Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρίν κάνω hard reset έπαιζε η 800αρα μετά χάθηκε
Αυτό κι αν είναι τρελό!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απάντησε η Google

https://techmaniacs.gr/min-panikovallesai-den-allazei-kati-sta-android-one-smartphones-kanonika-i-ypostirixi-2-eton-anaferei-i-google/

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια με υγεια σε ολο τον κοσμο..

 

Και λιγότερα bug στα updates....

 

Καλή χρονιά σε όλους..!

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!

κι εγω στην 8.1 της 1/11 ειμαι και απο οτι διαβαζω πρεπει να χαιρομαι που δεν εχω παρει αναβαθμιση (εχω και wind).

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει ο κωλος μου να φλασαρω καμία ρομ, αλλά έχω χάσει επαφή με το άθλημα. Κανένας συνάδελφος έχει κάναν οδηγό πρόχειρο που να κάνει κ σε pie;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει ο κωλος μου να φλασαρω καμία ρομ, αλλά έχω χάσει επαφή με το άθλημα. Κανένας συνάδελφος έχει κάναν οδηγό πρόχειρο που να κάνει κ σε pie;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κούρασε η stock?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω κ τι πρόβλημα ότι με ακούν από το πηγάδι.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε custom roms σε γενικα πλαισια βαζεις oreo rom αν εχεις μεχρι και νοεμβριου firmware. με firmware δεκεμβριου βαζεις pie roms.οδηγιες συγκεκριμενες εχεις για καθε custom rom πχ στο xda.

εγω ειμαι σε linage 15.1 (oreo)που ειναι μια χαρα γενικως αν και το χω το τηλεφωνο σαν δευτερο οχι ως βασικο . ειχα μεταπηδησει απο august firmware χωρις προβληματα και ο οδηγος που εχουν στο xda ειναι ευκολος.

εμενα επαιξε ρολο και ο τομεας του ηχου που με linage 15.1 μπορει το τηλεφωνο να παιξει direct hires audio playback σε αντιθεση με το official rom που ολα τα κανει downsample σε 16/48

ο λογος βεβαια που ειχα παρει εξαρχης το τηλεφωνο ητανε η υπαρξη του δυνατου ενισχυτη ακουστικων που ειχε το συγκεκριμενο τηλεφωνο

ουτε η καμερα η η μπαταρια πχ.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες (pie) δεν με ακούνε καθόλου. Έχει ήρθε κανείς καμιά λύση;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες (pie) δεν με ακούνε καθόλου. Έχει ήρθε κανείς καμιά λύση;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως πήρε υγρασία το μικρόφωνο τελευταία;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρε υγρασία το μικρόφωνο τελευταία;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ώπααα! Δεν πήγε το μυαλό μου καν.

Πριν λίγες μέρες ο μικρός ενώ έκανε μπάνιο έριξε νερό κ στο κάτω μέρος κ "βούλωσε" το ηχείο. Αφού το στέγνωσα κ το είχα στο καλοριφέρ επανήλθε.

Λες να μαμηθηκε από αυτό; νόμιζα ότι ήταν θέμα της αναβάθμισης γιατί είχε ακουστεί

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες (pie) δεν με ακούνε καθόλου. Έχει ήρθε κανείς καμιά λύση;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μια απο τα ιδια... δεν πιστευω να ειναι απο υγρασια

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πάρει άσχημα. Εδώ χάσει την B20 και με έχει σκίσει η COSMOTE και η Vodafone με την μπαταρία. Το σήμα είναι άθλιο.

Με το ζόρι κρατιέμαι. Θα πέσει πολύ βρισίδι....

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατηρήσει τις τελευταίες ημέρες ότι οι συνομιλητές μου δεν με ακούν καθαρά εώς και καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πάρει άσχημα. Εδώ χάσει την B20 και με έχει σκίσει η COSMOTE και η Vodafone με την μπαταρία. Το σήμα είναι άθλιο.

Με το ζόρι κρατιέμαι. Θα πέσει πολύ βρισίδι....

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Συμφωνώ.τσαμπα η επαναφορά εργοστασιακών ... νόμιζα θα οφελουσε τουλάχιστον στη μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αρκετα θεματα. Καταρχας η ενταση του ηχου κλησης δεν αυξομειωνει, το multitasking δεν λειτουργει μετα από ένα σημείο, και επισης εσκασαν αρκετα κολληματα σε σημειο να θελει επανεκκινηση.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος με αλλαγή Rom?

 

 

 

Υπάρχει κάποια Pie ή ακόμα και Oreo να γίνει δουλειά?

Έχω χρόνια να ασχοληθώ με το σπορ αλλά κι εγώ ψαχνομαι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πας σε 9αρα ρομ. Δεν μπορείς να γυρίσεις στην 8. Θέλει ειδική διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

δοκιμασα εδω και ενα μιση μηνα, δυο 9.0 android roms και να σας πω εντυπωσεις:

1. pixel experience 9.0

αυτη την ειχα συνολικα 25 μερες.

πολυ καλη τα κανει ολα.

απλα εγινε μπερδεμα με τους devs ποια ειναι official και αλλαζαν συνεχεια μεταξυ τους. ειπα να ακολουθησω τα updates και σε 20 μερες εκανα 8-9 φορες updates. τωρα εχουν καταληξει σε εναν official καθως αυτους τους δυο που μαλωναν τους πεταξαν εξω.

στην τελευταια εκδοση θελει προσοχη γιατι καταγραφηκε ενα προβλημα με το december firmware οποτε διαβαστε τις οδηγιες προσεκτικα πριν προχωρησετε.

στα συν :ειναι πολυ γρηγορη

δεν χρειαζεται εξτρα τα gapps αφου τα εχει μεσα

δουλευουν ολα οσα δοκιμασα

 

στα μειον:

μου κρασαρε το cast του android και για αυτο το αλλαξα. ενω το youtube (vanced ) δουλεψε σφαιρα το cast.

δεν μου δουλευε το led notification.

 

2. SYBERIA PROJECT

Πανεμορφο interface, ολα δειχνουν να δουλευουν -δεν εχω δοκιμασει το cast.

την εχω 10 μερες και πραγματικα την απολαμβανω γιατι η απλοτητα εχει αλλη χαρη!!

μαλλον θα μεινω εδω.

 

στα συν: φοβερα γρηγορη, με πολλες δυνατοτητες

στα μειον: θελει εγκατασταση του gapps και στην σημειωση αναφερουν αυτοι να μην χρησιμοποιησεις την stock version. εγω εβαλα την pico. Αρα δεν ξερω τι γινεται με google assistant. Τον ειχα στην pixel experience αλλα δεν το χρησιμοποιουσα.

 

τελος μια σημειωση και για τις δυο: χρησιμοποιω airpods και δεν εχω καταφερει οταν ειναι συνδεδεμενα να χτυπαει το ringtone. ακουω τον ηχο στα ακουστικα.μαλλον εχει να κανει με το pie android. εαν εχει κανεις καμια λυση ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να παραθέσεις τα λινκ του xda? Αν και για την syberia το έχω δεί.

Επίσης αν δεν σου είναι κόπος να μας έγραφες με λίγα λόγια έναν οδηγό φλασαρισματος.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

για οδηγο φλασαρισματος , καλυτερα να ψαχτει κανεις στο xda κατευθειαν μιας και εγω ειμαι noob σε αυτα.

χρησιμοποιω παντως το twrp WITH TISSOT MANAGER το αναφερουν ως cosmic dan's και ειναι φοβερο γιατι σε clean install

εγκαθιστα τον εαυτο του μετα το flash της rom!!

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/development/treble-twrp-installer-treble-manager-t3793637

 

 

syberia:

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/development/rom-syberia-project-t3884514

PIXEL EXPERIENCE

οτι ειναι official το βρισκεις εδω

https://download.pixelexperience.org/

 

υπαρχουν τρεις developers και ο καθενας εχει το δικο του thread....

Σαν thread official

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/development/rom-pixel-experience-t3883980

 

 

αυτο ειχα το περισσοτερο διαστημα , ειχε γινει και official

pixel experience unofficial , αλλα ανακοινωσε ο dev οτι το αφηνει

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/development/rom-pixel-experience-t3868144

 

αυτο ειναι το αλλο

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/development/rom-pixel-experience-t3852851

 

γενικα με το pixel experience ειχαν δυναμικη να ειναι σουπερ αλλα μπερδευτηκαν μεταξυ τους και για αυτο εχω πηγα στο syberia που παει τρενο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...