Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάτι πιο γρήγορο, στην Αθήνα, υπάρχει και το μαγαζί στην Αιόλου που βάζει της Nilkin με τον τρόπο της Dome. Εγώ το έχω 3 μήνες τώρα, πολύ ευχαριστημένος.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η καλύτερη επιλογή θα ήταν, αλλά μένω Κοζάνη και δεν βολεύει. Απο amazon πόσο καιρό κάνει συνήθως? Και πόσο κόστίζει συνολικά με τα μεφορικά στο περίπου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάτι πιο γρήγορο, στην Αθήνα, υπάρχει και το μαγαζί στην Αιόλου που βάζει της Nilkin με τον τρόπο της Dome. Εγώ το έχω 3 μήνες τώρα, πολύ ευχαριστημένος.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από που την πήρες; έχει καλή ανταπόκριση η οθόνη; έχει κόλλα;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία και την Neo Hybrid case. Την είδα σε s9 και μου άρεσε, με το whitestone dome και την ασφάλεια πιστεύω θα είμαι κομπλέ για 1 χρόνο αχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάτι άλλο αξιόλογο εκτός από Dome δεν υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά απο που να το αγοράσω το dome?

 

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/whitestone-dome-tempered-glass-for-samsung-galaxy-note-8

 

46,90 το πηρα πριν μια εβδoμαδα. παρε τους τηλεφωνο για διαθεσιμοτητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά κάτι άλλο αξιόλογο εκτός από Dome δεν υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δυσκολα αλλα για να μην χαλασεις και χρηματα παρε την.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες; έχει καλή ανταπόκριση η οθόνη; έχει κόλλα;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την τοποθετούν με κόλλα αν θες, όπως την Dome. Έτσι την έβαλα εγώ και είναι σαν να μην έχεις τίποτα. Άριστη αφή, καθόλου καθυστέρηση, όχι γυαλάδα. Mobilefreaks λέγεται το μαγαζί, στην Αιόλου 68 νομίζω. Το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά. Αν θυμάμαι καλά, 30€ κόστισε.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα tempered, αφού πεταξα αρκετά χρήματα, το μόνο που με άφησε ευχαριστημένη είναι της X-one το κανονικό, όχι το full glue.

Δεν έχει απώλειες στην αφή στις Edge γωνίες, δεν αλλοιώνει τα χρώματα και δεν είναι σοβαρή η απώλεια από το μαύρο περίβλημα.

Μεταξύ άλλων έχω δοκιμάσει το full glue, δεν εφαρμόζει καλά στις άκρες με αποτέλεσμα να ανασηκώνεται, δοκίμασα της Nillkin και το tempered και το screen protector, όπου το πρώτο έχει σοβαρές απώλειες στην αφή και το δεύτερο ανασηκώνεται στις άκρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το κανονικό έχω, είναι πολύ καλό στην αφή και απόλυτα συμβατό με όποια θήκη έχω φορέσει αλλά με ενοχλεί ειδικά τώρα το καλοκάιρι που στον ήλιο φαίνονται κάποια "νερά" και οι κουκίδες. Θα ξαναβάλω το full glue παρόλο που είναι πιο χοντρό και στις άκρες κόβει λίγο την οθόνη αλλά έχει καλύτερη διαύγεια. Την πρώτη φορά έβαλα το τηλέφωνο σε μια βάση αυτοκινήτου που πιέζει από τα πλάγια και μου το πέταξε έξω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!! Αν έχετε την καλοσύνη στείλτε μου κάποιο λινκ.. να δω το προϊόν

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by o2oxygen
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!! Αν έχετε την καλοσύνη στείλτε μου κάποιο λινκ.. να δω το προϊόν

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα,

 

Το link από το tempered της X-one είναι το παρακάτω:

http://www.e-shop.gr/x-one-tempered-glass-protector-lcd-for-samsung-galaxy-note-8-3d-full-face-black-9h-p-TEL.043717

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό αυτο με το μαγνητη. Τοχει κανει κανείς? Δεν πεφτει οντως το κινητο οδηγώντας? Με πολύ λεπτη θηκη κραταει?

Υπαρχει πουθενα Ελλάδα?

.

Να ξέρεις ότι εγώ πήρα θήκη με μαγνήτη ώστε αργότερα να πάρω και τη βάση,αλλά ο μαγνήτης αλληπεπιδρούσε με το πενάκι και αυτό δε δούλευε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το link από το tempered της X-one είναι το παρακάτω:

http://www.e-shop.gr/x-one-tempered-glass-protector-lcd-for-samsung-galaxy-note-8-3d-full-face-black-9h-p-TEL.043717

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την παρέλαβα σήμερα. Η ανταπόκριση της οθόνης τραγική. Το άψογο που το είδατε; απογοητευτική η κατάσταση πλέον:(

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/whitestone-dome-tempered-glass-for-samsung-galaxy-note-8

 

46,90 το πηρα πριν μια εβδoμαδα. παρε τους τηλεφωνο για διαθεσιμοτητα

 

Έκανα μόλις την παραγγελία, θα μου βγεί στα 53€ με τα μεταφορικά και την αντικαταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα σήμερα. Η ανταπόκριση της οθόνης τραγική. Το άψογο που το είδατε; απογοητευτική η κατάσταση πλέον:(

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

whitestone dome για να βρεις την ησυχεια σου

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

whitestone dome για να βρεις την ησυχεια σου
Μάλλον δεν με πάει. Έχω χαλάσει μέχρι τώρα 100€. Δοκίμασα και την dome και την πάτησα είχε μια ασπρίλα στη μέση και την πέταξα. Τη γκαντεμιά μου μέσα..... Θα μου πάρει καιρός για να το " χωνέψω" Ελπίζω να πάνε όλα καλά....μεχρι να πάρω το 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα χθες για δεύτερη φορά το x-one το full glue και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Την πρώτη φορά είχε ξεκολλήσει από δική μου βλακεία.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα σήμερα. Η ανταπόκριση της οθόνης τραγική. Το άψογο που το είδατε; απογοητευτική η κατάσταση πλέον:(

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς τραγική? Εγώ δεν έχω κανένα θέμα και κοντεύω μήνα. Δεν έχει τύχει να έχω αστοχία στο πάτημα.

 

Note 8 | Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Λες να έτυχε σε εμένα; σε κάποια σημεία έπρεπε να πατήσω 2 φορές...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η απλή της x-one και η full glue είναι άψογες στην αφή. Η δεύτερη έχει καλύτερη καθαρότητα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα γυαλάκι noname,που έχει μπει με κόλλα σαν του Dome,και όταν κοιτάω την οθόνη βλέπω ένα γαλατί απαλό χρώμα και υποθέτω ότι είναι από την κόλλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω παραλάβει την dome αλλά δεν το έχω βάλει ακόμα γτ θέλει να είμαι ήρεμος. Είδα όμως χτες όνειρο οτι μου είχε σπάσει η οθόνη οπότε ξαναγύρισα στην led cover και αύριο πρωί πρωί θα περάσω και την dome. Ενώ έχω και ασφάλεια το έχω πολύ άγχος αυτό το κινητό ρε ****το. Νομίζω πως είμαι ερωτευμένος.... :lol::lol::lol:

 

ΥΓ. Έχετε να προτείνεται κανένα καλό και δυνατό powerbank? Budget μπορώ να δώσω μέχρι ένα 40άρι max

Link to comment
Share on other sites

Δώσε 15€-20€ και πάρε ένα xiaomi powerbank v2 10000mha και είσαι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ενημέρωση για την dome. Η διαδικασία είναι αρκετά αγχωτική θα έλεγα. Αντιμετώπισα πρόβλημα με το πως έπεσε η κόλα στην οθόνη. Δεν δημιουργήθηκε ένας μεγάλος κύκλος, αλλά είχε την μορφή σταγόνας που πέφτει απο την βρύση, σα να είχε μια ουρίτσα. (το τραπέζι ήταν 100% φλατ). Μόλις είδα αυτό κατάλαβα και με τα βίντεο που έχει δεί κατάλαβα οτι δεν θα κάτσει καλά και θα κάνει φουσκάλα. Με το που ρίχνω το γυαλί όντως έγινε φουσκάλα. Επειδή δεν ήθελα να το ξανακάνω με την 2η κόλλα, επιχείρησα να την βγάλω την φούσκα πιέζοντας προς τα έξω. Το τζαμάκι μου μετακινήθηκε αρκετές φορές και μου έτρεξε και κόλλα απο κάποια σημεία, ωστόσο κατάφερα και αφαίρεσα την φούσκα και σιγά σιγά ευθυγράμμισα το τζαμάκι με το κινητό. Έβαλα μετά την λάμπα και λέω οτι έγινε έγινε.

 

Τελικό αποτέλεσμα, παρά το άγχος είναι ΦΟΒΕΡΟ παιδιά. Το τζαμάκι ούτε που το καταλαβαίνεις και η οθόνη είναι ακριβώς όπως ήταν πριν, δεν χαλάει η απόκριση ή τα χρώματα στο παραμικρό. Μετά απο αρκετές ώρες δοκίμασα και τις 2 θήκες led cover και liquid armor spigen και συνεργάζονται μια χαρά με το τζαμάκι. Αν και τσιμπημένη η τιμή του το προτείνω 100% γιατί ξέρεις οτι βάζεις κάτι που θα ταιριάξει τέλεια. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες όταν βρω καποιο άλλο mobile.

 

ΥΓ. Μόνο θέμα που φαίνεται να υπάρχει είναι οτι θα μαζεύει σκόνη στο πάνω μέρος που "σπάει" το γυαλί στο μέρος του ακουστικού. Αλλά κλαιν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να πάρω την clear view standing για το Note 8,αυτή την στιγμή έχω την Spigen Rough Armour extra και είμαι ευχαριστημένος, μιας και με την μεμβράνη της zagg συνεργάζονται άψογα...Α9λα θέλω να ρωτήσω εντυπώσεις από κατόχους που την έχουν...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...