Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

256gb ειναι οχι 64

 

Ααα σωστός! Δεν το πρόσεξα! Εγώ πάντως και με το 64αρι μια χάρα είμαι , οπότε δε θα το προτιμούσα..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που είμαστε επαρχία κυρίως, η εκτίμηση της ειλικρινιας μας είναι μονόδρομος, όσοι είναι σε μεγάλες πόλεις έχουν επιλογές για ραντεβού..

Τέλος, τι έγινε στο insomnia ρε παίδες ? Δεν κατάλαβα γιατί δούλευα και έχασα επαφή.

Έγινε μπέρδεμα λόγω αναβάθμισης ή απάτη και πως ?

Έτυχε περίπτωση γνωστού που το χάκαραν πρόσφατα το λογαριασμό του insomnia και έβαλαν αγγελία για λογαριασμό του. Βέβαια αν είσαι έστω και λίγο υποψιασμένος θα καταλάβεις έναν απατεώνα. Το συνηθισμένο είναι ότι δεχονται μόνο κατάθεση και κανένα άλλο τρόπο συναλλαγής (ούτε καν μετρητά με εντολή αγοράς απο ACS).

Link to comment
Share on other sites

Ααα σωστός! Δεν το πρόσεξα! Εγώ πάντως και με το 64αρι μια χάρα είμαι , οπότε δε θα το προτιμούσα..:happy:
Έχει και ραδιόφωνο χα χα χα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ραδιόφωνο χα χα χα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αλλά του λείπει και κάτι βασικό...η εγγύηση. Επίσης σε όλα τα συγκριτικά που είδα, αναφέρουν λίγο μεγαλύτερες θερμοκρασίες και μικρότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά του λείπει και κάτι βασικό...η εγγύηση. Επίσης σε όλα τα συγκριτικά που είδα, αναφέρουν λίγο μεγαλύτερες θερμοκρασίες και μικρότερη αυτονομία.

 

Πόσο λιγότερη αυτονομία?? :worry: Θεωρώ πως ήδη έχει μικρη :(

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λιγότερη αυτονομία?? :worry: Θεωρώ πως ήδη έχει μικρη :(
Παιδιά αυτό δεν ισχύει το μοντέλο με τον snapdragon είναι μακράν καλύτερο σε όλα.εχω το νοτε ταυτόχρονα με το s8 plus g9550 με τα 6gb ram και το s8 είναι καλύτερο σχεδόν σε όλα το μόνο που με κρατάει στο νοτε είναι η απίστευτη οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα .

Ζητώ συγνώμη αν έχει προαναφερθεί .

Θα ήθελα την γνώμη σας αν θα ήταν συνετό να το παραγγείλω από αυτόν τον πωλητή που βρίσκεται Ευρώπη .

https://www.ebay.com/itm/Unlocked-Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-Dual-Sim-6GB-RAM-256GB-Black/322899515027?epid=239156358&hash=item4b2e4f9693:g:ueMAAOSwZ3BaT1n3

Έχει κάποιος καμιά πληροφορία για τον συγκεκριμένο ?

Έξοδα τελωνείου για Ευρώπη γράφει ότι είναι εκτός .

Παλιότερα είχα αγοράσει με τον ίδιο τρόπο και το νοτε 4 , από Κίνα όμως.

Ευχαριστώ .

 

Καλημέρα, ίσως και αυτό είναι μια πρόταση; https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-8-n9500-256gb-dual-sim-deepsea-blue.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ίσως και αυτό είναι μια πρόταση; https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-8-n9500-256gb-dual-sim-deepsea-blue.html

 

Όντως νομίζω φαίνεται καλό ! Ας επιβεβαιώσει κάποιος αν έχει κάνει κάποια αγορά απο εκει κι έχει εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κάποιον που χρησιμοποιεί δύο SIM όταν έχει εισερχόμενη κλήση του δείχνει τη στιγμή που καλεί το τηλέφωνο απο ποια sim είναι?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κάποιον που χρησιμοποιεί δύο SIM όταν έχει εισερχόμενη κλήση του δείχνει τη στιγμή που καλεί το τηλέφωνο απο ποια sim είναι?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το γράφει αλλα όχι σε εμφανές σημείο. Πάνω στη μπάρα δίπλα απ το σηματάκι του wifi και του 4g , εκει που σου έχει μόνιμα το 1 (όταν έχεις σα προεπιλεγμένη για κλήσεις την sim 1) , αν σε καλέσουν στη 2 , αλλάζει σε 2 αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ίσως και αυτό είναι μια πρόταση; https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-8-n9500-256gb-dual-sim-deepsea-blue.html

Όντως νομίζω φαίνεται καλό ! Ας επιβεβαιώσει κάποιος αν έχει κάνει κάποια αγορά απο εκει κι έχει εμπειρία!

 

Δεν έχει και κορυφαίες κριτικές το εν λόγω κατάστημα πάντως:

https://uk.trustpilot.com/review/eglobalcentral.co.uk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αυτό δεν ισχύει το μοντέλο με τον snapdragon είναι μακράν καλύτερο σε όλα.εχω το νοτε ταυτόχρονα με το s8 plus g9550 με τα 6gb ram και το s8 είναι καλύτερο σχεδόν σε όλα το μόνο που με κρατάει στο νοτε είναι η απίστευτη οθόνη.

Θα το πάρω σε λίγες μέρες και θα ενημέρωσω τί ισχύει τελικά και τι όχι. Σίγουρα σε γραφικά o snap835 θα είναι καλύτερος, αλλά δεν ξέρω τι θα ισχύει με θερμοκρασίες και καταναλωση. Το FM radio ως επιπλέον feature δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

Για όποιον πάντως θέλει dual sim και άφθονο χώρο (256GB) ,η έκδοση με snapdragon ούτως ή αλλως είναι μονόδρομος.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

256gb ειναι οχι 64

 

Χωρίς εγγύηση όμως.

Προσωπικά δεν θα ρίσκαρα. Δεν μιλάμε για συσκευή των 100€.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει αλλα όχι σε εμφανές σημείο. Πάνω στη μπάρα δίπλα απ το σηματάκι του wifi και του 4g , εκει που σου έχει μόνιμα το 1 (όταν έχεις σα προεπιλεγμένη για κλήσεις την sim 1) , αν σε καλέσουν στη 2 , αλλάζει σε 2 αυτο

 

Έχει και διαφορετικό ήχο κλήσης το δικό μου....

Link to comment
Share on other sites

Έχει και διαφορετικό ήχο κλήσης το δικό μου....

 

Ναι σωστά , εκτός αν βάλεις και για τις 2 τον ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εγγύηση όμως.

Προσωπικά δεν θα ρίσκαρα. Δεν μιλάμε για συσκευή των 100€.

Οποιος σκοπεύει να ρουταρει παντως, δεν τον ενδιαφέρει οτι δεν εχει εγγύηση αφου θα τη χάσει ετσι και άλλιως.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος σκοπεύει να ρουταρει παντως, δεν τον ενδιαφέρει οτι δεν εχει εγγύηση αφου θα τη χάσει ετσι και άλλιως.. ;)

 

Παντως εγω δε βρισκω το λογο να ρουταρεις τετοια συσκευη..! Δεν εχω ασχοληθει ποτε με ρουτ βεβαια , αλλα πλεον νομιζω οι ναυαρχιδες καλυπτουν και τους πιο απαιτητικους χρηστες..

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβατε βρε παιδια τις διαφορες με την εκδοση 256 ; Ενας πελατης που περασε προσφατα το ειχε και ασχοληθηκα κανα τεταρτο μαζι του .Ελαχιστος χρονος βεβαια δεν καταλαβαινεις και πολλα Εγω παντως δεν ειδα διαφορες καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβατε βρε παιδια τις διαφορες με την εκδοση 256 ; Ενας πελατης που περασε προσφατα το ειχε και ασχοληθηκα κανα τεταρτο μαζι του .Ελαχιστος χρονος βεβαια δεν καταλαβαινεις και πολλα Εγω παντως δεν ειδα διαφορες καθολου.

 

Καλα εννοειται πως οι οποιες διαφορες υπαρχουν (αν) , ειναι να χαμε να λεγαμε

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται πως οι οποιες διαφορες υπαρχουν (αν) , ειναι να χαμε να λεγαμε
Θεωρητικά η 256 gb μνήμη θα έχει καλύτερα read write από την 64. Όποιος έχει τη μία έκδοση και όποιος την άλλη, ας κάνει έναν κόπο να ανεβάσει ένα screenshot με τις ταχύτητες (εφαρμογή androbench στο playstore).

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απαντηση σχετικα με τα ανταλλακτικα γισ το πενακι..? Τι ρολο βαρανε? Φθειροντε με τη χρηση και θελουν αλλαγη η αλλαζει το μεγεθος?
Link to comment
Share on other sites

Μια απαντηση σχετικα με τα ανταλλακτικα γισ το πενακι..? Τι ρολο βαρανε? Φθειροντε με τη χρηση και θελουν αλλαγη η αλλαζει το μεγεθος?
Με τον χρόνο και την χρήση φθείρονται οποτε καποια στιγμη ίσως χρειαστεί να το αλλαξεις...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το Ν9500 (snapdragon) είναι για την αγορά της Κίνας, οπότε πρέπει να ξεκαθαρίσεις με τον πωλητή τι γίνεται με την εγγύηση. Σε μία στραβή θα το στείλεις στην Κίνα? Θα το αναλάβει αυτός?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

Δηλαδή ποιο μοντέλο έρχεται στην Ελλάδα ή καλύτερα στην ΕΕ ? στα 256gb ?

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά η 256 gb μνήμη θα έχει καλύτερα read write από την 64. Όποιος έχει τη μία έκδοση και όποιος την άλλη, ας κάνει έναν κόπο

Και στα γραφικά ο snapdragon είναι καλύτερος για όσους ασχολούνται με gaming.

Το βασικότερο όμως πλέονεκτημα είναι ότι δεν έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε Microsd ή 2η Sim.

Απο εκεί και πέρα υπάρχει ρίσκο στην αγορά αφού για εγγύηση θα πρέπει να φύγει η συσκευή για Hong Kong.

Απο την άλλη ομως έχεις το αβαντάζ ότι αγοράζεις την top έκδοση των 256gb σε τιμή χαμηλότερη από αυτή που πουλάει το 64αρι το φτηνότερο σκρουτζομαγαζο.

Τα ζυγίζει και αποφασίζει ο καθένας.

Πάντως πέρα από LG (LG g4 bootloop) ποτέ δεν μου έχει χαλάσει στην πορεια άλλη συσκευή, σε οποιαδήποτε μάρκα .

Link to comment
Share on other sites

Και στα γραφικά ο snapdragon είναι καλύτερος για όσους ασχολούνται με gaming.

Το βασικότερο όμως πλέονεκτημα είναι ότι δεν έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε Microsd ή 2η Sim.

Απο εκεί και πέρα υπάρχει ρίσκο στην αγορά αφού για εγγύηση θα πρέπει να φύγει η συσκευή για Hong Kong.

Απο την άλλη ομως έχεις το αβαντάζ ότι αγοράζεις την top έκδοση των 256gb σε τιμή χαμηλότερη από αυτή που πουλάει το 64αρι το φτηνότερο σκρουτζομαγαζο.

Τα ζυγίζει και αποφασίζει ο καθένας.

Πάντως πέρα από LG (LG g4 bootloop) ποτέ δεν μου έχει χαλάσει στην πορεια άλλη συσκευή, σε οποιαδήποτε μάρκα .

 

Και για μένα το δέλεαρ των 256gb είναι μεγάλο μιας και χρειάζομαι αυτόν τον αποθηκευτικό χώρο. Όμως μέρα την πλακέτα που χάλασε στο 3 μηνών s7 edge δεν διαπραγματευομαι την εγγύηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχαμε αγοράσει μεταχειρισμένο από Αμερική ένα TOYOTA PREVIA το οποίο μοντέλο δεν εισαγόταν στην ΕΕ.

Ναυτικός ο μπαμπάς πριν συνταξιοδοτηθεί και το φόρτωσε σε πλοίο της εταιρίας και το έφερε.

Στον 1ο μήνα και με 48000 μίλια , έσπασε η αλυσίδα χρονισμού .

Πήγα για εγγύηση στην TOYOTA και μου πετάξανε το παραμύθι .

Τότε το κόστος ήταν γύρω στα 400000 δρχ.

Με ένα απλό γράμμα και μια επικοινωνία στην προστασία καταναλωτή το θέμα λύθηκε σε 5 μέρες .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...