Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα σήμερα το κινητακι από κοντά.

Για 182 από Κίνα μην το σκέφτεστε καν. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πολύ γρήγορο. Μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέψου ότι το πήρα με κουπόνι στα 182€ από Banggood μαζί με τα μεταφορικά priority :)

 

Μεγειές! Πιστεύω θα το ευχαριστηθείς

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές! Πιστεύω θα το ευχαριστηθείς
Ευχαριστώ!Πιστεύω ότι σε αυτά τα λεφτά (182) δεν έχει ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα καλα,δεν εχω προβλημα,δεν το εβαλα με flashfire,αλλα με εγκατασταση το apk:)

 

και απο root?

Link to comment
Share on other sites

 

Τον έχεις δοκιμάσει ? εγώ τώρα είμαι με τον Lawnchair και σκέφτομαι να βάλω τον launcher του Pixel...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Τον έχεις δοκιμάσει ? εγώ τώρα είμαι με τον Lawnchair και σκέφτομαι να βάλω τον launcher του Pixel...

 

Ναι, μια χαρά είναι αλλά χρησιμοποιώ κυρίως τον OnePlus launcher αφού πλέον έχουν προσθέσει και notification dots

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά είναι αλλά χρησιμοποιώ κυρίως τον OnePlus launcher αφού πλέον έχουν προσθέσει και notification dots
Αυτό σκεφτόμουνα να κάνω και εγώ όταν παραλάβω να βάλω τον launcher της One plus δουλεύει χωρίς προβλήματα;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουνα να κάνω και εγώ όταν παραλάβω να βάλω τον launcher της One plus δουλεύει χωρίς προβλήματα;;

 

Δεν έχω Α1, δεν ξέρω αν παίζει στο Α1

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε τα πρόσθεσαν αυτά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην τελευταία beta 26 για το 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά είναι αλλά χρησιμοποιώ κυρίως τον OnePlus launcher αφού πλέον έχουν προσθέσει και notification dots

 

Και ο Lawnchair έχει notification dots (πρέπει να βάλεις και το Lawnfeed). Που τον βρίσκουμε τον OnePlus Launcher ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Και ο Lawnchair έχει notification dots (πρέπει να βάλεις και το Lawnfeed). Που τον βρίσκουμε τον OnePlus Launcher ?
Στο play store, κανε μια δοκιμή και πες μας αν δουλεύει σωστά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.oneplus.launcher

Link to comment
Share on other sites

Στο play store, κανε μια δοκιμή και πες μας αν δουλεύει σωστά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.oneplus.launcher

 

Μου βγάζει οτι δεν υποστηρίζεται καμία απο τις συσκευές μου.... :wacko::wacko::wacko:

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει οτι δεν υποστηρίζεται καμία απο τις συσκευές μου.... :wacko::wacko::wacko:
Τότε κατέβασε το από εδώ έμπιστη σελίδα

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-launcher-2/oneplus-launcher-2-2-1-5-171011161400-874db60-release/oneplus-launcher-2-1-5-171011161400-874db60-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Α1, δεν ξέρω αν παίζει στο Α1

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στην τελευταία beta 26 για το 3

Ευχαριστώ φίλε

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Έτσι νόμιζα και εγώ μόλις το έπιασα στα χέρια μου και τελικά είναι τα πλαϊνά κουμπιά που παίζουν.

 

Τα volume buttons δεν κανουν καποιον ηχο στο δικο μου.

Το sim slot ομως ακουγεται ετσι. Το κοιταξα λιγο καλυτερα και ειδα οτι το αλουμινενιο κομματακι στην εξω μερια του sim slot δενει με το υπολοιπο sim slot με δυο "βιδουλες" που εχουν λιιιγο κενο.

Βεβαια για να ακουσεις τον ηχο πρεπει να κουνας τη συσκευη λες και χτυπας φραπε :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να μην ξεκλειδωνει το τηλεφωνο απο τα εικονιδια της καμερας και της google που βρισκονται κατω δεξια και αριστερα αντιστοιχα αφου του εχω βαλει δακτυλικο απτυπωμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδιά, το να ζητάτε πράγματα(bloat) που ποτέ δεν υπήρχαν(και ούτε θα υπάρξουν) στο stock android, δείχνει ότι δεν το ψάξατε και πολύ πριν το αγοράσετε το κινητό! File explorer ο ένας, notifications στις εφαρμογές ο άλλος, ραδιόφωνο, κτλ. Γι' αυτό υπάρχει το play store και το root, και όταν βγει ο kernel, θα μπορείτε να του αλλάξετε τα μάτια ακόμα πιο εύκολα!

Btw, έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία του, 7+ ώρες sot με τη 2η φόρτιση!08606e8be3f7799ba71d8af7d8e0a535.jpg4f7f8e1b9868654c7c2138ded7153530.jpg

Για θυμίστε μου σας παρακαλώ(ειδικά οι πρώην χρήστες nexus, που βλέπω αρκετούς παλιούς γνωστούς εδώ :) ), τι ρυθμίσεις/απενεργοποιήσεις κάνουμε για ακόμα καλύτερη μπαταρία?

Πως ενεργοποιησες την ενδειξη της μπαταρίας στο εικονίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιησες την ενδειξη της μπαταρίας στο εικονίδιο;

 

Το μόνο που γίνεται είναι να ενεργοποιήσεις ένα κρυφό μενού (System Ui Tuner) πατώντας παρατεταμένα για λίγο το εικονίδιο των ρυθμίσεων από την μπάρα ειδοποιήσεων και πας μετά ρυθμίσεις - system ui tuner - γραμμή κατάστασης - μπαταρία και επιλέγεις να εμφανίζεται πάντα το ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιησες την ενδειξη της μπαταρίας στο εικονίδιο;

 

Το μόνο που γίνεται είναι να ενεργοποιήσεις ένα κρυφό μενού (System Ui Tuner) πατώντας παρατεταμένα για λίγο το εικονίδιο των ρυθμίσεων από την μπάρα ειδοποιήσεων και πας μετά ρυθμίσεις - system ui tuner - γραμμή κατάστασης - μπαταρία και επιλέγεις να εμφανίζεται πάντα το ποσοστό.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε δοκιμάστε και αυτή την κάμερα να μου πείτε αν σας δουλεύει.

 

https://drive.google.com/file/d/0B0u1Ikc1Q4mKbU11YUUyZDB5TGs/view?usp=drivesdk

 

Κανονικά δουλεύει μέχρι στιγμης

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Στο play store, κανε μια δοκιμή και πες μας αν δουλεύει σωστά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.oneplus.launcher

Έχουν προστεθεί notification dots στον Oneplus launcher? Τα μόνα dots που έχω δει είναι όταν βάζουμε καινούρια εφαρμογή που την σημαδεύει προσωρινά με μια μπλε κουκίδα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν προστεθεί notification dots στον Oneplus launcher? Τα μόνα dots που έχω δει είναι όταν βάζουμε καινούρια εφαρμογή που την σημαδεύει προσωρινά με μια μπλε κουκίδα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, στην έκδοση 2.1.6

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην έκδοση 2.1.6
Έχει βγει στο apk mirror αυτή η έκδοση? Γιατί η τελευταία στο apk mirror είναι corrupted η κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει στο apk mirror αυτή η έκδοση? Γιατί η τελευταία στο apk mirror είναι corrupted η κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω, εγώ στο 3 έχω την beta 26 που έχει αυτη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...