε εσένα

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έχει παγώσει ποτέ. Απλώς έβαλα τον σειριακό αριθμό στο site που έχεις δώσει και μου βγάζει το μυνημα που έβγαλε και σε εσένα

 

Επικοινώνησε με τους επισήμους.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το iOS 12. Πως κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το κινητό;

 

Ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά ρυθμίσεων κ περιεχομένου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
Καλησπέρα, ποια είναι η εμπειρία του ios 12; Αξίζει ;

 

Η συντριπτική πλειοψηφία των κατόχων λένε ότι ναι... αξίζει (ειδικά η έκδοση 12.0.1).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συντριπτική πλειοψηφία των κατόχων λένε ότι ναι... αξίζει (ειδικά η έκδοση 12.0.1).

 

Μην το λες αυτό

Πολλοί μπορεί να μην γνωρίζουν όντως αλλά εάν αυτοί λένε ότι κάτι δεν πάει καλά φαντάσου ποσό σοβαρό πρόβλημα υπάρχει

 

Γενικότερα η 12.0.1 διορθώνει επίσημα κάποια θέματα του xs/xs max

Για τους υπόλοιπους δεν νομίζω να άλλαξε κάτι

Δεν υπήρχε έτσι κι αλλιώς κανένα πρόβλημα εκτός από την κατανάλωση που ήταν λίγο χειρότερη σε σχέση με την 11.4.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα video για την 12.0.1 σε ένα iPhone SE, και γω στο 6s αισθάνομαι ένα 10% καλύτερη τη μπαταρία αλλά μπορεί να είναι και ψέμα, χειρότερη πάντως δεν είναι από τη 12 για κανένα λόγο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα video για την 12.0.1 σε ένα iPhone SE, και γω στο 6s αισθάνομαι ένα 10% καλύτερη τη μπαταρία αλλά μπορεί να είναι και ψέμα, χειρότερη πάντως δεν είναι από τη 12 για κανένα λόγο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Πολύ δύσκολα βγαίνουν τα συμπεράσματα για την μπαταρία

Κάθε μέρα οι ανάγκες είναι διαφορετικές όπως και το μέρος και η φωτεινότητα και το σήμα και οι εφαρμογές.

Όλα αυτά αποκλείεται κάποιος να τα κάνει κάθε μέρα ακριβώς το ίδιο για να βρει μια τόσο μικρή διαφορά στην αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες αναμονής και 5,30 ώρες χρήσης και 29% υπόλοιπο στη μπαταρία. Εννοείται πως μένω κολλημένος στην 11.4.1 για πάντα. Έχω χαζό bugs πχ στο FaceTime ή χθες που κόλλησε και το σύνδεσα στο ρεύμα και έβγαζε αλλεπάλληλα πως συνδεόταν στο ρεύμα και αποσυνδεόταν ακριβώς όπως μου έχει κάνει και το iPad στην 11.4.1 με ένα restart έστρωσε αλλά η μπαταρία ΒΡΑΧΟΣ. Μένω στην 11.4.1 που ξεχνάω να φορτισω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

είμαι με 4S και ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό!! :)

 

Είμαι μεταξύ του 8 και του 7...

 

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν, αξίζει η διαφορά των 180€ περίπου που υπάρχει μεταξύ τους ή όχι;

 

Σίγουρα μου αρέσει περισσότερο το 8άρι και λόγω νεότητας, αλλά δε μου περισσεύουν κιόλας!!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

είμαι με 4S και ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό!! :)

 

Είμαι μεταξύ του 8 και του 7...

 

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν, αξίζει η διαφορά των 180€ περίπου που υπάρχει μεταξύ τους ή όχι;

 

Σίγουρα μου αρέσει περισσότερο το 8άρι και λόγω νεότητας, αλλά δε μου περισσεύουν κιόλας!!

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

iPhone 8 ξεκινάς με απαλλαγμένο το throttling που εμφάνισαν από το 7 και κάτω. Εξαιρετικό τηλέφωνο. Εάν είχα πάλι τα χρήματα πάλι στο ίδιο θα πήγαινα. Έχει κάτι εξαιρετικά γυαλιά η istorm TemperedCurve belkin για προστασία μπροστά και θήκη playproof από το Ίντερνετ που προστατεύει και το πίσω γυαλί. Η διαφορά από το xs είναι μόνο 10% σε ταχύτητα. Όρμα skroutz και τσίμπα το 8αρη. Εξαιρετικό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

είμαι με 4S και ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό!! :)

 

Είμαι μεταξύ του 8 και του 7...

 

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν, αξίζει η διαφορά των 180€ περίπου που υπάρχει μεταξύ τους ή όχι;

 

Σίγουρα μου αρέσει περισσότερο το 8άρι και λόγω νεότητας, αλλά δε μου περισσεύουν κιόλας!!

 

Ευχαριστώ!

 

Και το 7αρι να πάρεις θα νομίζεις ότι ήρθες από το φεγγάρι

Μεταξύ τους οι δυο συσκευές για έναν απλό χρήστη έχουν μόνο την ασύρματη φόρτιση σαν σημαντική διαφορά

Στα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ ίδια αν όντως δεν θέλεις να διαθέσεις παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με Τάσο.

Μικρές διαφορές μεταξύ τους στην καθημερινότητα.

Επίσης το μέταλλο του 7 είναι πολύ πιο ανθεκτικό σε πτώσεις και γενικά κακομεταχείριση.

 

Το 8 λογικά θα έχει σίγουρα λίγο καλύτερη αυτονομία, αλλά και το 7αρι σου βγάζει την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με Τάσο.

Μικρές διαφορές μεταξύ τους στην καθημερινότητα.

Επίσης το μέταλλο του 7 είναι πολύ πιο ανθεκτικό σε πτώσεις και γενικά κακομεταχείριση.

 

Το 8 λογικά θα έχει σίγουρα λίγο καλύτερη αυτονομία, αλλά και το 7αρι σου βγάζει την ημέρα.

 

Γενικά στα iPhone ισχύει το Όσο βαστάει η τσέπη σου

Δηλαδή όσα θέλεις να διαθέσεις όλο και καλύτερη συσκευή θα πάρεις

Και ένα 6s μια χαρά κάνει την δουλειά του

Αν θέλεις να διαθέσεις 1000€ εννοείται θα πας στο Xs

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα iPhone ισχύει το Όσο βαστάει η τσέπη σου

Δηλαδή όσα θέλεις να διαθέσεις όλο και καλύτερη συσκευή θα πάρεις

Και ένα 6s μια χαρά κάνει την δουλειά του

Αν θέλεις να διαθέσεις 1000€ εννοείται θα πας στο Xs

 

Ναι εννοείται. Πλέον η εμπειρία του iOS είναι προσβάσιμη σε πολλούς ακόμα και με ένα 6S, οπως λες, ή με ένα SE.

Απλώς, όσο περισσότερο ανεβαίνεις σε τιμή, αποκτάς νεώτερο και καλύτερο hardware (οθόνη, soc, camera, μπαταρία κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

 

Αυτό που με ενδιαφέρει όμως πρωτίστως είναι η κάμερα, η οποία λογικά θα είναι καλύτερη στο 8άρι... (;;;)

 

Οπότε με βλέπω να τα σκάω!

 

Τις υπόλοιπες λειτουργίες, όντως μπορείς να τις κάνεις σε οποιοδήποτε iphone, αρκεί να δέχεται τις αναβαθμίσεις για να μην έχεις προβλήματα και με τις εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

 

Αυτό που με ενδιαφέρει όμως πρωτίστως είναι η κάμερα, η οποία λογικά θα είναι καλύτερη στο 8άρι... (;;;)

 

Οπότε με βλέπω να τα σκάω!

 

Τις υπόλοιπες λειτουργίες, όντως μπορείς να τις κάνεις σε οποιοδήποτε iphone, αρκεί να δέχεται τις αναβαθμίσεις για να μην έχεις προβλήματα και με τις εφαρμογές...

 

 

Η αδερφή μου έχει το 7αρη και ναι το 8αρη που έχω είναι αρκετά level πιο πάνω για αυτό και προτείνω το 8αρη. Η κάμερα είναι από άλλο πλανήτη. Μπορείς να αναζητήσεις στο google αποτελεσματα(photo taken by iPhone 8)

 

 

Από εκεί και πέρα. Fabfocus από AppStore και κάνεις portrait όπως στα plus, τζαμάκι που σου ειπα από istorm μπαίνει με μηχάνημα και δεν χάνει ποτέ το oleophobic coatting(με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται αλλαγή κάθε 2 μήνες όπως τα κινεζικά)

 

Θήκη rhinoshield playproof απόλυτη προστασία μαζί με το τζαμι(μακριά από solidsuit ξεφτιζουν εύκολα και θα πετάξεις τα λεφτά σου)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

τελικά κατέληξα στο 8άρι και όλα μια χαρά!!

 

Υπάρχει όμως ένα θεματάκι με τα emails μου...

Ενώ έχω περάσει αυτόματα τον google λογαριασμό μέσω της εφαρμογής mail (τον περνάει σαν imap) και έχουν συγχρωνήσει κανονικά όλα τα email και οι φάκελοι, δεν μου έρχεται ειδοποίηση για κάθε νέο email και πρέπει να μπαίνω εγώ στην εφαρμογή και να κάνω ανανέωση για να εμφανιστεί... :(

 

Το ίδιο γίνεται και με τον yahoo λογαριασμό που έχω περάσει...

 

Έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις για γνωστοποιήσεις, ωθήσεις, κ.τ.λ. αλλά τίποτα! :mad:

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

Έχω δει ότι παίζει σαν ερώτηση στο ιντερνετ γενικά, αλλά χωρίς κάποια συγκεκριμένη απάντηση οτι έχει διορθωθεί!

 

Μήπως να περάσω χειροκίνητα τους λογαρισμούς σαν imap και όχι επιλέγοντας "Google" ή "Yahoo" στην προσθήκη νέου λογαριασμού;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

τελικά κατέληξα στο 8άρι και όλα μια χαρά!!

 

Υπάρχει όμως ένα θεματάκι με τα emails μου...

Ενώ έχω περάσει αυτόματα τον google λογαριασμό μέσω της εφαρμογής mail (τον περνάει σαν imap) και έχουν συγχρωνήσει κανονικά όλα τα email και οι φάκελοι, δεν μου έρχεται ειδοποίηση για κάθε νέο email και πρέπει να μπαίνω εγώ στην εφαρμογή και να κάνω ανανέωση για να εμφανιστεί... :(

 

Το ίδιο γίνεται και με τον yahoo λογαριασμό που έχω περάσει...

 

Έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις για γνωστοποιήσεις, ωθήσεις, κ.τ.λ. αλλά τίποτα! :mad:

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

Έχω δει ότι παίζει σαν ερώτηση στο ιντερνετ γενικά, αλλά χωρίς κάποια συγκεκριμένη απάντηση οτι έχει διορθωθεί!

 

Μήπως να περάσω χειροκίνητα τους λογαρισμούς σαν imap και όχι επιλέγοντας "Google" ή "Yahoo" στην προσθήκη νέου λογαριασμού;

 

Αν θέλεις ειδοποίηση τότε πρέπει μα βάλεις την εφαρμογή

Από την μαμά εφαρμογή δεν γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ειδοποίηση τότε πρέπει μα βάλεις την εφαρμογή

Από την μαμά εφαρμογή δεν γίνεται

 

Τι εννοείς; Να κατεβάσω την εφαρμογή gmail; :blink:

Είναι σίγουρο οτι δεν γίνεται; Ούτε αν περάσω χειροκίνητα τον λογαριασμό;

 

Γιατί και την εφαρμογή που είχα βάλει στην αρχή, δεν μου έστελνε ειδοποίηση για τα emails που είχα λάβει όταν ήμουν εκτός ιντερνετ, παρά μόνο όταν ήμουνα σε wi-fi...

 

Δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει, καθώς όλες οι άλλες ειδοποιήσεις δουλεύουν κανονικά!

 

Είναι σαν να μη συγχρωνίζει στο παρασκήνιο.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...