Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν τον τρόπο εγκατάστασης της google camera χωρίς root τον έχει δοκιμάσει κάνεις;

 

Χρειάζεται να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τον τρόπο εγκατάστασης της google camera χωρίς root τον έχει δοκιμάσει κάνεις;

 

Χρειάζεται να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

Με λίγα λόγια χρειάζεται να τον ξεκλειδώσεις, να περάσεις τη mod camera και μετά να τον κλειδώσεις ξανά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και συγνώμη που εισβάλω στο νήμα. χτες μου κλέψανε το S7 και εμεινα χωρις τηλεφωνο.με ειχε βολεψει στο να τραβαω την στιγμη με τα παιδια μου πολυ γρηγορα.

τωρα δεν υπαρχουν χρηματα και το mia1 σε ατοκες ειναι ισως το μονο που με τραβαει να παρω.

αλλα ακουω αντικρουωμενες αποψεις για καμερα. σας παρακαλω πειτε μου δυο λογια γιατι πρεπει να κανω μιααγορα σημερα.τραβαει και εστιαζει γρηγορα;καλη καμερα;γνωριζω οτι σε αυτο το price range δεν θα ειναι s7.

υ.γ ειμαι γνωστης root mod & google camera port by arvova κλπ.

Ευχαριστω θερμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και συγνώμη που εισβάλω στο νήμα. χτες μου κλέψανε το S7 και εμεινα χωρις τηλεφωνο.με ειχε βολεψει στο να τραβαω την στιγμη με τα παιδια μου πολυ γρηγορα.

τωρα δεν υπαρχουν χρηματα και το mia1 σε ατοκες ειναι ισως το μονο που με τραβαει να παρω.

αλλα ακουω αντικρουωμενες αποψεις για καμερα. σας παρακαλω πειτε μου δυο λογια γιατι πρεπει να κανω μιααγορα σημερα.τραβαει και εστιαζει γρηγορα;καλη καμερα;γνωριζω οτι σε αυτο το price range δεν θα ειναι s7.

υ.γ ειμαι γνωστης root mod & google camera port by arvova κλπ.

Ευχαριστω θερμα.

Σίγουρα η κάμερα θα σου φανεί πολύ "λίγη" μπροστά στο s7 που είχα κι εγώ.

Θεωρώ ότι αν σε ενδιαφέρει η συσκευή και η κάμερα θα πρέπει να πας σε Google camera port όπως και δήποτε..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και συγνώμη που εισβάλω στο νήμα. χτες μου κλέψανε το S7 και εμεινα χωρις τηλεφωνο.με ειχε βολεψει στο να τραβαω την στιγμη με τα παιδια μου πολυ γρηγορα.

τωρα δεν υπαρχουν χρηματα και το mia1 σε ατοκες ειναι ισως το μονο που με τραβαει να παρω.

αλλα ακουω αντικρουωμενες αποψεις για καμερα. σας παρακαλω πειτε μου δυο λογια γιατι πρεπει να κανω μιααγορα σημερα.τραβαει και εστιαζει γρηγορα;καλη καμερα;γνωριζω οτι σε αυτο το price range δεν θα ειναι s7.

υ.γ ειμαι γνωστης root mod & google camera port by arvova κλπ.

Ευχαριστω θερμα.

 

Εδώ ναυαρχίδες και αργούν να εστιάσουν περιμένεις από το ταπεινό Α1 να κάνει δουλειά;

 

Σε φωτό όλα τα κινητά στο price range δεν θα σου κάνουν δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αν και Τρίτη και 13 θα ρίξω το φταίξιμο στο κινητό (που αλλού άλλωστε; )

Σήμερα πρόδωσε την εμπιστοσύνη που του χα, για κάποιο ανεξήγητο λόγο έκλεισε κατά τη διάρκεια του ύπνου με αποτέλεσμα να μη χτυπήσει το ξυπνητήρι και να αργήσω μια ολόκληρη ώρα (δε με χάλασε ε; )

 

Άλλη μια φορά που απογοητεύτηκα μαζί του και με το update Φεβρουαρίου...

 

Για να σας προλάβω δεν έχει γίνει καμία αλλαγή πέρα του update...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αν και Τρίτη και 13 θα ρίξω το φταίξιμο στο κινητό (που αλλού άλλωστε; )

Σήμερα πρόδωσε την εμπιστοσύνη που του χα, για κάποιο ανεξήγητο λόγο έκλεισε κατά τη διάρκεια του ύπνου με αποτέλεσμα να μη χτυπήσει το ξυπνητήρι και να αργήσω μια ολόκληρη ώρα (δε με χάλασε ε; )

 

Άλλη μια φορά που απογοητεύτηκα μαζί του και με το update Φεβρουαρίου...

 

Για να σας προλάβω δεν έχει γίνει καμία αλλαγή πέρα του update...

 

Γιατί, έχει βγει update Φεβρουαρίου;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αν και Τρίτη και 13 θα ρίξω το φταίξιμο στο κινητό (που αλλού άλλωστε; )

Σήμερα πρόδωσε την εμπιστοσύνη που του χα, για κάποιο ανεξήγητο λόγο έκλεισε κατά τη διάρκεια του ύπνου με αποτέλεσμα να μη χτυπήσει το ξυπνητήρι και να αργήσω μια ολόκληρη ώρα (δε με χάλασε ε; )

 

Άλλη μια φορά που απογοητεύτηκα μαζί του και με το update Φεβρουαρίου...

 

Για να σας προλάβω δεν έχει γίνει καμία αλλαγή πέρα του update...

 

Το πρόβλημα που έχεις φίλε μου να το αναφέρεις στην Xiaomi μέσω του ανάλογου app που υπάρχει στο smartphone!!

Μόνο έτσι θα λυθούν τα όποια προβλήματα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρωί μου έβγαλε μήνυμα ότι το Google έχει σταματήσει...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι οι τακτικες μηνιαιες ενημερωσεις ασφαλειας.Τιποτε παραπανω μην περιμενετε.Ουτε εσπρεσσο θα κανει ουτε μουσακα....:p Οταν ετοιμαστει με το καλο η Οreo 8.1 τοτε θα δουμε καποιες διορθωσεις.Υπομονη το κινητο ειναι μια χαρα σε ολα του.Σιγουρα υπαρχουν καποια θεματακια αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ξαναλεω μια χαρα.Καλο απογευμα σε ολους.:)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και συγνώμη που εισβάλω στο νήμα. χτες μου κλέψανε το S7 και εμεινα χωρις τηλεφωνο.με ειχε βολεψει στο να τραβαω την στιγμη με τα παιδια μου πολυ γρηγορα.

τωρα δεν υπαρχουν χρηματα και το mia1 σε ατοκες ειναι ισως το μονο που με τραβαει να παρω.

αλλα ακουω αντικρουωμενες αποψεις για καμερα. σας παρακαλω πειτε μου δυο λογια γιατι πρεπει να κανω μιααγορα σημερα.τραβαει και εστιαζει γρηγορα;καλη καμερα;γνωριζω οτι σε αυτο το price range δεν θα ειναι s7.

υ.γ ειμαι γνωστης root mod & google camera port by arvova κλπ.

Ευχαριστω θερμα.

Ούτε καν, καμία επαφή..

Τη μέρα είναι συμπαθέστατη.

Σε εσωτερικό χώρο ή μόλις νυχτώσει είναι για γέλια. Πατάς και βγάζει μετά απο μισό δευτερόλεπτο με θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δες εδώ ενα άλμπουμ που χα κανει για το τι να περιμένεις Mi A1

 

Όπου γράφω hdr+ προφανώς είναι με gcam. Αλλά η gcam να ξέρεις οτι είναι πιο αργή.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις φίλε μου να το αναφέρεις στην Xiaomi μέσω του ανάλογου app που υπάρχει στο smartphone!!

Μόνο έτσι θα λυθούν τα όποια προβλήματα... ;)

 

Προφανώς και το έχω κανει όπως έχω στείλει και τα logs.

 

Με συγχωρείς που το ανέφερα και δω...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θέλω να φιτιλιασω κανένα, αν και ήμουν ένθερμος υποστηρικτής της εν λόγω συσκευής, οφείλω να πω ότι έχω ξενερώσει..

-Το εχω δει να reboot μονο του.

-8/10 οταν θα με πάρουν θα πρέπει να κατεβάσω τη μπάρα ειδοποιησεων για να απαντήσω στη κλήση!

-κάποιες φορές μετα 1-2λεπτα ενώ μιλάω και με ακούνε να μην τους ακούω ξαφνικά.

-το τελευταίο διάστημα τυχαίνει η μια γραμμή να κολλάει, να μου δείχνει ότι εχω σήμα και οταν με καλουν να βλέπουν οτι είναι κλειστό. Την ιδια στιγμή στη δεύτερη γραμμή με καλούν κανονικά!

-η κάμερα εχει παραγινει αργή οταν βγάζεις φωτογραφία.

Ολα τα update τα εχω με καθαρή εγκατασταση χωρίς root κλπ.

Παρόμοια πρόβληματα έχει συνάδελφος που τα ειχαμε αγοράσει περίπου την ιδια περιοδο.

Πλεον εχω ξενερώσει με την υποστήριξη του stock Android απο τη xiaomi. Αν κ δεν είμαι για αλλαγή τηλεφώνου, αν μπορεσω όμως να βρω σε προσφορα το mi note 3 στα 230-240€ θα το κάνω με τυφλα μάτια και θα επιστρεψω σε miui. Μεχρι και να το κανω ανταλλαγη με το 5x σκέφτομαι στην ανάγκη.

Ειναι κρίμα παντως να χαντακωνεται ετσι αυτη η συσκευή απο τη κακη υποστήριξη της xiaomi. Τοσα update απο τα Χριστούγεννα και μετά εχουν δώσει και τη μια λαλακια μετα την αλλη κάναν και ακομα πρόβληματα παραμένουν. Ναι ήμουν απο αυτούς που εδινα χρόνο και περίμενα οτι θα στρώσει το θέμα, αλλα πλεον εχω απογοητευτεί..

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

@Mitsre 257€ απο GB με κουπόνι GBMBP το 6/64
Ναι το ξέρω αλλά το θελω κατω από 250€ μετα εξοδα αποστολής.

Δύσκολα πράγματα αλλα ενδεχομένως μετα απο κανα μηνα, αμα βγει και το 4, να πέσει λίγο ακόμα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

Ρε παιδιά έχω πρόβλημα με το messenger του facebook , όταν με παίρνουν απο το messenger δεν χτυπάει το κινητό μου , απλά βλέπω το μύνημα της αναπάντητης κλήσης στην οθόνη της συσευής μου ότι "Σάς κάλεσε ο τάδε..." Έχει κανείς άλλο παρόμοιο πρόβλημα διότι μου έχει σπάσε τα νεύρα .

 

Ευχαριστώ

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τον τρόπο εγκατάστασης της google camera χωρίς root τον έχει δοκιμάσει κάνεις;

 

Χρειάζεται να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

Το δοκίμασα εγώ, στην ουσία ξεκλειδώνει τον bootloader, κάνει root, περνάει την εφαρμογή και το API, αφαιρεί το root και κλειδώνει ξανά τον bootloader. Και όλα αυτά μέσα σε δύο λεπτά! Χαοτική η διαφορά της google camera με αυτή της Xiaomi.

 

Γεια χαρά σε όλους,

Ρε παιδιά έχω πρόβλημα με το messenger του facebook , όταν με παίρνουν απο το messenger δεν χτυπάει το κινητό μου , απλά βλέπω το μύνημα της αναπάντητης κλήσης στην οθόνη της συσευής μου ότι "Σάς κάλεσε ο τάδε..." Έχει κανείς άλλο παρόμοιο πρόβλημα διότι μου έχει σπάσε τα νεύρα .

 

Ευχαριστώ

Καλό βράδυ

Από την εφαρμογή του messenger, πήγαινε πάνω δεξιά στο εικονίδιο σου, Notifications & sounds, κλείσε και άνοιξε την μπάρα που έχει. Κάποια στιγμή είχε κολλήσει και σε εμένα, σε άλλη συσκευή, και έτσι έστρωσε.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ, στην ουσία ξεκλειδώνει τον bootloader, κάνει root, περνάει την εφαρμογή και το API, αφαιρεί το root και κλειδώνει ξανά τον bootloader. Και όλα αυτά μέσα σε δύο λεπτά! Χαοτική η διαφορά της google camera με αυτή της Xiaomi.

 

 

Από την εφαρμογή του messenger, πήγαινε πάνω δεξιά στο εικονίδιο σου, Notifications & sounds, κλείσε και άνοιξε την μπάρα που έχει. Κάποια στιγμή είχε κολλήσει και σε εμένα, σε άλλη συσκευή, και έτσι έστρωσε.

 

Το δοκίμασα φίλε μου αλλά διστυχώς τίποτα, τα ίδια . Με παίρνουν και δεν χτυπάει τίποτα . Τι στο καλό είναι αυτό ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ, στην ουσία ξεκλειδώνει τον bootloader, κάνει root, περνάει την εφαρμογή και το API, αφαιρεί το root και κλειδώνει ξανά τον bootloader. Και όλα αυτά μέσα σε δύο λεπτά! Χαοτική η διαφορά της google camera με αυτή της Xiaomi.

 

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιου είδους θέμα μετά τη διαδικασία αυτή? Η απολαμβάνουμε πλέον και τα 2 camera apps (stock και gcam) απροβλημάτιστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...