Jump to content

[Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το βράδυ έχασα 25% σε αναμονή (όλα ανοιχτά βέβαια).

Μπήκα στην χρήση μπαταρίας και είδα ότι το imgur ήταν στην κορυφή της κατανάλωσης με 7%. Το περίεργο είναι πως εδώ και εβδομάδες δεν το έχω δουλέψει και το έχω στις εφαρμογές πάντα σε αδράνεια.

Τι μπορεί να παίχτηκε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διπλή κάμερα θα βάλουν στο s9 τελικά?
Εδω παίζει να βάλουν 4 ραμ. Στο μικρό μόνη κάμερα και στο μεγάλο διπλή...

 

qus qustodet ipsos qustodies

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ακριβως αυτο που λες παρα πολυ σοστο ακριβως ετσι. Το εκανα root και ησυχασα.
Φοβάμαι ότι κάτι θα βγάλει.. Και θέλω την εγγύηση αλλιώς θα το είχα ηδη κάνει ροοτ.. Ποσο σου βγάζει σε χρήση; γενική ερώτηση αλλα κανε ένα ποστ με χρόνους..

 

qus qustodet ipsos qustodies

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έχασα 25% σε αναμονή (όλα ανοιχτά βέβαια).

Μπήκα στην χρήση μπαταρίας και είδα ότι το imgur ήταν στην κορυφή της κατανάλωσης με 7%. Το περίεργο είναι πως εδώ και εβδομάδες δεν το έχω δουλέψει και το έχω στις εφαρμογές πάντα σε αδράνεια.

Τι μπορεί να παίχτηκε?

 

μαλλον ο προγραμματιστης ηθελε τους πορους σου :p :lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο προγραμματιστης ηθελε τους πορους σου :p :lol:

 

Το θέμα είναι ότι την έχω βάλει σε μόνιμη αδράνεια. Λειτουργεί ή όχι η αδρανοποίηση? Είναι μόνο για ψυχολογικούς λόγους???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω παίζει να βάλουν 4 ραμ. Στο μικρό μόνη κάμερα και στο μεγάλο διπλή...

 

qus qustodet ipsos qustodies

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβάμαι ότι κάτι θα βγάλει.. Και θέλω την εγγύηση αλλιώς θα το είχα ηδη κάνει ροοτ.. Ποσο σου βγάζει σε χρήση; γενική ερώτηση αλλα κανε ένα ποστ με χρόνους..

 

qus qustodet ipsos qustodies

 

Γενικα με βγαζει πολυ παραπανω απο οταν δεν το ειχα root. Δεν εχω παραπονο οπως ολα τα κινητα οταν ειναι root. Η δυo φωτογραφιες που σου ανεβασα ειναι με χρηση chrome instagram youtube και φωτεινοτητα στην μεση. Η rom ειναι η αγαπημενη μου resurrection remix με τον δικο της kernel δεν εχει μεσα σαβουρα apps της samsung και της google.

 

1myphone.jpg

 

2myphone.jpg

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι την έχω βάλει σε μόνιμη αδράνεια. Λειτουργεί ή όχι η αδρανοποίηση? Είναι μόνο για ψυχολογικούς λόγους???

 

Νομίζω κάνει δουλειά γιατί φαίνεται και από ειδοποιήσεις που δεν έρχονται. Πχ αν βάλεις σε αδράνεια τα social θα δεις ότι θα σου έρχονται μηνύματα πχ όταν ανοίγεις οθόνη που θα συνδέονται οι πιο πολλές.

Παλιά αν είχες κάνα sports tracker σε αδράνεια παίζει να στο έκλεινε την ώρα που έκανες άσκηση αν είχες κλειστή οθόνη αρκετή ώρα. Τώρα το έχουν φτιάξει.

Όσο αφορά την εφαρμογή αυτή δεν ξέρω τι παίχτηκε.

 

Εγώ πάλι ή έχω drain μετά την τελευταία αναβάθμιση ή κάτι παίζει γιατί βλέπω μια πτώση στην αυτονομία αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με βγαζει πολυ παραπανω απο οταν δεν το ειχα root. Δεν εχω παραπονο οπως ολα τα κινητα οταν ειναι root. Η δυo φωτογραφιες που σου ανεβασα ειναι με χρηση chrome instagram youtube και φωτεινοτητα στην μεση. Η rom ειναι η αγαπημενη μου resurrection remix με τον δικο της kernel δεν εχει μεσα σαβουρα apps της samsung και της google.

 

1myphone.jpg

 

2myphone.jpg

Η resurrection remix για το νοτε 8, γραφει οτι δε δουλευει καν ο πομποδεκτης, πέρα απο fingerprint κλπ..

Υπαρχει καποια εξελιξη που δεν ξερω? Αν δουλευε τελεια στο νοτε 8 πιθανόν να το αγόραζα κιολας..

Την τρεχω στο νοτε 4. Σε 6 ωρες ύπνου με τα παντα ανοιχτά εχω 0 drain, 100% μπαταρια..

Εκει δουλευει μεχρι και fingerprint reader.

Link to comment
Share on other sites

Η resurrection remix για το νοτε 8, γραφει οτι δε δουλευει καν ο πομποδεκτης, πέρα απο fingerprint κλπ..

Υπαρχει καποια εξελιξη που δεν ξερω? Αν δουλευε τελεια στο νοτε 8 πιθανόν να το αγόραζα κιολας..

Την τρεχω στο νοτε 4. Σε 6 ωρες ύπνου με τα παντα ανοιχτά εχω 0 drain, 100% μπαταρια..

Εκει δουλευει μεχρι και fingerprint reader.

 

Δεν δουλευει στην εκδοση 8.0 στην εκδοση 8.1 δουλευει δεν την εχει κανη ακομα release ειμαι tester του.

Της λειπουν καποια καλουδια σε σχεση με της αλλες RR. θα σου προτεινα να περιμενεις γιατι ο συγκεκριμενος Dev δεν ειναι official dev της RR. Πιο πολυ απο χομπι το κανει και επειδη δεν ειχαν Dev για το Note8 του ειπαν το ok. Αργει να βγαλει Updates δεν εχει πολυ χρονο γενικος δεν ειναι σαν την RR του note 4 και των αλλον κινητων που εχουν τους official devs στο πλευρο τους. Μην πας για κανενα λογο αυτος σημερα ειναι αυριο δεν ειναι Dev της RR.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Γενικα με βγαζει πολυ παραπανω απο οταν δεν το ειχα root. Δεν εχω παραπονο οπως ολα τα κινητα οταν ειναι root. Η δυo φωτογραφιες που σου ανεβασα ειναι με χρηση chrome instagram youtube και φωτεινοτητα στην μεση. Η rom ειναι η αγαπημενη μου resurrection remix με τον δικο της kernel δεν εχει μεσα σαβουρα apps της samsung και της google.

 

1myphone.jpg

 

2myphone.jpg

Σε ευχαριστώ, αρκετά καλά είσαι...!

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει στην εκδοση 8.0 στην εκδοση 8.1 δουλευει δεν την εχει κανη ακομα release ειμαι tester του.

Της λειπουν καποια καλουδια σε σχεση με της αλλες RR. θα σου προτεινα να περιμενεις γιατι ο συγκεκριμενος Dev δεν ειναι official dev της RR. Πιο πολυ απο χομπι το κανει και επειδη δεν ειχαν Dev για το Note8 του ειπαν το ok. Αργει να βγαλει Updates δεν εχει πολυ χρονο γενικος δεν ειναι σαν την RR του note 4 και των αλλον κινητων που εχουν τους official devs στο πλευρο τους. Μην πας για κανενα λογο αυτος σημερα ειναι αυριο δεν ειναι Dev της RR.

Ωραιος, thanks. Αργα ή γρήγορα θα την φτιάξουν. Πιθανότατα αργά.. Τα καλούδια ειναι ευκολο να μπουν σχετικά.. Τα δύσκολα είναι ο fingerprint και η καμερα..

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σήμερα και έχω εντυπωσιαστεί με την μπαταρία. Πραγματικά δεν το πιστεύω. Πολύ πιο καλή από Note 3 και Note 5 που είχα. Με όλα ανοιχτά BT, location, NFC, WIFI. Χωρίς κλήσεις μόνο μια 2λεπτη. Viber, Facebook, YouTube, Tapatalk έβγαλα 7 ώρες SOT. Το φοβόμουν το κινητό αλλά με διέψευσε. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. 13c8daf639082b4670ec9acf12aa73a4.jpg91358f51d012dc2e7eaccda6d15bae05.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διπλή κάμερα θα βάλουν στο s9 τελικά?

 

Μονη στο σ9, διπλη στο πλας.

Δυστυχως δεν εμεινε καμια εκπληξη για τα νεα σαμσουνγκ, εχουν διαρρευσει τα παντα.

Μονο ερωτηματικο η μπαταρια. Ελιζω να μην κανουν καμια πατατα και περιοριστουν παλι σε 3300 και λοιπα αστεια νουμερα για τετοια ενεργοβορα τερατα :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εννοειται οτι δεν ειχα κανενα ΒΤ. Για 1 λεπτο εβαλα GPS να διαλεξω διασταυρωση καπου, κατα τα αλλα μονο whatsapp Που μιλησα με μηνυματα και συνολο 2,5 ωρες οθονη.

 

Τα βλεπεις? Ειχες στο μυαλο σου να ανοιξεις το GPS, να κανεις δουλεια σου και να το ξανακλεισεις. Οχι, αυτα προσωπικα δεν τα θεωρω λυσεις. Εχω πιο σοβαρα θεματα να αγχωνομαι απο το να ανοιγοκλεινω διακοπτες...

Σαμσουνγκ σοβαρεψου γιατι μας εριξες στους κινεζους...:lol:

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σήμερα και έχω εντυπωσιαστεί με την μπαταρία. Πραγματικά δεν το πιστεύω. Πολύ πιο καλή από Note 3 και Note 5 που είχα. Με όλα ανοιχτά BT, location, NFC, WIFI. Χωρίς κλήσεις μόνο μια 2λεπτη. Viber, Facebook, YouTube, Tapatalk έβγαλα 7 ώρες SOT. Το φοβόμουν το κινητό αλλά με διέψευσε. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. 13c8daf639082b4670ec9acf12aa73a4.jpg91358f51d012dc2e7eaccda6d15bae05.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Παντως απο τα στατιστικα σου δε φαινεται να εχεις χρησιμοποιησει καμια απο τις εφαρμογες που λες. Το να τις εχεις απλα εγκατεστημενες δεν λεει και τιποτα.

Προσωπικα χθες ξεμεινα απο μπαταρια καθως ξεκινησα τη μερα με 65% και πηγα 2 ωρες ποδηλατο. Μου εφαγε 15% το sports tracker αλλα οχι χειροτερο ειναι οτι σε Idle εχανε παρα πολυ, παρολο οτι ετρεξα ολες τις ρυθμισεις στη μπαταρια για να κλεισω τυχον εργασιες παρασκηνιου, εκανα και επανεκινηση κτλ.

Σε καποια φαση το εκλεισα με 10% μπαταρια, και το ανοιξα και ειχε 7% μετα απο 10 λεπτα. Πρωτη φορα μου ετυχε αυτο, να κλεινεις κινητο με 10 και να ανοιγεις με 7.

Τελος παντων, περιμενω την 8 να κανω ενα ρεσετ να δουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο τα στατιστικα σου δε φαινεται να εχεις χρησιμοποιησει καμια απο τις εφαρμογες που λες. Το να τις εχεις απλα εγκατεστημενες δεν λεει και τιποτα.

Προσωπικα χθες ξεμεινα απο μπαταρια καθως ξεκινησα τη μερα με 65% και πηγα 2 ωρες ποδηλατο. Μου εφαγε 15% το sports tracker αλλα οχι χειροτερο ειναι οτι σε Idle εχανε παρα πολυ, παρολο οτι ετρεξα ολες τις ρυθμισεις στη μπαταρια για να κλεισω τυχον εργασιες παρασκηνιου, εκανα και επανεκινηση κτλ.

Σε καποια φαση το εκλεισα με 10% μπαταρια, και το ανοιξα και ειχε 7% μετα απο 10 λεπτα. Πρωτη φορα μου ετυχε αυτο, να κλεινεις κινητο με 10 και να ανοιγεις με 7.

Τελος παντων, περιμενω την 8 να κανω ενα ρεσετ να δουμε.

Έχεις δίκιο ότι δεν φαίνονται οι εφαρμογές που χρησιμοποίησα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Όλη μέρα με αυτές ασχολιόμουν. Θα συνεχίσω την παρακολούθηση της μπαταρίας και ελπίζω να μην αλλάξη η συμπεριφορά της. Να πω επίσης πως τα παραπάνω στατιστικά είναι όλα με WIFI εκτός από μια ώρα που μου παίρνει το πήγαινε έλα στην δουλειά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ότι δεν φαίνονται οι εφαρμογές που χρησιμοποίησα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Όλη μέρα με αυτές ασχολιόμουν. Θα συνεχίσω την παρακολούθηση της μπαταρίας και ελπίζω να μην αλλάξη η συμπεριφορά της. Να πω επίσης πως τα παραπάνω στατιστικά είναι όλα με WIFI εκτός από μια ώρα που μου παίρνει το πήγαινε έλα στην δουλειά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

ισως επειδη ειναι η αρχη εβλεπε πιο πολυ συστημα κτλ.

ΠΑντως με wifi ειναι οκ, αλλα με 4G βλεπω μεγαλη διαφορα με τα s8 plus/s7 edge που ειχα και με εχει λιγο ξενερωσει, ειδικα τωρα στις γιορτες που ημουν στη γυρα ολη μερα και με αφησε 2 φορες. Οχι οτι δε μπορουσα να εχω power bank ή φορτιστη αυτοκινητου, αλλα μεχρι τωρα δεν ειχα χρειαστει. Επισης απο οταν τα κινητα εγιναν ετσι και δεν μπορεις να αλλαξεις μπαταρια μονος σου, προσπαθω να της φερομαι οσο πιο γλυκα γινεται, με ιδανικες φορτισεις :lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ισως επειδη ειναι η αρχη εβλεπε πιο πολυ συστημα κτλ.

ΠΑντως με wifi ειναι οκ, αλλα με 4G βλεπω μεγαλη διαφορα με τα s8 plus/s7 edge που ειχα και με εχει λιγο ξενερωσει, ειδικα τωρα στις γιορτες που ημουν στη γυρα ολη μερα και με αφησε 2 φορες. Οχι οτι δε μπορουσα να εχω power bank ή φορτιστη αυτοκινητου, αλλα μεχρι τωρα δεν ειχα χρειαστει. Επισης απο οταν τα κινητα εγιναν ετσι και δεν μπορεις να αλλαξεις μπαταρια μονος σου, προσπαθω να της φερομαι οσο πιο γλυκα γινεται, με ιδανικες φορτισεις :lol::p

 

Θα σου προτεινα (και στα αλλα παιδια) να βαλεις το accubattery. Ωραια εφαρμογη, που υπολογιζει με σχετικα μεγαλη ακριβεια την πραγματικη χωρητικοτητα της μπαταριας (απο το φορτιο που παιρνει το κινητο, μετα απο 3-4 φορτισεις).

Θα εκπλαγειτε με την πραγματικη αυτονομια της συσκευης. Ειδα στο xda να ποικιλει απο 3000 μεχρι 3400 mah, απο αναφορες χρηστων.

ΥΓ Οχι, δεν ειναι "placebo" , καθως και reset να κανετε και να ξαναστησετε την εφαρμογη με νεες μετρησεις, θα κινηθει κοντα στην αρχικη...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα (και στα αλλα παιδια) να βαλεις το accubattery. Ωραια εφαρμογη, που υπολογιζει με σχετικα μεγαλη ακριβεια την πραγματικη χωρητικοτητα της μπαταριας (απο το φορτιο που παιρνει το κινητο, μετα απο 3-4 φορτισεις).

Θα εκπλαγειτε με την πραγματικη αυτονομια της συσκευης. Ειδα στο xda να ποικιλει απο 3000 μεχρι 3400 mah, απο αναφορες χρηστων.

ΥΓ Οχι, δεν ειναι "placebo" , καθως και reset να κανετε και να ξαναστησετε την εφαρμογη με νεες μετρησεις, θα κινηθει κοντα στην αρχικη...

 

Φίλε μου διαφωνώ. Η εφαρμογή αυτή δίνει ότι νάναι και μάλιστα μέλη που πήγαν για αλλαγή μπαταρίας που τους τις μέτρησαν μας είπαν ότι δεν είχε καμία σχέση η ένδειξη της. Προσωπικά έχω δουλέψει παλιά τέτοιες εφαρμογές και τις θεωρώ παντελώς αναξιοπιστες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω το wakelock detector βαζω εδω και χρονια καταγραφη τα παντα στην μπαταρια μαζί με τον kernel και ετσι παντα βρισκεις τι τρωει τι μπαταρια βρεξει χιονισει χωρίς ποτέ να εχει κανει λαθος χρονια χρησης. Ειναι το πιο ελαφρυ προγραμμα του ιδους του, τα πιο πολλα εινα πολυ βαρια πχ gsam battery stats και αναξιοπιστα. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διαφωνώ. Η εφαρμογή αυτή δίνει ότι νάναι και μάλιστα μέλη που πήγαν για αλλαγή μπαταρίας που τους τις μέτρησαν μας είπαν ότι δεν είχε καμία σχέση η ένδειξη της. Προσωπικά έχω δουλέψει παλιά τέτοιες εφαρμογές και τις θεωρώ παντελώς αναξιοπιστες..

Κοιτα, απολυτη αξιοπιστια σιγουρα δεν θα εχεις... είναι δεδομενο αυτό. Αλλα θεωρω ότι είναι "ευκολο" για ένα σωστα γραμμενο λογισμικο να καταγραφει τα mah που φορτιζει η συσκευή σου ανα πασα στιγμη (με δεδομενο ότι δεν κανεις και χρηση ταυτόχρονα, γιατι εκει οντως αλλοιώνονται οι μετρήσεις)... Επισης, το δοκιμασα σε 2 διαφορετικες συσκευες και μετα από hard reset και τις απαραίτητες 5 φορτισεις (για να φτιαχτει η ιστορικοτητα) ελαβα παραπλησια καταγραφη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, απολυτη αξιοποιστια σιγουρα δεν θα εχεις... είναι δεδομενο αυτό. Αλλα θεωρω ότι είναι "ευκολο" για ένα σωστα γραμμενο λογισμικο να καταγραφει τα mah που φορτιζει η συσκευή σου ανα πασα στιγμη (με δεδομενο ότι δεν κανεις και χρηση ταυτόχρονα, γιατι εκει οντως αλλοιώνονται οι μετρήσεις)... Επισης, το δοκιμασα σε 2 διαφορετικες συσκευες και μετα από hard reset και τις απαραίτητες 5 φορτισεις (για να φτιαχτει η ιστορικοτητα) ελαβα παραπλησια καταγραφη...
Εμένα σε 2 συσκευές χοντρικά έδειχνε -200mah η εφαρμογή

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην όμορφη παρεα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!! σε ολους . Η δικη μου εμπειρία απο θέμα μπαταρίας με την κινηταρα που έχουμε στα χέρια μας ειναι πάρα πολύ καλή σε σχέση με το προκάτοχο που ειχα s8+ duos με την χρήση την δική μου πάντα. Ειμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μην κολαμε πολυ γιατι αυτο ειναι σχετικό για όλους μας. Απο την στιγμή που κάνουμε την δουλειά μας και μας καλυπτη στο 99% δεν λεω 100% τίποτα δεν ειναι τέλειο έτσι? ας το χαρούμε και ας προσπαθούμε να νιώθουμε οτι έχουμε μια συσκευή η οποία είναι πρώτη και δεν χρειάζεται τίποτα Αυτα και πάλι χρόνια πολλά χαρείτε το κινητό κανένα δεν ειναι τέλειο. :) Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Παραδόθηκε σημερα το κινητό στην ιδια εταιρεία και λογικά αυριο θα αλλαχτούν η πλακέτα του nfc καθώς και ενα 'σαμπακι'(παραπανω πληροφορίες όταν παραλαβω).

Εχουν έλλειψη στα συγκεκριμένα ανταλλακτικά και ετσι αναγκαστικα αυριο ίσως να το παρω!!

Τους ανέφερα για αντικατάσταση συσκευής αλλα αν δεν υπάρχει αποτέλεσμα και με την αυριανή τυχόν επιδιόρθωση τότε θα απευθυνθώ στην ιδια την Samsung με πιο σοβαρό ύφος!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει αρχίσει και με κουράζει το ξεψύχισμα της μπαταρίας κάθε απόγευμα ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, ποιες εφαρμογές ή υπηρεσίες (κυρίως της google) μπορώ με ασφάλεια να καταργήσω προκειμένου να περιορίσω την κατανάλωση;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει αρχίσει και με κουράζει το ξεψύχισμα της μπαταρίας κάθε απόγευμα ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, ποιες εφαρμογές ή υπηρεσίες (κυρίως της google) μπορώ με ασφάλεια να καταργήσω προκειμένου να περιορίσω την κατανάλωση;

 

Οτι εφαρμογη της google μπορεις να βγαλεις κερδισμενος θα βγεις σε μπαταρια. Εχει της πιο ενεργοβορες εφαρμογες μαζι με το facebook instagram. Αν σβησεις εφαρμογες που εχει προεγκατεστημενες το note8 να ξερεις δεν σβηνονται πληρως αρκετη σαβουρα με πολλα wakelocks συνεχιζει να μενει μεσα στο κινητο και να τρεχει ασταματητα. Αν εισαι root μπορω να σου δωσω ενα script που θα καθαριση ολη την σαβουρα που τρεχει φανερά αλλά και κρυφα μεσα στο system μας και που μας πλασαρουν μαζι με τα κινητα τους. Θα δεις μεγαλη διαφορα στα παντα.

 

Μια μικρή λίστα για σβησιμο και αντικατασταση με αλλα apps που συνηθως ειναι καλητερα απο τα προεγκατεστημενα των εταιρειων.

 

Gmail

Google Chrome

Google Maps

Google Play Books

Google Play Magazines

Google Play Movies & TV

Google Play Music

Google Search

Google+

Facebook

Hangouts

Instagram

Internet

Lookout

Messages

CalendarDrive

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...