Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα οτι να ναι έτσι;

 

Ήθελα να μάθω αν έπαιρνε κάνεις σας μια συσκευή σε χώμα τιμή και σας έλεγαν πως κάθε μήνα θα έρχομαι να στη συντηρω και έκανε να φανεί ο τεχνικός κάνα 6μηνο θα λεγες: "ωχου ρε αδερφέ, 10 δραχμές τη πλήρωσα, ας έρθει όποτε θέλει" και αφού μετά στο 6μηνο αντί να στη φτιάξει σου εμφάνιζε κι αλλά προβλήματα θα λεγες: "ωχου ρε αδερφέ, αφου λειτουργεί και την πήρα 10 δραχμές, δε πειράζει θα μου το φτιάξει όποτε μπορεί"

 

Αλήθεια Όσοι έχουν πάρει αμάξι dacia τα πιο φθηνά αυτοκίνητα στην αγορά και μιας που βρίσκονται στο πρόγραμμα της ρενο, όσοι τα αγόρασαν να μη παραπονιούνται για προβλήματα και για βλάβες που τους δημιούργησε η καινούργια αναβάθμιση στον εγκέφαλο αφού, ΠΛΗΡΩΣΕΣ DACIA...

 

 

Τι άλλο να πω....

 

Aυτο το ακυρο να παρομοιαζουμε αυτοκινητα με κινητα, ποτε δεν το καταλαβα.

Συσκευη χωρις προβληματα ΔΕΝ υπαρχει, εσεις ψαχνετε την τελειοτητα.

 

Updates εχουν ανακαλεσει ΟΛΕΣ οι εταιριες (και η Samsung,και η HTC και η Sony και η Apple ακομα), εσεις κανετε λες και μονο η Xiaomi τα κανει αυτα κλπ

 

 

Kαι ρωταω ευθεως ΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ θα παιρνατε τον χειμωνα του 2017 με 250€ (τα βαζω και μποσικα) και θα εχει UPDATE καθε μηνα και 8.1 το κσλοκαιρι του 2018 και θα παρει και android 9 (οποτε το παρει)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το ακυρο να παρομοιαζουμε αυτοκινητα με κινητα, ποτε δεν το καταλαβα.

Συσκευη χωρις προβληματα ΔΕΝ υπαρχει, εσεις ψαχνετε την τελειοτητα.

 

Updates εχουν ανακαλεσει ΟΛΕΣ οι εταιριες (και η Samsung,και η HTC και η Sony και η Apple ακομα), εσεις κανετε λες και μονο η Xiaomi τα κανει αυτα κλπ

 

 

Kαι ρωταω ευθεως ΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ θα παιρνατε τον χειμωνα του 2017 με 250€ (τα βαζω και μποσικα) και θα εχει UPDATE καθε μηνα και 8.1 το κσλοκαιρι του 2018 και θα παρει και android 9 (οποτε το παρει)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ

 

το ποστ που baiosss το είδες ή κάνεις τον κινέζο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

το ποστ που baiosss το είδες ή κάνεις τον κινέζο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και χωρίς λογια...

 

b43f95eafdc6911003cb41883bcc58c3.jpg

 

Και για Android P επισης.

https://www.google.gr/amp/s/nokiapoweruser.com/hmd-re-confirms-android-p-for-nokia-5-6-2017/amp/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμαι στην 8.0 με εγκατεστημένο το gcam. Αν παω στην 8.1 κάνοντας αναβάθμιση θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Με ενδιαφέρει πρωτίστος το κινητό να λειτουργεί σωστά ακόμη και αν η gcam δε λειτουργεί.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμαι στην 8.0 με εγκατεστημένο το gcam. Αν παω στην 8.1 κάνοντας αναβάθμιση θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Με ενδιαφέρει πρωτίστος το κινητό να λειτουργεί σωστά ακόμη και αν η gcam δε λειτουργεί.

 

Ευχαριστώ

 

Κάνε την αναβάθμιση άφοβα.και η gcam λειτουργεί και το κινητό είναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια Όσοι έχουν πάρει αμάξι dacia τα πιο φθηνά αυτοκίνητα στην αγορά και μιας που βρίσκονται στο πρόγραμμα της ρενο, όσοι τα αγόρασαν να μη παραπονιούνται για προβλήματα και για βλάβες που τους δημιούργησε η καινούργια αναβάθμιση στον εγκέφαλο αφού, ΠΛΗΡΩΣΕΣ DACIA...

 

 

Τι άλλο να πω....

 

όντως είναι ανούσια η σύγκριση με τα αυτοκίνητα, αλλά ποιος σου είπε ότι ένα ακριβό αυτοκίνητο δεν έχει προβλήματα, ή δεν εμφανίζει προβλήματα που εμφανίζουν φθηνότερα ενός ομίλου ή ότι δεν έχει προβληματικό software?

 

τουλάχιστον η δική μου εμπειρία λέει άλλα και να σου πω την αλήθεια περισσότερο θα δικαιολογήσω όταν ξεβάφει το αλουμίνιο στο τσιαόμι, παρά στο iphone και τουλάχιστον το α1 δεν λύγισε από τις άπειρες φορές που κάθισα επάνω του (και δεν είμαι ελαφρύς)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτιμώ το led μόνιμα αναμμένο για τις ειδοποιήσεις. Με βολεύει καλύτερα από το να κοιτάω κ να περιμένω αν θα αναβοσβησει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα MiA1 4/64 ίδιο με το δικό μου...

Είπα να τεστάρω με ίδιο κινητό το WiFi.

 

Το άλλο έπιανε κανονικά το δικό μου πάλι χάλια.

Έκανα factory reset και έστρωσαν όλα...

 

Πολύ περίεργο. Ούτε root έχω κάνει ούτε τίποτα.

Τελικά, ευτυχώς το πρόβλημα ήταν σε software επίπεδο.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την αναβάθμιση άφοβα.και η gcam λειτουργεί και το κινητό είναι μια χαρα

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Απο που το ρυθμίζεις αυτό....?

δώσε τα φώτα στο λαό σου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε μένα -πλέον- εμφανίζει την μπαταρία των bt ακουστικών μου

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, πάλι καλά που δεν έκανα update, αν ισχύει το παραπάνω θα είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα.

 

Σε άλλα θέματα, σκεφτόμουν να δοκιμάσω την 8.1 και μετά κάποια custom Rom 8.1 και να μείνω σε οποία μου κάθεται καλύτερα, αλλά κάτι πήρε το μάτι μου ότι κάποιες Rom έσβηναν ή αντικαθιστούσαν το persistent storage και χάνονταν imei, εργοστασιακά calibration και mac από WiFi και bt. Το imei υπάρχει τρόπος να το επαναφέρει κάποιος διαβάζοντας τη ετικέτα αλλά τα άλλα τα χάνεις και το κινητό μετά δε συνδέεται σε κάποια WiFi.Το έχει ακούσει κάποιος;

Pixel experience με την μία άψογα όλα και δεν σε νοιάζει μετά τι κάνει η Xiaomi φωτιά να πάρει να κλείσει τελείως σαν εταιρεία κλαιν...το παλικάρι που την φτιάχνει να είναι καλά ιδίως με την κάμερα εγώ προσωπικά χαζεψα...update στην ΩΡΑ του με το τελευταίο security... Και κάθε μηνα σε αυτόν στηρίζομαι να πάρω την 9 πριν την Xiaomi...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα το update και για κάποιο λόγο δεν πιάνω 4g πλεον σπίτι μου. Μόνο 3g. Τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαι ρωταω ευθεως ΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ θα παιρνατε τον χειμωνα του 2017 με 250€ (τα βαζω και μποσικα) και θα εχει UPDATE καθε μηνα και 8.1 το κσλοκαιρι του 2018 και θα παρει και android 9 (οποτε το παρει)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ

 

Σαφως και παιζει ρολο ΚΑΙ η τιμη.

Κανενα update δεν σου εχουν καθυστερησει, εδω φετινες ναυαρχιδες των 600+ ευρω και δεν εχουν παρει ακομα 8.1

 

Εσυ να μην την εμπιστευτεις, παρε κανα Νοκια ή κανα Χουαβει την αλλη φορα με 180 και συγκρινε.

 

Αρχικά να πούμε πως είναι χειμώνας του 2018, όχι του 2017.

 

επειδή συνέχεια αναφέρεις τα λεφτά, και δεν έχουν καμία απολύτως σημασία.

 

Πάμε να δούμε λίγο πως κινήθηκε η τιμή της συσκευής.

 

03RCksf.png

 

Η συσκευή τον Ιανουάριο είχε 290€ στις μεγάλες αλυσίδες Mediamarkt, Κοτσoβολο, Public.

 

Στα skroutzομαγαζα, αν και δεν τα πολύ υπολογίζω καθότι πολλά δεν εκδίδουν τιμολόγιο(πράγμα πολύ σημαντικό για έναν επαγγελματία) και πολλά δεν προσέφεραν συσκευές ελληνικής αντιπροσωπίας, ήτοι ΕΓΓΥΗΣΗ, η μέση τιμή σε αυτά, ήταν στα 250€ που αναφέρεις. Τον Χειμώνα του 2018.

 

Τα κινέζικα μαγαζιά νομίζω δεν χρειάζεται να τα αναφέρουμε καθώς μπορεί να μην έρθει ποτέ, να χαλάσει και να μείνεις 3-4 μήνες χωρίς συσκευή, ή να σου έρθει mi5x με rom mi A1, τελωνείο και άλλα τέτοια ωραία. Παρολαυτά η τιμή εκεί φαντάζομαι πως είναι γύρω στα 180€.

 

Συνεπώς υπάρχουν χρήστες του Mi A1 που έχουν πληρώσει τελείως διαφορετικά νούμερα για την ΙΔΙΑ συσκευή. Εώς και 120€, είναι η διαφορά που υπάρχει. Ποσό διόλου ευκαταφρόνητο. Καθένας όμως με την επιλογή του.

 

Επίσης η XIAOMI, τα λεφτά που ζήτησε και έχει κοστολογήσει την συσκευή της τα έχει πάρει απο τους Reseller, δεν έχει κάνει κάποια έκπτωση απευθείας στους καταναλωτές.

 

Αυτό που δεν αλλάζει όμως είναι τα specs. Όλοι οι παραπάνω, αγόρασαν την ΙΔΙΑ συσκευή.

 

Η Xiaomi λοιπόν έφτιαξε το A1 εντάσσοντας το στο πρόγραμμα Android One όσον αφορά το λειτουργικό, και μια πληθώρα χαρακτηριστικών σε επίπεδο Hardware. Συνοπτικά 4gb Ram, Snapdragon 625, 5.5 ίντσες οθόνη, διπλή κάμερα 12mp και άλλα πολλά. Τίποτα από το Hardware δεν είναι High End όμως. Με βάση αυτά τα χαρακτηριστικά η συσκευή χαρακτηρίζεται midrange προς entry level.

 

Το βασικό χαρακτηριστικό που μάλλον ώθησε τους παραπάνω να πάρουν το Α1, δεν ήταν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του ούτε φυσικά και η τιμή του καθώς δεν πλήρωσαν όλοι το ίδιο ποσό την συγκεκριμένη περίοδο, άλλα το ότι ήταν η πρώτη Android One συσκευή μετά τα Nexus και Pixel. Βασικό χαρακτηριστικό των Android One, οι μηνιαίες αναβαθμίσεις και συνεχής υποστήριξη μέσω του προγράμματος της Google.

 

Αν η κατάσταση μείνει ως εδώ και έστω ότι τα παραπάνω ισχύουν( δουλεύει απροβλημάτιστα η Android One φάση) τότε έχουμε μια συσκευή που έχει τιμολογηθεί με ένα εύρος 180€ εως 290€ και ο κάθε αγοραστής έχει κάνει την επιλογή του. Με τα θετικά και τα αρνητικά της επιλογής του. Φαντάζομαι πως αν όλα πηγαίνουν καλά και η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα, η τιμή δεν παίζει κανένα ρόλο. Όλοι πλήρωσαν για το ΙΔΙΟ προϊόν και όλοι απολαμβάνουν την ΙΔΙΑ υπηρεσία. Το μόνο που μπορεί να πεί κάποιος κομπλεξικός είναι:

"Αααααα, σε πιάσανε κορόιδο, πλήρωσες 290€ και εγώ το πήρα 180€ από Κίνα". Και πάλι όμως έχουν το ίδιο απολύτως λειτουργικό προϊόν, και απολαμβάνουν την ίδια απολύτως υπηρεσία.

 

Στο παραπάνω σενάριο δεν παίζουν άλλες εταιρείες και συσκευές, καθώς αφενός δεν υπάρχει πρόβλημα με την συσκευή μας(ώστε να κάνουμε σύγκριση με κάτι καλύτερο), και αφετέρου η κάθε άλλη συσκευή έχει άλλα τεχνικά χαρακτηριστικά. Δεν θα λέγαμε σε κάποιον αγοραστή Iphone X, "άαααα είσαι βλάκας που έδωσες 1200€ και δεν πήρες το Α1 για να έχεις κάθε μήνα ενημερώσεις, και κάνει και 900€ λιγότερα". Όλα αυτά στο σενάριο που το consept Α1 λειτουργούσε ιδανικά.

 

ΑΡΑ, όταν πληρώνεις ένα ποσό(όποιο και αν είναι αυτό) και λαμβάνεις την υποσχόμενη υπηρεσία, δεν έχει καμία σημασία η τιμή του, όπως επίσης δεν έχει καμία σημασία η σύγκριση τιμής με ένα άλλο προϊόν που παρέχει διαφορετική υπηρεσία.

 

Πάμε τώρα στο πραγματικό σενάριο, Σε επίπεδο hardware φαντάζομαι δεν υπάρχει κάποιο ελάττωμα ή προβλημα.

Το πρόβλημα είναι στην υπόσχεση της Xiaomi να είναι Αndroid One και να παίρνει μηνιαίες αναβαθμίσεις και να λειτουργεί απρόσκοπτα η συσκευή σε επίπεδο Software.

 

Μέχρι στιγμής έχουν πάρει πίσω 3 αναβαθμίσεις. 2 Major, από 7 σε 8, από 8 σε 8.1, και μια μηνιαία με κενό ασφαλείας. Χωρίς να υπολογίσουμε διάφορα bugs έχουν αγνοήσει να φτιάξουν. Χωρίς να υπολογίσουμε οτι έκαναν skip έναν μήνα. Και ΠΑΛΙ όμως , όλοι έχουν τα ΙΔΙΑ προβλήματα, είτε κάποιος έχει πληρώσει 180€ ή 300€. Δεν φαντάζομαι να υπάρχει κάποιος που να λέει," ααααα εγώ πλήρωσα 180€ το Α1 και το πρόβλημα με το dialer( ή την απουσία αναβαθμίσεων) δεν με ενοχλεί, και εσύ που πλήρωσες 300 καλώς σε ενοχλεί". Άρα ΟΥΤΕ και στην περίπτωση των προβλημάτων η τιμή απόκτησης ΔΕΝ παίζει ρόλο.

 

Τώρα αν αντίστοιχα προβλήματα παρουσιάζουν και άλλες συσκευές ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ, ας πούμε με τις αναβαθμίσεις, εμάς τι μας ενδιαφέρει; Έστω ότι έγινε το ίδιο πράγμα με το S9, (πήραν κάποια ενημέρωση πίσω) γιατί θα πρέπει να τεθεί σε σύγκριση το κόστος απόκτησης του σε σχέση με το Α1; Ο αγοραστής του S9 το πήρε γιατί του υποσχέθηκαν συνεχείς αναβαθμίσεις, ή το πήρε γιατί έχει καλύτερη κάμερα, καλύτερη οθόνη, και είναι και πιο όμορφο; Ή μήπως έχει καλύτερες επιδόσεις το Α1 απο το S9;

 

Άρα το κόστος απόκτησης του Α1 δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τα προβλήματα άλλων συσκευών, και το κόστος απόκτησης αυτών. Ούτε φυσικά καταλαβαίνω γιατί το χαμηλό κόστος απόκτησης δικαιολογεί τυχόν προβλήματα.

 

Η Xiaomi, τα πήρε τα λεφτά της είτε το πλήρωσε κάποιος 180 είτε 300, γιατί λοιπόν να μην παρέχει την υποσχόμενη υπηρεσία.

 

Συνεπώς σε όλα τα σενάρια δεν παίζει κανένα μα κανένα ρόλο η τιμή του Α1, το μόνο που φταίει είναι η Xiaomi, και η αποτυχία της να υποστηρίξει μια συσκευή και να τηρήσει την παροχή της συγκεκριμένης υπηρεσίας Android One στο Α1. Σε μια συσκευή που ενδεχομένως να έγραφε ιστορία.

 

Ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ να βάλει κάποιος στην εξίσωση την τιμή, είναι για να δικαιολογήσει την επιλογή του. Είναι δύσκολο να σε πιάνει κορόιδο η Xiaomi, ενώ έχεις ρισκάρει να πάρεις μια συσκευή από Κίνα και να ψάχνεις την φθηνότερη δυνατή επιλογή για μια συσκευή που τελικά δεν κάνει αυτό που υπόσχεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ μόλις έκανα το update και για κάποιο λόγο δεν πιάνω 4g πλεον σπίτι μου. Μόνο 3g. Τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

το ενεργοποίησες στις ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Τζοτζο καταρχάς να σου πω μπράβο για την υπομονή σου να γράψεις ένα σεντόνι που προσπαθείς να εξηγήσεις τα δεδομένα και τη μη τήρηση της xiaomi να επικαλεστεί πως ανήκει στο android ONE.

 

Κατά καιρούς γράφονται σεντόνια προσπαθώντας να εξηγήσουμε στους φανατικούς πως έχουν τα πράγματα με μάταιο αποτέλεσμα, ελπίζω να χεις καλύτερη τύχη.

 

 

Για το φίλο με το χοτσποτ, ούτε εμένα κάνει.

 

 

Επίσης πάλι χάλασε η αυτονομία της συσκευής σε 4 ώρες, δυστυχώς...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα από 2-3 reboot έστρωσε. Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιγε.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε το παραθυράκι της επιβεβαίωσης όταν κλείνουμε τα δεδομένα;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πάλι χάλασε η αυτονομία της συσκευής σε 4 ώρες, δυστυχώς...

 

Επιβεβαεωνω και εγώ. Με την αναβάθμιση του Ιουνίου ήταν καλύτερη η μπαταρία.Τωρα περνάει το safetynet αλλά έπεσε η μπαταρία πάλι.δε μπορούμε φαίνεται να τα έχουμε ολα.Βεβαια έχω να κάνω factory reset άπειρο καιρό.Αναρωτιεμαι μήπως στρώσει καλύτερα,αλλά 1ον βαριέμαι οικτρά να κάνω πάλι και 2ον δε θέλω να χάσω την gcam

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια μετά την αναβάθμιση! Επίσης δεν μπορώ να μοιράσω Internet μέσω WiFi :blink:

Συμβαίνει και σε εσάς; το δοκίμασε κανείς;;;

 

τα ιδια και σε εμενα.:mad:

οπως και μονιμα το λαμπακι αναμμενο οχι οτι με πειραζει.

κι εγω μετα την αναβαθμιση επρεπε να κανω επανεkκινηση για να εχω 4g.

μπαταρια δεν εχω τσεκαρει αν εχει επηρεαστει.

επισης το κινητο μου φαινεται εεεελαφρως πιο αργο.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και σε εμενα.:mad:

οπως και μονιμα το λαμπακι αναμμενο οχι οτι με πειραζει.

κι εγω μετα την αναβαθμιση επρεπε να κανω επανεkκινηση για να εχω 4g.

μπαταρια δεν εχω τσεκαρει αν εχει επηρεαστει.

επισης το κινητο μου φαινεται εεεελαφρως πιο αργο.

Άρα εγώ που θα πρέπει να την κάνω μέσω δεδομένων, λόγο διακοπών να μην την κανω αφού έχει τόσα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

η τιμή δεν παίζει κανένα ρόλο. Όλοι πλήρωσαν για το ΙΔΙΟ προϊόν και όλοι απολαμβάνουν την ΙΔΙΑ υπηρεσία.

 

Εγραψες ολοκληρο σεντονι το οποιο με ευκολια στο καθιστώ ακυρο με το παρακατω παραδειγμα.

 

Εστω οτι πουλαει η xiaomi 100 συσκευες με 200€, εχει 20.000 €στην τσεπη.

Εστω οτι πουλαει η Samsung 100 συσκευες με 700€, εχει 70.000 €στην τσεπη.

 

Ποιος ΠΡΕΠΕΙ να υποτηριξει το κινητο καλυτερα και ποιος εχει το ελαφρυντικο οτι εχει ελαχιστο κερδος;

 

ΟΧΙ δεν πληρωσαν ιδιο προιον και ΔΕΝ απολαμβανουν ιδια υπηρεσια.

 

ΥΓ

Το κινητο το πηρα 180€ απο επισημο mi store τον 12/2017

 

 

 

 

Ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ να βάλει κάποιος στην εξίσωση την τιμή, είναι για να δικαιολογήσει την επιλογή του.

 

Και ποιος θα μπορουσε να μιλησει θετικα για το Μι Α1, αν σε ολους μπορεις να αντικρουσεις οτι "λες καλα λογια επειδη το αγορασες"; Κανενας; :lol:

 

Δεν χρειαζομαι να δικαιολογησω τιποτα, τα τελευταια χρονια εχω αγορασει huawei/Lg/Oneplus/Xiaomi/HTC/Samsung/iphone κλπ

οτι δεν μου κανει το στελνω σε μια βδομαδα απευθειας, δεν εχω καμια αναγκη να δικιολογησω τιποτα. Πηγαινε να ρωτησεις στο νημα του Νexus 6p να σου πουν για τον nikchris και τι ελεγα για μια αλλη αγορα μου, Νexus 6p.

 

 

Το μι α1 το αγορασα γιατι ηταν φτηνο και ειχα αναγκη αμεση απο τηλεφωνο και νομιζα οτι μου ειχε χαλασει το 1+3, το οποιο τελικα δουλευε κανονικα!

Και το πουλησα για να κρατησω το μι α1!!!

 

 

Οσο για τα τηλεφωνα που παρεθεσε ο κυριος που με εχει και ignore (υποτιθεται), παραπεμπω στα σχολια των χρηστων που τα εχουν αγορασει απο κατω :)

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πάλι χάλασε η αυτονομία της συσκευής σε 4 ώρες, δυστυχώς...

 

Επιβεβαεωνω και εγώ. Με την αναβάθμιση του Ιουνίου ήταν καλύτερη η μπαταρία.Τωρα περνάει το safetynet αλλά έπεσε η μπαταρία πάλι.δε μπορούμε φαίνεται να τα έχουμε ολα.Βεβαια έχω να κάνω factory reset άπειρο καιρό.Αναρωτιεμαι μήπως στρώσει καλύτερα,αλλά 1ον βαριέμαι οικτρά να κάνω πάλι και 2ον δε θέλω να χάσω την gcam

 

Κι σ' εμένα μια από τα ίδια ακριβώς. Από τις 5 στις 4 ώρες. Ελπίζω πως θα στρώσει, γιατί έτσι παρατηρώ πως γίνεται μετά από κάθε αναβάθμιση. Σαν να θέλει το χρόνο του. :rolleyes:

 

Κατά τα άλλα είμαι από τους υπερευχαριστημένους κατόχους της συσκευής - δεν έχω κανένα παράπονο πραγματικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Είδατε επιχειρήματα κύριοι; Δεν μπορούμε να απαντήσουμε ευθέως σε τίποτα και απαντάμε με πλάγιους τρόπους, γιατί πάντα θέλουμε να έχουμε τον τελευταίο λόγο.

 

Ρώτησε ποια περσινά smartphones του '17 κάτω των 200 ευρώ έχουν 8.1 Oreo και θα πάρουν και Android P, συν τα security patches χωρίς καν να είναι στο Android one πρόγραμμα, του δώσαμε παραδείγματα και επιχειρήματα και τώρα ψάχνει δικαιολογίες στα σχόλια του Gsmarena. Τραγέλαφος απλά :p Δεν μάς εγραψε ακόμα ότι το Nokia 2 των 120 ευρώ είναι πλαστικό και ότι έχουν HD ανάλυση οθονών για να δικαιολογησει την γνώμη του. Πράγμα άσχετο φυσικά με αυτό που ρώτησε εξαρχής.

 

Εκτός του ότι έχει μπερδέψει τα αβγά και τα πασχάλια βάζοντας στο παιχνίδι την Samsung που δεν έχει καν Android one συσκευές και η οποία στις ναυαρχίδες της δίνει στανταρ δύο major updates συν security updates, έστω αργοπορημένα πολύ, αλλά τα δίνει. Και τι μας λέει; Ο ένας βγάζει 70 χιλιάρικα και ο άλλος 20 :D :D :D

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να βλέπουν μπαταρία από bt συσκευές το baton από το playstore είναι ότι πρέπει!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...