Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερουμε καποιο εμπιστο και καλο?βασικα ειναι και θεμα χρονου γτ εχω μεινει χωρις κινητο.ειμαι απο επαρχια και δεν εχω ιδεα απο αυτα.οποιος ξερει ενα πμ θα ηταν σωτηριο.ευχαριστω προκαταβολικα
Αν κρατήσεις ταυτόχρονα Volume down και power button για κάποια δευτερόλεπτα,μπαίνει σε fast Boot mode?επίσης αν είναι αγορασμενο από το επίσημο δίκτυο διανομής γιατί να μην το πας πίσω με την απόδειξη αγοράς; καταλαβαίνω ότι μένεις χωρίς συσκευή αλλά είναι κρίμα να χάσεις την εγγύηση αν το ανοίξει κάποιο "μη" επίσημο service

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις ταυτόχρονα Volume down και power button για κάποια δευτερόλεπτα,μπαίνει σε fast Boot mode?επίσης αν είναι αγορασμενο από το επίσημο δίκτυο διανομής γιατί να μην το πας πίσω με την απόδειξη αγοράς; καταλαβαίνω ότι μένεις χωρίς συσκευή αλλά είναι κρίμα να χάσεις την εγγύηση αν το ανοίξει κάποιο "μη" επίσημο service

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Ναι μπαίνει και μετά κλείνει κανονικά.το βάζω για φόρτιση και δείχνει ότι φορτίζει κανονικά.πολυ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού όλα φαίνονται να λειτουργούν αλλά δεν bootάρει, δοκίμασε να κάνεις hard reset με τη μέθοδο 1 όπως περιγράφεται στο παρακάτω λινκ. Ενημέρωσε να μας πεις αν κατάφερες κάτι.

 

https://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-mi-a1/hardreset/first-method/

 

Δες και βίντεο με το how to:

 

Edited by JimV60
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω την κατεβασανε. Θα δω νομίζω την είχα σώσει στο drive μου για να μην την χάσω κ επιστρέφω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευτυχώς το βρήκα.

https://drive.google.com/file/d/1YvL_ik9C4t_U5YU6dL4v2_gzqvonETM9/view?usp=drivesdk

 

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού όλα φαίνονται να λειτουργούν αλλά δεν bootάρει, δοκίμασε να κάνεις hard reset με τη μέθοδο 1 όπως περιγράφεται στο παρακάτω λινκ. Ενημέρωσε να μας πεις αν κατάφερες κάτι.

 

https://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-mi-a1/hardreset/first-method/

 

Δες και βίντεο με το how to:

 

 

ευχαριστω πολυ φιλος.θα το κανω μετα

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες έχει αρχίσει και κολλάει πολύ το κινητό. Ανοίγω το Bluetooth και κολλάει δεν συνδέεται με το ακουστικο,σε κλήσεις κολλάει κ δεν τερματίζει την κλήση, γενικά είναι φορές που βαριανασαινει-μπλοκαρει η οθόνη κ μόνο με επανεκκίνηση συνέρχεται. Δεν έχω αλλάξει κάτι να πω φταίει κάποια εφαρμογή και μάλλον δεν θα κάνω κ τπτ, απλά ρωτάω αν το έχει πάθει κανείς.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες έχει αρχίσει και κολλάει πολύ το κινητό. Ανοίγω το Bluetooth και κολλάει δεν συνδέεται με το ακουστικο,σε κλήσεις κολλάει κ δεν τερματίζει την κλήση, γενικά είναι φορές που βαριανασαινει-μπλοκαρει η οθόνη κ μόνο με επανεκκίνηση συνέρχεται. Δεν έχω αλλάξει κάτι να πω φταίει κάποια εφαρμογή και μάλλον δεν θα κάνω κ τπτ, απλά ρωτάω αν το έχει πάθει κανείς.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα από τα παραπάνω σε μένα φίλος.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω να πάρει και την 9 κ βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ δεν αργησε η αναβαθμιση ρε παιδια?
Ναι αλλά δεν χάλασε ο κόσμος. Μπορεί να έρθει Οκτωβρίου με 9 μαζί.ποιος ξέρει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν χάλασε ο κόσμος. Μπορεί να έρθει Οκτωβρίου με 9 μαζί.ποιος ξέρει.

Αν ήταν να δώσουν την 9 θα την είχαν ήδη δώσει πρώτα στους beta tester, οπότε θεωρώ τζάμπα τις ελπίδες.

 

Στην Ασία μόλις τελείωσε (χτες) μία μεγάλη τριήμερη γιορτή στο μέσο του 8ου σεληνιακού μήνα ή mid-autumn festival, που χωρίς να είναι πλήρης αργία επιπέδου σεληνιακής πρωτοχρονιάς δημιουργεί μία αναστάτωση. Πιστεύω προς το τέλος της βδομάδας θα την έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον αισθητήρα εγγύτητας υπάρχει κάποια μόνιμη και σωστή λύση;;;πέρασα από το επισημο σέρβις πριν λίγες μέρες να τους ρωτήσω αν μπορούν να κάνουν κάτι και κάνανε λες και πέσανε από τα σύννεφα και πως πρώτη φορά ακούμε τέτοια θέμα για το συγκεκριμένο κινητό...Μου είπαν να το αφήσω να το ελέγξουν και βλέπουμε...Είναι κρίμα γιατί μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν γίνεται κάθε φορά που κάνω η δέχομαι κλήση να κλειδώνω την οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ δεν αργησε η αναβαθμιση ρε παιδια?

 

Εχει αργήσει πάρα πολύ, Android one κινητό και να μην έχει πάρει ακόμα pie...

 

Αν είναι δυνατόν, έλεος, ασοβαροι εκεί στην Xiaomi, δεν ξαναπαίρνω κινητό τους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η beta για το update Σεπτεμβρίου έχει βγει από το προηγούμενο Σαββατοκύριακο

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εχει αργήσει πάρα πολύ, Android one κινητό και να μην έχει πάρει ακόμα pie...

 

Αν είναι δυνατόν, έλεος, ασοβαροι εκεί στην Xiaomi, δεν ξαναπαίρνω κινητό τους.

 

Εκτός από τα pixel ποια άλλα πήραν την 9; Εγώ με νοκια στο πρόγραμμα Android one ,ακόμη σήμερα πήρα την ενημέρωση Σεπτεμβρίου, πώς κάνετε έτσι; Οκτώβριο με Νοέμβριο το περιμένω στο νοκια. Η xiaomi πιστεύω στον Δεκέμβριο θα δώσει το 9αρι

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ήρθε η αναβάθμιση του σεπτεμβρίου.. 393.9MB
Μπαμπατσικη πάλι....300 mb κάθε φορά θα φτάσουμε 15 γιγα να πιάνει μόνο το λειτουργικό χαχαχ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Λυσσάρες!!! :lol: :p

Πως κάνετε έτσι... Λες και στα προηγούμενα smartphones σας είχατε μηνιαία security updates... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπατσικη πάλι....300 mb κάθε φορά θα φτάσουμε 15 γιγα να πιάνει μόνο το λειτουργικό χαχαχ

 

Εντάξει δεν είναι ότι προστίθενται τα ΜB της κάθε μίας στα προηγούμενα, αντικαθίστανται αρχεία και το τελικό μέγεθος είναι πάνω κάτι το ίδιο. Aλλά ότι το σύστημα "χρειάζεται" περίπου 10 φορές ότι τα windows XP, σε κάνει να σκέφτεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπατσικη πάλι....300 mb κάθε φορά θα φτάσουμε 15 γιγα να πιάνει μόνο το λειτουργικό χαχαχ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να σβήνεις τα update zip αφού τα περάσεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι ότι προστίθενται τα ΜB της κάθε μίας στα προηγούμενα, αντικαθίστανται αρχεία και το τελικό μέγεθος είναι πάνω κάτι το ίδιο. Aλλά ότι το σύστημα "χρειάζεται" περίπου 10 φορές ότι τα windows XP, σε κάνει να σκέφτεσαι :)
Μη το λες στην αρχή το σύστημα έπιανε 10 γιγα και τώρα μου λέει 12...όχι ότι με απασχολεί έχουμε άπλετο χώρο έτσι κι αλλιώς...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να σβήνεις τα update zip αφού τα περάσεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Που βρίσκονται τα zip σε ποιο φάκελο?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα pixel ποια άλλα πήραν την 9; Εγώ με νοκια στο πρόγραμμα Android one ,ακόμη σήμερα πήρα την ενημέρωση Σεπτεμβρίου, πώς κάνετε έτσι; Οκτώβριο με Νοέμβριο το περιμένω στο νοκια. Η xiaomi πιστεύω στον Δεκέμβριο θα δώσει το 9αρι

Ενημερωτικά και μόνο , τα Oneplus6 .

Εγώ απ' όταν έβαλα την Pixel Experience πριν κανα 2μηνο , ούτε που το σκέφτομαι να την αλλάξω .

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο xda ανέφερε πως αυτό το update έφτιαξε την μπαταρία και κάποια bugs στο δίκτυο όπως μάλλον αυτό που ακυρώνει την δεύτερη sim

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα pixel ποια άλλα πήραν την 9; Εγώ με νοκια στο πρόγραμμα Android one ,ακόμη σήμερα πήρα την ενημέρωση Σεπτεμβρίου, πώς κάνετε έτσι; Οκτώβριο με Νοέμβριο το περιμένω στο νοκια. Η xiaomi πιστεύω στον Δεκέμβριο θα δώσει το 9αρι
Ποίο Nokia έχεις;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...