Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια απο θηκες τι προτεινετε?

α) Spigen Neo Hybrid στα 22 ευρω

β) Spigen Rugged Armor στα 12 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο θηκες τι προτεινετε?

α) Spigen Neo Hybrid στα 22 ευρω

β) Spigen Rugged Armor στα 12 ευρω

 

Rugged armor

Γελοια τιμή και φοβερή θήκη

Αυτή χρησιμοποιώ και της caseology

Link to comment
Share on other sites

Rugged armor

Γελοια τιμή και φοβερή θήκη

Αυτή χρησιμοποιώ και της caseology

 

Βαγγέλη της caselogic πια έχεις πάρει...?

Εγώ έχω την nillkin frosted, spigen liquid air και περιμένω την ringke onyx πού από ότι έχω δει είναι πανέμορφη...Γενικά θέλω slim θηκες και γι'αυτό χρησιμοποιώ την nillkin frosted.

Είχα πάρει και την nillkin air πανέμορφη αλλά και οι 2 (μαυρη & κόκκινη) πού πήρα έσπασα μέσα στην εβδομάδα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θηκες τι προτεινετε?

α) Spigen Neo Hybrid στα 22 ευρω

β) Spigen Rugged Armor στα 12 ευρω

 

Εγώ έχω τη Neo Hybrid. Τέλια εφαρμογή, πολύ καλό κράτημα.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θηκες τι προτεινετε?

α) Spigen Neo Hybrid στα 22 ευρω

β) Spigen Rugged Armor στα 12 ευρω

Δες και αυτην

Spigen Slim Armor Black πολυ βολικο το ποδαρακι για να βλεπεις βιντεο χωρις να το πιανεις(19ε)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις αποψεις θα παρω μαλλον για αρχη την rugged armor και βλεπουμε :D
Link to comment
Share on other sites

Rugged armor

Γελοια τιμή και φοβερή θήκη

Αυτή χρησιμοποιώ και της caseology

Φοβερό κράτημα η rugged armor και δίνει και ωραίο αισθητικό αποτέλεσμα. Η χρυσή τομή πιστευω μεταξυ ποιότητας και τιμής.

 

Πριν λιγες ημερες έβαλα και αυτό το tempered:

https://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/11467/s/gialini-membrani-galaxy-note-8/?___store=default

 

Γελοία τοποθέτηση και κάθεται άψογα με την rugged armor και την liquid air. Σε πρώτη φάση καλύτερο από το προηγούμενο x-one των 35 ευρω που είχα καθώς η κόλλα δεξιά αριστερά είναι λιγότερο ορατή (σχεδόν δεν για φαινεται καθολου). Επίσης στο touch και το πενάκι δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα και είναι σιγουρα καλυτερο απο το αντιστοιχο της χ- one. Θεωρώ ότι είναι μια πολυ καλή και οικονομική λύση για όσους δεν θέλουν να μπλέξουν με dome.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την μεμβράνη την έχει δοκιμάσει κανείς; ;

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-note-8-n950-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

 

Την έχω παραγγείλει περιμένω τη Δευτέρα να μου έρθει..! θα σας πω εντυπώσεις μόλις τη βάλω..!

Παιδιά κανείς άλλος να βοηθήσει για προστασία οθόνης που έχει βάλει??

Link to comment
Share on other sites

Την έχω παραγγείλει περιμένω τη Δευτέρα να μου έρθει..! θα σας πω εντυπώσεις μόλις τη βάλω..!

Παιδιά κανείς άλλος να βοηθήσει για προστασία οθόνης που έχει βάλει??

 

μεμβράνη είναι?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι όποιος θέλει μεμβράνη πάει σε screen knight ! Γελοία τιμή και γρήγορο shipping. Σε 3 4 μέρες είναι εδώ.

 

Για τζαμί η μόνη λύση είναι το dome. Απλά και ξεκάθαρα.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι όποιος θέλει μεμβράνη πάει σε screen knight ! Γελοία τιμή και γρήγορο shipping. Σε 3 4 μέρες είναι εδώ.

 

Για τζαμί η μόνη λύση είναι το dome. Απλά και ξεκάθαρα.

 

Samsung Note 8

Ντίνο η samsung έχει βγάλει μεμβράνη για το note 8? Στο s8 plus η original είναι κλάσεις ανώτερη της screen knight. Επίσης διαβάζω εξαιρετικά λόγια για την μεμβράνη της nillkin.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη της caselogic πια έχεις πάρει...?

Εγώ έχω την nillkin frosted, spigen liquid air και περιμένω την ringke onyx πού από ότι έχω δει είναι πανέμορφη...Γενικά θέλω slim θηκες και γι'αυτό χρησιμοποιώ την nillkin frosted.

Είχα πάρει και την nillkin air πανέμορφη αλλά και οι 2 (μαυρη & κόκκινη) πού πήρα έσπασα μέσα στην εβδομάδα....

 

Την parallax Κώστα.

Τις έχω κι αυτές που αναφέρεις (Nilkin frosted, liquid Air), αλλα πιο πολύ βολεύτηκα την caseology parallax

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα πρέπει να πω ότι με nillkin frosted και tempered glass nillkin CP-MAX 3D full cover έχω 100% κάλυψη της συσκευής με 17 ευρώ σύνολο...

Το tempered glass της nillkin CP-MAX το έχω πάνω 2 εβδομάδες με απλη σωστή τοποθέτησή δεν εχω καθόλου τριγμούς και το touch λειτουργεί τελεια κατά 99%....το spen 100%....και μιλάμε για φουλ κάλυψη...

Από θεμα ευκρίνειας δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά από την σκέτη οθόνη...

Από δαχτυλιες Ναι έχει αλλά με ένα απλό πέρασμα με ένα πανάκι γίνεται πάλι πεντακάθαρη χωρίς κόπο...

Για όσους ενδιαφέρονται θα πρέπει να πω ότι είναι συμβατό μόνο με θηκες τύπου nillkin frosted δηλαδή slim χωρίς μεγάλη προστασία στις edge πλευρές ή πολύ σηκωμένο πάνω και κάτω....εκεί αναλαμβάνει το tempered glass....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την μεμβράνη την έχει δοκιμάσει κανείς; ;

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-note-8-n950-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

 

Καλημέρα, την έχω βάλει εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μου αρέσει που αγκαλιάζει το κινητό και στα πλάγια και έτσι δεν έχει φόβο να ξεκολλήσει με τίποτα.. Ειδικά αν έχει και μια θήκη. Το πενάκι γλιστράει πολύ πάνω στην οθόνη, το touch είναι μία χαρούλα.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή θήκη τύπου wallet που να καλύπτει περιμετρικά ολόκληρη την συσκευή έχετε βρει;

προς το παρόν έχω βρει την παρακάτω της nilkin. Την έχει πάρει κάποιος; αξίζει;

 

https://www.skroutz.gr/s/12925613/Nillkin-Qin-Book-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-8.html

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο η samsung έχει βγάλει μεμβράνη για το note 8? Στο s8 plus η original είναι κλάσεις ανώτερη της screen knight. Επίσης διαβάζω εξαιρετικά λόγια για την μεμβράνη της nillkin.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω Αχιλλέα. Εγώ προτείνω την screen knight για το χαμηλό κόστος και την άμεση αποστολή από Αγγλία. Επίσης ήταν αρκετά καλή και ειδικά για την τιμή της .

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τo terrapin tempered που προτείνω παραπάνω.

Ανώτερο από 2 screen protector που δοκίμασα (υγρής τοποθέτησης της spiegen και ένα άλλο απλο) καθώς ως tempered εχει καλυτερη αισθηση , καλυτερη ευκρινεια και δεν κάνει τα γνωστά "νερά" των screen protector.

Επισης ειναι ανωτέρω από το x-one των 35 ευρω που πέταξα σε 2 ημέρες.

Με 13 ευρώ θα λύσετε το πρόβλημα προστασίας οθόνης της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τo terrapin tempered που προτείνω παραπάνω.

Ανώτερο από 2 screen protector που δοκίμασα (υγρής τοποθέτησης της spiegen και ένα άλλο απλο) καθώς ως tempered εχει καλυτερη αισθηση , καλυτερη ευκρινεια και δεν κάνει τα γνωστά "νερά" των screen protector.

Επισης ειναι ανωτέρω από το x-one των 35 ευρω που πέταξα σε 2 ημέρες.

Με 13 ευρώ θα λύσετε το πρόβλημα προστασίας οθόνης της συσκευής.

To παραγγέλνω αύριο πρωί..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τo terrapin tempered που προτείνω παραπάνω.

Ανώτερο από 2 screen protector που δοκίμασα (υγρής τοποθέτησης της spiegen και ένα άλλο απλο) καθώς ως tempered εχει καλυτερη αισθηση , καλυτερη ευκρινεια και δεν κάνει τα γνωστά "νερά" των screen protector.

Επισης ειναι ανωτέρω από το x-one των 35 ευρω που πέταξα σε 2 ημέρες.

Με 13 ευρώ θα λύσετε το πρόβλημα προστασίας οθόνης της συσκευής.

 

 

Εχει 2 ομως της terrapin. Ποιο απ τα 2 ειναι το καλο?

https://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/11862/s/tempered-glass-edge-note-8/?___store=default

https://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/11467/s/gialini-membrani-galaxy-note-8/?___store=default

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να ειναι τα ίδια , απλά αυτο με κωδικο 352 ειναι χωρίς χρώμα πανω κάτω . Εγω παρήγγειλα αυτό με κωδικό 350 και αφού έμεινα ευχαριστημένος πήρα ένα ακόμη ίδιο για καβαντζα.

Υπόψη ότι και σε αυτό φαίνεται η λωρίδα που κολλάει στις edge πλευρές αλλά ιδιαίτερα διακριτικά και με το ελάχιστο δυνατο μέγεθος. Καμία σχέση με αυτό που έχω δει σε άλλα tempered. Πιστεύω θα μείνετε πολύ ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο ειναι ιδιες απλως η μια ειναι διαφανη και η αλλη μαυρη αμα θελεις να φαινεται στις ακρες το χρωμα του τηλ παιρνεις την διαφανη.αν και ειναι τζαμακια που δεν κολλαει ολη η επιφανεια με την οθονη παρα μονο περιμετρικως......με πιθανοτητα να επιβεβαιωθουν τα παραπονα των χρηστων των S7 ΚΑΙ ΜΕΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να ειναι τα ίδια , απλά αυτο με κωδικο 352 ειναι χωρίς χρώμα πανω κάτω . Εγω παρήγγειλα αυτό με κωδικό 350 και αφού έμεινα ευχαριστημένος πήρα ένα ακόμη ίδιο για καβαντζα.

Υπόψη ότι και σε αυτό φαίνεται η λωρίδα που κολλάει στις edge πλευρές αλλά ιδιαίτερα διακριτικά και με το ελάχιστο δυνατο μέγεθος. Καμία σχέση με αυτό που έχω δει σε άλλα tempered. Πιστεύω θα μείνετε πολύ ευχαριστημένοι.

 

Με βάζετε σε σκέψεις ρε παιδιά να κάνω μια ακόμη δοκιμη.

Σε βλέπω πως μπορεί ένα tempered glass, που έχει αέρα μεταξύ οθόνης και γυαλιού σε μια μεγάλη επιφάνεια, να δίνει καλό και αψεγάδιαστο touch experience ...

Ίσως κάνω μια δοκιμή ακόμη ομως, με την πεποίθηση ότι το touch θα "βαρύνει" σε ένα βαθμό...

Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε σε σκέψεις ρε παιδιά να κάνω μια ακόμη δοκιμη.

Σε βλέπω πως μπορεί ένα tempered glass, που έχει αέρα μεταξύ οθόνης και γυαλιού σε μια μεγάλη επιφάνεια, να δίνει καλό και αψεγάδιαστο touch experience ...

Ίσως κάνω μια δοκιμή ακόμη ομως, με την πεποίθηση ότι το touch θα "βαρύνει" σε ένα βαθμό...

Εδώ δοκιμάσει και αλλά tempered που κολλάνε στα πλάγια (οχι μονο στο note 8) και όντως στα περισσότερα "έχανα" χτυπήματα στο touch. Ακόμη και στο x-one που είχε 30-35 ευρώ είχα κάποια θέματα.

Με αυτό όμως ένα περίεργο πράγμα...να έχει καθίσει τόσο σωστά..;.το νιώθω σαν οποιοδήποτε φυσιολογικό tempered σε flat οθόνη. Το touch είναι κανονικό και το spen λειτουργεί άψογα.

Μην σας πάρω και στο λαιμό μου , αλλά τουλάχιστον σε σχέση με λοιπά screen protector που παραμορφώνουν και έχουν περίπου ίδια τιμή είναι κλάσεις ανώτερο.

Επίσης δεν μαζεύει πολλές δαχτυλιες και προπάντων είναι tempered και όχι ζελατίνα με ότι αυτό σημαίνει για την προστασία της οθόνης.

Νομίζω ότι και το κόστος είναι αρκετά χαμηλό για μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δοκιμάσει και αλλά tempered που κολλάνε στα πλάγια (οχι μονο στο note 8) και όντως στα περισσότερα "έχανα" χτυπήματα στο touch. Ακόμη και στο x-one που είχε 30-35 ευρώ είχα κάποια θέματα.

Με αυτό όμως ένα περίεργο πράγμα...να έχει καθίσει τόσο σωστά..;.το νιώθω σαν οποιοδήποτε φυσιολογικό tempered σε flat οθόνη. Το touch είναι κανονικό και το spen λειτουργεί άψογα.

Μην σας πάρω και στο λαιμό μου , αλλά τουλάχιστον σε σχέση με λοιπά screen protector που παραμορφώνουν και έχουν περίπου ίδια τιμή είναι κλάσεις ανώτερο.

Επίσης δεν μαζεύει πολλές δαχτυλιες και προπάντων είναι tempered και όχι ζελατίνα με ότι αυτό σημαίνει για την προστασία της οθόνης.

Νομίζω ότι και το κόστος είναι αρκετά χαμηλό για μια δοκιμή.

 

Στο touch ειναι ολο το στοιχημα, για δακτυλιες κλπ δε με νοιαζει, αυτο φτιαχνεται. Ναι, με επεισες να κανω τη δοκιμη και με αυτο, αλλιως παω καρφι για dome (ο βασικος λογος που δεν το εχω παρει ακομα ειναι οτι δεν ηθελα να μπλεκω, με υγρα, κολλες και uv τεχνασματα). Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...