Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κάποιο νέο για το πότε θα πάρουμε την oreo?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη απλά δεν εχει καμία σχέση..

 

Νομίζω τα παραλές λίγο οι οθόνες είναι ίδιες τις καλιμπραρουν όπως πρέπει κ δείχνει ελάχιστα καλύτερα στο note 8. Εγώ το ίδιο 4k video με s7 edge κ note 8 δεν είδα τρελή διαφορά όσο κ αν έχω μικρόβιο αλλαγής κρατιέμαι ακόμα... Επίσης 7edge φυσικά πολύ ανώτερη η οθόνη απτόυ iPhone 8 plus lcd. Όλη η διαφορά είναι το πενάκι και η διπλή κάμερα που αν έχεις όρεξη να κουβαλάς τους τηλεφακους με το s7 edge παίρνεις εξίσου φοβερά αποτελέσματα.. Το ξαναλέω είμαι φανατικός της σειράς note κ κρατιέμαι ακόμα.. Επίσης το αποτύπωμα μπροστά κ ξεκλείδωμα δίχως να το πιάσεις στο χέρι δίνει πόντους

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όλη η διαφορά είναι το πενάκι και η διπλή κάμερα που αν έχεις όρεξη να κουβαλάς τους τηλεφακους με το s7 edge παίρνεις εξίσου φοβερά αποτελέσματα..

 

Για το πενάκι θα συμφωνήσω αλλά για την κάμερα και επειδή γενικά ασχολούμαι αρκετά με φωτογραφία αλλά και επειδη έχω κάνει και συγκριτικά τεστ, θα διαφωνήσω κάθετα.

Πρώτον οι τηλεφακοι είναι απλά teleconverters με μεγάλες επιπτώσεις στην τελική ποιότητα εικόνας οποτε δεν τους λαμβανω υποψην(αφου αν θελεις βαζεις σε οτι κινητο θελεις) αλλά δεύτερον και κυριότερον το δικαμερο σύστημα του note8 με τον 55αρη φακο και το live focus δεν μπορείς να το πετύχεις με τους προκατόχους του με κανέναν τρόπο. Βέβαια αυτό για κάποιον που τον ενδιαφέρουν τα πορτραίτα και γενικά το ξεφονταρισμα τυπου "φωτεινου prime" μιας dslr. Από κει και πέρα υπάρχουν και αισθητές διάφορες με τον ευρυγωνιο όσον αφορά την απόδοση σε χαμηλό φωτισμό.

 

 

Τώρα αν αυτά αξιζουν να κάνει κάποιος τη μετάβαση είναι εντελώς σχετικό για τον καθενα. Για μένα πχ άξιζαν μόνο και μόνο για αυτούς τους λόγους που ανέφερα + τη μεγάλη και χορταστική οθόνη.

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα παραλές λίγο οι οθόνες είναι ίδιες τις καλιμπραρουν όπως πρέπει κ δείχνει ελάχιστα καλύτερα στο note 8. Εγώ το ίδιο 4k video με s7 edge κ note 8 δεν είδα τρελή διαφορά όσο κ αν έχω μικρόβιο αλλαγής κρατιέμαι ακόμα... Επίσης 7edge φυσικά πολύ ανώτερη η οθόνη απτόυ iPhone 8 plus lcd. Όλη η διαφορά είναι το πενάκι και η διπλή κάμερα που αν έχεις όρεξη να κουβαλάς τους τηλεφακους με το s7 edge παίρνεις εξίσου φοβερά αποτελέσματα.. Το ξαναλέω είμαι φανατικός της σειράς note κ κρατιέμαι ακόμα.. Επίσης το αποτύπωμα μπροστά κ ξεκλείδωμα δίχως να το πιάσεις στο χέρι δίνει πόντους

 

Το δαχτυλικο το "έλυσα" με το έξυπνο κλείδωμα. Στο σπίτι μου και στην δουλειά μου (που δεν χρειάζομαι κλείδωμα) απενεργοποιειται αυτόματα οπότε το ξεκλειδώνω χωρίς να το πιάσω στο χέρι.

Σε καθε περίπτωση υπάρχουν ίριδα και πρόσωπο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s8 plus. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η μετάβαση σε note 8..... Το βαρέθηκα το δικό μου...

Η οθόνη είναι καλύτερη; λίγο με φοβίζει το πάχος του....Γενικά έχει πάει κάνεις από s8 plus σε note 8 Να μου πει τη γνώμη του;

 

Η οθονη ελαχιστα καλυτερη, πιο πολυ εχουν λυσει σε μεγαλο βαθμο τα θεματα με τις ροζιλες, παρα ουσιαστικη αναβαθμιση της -ηδη εξαιρετικης- ποιοτητας.

Λιγο πιο σμουδ (ελεω -και- ραμ) και... χειροτερος σχεδιασμος (υποκειμενικο, αλλα νομιζω το wow factor του s8+ ουτε καν το αγγιξε το note 8).

Κατα τα αλλα, αν δεν εισαι λατρης της γραφιδας κατσε εκει που εισαι. Θα εχεις καλυτερη αυτονομια (εύκολα +15%) και λιγο πιο ομορφο τηλεφωνο...;)

Στο note κατα βαση πας για το πενακι και τη δικαρτιλα της υποθεσης ... Αν αυτα αξιζουν τα +300 περιπου που θα χρειαστεις, ειναι δικο σου θεμα και μονο...

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ελαχιστα καλυτερη, πιο πολυ εχουν λυσει σε μεγαλο βαθμο τα θεματα με τις ροζιλες, παρα ουσιαστικη αναβαθμιση της -ηδη εξαιρετικης- ποιοτητας.

Λιγο πιο σμουδ (ελεω -και- ραμ) και... χειροτερος σχεδιασμος (υποκειμενικο, αλλα νομιζω το wow factor του s8+ ουτε καν το αγγιξε το note 8).

Κατα τα αλλα, αν δεν εισαι λατρης της γραφιδας κατσε εκει που εισαι. Θα εχεις καλυτερη αυτονομια (εύκολα +15%) και λιγο πιο ομορφο τηλεφωνο...;)

Στο note κατα βαση πας για το πενακι και τη δικαρτιλα της υποθεσης ... Αν αυτα αξιζουν τα +300 περιπου που θα χρειαστεις, ειναι δικο σου θεμα και μονο...

 

Βαγγελη συμφωνω με τις διαφορες που παραθετεις αλλα ισχυουν και οι διαφορες στην καμερα. Ειδικα αν σε ενδιαφερουν τα πορτραιτα, η διπλη κανει θαυματα.

Προσωπικα δεν ειχα κατσει να βγαλω πορτραιτο και ενω ειχα το Note δεν το ειχα δουλεψει, μεχρι που πηγα μια εκδρομη Πηλιο και εβγαλα τη γυναικα μου με τη μπεμπα και φυσικα επαθα πλακα. Αξιζει αν σε ενδιαφερει να βγαλεις προσωπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη απλά δεν εχει καμία σχέση..

 

επειδη τα ειχα μαζι, δεν ειδα καμια διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο το "έλυσα" με το έξυπνο κλείδωμα. Στο σπίτι μου και στην δουλειά μου (που δεν χρειάζομαι κλείδωμα) απενεργοποιειται αυτόματα οπότε το ξεκλειδώνω χωρίς να το πιάσω στο χέρι.

Σε καθε περίπτωση υπάρχουν ίριδα και πρόσωπο.

 

Σε κάθε περίπτωση, να φοβάσαι τη γυναίκα σου στο σπίτι εσύ.... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη τα ειχα μαζι, δεν ειδα καμια διαφορα.

 

Παιδιά όσο και να λέτε δε βλέπετε διαφορά, οι δύο οθόνες δεν έχουν καμία σχέση. Οκ, μπορεί να μη το αντιλαμβάνεστε στη συνήθη χρήση αλλά τα νούμερα άλλα λένε. Είναι ένα επίπεδο πάνω η οθόνη του Note.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note8_ShootOut_100.htm

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μια απορία. Στην συλλογή όταν θέλω να αλλάξω τις ρυθμίσεις του slideshow (διάρκεια και transition effect) που πάω; Έχω σπάσει το κεφάλι να βρω από που αλλάζουν αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση, να φοβάσαι τη γυναίκα σου στο σπίτι εσύ.... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παιδιά όσο και να λέτε δε βλέπετε διαφορά, οι δύο οθόνες δεν έχουν καμία σχέση. Οκ, μπορεί να μη το αντιλαμβάνεστε στη συνήθη χρήση αλλά τα νούμερα άλλα λένε. Είναι ένα επίπεδο πάνω η οθόνη του Note.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note8_ShootOut_100.htm

 

ΑΝ κατι δε μπορεις να το αντιληφθεις, τι να τα κανεις τα νουμερα?

Ειναι σα να μου λες οτι εχει αναλυση 16Κ. Οκ, ειναι παραπανω, αλλα το ματι δεν το βλεπει. Μπορει σε 200 ιντσες να τη δει τη διαφορα, εδω ομως οχι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη συμφωνω με τις διαφορες που παραθετεις αλλα ισχυουν και οι διαφορες στην καμερα. Ειδικα αν σε ενδιαφερουν τα πορτραιτα, η διπλη κανει θαυματα.

Προσωπικα δεν ειχα κατσει να βγαλω πορτραιτο και ενω ειχα το Note δεν το ειχα δουλεψει, μεχρι που πηγα μια εκδρομη Πηλιο και εβγαλα τη γυναικα μου με τη μπεμπα και φυσικα επαθα πλακα. Αξιζει αν σε ενδιαφερει να βγαλεις προσωπα.

 

Σωστος, παρελειψα. Πολυ ωραια φαση τα πορτρετα... Τα απολαμβανα τοσο με το νοτε οσο και τωρα με το ματε...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και να λέτε δε βλέπετε διαφορά, οι δύο οθόνες δεν έχουν καμία σχέση. Οκ, μπορεί να μη το αντιλαμβάνεστε στη συνήθη χρήση αλλά τα νούμερα άλλα λένε. Είναι ένα επίπεδο πάνω η οθόνη του Note.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note8_ShootOut_100.htm

Πραγματικα υπαρχει διαφορα ειδικα στη φωτεινοτητα αλλα και στην ποιοτητα των φωτογραφιων.γενικα απο το s6,7,8 αλλα και τα note ειναι διαμαντια.οσες μαρκες περασαν απο τα χερια μου καμια δεν εχει τις οθονες της samaung.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ κατι δε μπορεις να το αντιληφθεις, τι να τα κανεις τα νουμερα?

Ειναι σα να μου λες οτι εχει αναλυση 16Κ. Οκ, ειναι παραπανω, αλλα το ματι δεν το βλεπει. Μπορει σε 200 ιντσες να τη δει τη διαφορα, εδω ομως οχι.

 

Ok, αλλά τη φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο μπορείς να την αντιληφθείς για παράδειγμα. Με την ίδια λογική οι οθόνες θα είχαν σταματήσει στα 1080p. Δικαίωμα του καθενός να επιλέξει μια τέτοια οθόνη, αλλά να ξέρουμε και τι αγοράζουμε. Αυτό το λέω κυρίως γιατί όταν κυκλοφόρησε το Note 8, είδα ένα review γνωστού ξένου reviewer, ο οποίος με πολύ πρόχειρο τρόπο σύγκρινε τα 2 τηλέφωνα λέγοντας οτι η μόνη διαφορά με το s8+ στην ουσία είναι η διπλή κάμερα και το πενάκι και έκραζε τη samsung για την τιμολόγηση. Νομίζω και εδώ στο myphone είχε επισημανθεί το γεγονός οτι κακώς συγκρίνουν τις δύο οθόνες. Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός οτι μπορεί ο μέσος χρήστης να μη καταλαβαίνει τη διαφορά στην καθημερινότητα. Αλλά με συγχωρείτε παιδιά, αν είναι κάποιος μέσος χρήστης που κράζει τη samsung επειδή έβαλε ακριβότερη οθόνη, ας πάρει ένα μέσο smartphone και όχι με την οθόνη που κοστίζει 300€.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση, να φοβάσαι τη γυναίκα σου στο σπίτι εσύ.... :rolleyes:

 

Αντί να κλειδώνω το κινητό μου, κλειδώνω την γυναίκα μου σε ένα δωμάτιο και ησυχάζω....... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νέο για το πότε θα πάρουμε την oreo?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον ξεκινάει σιγά σιγά για τον exynos σύμφωνα με το gsmarena. Όχι κάτι επίσημο πάντως προς το παρόν.

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note8_gets_oreo_update_before_galaxy_s8_s8-news-28996.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ύστερα απο το τελευταιο update βλέπω αυξημένη κατανάλωση στην μπαταρία? Εσείς? a2c94f8b06b7fab79f0445e9c9c5f13f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δύσκολα θα ξανά αναβαθμίσω αν με ικανοποιεί η απόδοση της μπαταρίας. Κάθε φορά που αναβάθμιζα στο παρελθόν έπεφτε η απόδοση της μπαταρίας. Edited by anquitel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ύστερα απο το τελευταιο update βλέπω αυξημένη κατανάλωση στην μπαταρία? Εσείς? a2c94f8b06b7fab79f0445e9c9c5f13f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ Βλέπω μεγάλη πτώση. Πραγματικά τραγικό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρατηρώ κάποια πτώση στην μπαταρία όχι κάτι τραγικό αλλά καλύτερη από πριν δεν είναι....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν μετα τα 2 updates που εκανα, θελησω να κανω hard reset θα επανελθει στην αρχικο software? Το ρωτω γιατι με το τελευταιο update η μπαταρια καταναλωνει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες χθες το βράδυ πήγα σε Πάμπλικ με καλό φωτισμό να δω το note 8 και να τα συγκρίνω με το s7 edge με τους τηλεφακους μου samsung που έχω. Είμαι φαν της σειράς note. Λοιπόν με τα δικά μου τεστ. είχε καλό φωτισμό σχετικά. Έβαλα φώτο με πρόγραμμα δίπλα δίπλα αφού τις έστειλα πρώτα με Bluetooth στο δικό μου. Με φλας φώτο σε ένα ξύλινο ανθρωπάκι δεν φαίνεται ΚΑΜΊΑ διαφορά! Με bokeh και κοντινή απόσταση εκτός απτό περισαοτερο θόλωμα του note 8 το s7 edge είχα τη λειτουργία επιλεκτική εστίαση δεν είχαν καμία ΆΛΛΗ διαφορά! Έβγαλα και την κοπελιά κ με τα δύο, πορτραίτα με ζουμ φαίνεται λίγο πιο κίτρινος ο φωτισμός με το s7 edge ίσως ήταν έτσι όμως ο φωτισμός. ήταν βαμμένη οπότε και στα δύο δεν ξεχωρίζουν ρυτίδες κτλ φαίνονται κάπως παστέλ κ στα δύο.. Στο s7 edge βλέπω καλύτερη ανάλυση στα βλέφαρά. Δεν τραβήχτηκαν ακριβώς κ στην ίδια μεριά. Περίμενα πιο πολλά πράγματα απτό note όπως είχε πει κ ένας φίλος εδώ μέσα αλλά την μεγάλη διαφορά δεν την είδα αν κ στην μεγαλύτερη οθόνη ψάρωσα στην αρχή ότι θα υπάρχει μεγαλύτερη διαφορά. Οπότε έχουμε κ λέμε πενάκι μεγαλύτερη οθόνη χωρίς κουμπί κ δεύτερη κάμερα με bokeh μας κάνουν τις βασικές διαφορές που σε κάποιον με τηλεφακους ΔΕΝ υπάρχει τελικά τρελή διαφορά! Χωρίς ζουμ σε μια που έβγαλα την κοπέλα κ χωρίς τον τηλεφακό εκεί είδα κάποια διαφορά. Παρατήρησα ότι άνοιγαν όλα αστραπιαία καντράν κτλ το πενάκι πολύ λίγο το έπιασα στα χέρια μου. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει σαν κέρσορας ποντίκι και να αλλάζω σελίδες στο ίντερνετ από ελάχιστη απόσταση; σελφοκαμερα έχει ψιλότραγική το s7 οπότε εκεί υπάρχει διαφορά. Στο ίδιο βίντεο στις οθόνες δεν είδα καμιά τρελή διαφορά υπέρ του Note 8. Αν δεν πάω σε s9 θα ήθελα να γυρίσω μετά το note 2 .3. 4 στο 8. ελπίζω να βοήθησα έστω μια σταλιτσα όσους ψάχνονται για μετάβαση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες χθες το βράδυ πήγα σε Πάμπλικ με καλό φωτισμό να δω το note 8 και να τα συγκρίνω με το s7 edge με τους τηλεφακους μου samsung που έχω. Είμαι φαν της σειράς note. Λοιπόν με τα δικά μου τεστ. είχε καλό φωτισμό σχετικά. Έβαλα φώτο με πρόγραμμα δίπλα δίπλα αφού τις έστειλα πρώτα με Bluetooth στο δικό μου. Με φλας φώτο σε ένα ξύλινο ανθρωπάκι δεν φαίνεται ΚΑΜΊΑ διαφορά! Με bokeh και κοντινή απόσταση εκτός απτό περισαοτερο θόλωμα του note 8 το s7 edge είχα τη λειτουργία επιλεκτική εστίαση δεν είχαν καμία ΆΛΛΗ διαφορά! Έβγαλα και την κοπελιά κ με τα δύο, πορτραίτα με ζουμ φαίνεται λίγο πιο κίτρινος ο φωτισμός με το s7 edge ίσως ήταν έτσι όμως ο φωτισμός. ήταν βαμμένη οπότε και στα δύο δεν ξεχωρίζουν ρυτίδες κτλ φαίνονται κάπως παστέλ κ στα δύο.. Στο s7 edge βλέπω καλύτερη ανάλυση στα βλέφαρά. Δεν τραβήχτηκαν ακριβώς κ στην ίδια μεριά. Περίμενα πιο πολλά πράγματα απτό note όπως είχε πει κ ένας φίλος εδώ μέσα αλλά την μεγάλη διαφορά δεν την είδα αν κ στην μεγαλύτερη οθόνη ψάρωσα στην αρχή ότι θα υπάρχει μεγαλύτερη διαφορά. Οπότε έχουμε κ λέμε πενάκι μεγαλύτερη οθόνη χωρίς κουμπί κ δεύτερη κάμερα με bokeh μας κάνουν τις βασικές διαφορές που σε κάποιον με τηλεφακους ΔΕΝ υπάρχει τελικά τρελή διαφορά! Χωρίς ζουμ σε μια που έβγαλα την κοπέλα κ χωρίς τον τηλεφακό εκεί είδα κάποια διαφορά. Παρατήρησα ότι άνοιγαν όλα αστραπιαία καντράν κτλ το πενάκι πολύ λίγο το έπιασα στα χέρια μου. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει σαν κέρσορας ποντίκι και να αλλάζω σελίδες στο ίντερνετ από ελάχιστη απόσταση; σελφοκαμερα έχει ψιλότραγική το s7 οπότε εκεί υπάρχει διαφορά. Στο ίδιο βίντεο στις οθόνες δεν είδα καμιά τρελή διαφορά υπέρ του Note 8. Αν δεν πάω σε s9 θα ήθελα να γυρίσω μετά το note 2 .3. 4 στο 8. ελπίζω να βοήθησα έστω μια σταλιτσα όσους ψάχνονται για μετάβαση

 

Μάλλον τους μπέρδεψες μιας και η κάμερα του note 8 είναι αρκετά ανώτερη του s7e (το οποίο είχα στην κατοχή μου). Τώρα για του φακούς που κουβαλάς μαζί σου δεν γνωρίζω αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει κιόλας να έχω μαζί μου μια σακούλα πράγματα η οποία χρεώνεται και 0,04€.....:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις επαφές με διπλούς η τριπλούν αριθμούς, όταν πας να κάνεις κλήση αν δεν έχεις προεπειλεξει αριθμό σου βγάζει τον πρώτο αποθηκευμένο αριθμό. Αν δεν θες αυτόν υπάρχει ένα βελάκι που σε πάει στον επόμενο. Δες το λίγο προσεκτικά. Δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις ορίσει προεπιλογή

 

τελεια θα το προσεξω καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...