Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι έτσι. Αν και αλλάζω τις συσκευές σχεδόν στον χρόνο (ή και νωρίτερα), αν πάει η μπαταρία όπως του φίλου πιο πάνω, σε ένα 6μηνο θα έχει χάσει 35%.... Για την ούτως ή άλλως μικρή μας μπαταρία, αυτό θα ήταν καταστροφικό. Θα έχεις στους 6 μήνες μια μπαταρία 2200mAh!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νταξει αν στο εξάμηνο πέσει τόσο πολύ η απόδοση μπαταρίας που το θεωρώ υπερβολή να πέσει τόσο τέλος πάντων δίνεις ένα 50 ευρώ και την αλλάζεις...Για μια συσκευή των 700+ ευρώ δεν είναι κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου παλιά την samsung να είχε πει πως σε 2 χρονια θα χάσει η μπαταρία ένα 20% μονο. Εγώ το πιστεύω πως έχει κάνει καλή δουλειά μιας που έχει κάνει σε ολόκληρο το Note8 πολύ καλή δουλειά. Mάλλον το πρόγραμμα πάει λάθος. Αμα χάνι τόσο γρήγορα σε 6 μήνες θα θες μπαταρία. Και αυτό που έλεγε η samsung ήταν ψέμα. Εγώ νομίζω δεν κάνει σωστά την μέτρηση. Πιστευω αυτα που ειπε τότε γιατι, ήταν η περιοδος που το note 7 έσκαγε και μετά δημιούργησε νέες μπαταρίες για να βάλει στο note 8. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου παλιά την samsung να είχε πει πως σε 2 χρονια θα χάσει η μπαταρία ένα 20% μονο. Εγώ το πιστεύω πως έχει κάνει καλή δουλειά μιας που έχει κάνει σε ολόκληρο το Note8 πολύ καλή δουλειά. Mάλλον το πρόγραμμα πάει λάθος. Αμα χάνι τόσο γρήγορα σε 6 μήνες θα θες μπαταρία. Και αυτό που έλεγε η samsung ήταν ψέμα. Εγώ νομίζω δεν κάνει σωστά την μέτρηση. Πιστευω αυτα που ειπε τότε γιατι, ήταν η περιοδος που το note 7 έσκαγε και μετά δημιούργησε νέες μπαταρίες για να βάλει στο note 8.

 

Σκέψου ότι τα τελευταία 1-2 χρόνια, οποτε πάει s7, s8 κλπ στο service για άσχετο λόγο (πχ οθόνη ή ηχείο κλπ) σου αλλάζουν και μπαταρία (χωρίς να το ζητήσεις)......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου παλιά την samsung να είχε πει πως σε 2 χρονια θα χάσει η μπαταρία ένα 20% μονο. Εγώ το πιστεύω πως έχει κάνει καλή δουλειά μιας που έχει κάνει σε ολόκληρο το Note8 πολύ καλή δουλειά. Mάλλον το πρόγραμμα πάει λάθος. Αμα χάνι τόσο γρήγορα σε 6 μήνες θα θες μπαταρία. Και αυτό που έλεγε η samsung ήταν ψέμα. Εγώ νομίζω δεν κάνει σωστά την μέτρηση. Πιστευω αυτα που ειπε τότε γιατι, ήταν η περιοδος που το note 7 έσκαγε και μετά δημιούργησε νέες μπαταρίες για να βάλει στο note 8.
S7 παιδιά, σχεδόν 2 ετών..

00e442c45c0ad563c49af8d14ecb4700.jpg

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι τα τελευταία 1-2 χρόνια, οποτε πάει s7, s8 κλπ στο service για άσχετο λόγο (πχ οθόνη ή ηχείο κλπ) σου αλλάζουν και μπαταρία (χωρίς να το ζητήσεις)......

 

Ωραίο αυτό δεν το ήξερα. Δεν έχω πάει ακόμα κανένα κινητό service. Τόσα λεφτά που ζητάνε για τα κινητά θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον δωρεάν αλλαγή μπαταρίας για πάντα.

 

Mια χαρά και το s7 του darudaku. Kάτι τέτοιο και λίγο καλύτερο περιμένω από το note 8

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Να και αυτο που σας λεω....1.5 μηνα το εχω.....να πω οτι το φορτιζω μονο στο αργο....
Ρε παιδιά τις πληροφορίες πως τις βλέπουμε? Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως το βλέπουμε αυτό? Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να το βρω

 

Είναι στις ρυθμίσεις για την μπαταρία πάνω δεξιά. Δεν πρέπει να το έχεις στην φόρτιση εκείνη την ώρα για να δε αφήνει να το επιλέξεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι στις ρυθμίσεις για την μπαταρία πάνω δεξιά. Δεν πρέπει να το έχεις στην φόρτιση εκείνη την ώρα για να δε αφήνει να το επιλέξεις
Μπα τίποτα δεν εμφανίζει. Πάνω δεξιά πατάω και γράφει σύνθετες ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα δεν εμφανίζει. Πάνω δεξιά πατάω και γράφει σύνθετες ρυθμίσεις

 

Ναι εκεί στις συνθετες μπες κ λέει γρήγορη ενσύρματη φόρτιση

Πληροφορίες μπαταρίας στη μέση προς τα πάνω λέει χρήση μπαταρίας να δεις. Πες μ τι θες να δεις;

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα δεν είναι ακριβής. Κάνει έναν υπολογισμό το software μαλλον. Μέχρι πριν λίγο έδειχνε 3200mah και ποσοστό 89%.και τώρα έχει ανεβει.οποτς μη δίνετε και πολυ βαση .Θα το δείτε ποτέ χρειάζεται αλλαγή ή μπαταρία όταν δεν σας βγάζει η μπαταρία πλέον όπως είχατε μαθει. s7 edge Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί στις συνθετες μπες κ λέει γρήγορη ενσύρματη φόρτιση

Πληροφορίες μπαταρίας στη μέση προς τα πάνω λέει χρήση μπαταρίας να δεις. Πες μ τι θες να δεις;

Αυτές τις πληροφορίες θέλω να δω και δεν υπάρχουν. Μήπως είναι από καμιά εφαρμογή? b39b55347f71aa07afe93f14f152218b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις πληροφορίες θέλω να δω και δεν υπάρχουν. Μήπως είναι από καμιά εφαρμογή? b39b55347f71aa07afe93f14f152218b.jpg

 

Phone info λέγεται απτό playstore. Σου δείχνει όλες τις πληροφορίες από τη συσκευή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το Phone Info το έχω εγκαταστήσει, αλλά μου δείχνει μόνο το "Battery Discharge Cycle" στο "Personal". Υπάρχει τρόπος να δω το Battery Health?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το Phone Info το έχω εγκαταστήσει, αλλά μου δείχνει μόνο το "Battery Discharge Cycle" στο "Personal". Υπάρχει τρόπος να δω το Battery Health?

 

Εμένα στο personal δείχνει και το health και στο s9 και στο s8

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το Phone Info το έχω εγκαταστήσει, αλλά μου δείχνει μόνο το "Battery Discharge Cycle" στο "Personal". Υπάρχει τρόπος να δω το Battery Health?
Και μένα μόνο το battery discharge cycle δειχνει αλλά αν σύρεις προς το πάνω θα το δεις είναι ακριβώς από κάτω. Απλώς δε το πιανει η οθόνη και πρέπει να συρεις .Αλλιώς με ρουτ explorer πας sys/class/power supply/battery βρίσκεις το fg_fullcapnom το ανοίγεις και ότι νούμερο βρεις το κάνεις πολλαπλασιασμό με το δυο. Και το fg_cycle είναι οι κύκλοι φόρτισης [ATTACH]67042[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6807fc65484429a9fea378517084be7e.jpgdb299f0b2d8e20f07faee4eec5474b77.jpg

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχω unbranded συσκευή και εγκαταστήσω την 8.0 που είναι για branded cosmote συσκευή θα έχω πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχω unbranded συσκευή και εγκαταστήσω την 8.0 που είναι για branded cosmote συσκευή θα έχω πρόβλημα;

 

οχι δεν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει καμία διαφορά από το απλό non branded firmware ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Nαι θα έχει ίσος κάποια extra apps τις κοσμοτέ αν έχει προσθέσει extra. θα έχει πειραγμένα κάποια settings ανάλογα με το αν κρίνει η εταιρία ότι χρειάζεται πείραγμα. Αυτά με λίγα λόγια. Γενικά να αποφεύγετε τα branded. Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης εφόσον έχετε unbranded. Η κάθεται εταιρία άμα θέλει σας πρόσθετη σαβούρα από την ήδη υπάρχον με τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Nαι θα έχει ίσος κάποια extra apps τις κοσμοτέ αν έχει προσθέσει extra. θα έχει πειραγμένα κάποια settings ανάλογα με το αν κρίνει η εταιρία ότι χρειάζεται πείραγμα. Αυτά με λίγα λόγια. Γενικά να αποφεύγετε τα branded. Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης εφόσον έχετε unbranded. Η κάθεται εταιρία άμα θέλει σας πρόσθετη σαβούρα από την ήδη υπάρχον με τα updates.

Ποια unbranded rom θα προτεινες να περασουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια unbranded rom θα προτεινες να περασουμε ;

 

Στον φίλο μου του εκανα Flash την παρακάτω πριν 20 μερες. Ηταν η πρώτη rom με android 8. Μια χαρά πάει. unbranded νομίζω είναι.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/XEF/download/N950FXXU3CRC1/211628/

 

Τα βήματα που ακολούθησα ηταν τα παρακάτω με το DIRTY FLASH.

 

DIRTY FLASH

1. Download XEF version of 8.0 Oreo manufacturers ROM

2. Open Odin ver. Odin ver. 3.13.1

3. Connect my Note and put it into download-mode (with SIM-card inserted)

4. From the unpacked XEF choose in Odin:

a. BL in file "BL_N950FXXS3BRB2_CL12472670_QB16826723_REV00_user _low_ship.tar.md5"

b. AP in file "AP_N950FXXS3BRB2_CL12472670_QB16826723_REV00_user _low_ship_meta.tar.md5"

c. CP in file "CP_N950FXXU3BRA2_CP8603905_CL12472670_QB16445545_ REV00_user_low_ship.tar.md5"

d. CSC in file "HOME_CSC_OXM_N950FOXM2BRA1_CL12472670_QB16398234_ REV00_user_low_ship.tar.md5"

and click START.

5. After installation I should normally restart, wait until the system starts and .....

 

NON DIRTY FLASH

1. Extract (un-rar) the firmware file (i.e. to folder c:\Odin) ***

2. Download Odin v3.13.1

3. Extract Odin ZIP file (i.e. to folder c:\Odin)

4. Open Odin v3.13.1

5. Reboot Phone in Download Mode (press and hold Bixby + Power + Volume Down buttons)

6. Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

7. Add the firmware files to their designated slots

8. Make sure re-partition is NOT ticked

9. Click the start button, sit back and wait few minutes

 

Aμα δεν έχετε ξανά κάνει flash δείτε videos ίσος πάει στραβά.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3677072

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

άλλο επαναφορά εργοστασιακών και άλλο hard reset να υποθέσω; Πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...