Jump to content

Mαγαζί που να αγοράζει μεταχειρισμένα κινητά;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που ακριβώς αναφέρεσαι; Θα ήθελα να πάω μια βόλτα σε ένα από αυτά για να βρω ένα μεταχειρισμένο (μέχρι 20ε) κινητό για μια δεύτερη χρήση που θέλω :)

Έχετε υπόψην κάποιο τέτοιο μαγαζάκι;

και αν βεβαια ειναι καλο.:) δεν αξιζει να αγορασεις τοσο φθηνο μεταχειρησμενο κινητο.μπορεις καλλιστα να πας να αγορασεις ενα καινουργιο με 40 euro και να εχεις και την εγγυηση σου;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης το Κινητοπάζαρο είναι καλή σελίδα στυλ δημοπρασιών fleamarket/ebay και αφορά μόνο κινητά. :)
Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα μαγαζια δε λενε καθολου. Στα παιρνουν κανονικα για ψιχουλα. Πηρε ο πατερας μου απο την επιδοτηση με την ανανεωση συμβολαιου το LG C1100 και επειδη δεν το χρειαζοταν κανεις στην οικογενεια ειπα να παω στα μαγαζια στην Ομονοια να ρωτησω απο περιεργεια ποσο θα μου το αγοραζαν. Το κινητο ηταν ολοκαινουριο σημειωτεον δεν το ειχαμε βγαλει καν απο το κουτι. Η αξια του κινητου ειναι γυρω στα 100 ευρω... στα τρια μαγαζια που ρωτησα μου εδιναν 30!! Δηλαδη αν ειναι δυνατον...προτιμω να το κρατησω για καβαντζα παρα να το χαρισω σ’αυτους ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο οπως επισης ομως δεν εχεις κ δικιο!πως γινεται αυτο?ενα μαγαζι εχει λειτουργικα ε3οδα... ενα κινητο οποιοδηποτε κ αν ειναι αυτο.. εχει μια χονδρικη πανω στην οποια μπαινει το ΦΠΑ κ το κερδος... σε περιπτωση κινητου με επιδοτηση παντα θα περιμενεις μια τιμη κατωτερη της χονδρικης που παιρνει ενα καταστημα ωστε να αξιζει να στο παρει κ να μπορει να το πουλησει... κ σ'αυτο κολλαει κ το εξης!παντα πρεπει να κοιταμε κ την εμπορευσιμοτητα ενος κινητου!κ οχι "το κινητο μου εχει καινουριο 100 αρα θα μου το παρουν 80 η 90" πανε σε ενα καταστημα ενα καινουριο Κ750 να δεις ποσο θα στο παρουν!θεμα εμπορικοτητας ενος μοντελου ειναι παντα κ εμπορευσιμοτητας!η εταιρεια που σου δινει την επιδοτηση δεν ειναι χαζη να σου δωσει μοντελο τζαμπα κ ας ειναι η αξια του μεγαλυτερη απο το επιδοτουμενο ποσο!θελει απλα να το ξεφορτωθει κ να σε κανει να αισθανθεις χαρουμενος/η δινοντας σου ενα υποθετικα ακριβο κινητο!κ οταν παμε να το πουλησουμε τρωμε την φολα!πρεπει να τσεκαρετε παντα την παιρνετε κ οχι γουρουνι στο σακι!οσοι με ξερουν, ξερουν για τι μιλαω!φιλικα παντα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Eνα δικιο το’χεις Dr Gus, ειναι η αληθεια. Ομως οταν ενα κινητο εχει αξια 100 ευρω και ειναι ολοκαινουριο ειναι σαν να σε κοροιδευουν εντελως δινοντας σου 30 ευρω-με παλια λεφτα ενα δεκαχιλιαρο. Θα μπορουσαν να προσφερουν τουλαχιστον τα μισα. Τωρα οτι σε κοροιδευουν με τα μοντελα που προσφερουν στην επιδοτηση ειναι αλλο θεμα και μπορω να σου πω οτι ειναι φως φαναρι να το καταλαβει καποιος. Στην Κοσμοτε στην Παν/μιου πχ εχει καποια μοντελα που προσφερονται υποτιθεται με την επιδοτηση και ενω εχουν φωτογραφικη, ληψη βιντεο κλπ εχουν την ιδια τιμη με τα εντελως απλα πλην εγχρωμα κινητα οπως το LG που πηραμε εμεις. Αυτα ομως με την φωτογραφικη κλπ. ηταν μονιμως εξαντλημενα :p Πηγε ο μπαμπας μου και μια και δυο και τρεις φορες εκει στο τελος βαρεθηκε να πηγαινει αδικως και πηρε το LG, το οποιο ομως ναι μεν δεν ειναι τοσο λειτουργικο αλλα ειναι μουρατο και σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τα τοσα λιγα που προσφερανε αυτα τα μαγαζια.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

πως φαινεται οτι δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργουν με τα κινητα..

το μοντελακι που πηρες δεν ειναι απο τα δημοφιλη κινητα τα 30 ευρω που στο περνει το μαγαζι ειναι για να το πουλησουν αυτοι 60. πρεπει να βγαλουν και αυτοι κατι ε? αν στο παρουν απο σενα ψηλοτερη τιμη ποσο θα το δωσουν μετα αυτοι? και μονη σου να δοκιμασεις να πουλησεις το συγκεκριμενο μοντελο 100 ευρω δεν θα πιασεις με τιποτα..

οσο για το οτι ειναι μουρατο αυτο ειναι δικη σου γνωμη τα LG γενικα δεν εχουν καλη μεταπωληση και ειναι απο τα κινητα που τα δεινεις για ενα κομματι ψωμι οταν τα βαρεθεις η δεν τα θες..

Link to comment
Share on other sites

that's exactly my point!αναφορικα με το αν τα κινητα που προσφερονται εχουν εξαντληθει αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο... κοινως πολιτικη των εταιρειων!κ καμια φορα μπορει να ειναι κ αληθεια γιατι απλα σαν τηλεφωνα με καμερες κ φθηνα εχουν ζητηση κ στο τσαμπα ο κοσμος που δεν ξερει δεν λεει οχι!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

παντως ειλικρινα πολυ καλο και "γωνιακο" μαγαζι ειναι πλεον το Fleamarket.gr για να λεμε κ του στραβου το δικιο!πολυ καλη περιπτωση για να αγορασεις κ να πουλησεις οτιδηποτε κ πολλες φορες ακομα κ στην πολη σου! (ειτε αυτη ειναι Θεσσαλονικη, ειτε Αθηνα, ειτε Πατρα ειτε οποιαδηποτε αλλη!)

ακομα κ το Buy & Sell του forum μας τα παει καλα!

μιλαω εκ πειρας ;)

παντως παρ'αυτα οποιος θελει να του πω κ μαγαζια στην Θεσσαλονικη που θα αγοραζαν καποιο κινητο που θα θελε να πουλησει πολυ ευχαριστως να βοηθουσα!ξερω αρκετα!το θεμα κ παλι ειναι ποσα λεφτα μπορει να το αγορασει το οποιοδηποτε μαγαζι κ αν συμφερει κανεις να το δωσει σε μαγαζι η μεσω μιας δημοπρασιας!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να δώ το buy and sell; Ξέρει κάποιος να μου πει;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
mh to les auto giati kai kei sta prizoune.As pou me sto fleamarket uparxoun poloi pou kerdizoune dhmoprasies kai den plhronoun eite giati to metaniosan h gia otidipote alo eno sto myphone poloi stelnoun pm otan dineis mia timh na tous to afhseis 15 me 20 h 100 euro fthnotera otan hdh to poulas poly fthnotera kai einai kai akribo montelo tupou p910.Edo kapios mou steile pm gia to motorola a925 to opio pooooooooooloi to poulane gia 200 euros peripou sto fleamarket na tou to afhso gia 90 epidi autos to phre apo kapion gia 100kai fusika TSATISTIKA.Dysthxos pantou pane na se koroidepsoun.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

mh to les auto giati kai kei sta prizoune.As pou me sto fleamarket uparxoun poloi pou kerdizoune dhmoprasies kai den plhronoun eite giati to metaniosan h gia otidipote alo eno sto myphone poloi stelnoun pm otan dineis mia timh na tous to afhseis 15 me 20 h 100 euro fthnotera otan hdh to poulas poly fthnotera kai einai kai akribo montelo tupou p910.Edo kapios mou steile pm gia to motorola a925 to opio pooooooooooloi to poulane gia 200 euros peripou sto fleamarket na tou to afhso gia 90 epidi autos to phre apo kapion gia 100kai fusika TSATISTIKA.Dysthxos pantou pane na se koroidepsoun.

 

 

Για να μην αναφέρουμε άλλους που κερδίζουν δημοπρασίες για κάτι ΜΡΧ 200 και μετά εξαφανίζονται....και μετά πάνε σε forum και παραπονιούνται ότι έτυχε να γίνουν και οι ίδιοι θύματα αναξιόπιστων χρηστών...(και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

epidi den me aresei auto kai ooute eixaskopo na empleka me kati tetio tha sou apanthso.Pragmati eixa sto fleamaket kerdisei to mpx200 to opio to hthela poly giati metaniosa otan to protopoulisa gia na paro kati alo.Otan loipon ebala mia timh meta eida kapion pou ebale mia alh timh perisotero kai upethesa pos den to kerdisa.kai auto giati arxika eixe ginei ena lathos sto fleamarket sbhsthkan ta stoixia kai eprepena na egrafto xana ap thn arxh bazobntas mia nea adress .epidi omos perasan oi mhnes apo tote xexasa pos hphrxe kai h arxikh mou mail adress kai etsi otan kerdisa kai esteiles to munhma gia to mpx sto alo mail yahoo den to eida giati to yahoo stamathsa na to xrhsimopio h to blepa elaxista kai den eida kanena mhnhma sto hotmail,pou pleon xrhs san arxikh mou dieuthnsh.

Etsi otan mou ebales arnhtikh axiologhsh htan poly arga gia na se enhmeroso ti eixe ginei mia kai arga to diabasa.Kai logou to alhthes to mpx200 to agorasa apo kapion xristh edo sto my phone gia 100 euros mesa se kouti.Dhladh hthela na to paro.sorry gia to offtopi h alios apologia kai

Auto giati blepo pos to f market eiparxei mia arnitikh axiologhsh gia mena kai epidi me aresei na asxoloume me kinhta pote den tha kana kati tetio na korohdepso kapion opos phgan aloi na korohdepsoun emena se times px to a925.M ou th spaei afantasta auto alla sorry htan ena lathos xoris na thelo na se koroidepso me to mpx.Den eimai etsi.kai ligo to thema edo.elpizo na to poulises to mpx200.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και στο http://www.24net.gr

Δεν είναι δημοπρασίες άλλα site με ανταλλαγές/πωλήσεις/ζητήσεις μεταχειρισμένων. Βάλε εσύ την τιμή που θέλεις και αν βρεθεί κάποιος έχει καλώς.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ρε παιδια θελω να μου πειτε κανενα μαγαζι για να πζω να ρωτησω ποσο θα μου αγοραζαν το παλιο μου κινητο. Σας παρακαλω, ειναι αναγκη.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

pes m poio kinito einai na s po mia timi kai katastimata
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Περιοχή? Αν μένεις Αθήνα τέτοια κατατήματα υπάρχουν στο κέντρο στην οδό Μάρνης και ίσως και στη Στουρνάρη.
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι πρεπει να υπολογιζεις περιπου 200-250ευρω...:(

εχεις τοσο μεγαλη αναγκη να το σκοτωσεις το κακομοιρο???

Link to comment
Share on other sites

sti xrisi eukairia an pareis..iparxoun aggelies apo tetoia magazia.. kapoia agorazoun ta kinita gia psixoula..toulaxiston apefige auta. pare til kai rota times. gnosta einai ta kaizer (an kai einai apo keina pou ta pernoun ftina).. alla edo pou eimai den exo til tous na sou doso :/

sou proteino na pareis ti xtesini xrisi eukairia kai na deis.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...