Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την βλακεία που κάνω είναι ότι ελάχιστες φορές την αφήνω να αδειάσει τελείος.

 

Σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει αυτό είναι καλό για τις μπαταρίες Λιθίου. Αντίθετα με τις άλλες (Νικελίου Καδμίου και Υδριδίου Μετάλλου) μπαταρίες, οι λιθίου ΔΕΝ θέλουν πλήρη αποφόρτιση, αλλά καλό είναι να φορτίζονται όταν είναι περίπου στο 30%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ακόμα ταλαιπωρείστε με τις "δήθεν" προβληματικές μπαταρίες...???? :!: :!: :!: :!:

ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΤΟΥ 8800 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...!!!!

 

Κάποιος φίλος αρκετές εβδομάδες πρίν είχε ποστάρει την λύση σε εμένα που είχα το ίδιο πρόβλημα.

Πολύ απλά... σταματήστε να χρησιμοποιείτε την βάση φόρτισης, αυτή η καταραμμένη βάση, με το ωραίο της black light, δημιουργεί όλα τα προβλήματα στις μπαταρίες και δεν φορτίζουν καλά και έχουν ασταθές ένδειξη.

 

Προσωπικά μόλις σταμάτησα να την χρησιμοποιώ την βάση (ούτε ώς βάση φόρτισης του κινητού ούτε ώς βάση φόρτισης της μπαταρίας) και έκανα 2-3 φορτίσεις με τον παραδοσιακό τρόπο, η μπαταρία μου έστρωσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, κρατάει 2μισι έως και 3 μέρες (!!!!!) χωρίς να μου "πετάει" ενδείξεις χαμηλής μπαταρίας χωρίς λόγο, χωρίς κανένα παρατράγουδο... (πληροφοριακά σας λέω ότι έχω λογισμικό v.3.60, μιλάω περίπου 30'-50' λεπτά την ημέρα, δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου BT, έχω απενεργοποιήσει βέβαια το screensaver, στέλνω ελάχιστα μηνύματα και το έχω ανοικτό βέβαια όλο το 24ωρο).

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...!!!

 

το πρόβλημα με την μπαταρία το έχω και εγώ. Να σας πω ότι φορτίζω την μπαταρία παραδοσιακά (όχι στην βάση φόρτισης), με κλειστό το κινητό, και μόνο όταν έχει απομείνει μόνο μια γραμμή. Την βάση φόρτισης την χρησιμοποίησα 3-4 φορές και τότε η κατάσταση ήταν πολύ χειρότερη (άσε που του το ωραίο light μου κατέστρεφε το wlan και δεν ήξερα τι έφταιγε)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και μου το αλλαξαν στην εγγυηση γιατι το σημα μετα 10-15 λεπτα συνεχους ομιλιας χανοτανε.Αφου το κρατησαν 1 μερα τελικα το αλλαξαν και βλεπω v 03,78 αρα νεα version.Τωρα οσο για την φορτιση με τον παραδοσιακο τροπο το φορτιζα και παλι προβλημα ειχα.Απο σημερα βλεπω και σας λεω.Παντως εχουν χαθει λειτουργειες απο το αριστερο soft key
Link to comment
Share on other sites

Exei balei kapoios thn nea ekdosh sw na mas pei tis diafores??

 

Ποιά νέα έκδοση; Βγήκε κι άλλη εκτός από την 3.60 :confused: ????

 

Απο οσο εψαξα η εκδοση αυτη ισχυει μονο για Καναδα και Αμερικη. Βεβαια πιο κατω ο φιλος μας λεει οτι πηρε το αναβαθμισμενο 8800 με την 3.78. Υπαρχει ενα μικρο αρθρο

 

http://www.bongowireless.com/blogs.php

 

που αναφερει οτι κυκλοφορει μονο σε US & Canada. Οσοι μπερδευτειται απλως να αναφερω οτι το 8801 που γραφει ειναι το item code για τις 2 αυτες χωρες και ειναι το ιδιο τηλεφωνο με το δικο μας.

 

.Αφου το κρατησαν 1 μερα τελικα το αλλαξαν και βλεπω v 03,78 αρα νεα version. Απο σημερα βλεπω και σας λεω.Παντως εχουν χαθει λειτουργειες απο το αριστερο soft key

 

Οσο για τις λειτουργιες του αριστερου soft key που χαθηκαν ποιες εννοεις ????

Link to comment
Share on other sites

nervous

personalise pou mporoume na kanoume ??

h foto pou exeis postarei me to kinito einai real ?a kai poso kostizei ?

 

Δυστυχως δεν γνωριζω αν γινεται Ελλαδα στην Νοκια

Η μια φωτο ειναι αληθινη ,οι δικες μου ειναι demo απο το παραπανω site

http://nokia9.eolas-services.com/nokia/nokia8800/

 

Oπως αναφερθηκε ομως ,η δουλεια μπορει να γινει σε χρυσοχοειο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μολις εμφανιστηκε το 1ο σοβαρο προβλημα στο κινητο...

Δεν ακουγεται το ακουστικο...Για να δουλεψει πρεπει να το κλεισω κ να το ανοιξω το πορτακι καπως βιαια ειδαλλως μονο ανοιχτη ακροαση...Καποια επαφη πρεπει να χαλασε...Αντε τωρα να το φτιαξουν...

 

Σε ποιο καταστημα να το παω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μολις εμφανιστηκε το 1ο σοβαρο προβλημα στο κινητο...

Δεν ακουγεται το ακουστικο...Για να δουλεψει πρεπει να το κλεισω κ να το ανοιξω το πορτακι καπως βιαια ειδαλλως μονο ανοιχτη ακροαση...Καποια επαφη πρεπει να χαλασε...Αντε τωρα να το φτιαξουν...

 

Σε ποιο καταστημα να το παω?

Ευχαριστω

 

Βουλιαγμενης αβλεπη . Εδω εγω που μενω βορεια προαστεια πηγαινω εκει για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. καθως 1 φορα η αναβαθμιση σε 3.60 και αλλη 1 φορα προβλημα με τα πληκτρα το πηγα και το πηρα αυθημερον.

 

Για την αναβαθμιση περιμενα συνολικα 45 λεπτα ενω για τα πληκτρα 2 ωρες μαξιμουμ. Και φυσικα και τις 2 φορες φτιαχτηκαν αμεσα. Και για τις 2 φορες δεν πληρωσα τιποτε.

 

Μαλλον θα σου αλλαξει το ακουστικο. Δεν νομιζω να σε χρεωσουν καθως εχει 24 μηνες - 2 χρονια εγγυηση εκτος απο τις μπαταριες η συσκευη !!!!

Link to comment
Share on other sites

Mηνύματα/Ρυθμίσεις μηνυμάτων/Μηνύμ. κειμένου/Προφίλ αποστολής/Προεπιλ. προφίλ/Αναφορές παράδοσης/Ναι

 

Ουφ!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Kala x-mas se olous paidia!!Na rwtisw kai kati ,prospathw na midenisw ton xronometriti klisewn kai mou vgazei na valw ton kwdiko asfaleias ton opoio den exw allaxei kai to manual leei oti einai to 12345 re paidia den to dexetai me tipota kai den xerw giati kaneis kamia idea?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρώτα από όλα, θα ήθελα να σας ευχηθώ Χρόνια πολλά και ότι καλύτερο για το καινούριο έτος.

 

Μάλλον κατά την πέμπτη πάω να δω για καινούριο κινητό.

Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρω το 8800.

Διάβασα πολλές από τις σελίδες αυτού του thread και πλέων μπορώ να πω ότι είμαι κάπως μπερδεμένος.

 

Από ότι κατάλαβα, τα προβλήματα με το Unicode και το ηχειάκι λύθηκαν.

Αυτό που μένει είναι με την μπαταρία. Που δεν είναι ακριβώς πρόβλημα, μα συνήθεια.

 

Αυτό που με απασχολεί είναι αν ¨αξίζει¨ η αγορά αυτού του κινητού, όχι φυσικά για τα χρήματα του, αυτό άλλωστε είναι υποκειμενικό, αλλά αν περιμένουμε κάποιο αντικαταστάτη του.

Λόγο ότι το κινητό αυτό, θα με συντροφέψει για αρκετό διάστημα, δεν θα ήθελα αμέσως μετά την αγορά του, να βρεθώ με ένα παλιό μοντέλο.

Όχι ότι είναι και κάτι το τρομερό, αλλά αν δίνεις κάπου στα 800 ευρώ για αυτή την συσκευή και μετά από μερικές μέρες, βγει κανένα νεότερο, δεν είναι ότι το καλύτερο.

 

Τι λέτε εσείς; Ποία είναι η γνώμη σας, για αυτό και αν δεν το είχατε ή αν ξανά αγοράζατε κάποιο, θα το αγοράζατε ;

 

 

Σας ευχαριστώ.

Φιλικά

Θανάσης.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις λειτουργιες του αριστερου soft key που χαθηκαν ποιες εννοεις ???? Το αριστερο soft key σε παρεπεμπε στα εισερχομενα μυνηματα,αναπαντητες κλησεις,κλπ.Τωρα αυτες οι ευκολειες δεν υπαρχουν.Πρεπει να μπεις κανονικα απο το κεντρικο μενου!!

Καλη χρονια και χαρουμενη σε ολους:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι εξαφανίστηκε εντελώς το μενού μετάβαση; Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή να το ενεργοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι εκεί, τo αριστερό softkey έχει διάφορες επιλογές και ρυθμίσεις. Από εκεί μπορείς να βάλεις διάφορες λειτουργίες στη "μετάβαση". Αυτό δεν γίνεται τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...