Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην τελευταία παράγραφο μας τα χαλάς. Κι εγώ όλα τα είχα root πλην του S7edge κ του Note8, μέχρι και teclast τάμπλετ ρουταρα με κινεζικούς οδηγούς, αλλά όλα αυτά δε λένε τίποτα απολύτως.

 

Πλέον εκτός του ότι μένεις εκτός εγγύησης, επιμένω ότι ΔΕΝ υπάρχει πραγματικός λόγος για root στις τελευταίες ναυαρχιδες. Τους λόγους τους αναφέρω παραπάνω. Και το μόνο σίγουρο είναι ΔΕΝ κάνει ΠΙΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ ένα χρήστη που rootαρει τη συσκευή του σε ΚΑΜΙΑ των περιπτώσεων.

 

Να μου πει κάποιος ότι θέλει να το κάνει έτσι για να περνάει την ωρα του να πειρατιζεται να αλλάζει τις rom και για χόμπυ να το καταλάβω. Αλλά ΟΧΙ, αυτο δεν κάνει πιο απαιτητικο ενα χρηστη πλεον. Δεν υπολειπεται καπου η συσκευη και λυσεις υπαρχουν για ολα σχεδον, χωρις να χαραμισεις την εγγυηση. Μιλαμε για 1000 ευρω συσκευη κι οχι για leagoo των 100 ευρω.

 

Οπότε ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Αυτο αφορα τις δικες σου αναγκες ξαναλεω. Δεν κάνουμε τα ιδια πράγματα πάνω σε ενα κινητο. Νομίζεις οτι ειναι κανενας τρελος να χανει την εγγυηση σε συσκευή 1000ε αν μπορει να κανει καποια πραγματα διαφορετικα?

Αλήθεια ειναι ομως οτι το 80% που εκανε ενας χρηστης ροοτ, μπορεις οντως πλέον να τα κανεις ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Ή ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΔΎΣΚΟΛΑ χωρις ροοτ. Πχ υπάρχει οντως τρόπος αφαίρεσης εφαρμογων με σύνδεση με pc, adb κλπ.

Αυτο δε θα το κανει ουτε 1 στο εκατομμύριο για τη δύσκολια του ολου ενχειρηματος και επειδή καθε λάθος ετσι, πληρώνεται..

Το ροοτ πάντα γινόταν για να βελτιωσει μια συσκευή και δεν εχει αλλαξει τίποτα σε αυτο.

Οποιος δεν καταλαβαινει τι λεω, δεν εχει νοημα παραπέρα η συζήτηση.

Οποιος δεν κανει ροοτ, καλυτερα να αφήσει τη συσκευή όπως είναι και να μάθει να ζει ετσι. Αυτες οι εφαρμογές για διαφημίσεις, freeze εφαρμογών κλπ μισό δουλευουν ολες και με μεγαλη επιβάρυνση ητε σε αυτονομία ητε σε αλλους πορους. Και τις εχω δοκιμάσει ολες επανήλημενα σε διάφορα κινητα συγκρίνοντας αν κανω ροοτ και χωρις τις μεθόδους. Οκ θα σου προσφέρει κατι το freeze και ετσι αλλα σε καμια περίπτωση δε θα δουλέψει η συσκευη όπως αν αφαιρουσες τελείως.

ΚΑΜΙΑ σχεση δεν εχουν αυτες οι λυσεις σε σχεση με τις αντίστοιχες ροοτ και όποιος το ισχυρίζεται αυτο ειναι απλα ασχετος.

Εγω που τρεχω 10χιλ και θελω με τα κουμπιά volume +- να αλλάζω τραγούδι, τι λυση εχω χωρις ροοτ?

Ξερεις ποσο σημαντικό είναι αυτο για μενα?

Το κακο με τη σαμσουνγκ είναι οτι καθε χρονο κανει τ πράγματα και χειρότερα. Το να κοβει την εγγυηση είναι καθαρα δικαίωμα της και εχει δικιο. Το να σου αφαιρει δυνατότητες αμα κανεις ροοτ ομως δεν είναι καθόλου απαραίτητο και είναι και καινούριο φρούτο.. Απολυτως κανενας λογος δεν υπάρχει γι αυτο.

Αλλα οκ. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει κιόλας ο καταναλωτής τα σταθμιζει ολα και αποφασίζει. Υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιες. Ηδη η υποστήριξη απο τους μεγαλύτερους developers για τη σαμσουνγκ (και κυρίως για το νοτε 8) που της καναν τσαμπα διαφήμιση, εχει ισοπεδωθει στην κυριολεξία.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου ο λόγος που το κάνεις root είναι για να αφαιρεσεις εντελώς τις άχρηστες εφαρμογές (που το note8 δεν εχει) και για να κάνεις το +- να αλλάζει τραγούδια?

 

Κι εστω ότι έχεις αυτούς τους λόγους που για σένα είναι πολύ σημαντικοί, αξίζει να χάσεις την εγγύηση?

 

Κι εγώ έχω τους λόγους μου για root όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, αλλά αυτό που προσπαθώ να πω είναι τελικά δεν αξίζει. Διότι αν πάθει άσχετη ζημια η συσκευή την έκατσες.

 

Όσον αφορά το ότι η samsung κάνει τα πράγματα χειρότερα, διαφωνώ κάθετα. Και αυτο γιατι knox=0x1=τέλος εγγύησης, ισχύει για τουλάχιστον 4 χρονια. Αλλά τουλάχιστον οι τελευταίες ναυαρχιδες δεν είναι γεμάτες με αηδιες όπως παλιότερα, είναι πολύ ελαφρυτερες, ο touchwiz έχει εξελιχθεί παρά πολύ και τρέχει απροβλημάτιστα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Μόνο freeze.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νίκο, δεν ξεκινάς από σωστή βάση. Ο κατασκευαστής μου δίνει εγγύηση (ουσιαστικά μου την έχει "χώσει" στην τιμή). Αν χαλάσει οτιδήποτε πρέπει να μου το επισκευάσει εκτός κι αν αυτός διαπιστώσει και αποδείξει ότι ευθύνομαι εγώ (πχ σπασμένη οθόνη, σημάδια από τούμπες κλπ). Δεν θα αποδείξω εγώ και ο κάθε καταναλωτής ότι το pixel δεν το έκαψα εγώ, ότι την πλακέτα δεν την χάλασα εγώ (μου έτυχε και σκέφτομαι πως θα έπρεπε να αποδείξω ότι δεν φταίω....) κλπ.

Εγώ έχω στα χέρια μου την εγγύηση. Αυτός (ο κατασκευαστής) θα πρέπει να αποδείξει γιατί δεν ισχύει (όταν δεν ισχύει).

 

προφανως.. αλλα οταν ξερει μεχρι που μπορει να αποδειξει πραγματα, παιρνει και τα μετρα του. ΟΤαν το καψεις και δε θα φαινεται ουτε ρουτ ουτε τιποτα, τι να αποδειξεις. Το να το παιζεις τρελος, για να αποδειξεις αυτο που θες, δεν σημαινει οτι ειναι και αποδεκτο ή λογικο.

Ειναι σα να το ασφαλιζεις και επειδη εκανε γρατζουνια να πας να το σπας για να παρεις αλλο.

Ναι μεν το δικαιουσαι, αλλα αν μπορουσε ο ασφαλιστης να δει τι εγινε, δε θα σε καλυπτε.

Απλα πραγματα. Εχουμε μαθει να τα θελουμε ολα δικα μας. Εγω σεβομαι αυτα που μου δινει, παιζω με τους ορους που μου δινει και οταν και αν εχω χρειαστει κατι, το εχω απαιτησει.

Δεν παω ομως γυρευοντας, επειδη δε θα μπορει να διαπιστωσει το φταιξιμο μου, για να ζητησω μετα καλυψη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

Νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής όταν λέμε ότι με το overclocking καίγεται τη συσκευή.

Προσωπικά δεν έχω κάνει σοβαρό overclocking σε συσκευές, αλλά σε φόρουμς που διαβάζω χρόνια τώρα, ποτέ κανένας δεν ανέφερε ότι του κάηκε τίποτα.

Σε PC που έχω περισσότερη εμπειρία και κάνω overclocking στην CPU και στην RAM, πάλι δεν μπορείς να κάψεις τίποτα όσο και να προσπαθήσεις, απλά θα κάνεις ασταθές το σύστημα, το οποίο θα κάνει shutdown ή επανεκκίνηση.

Έχετε δει/ακούσει κάποιον να καίει την συσκευή με υπερχρονισμό?

Ο μόνος τρόπος να κάψεις την συσκευή φαίνεται να είναι μέσω της μπαταρίας (αλά note 7). Οι λοιπές βλάβες είναι είτε αστοχία υλικού είτε ζημιά του χρήστη (πτώση, νερό κλπ)

Φυσικά μπορείς να κάνεις μπρικ μια συσκευή περνώντας άλλο λογισμικό, αλλά αυτό το σέρβις το διορθώνει σε 1'.

 

Και η Google που ρητά δέχεται ότι το ρουτ δεν αίρει την εγγύηση, γιατί να το κάνει αν όντως καίγονται ? Ή της HTC και της LG δεν καίγονται, αλλά της Samsung καίγονται ? Και δεν νομίζω ότι η Google είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

 

Πάντως τελικά το συμπέρασμα είναι ένα: αν για οποιοδήποτε λόγο θες ρουτ, αφήνεις τα Samsung και κοιτάς αλλού

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακο να ειναι ρουτ η συσκευη αντιθετα .Εχεις τον ελεγχο.Αλλα εδω ειναι η παγιδα.Εχω τον ελεγχο τι σημαινει ; Κατεχω τις βασικες γνωσεις να επεμβαινω στη συσκευη ; Η samsung που να το ξερει αυτο ; Να κανει σεμιναρια και στο τελος να δινει πιστοποιηση στον αγοραστη οτι γνωριζει τι κανει ετσι ωστε να του καλυπτει και την εγγυηση:lol:

 

Ξερετε ποσοι χιλιαδες χρηστες εδω και χρονια εχουν καψει τις συσκευες τις καναν ρουτ στο xda γιατι ηθελαν να αισθανονται οτι εχουν το απολυτο ελεγχο .Αλλα τι σημαινει αυτο; Ο ελεγχος σημαινει οτι εχω αποκτησει τις γνωσεις πως να το χειριζομαι.Η samsung το ξερει? χαχαχα

Γιαυτο ειναι απλα τα πραγματα.

Το εκανες ρουτ ; Ναι.

Η ευθυνη δικη σου.

Δεν ειναι κακο ουτε το ενα ουτε το αλλο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

Νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής όταν λέμε ότι με το overclocking καίγεται τη συσκευή.

Προσωπικά δεν έχω κάνει σοβαρό overclocking σε συσκευές, αλλά σε φόρουμς που διαβάζω χρόνια τώρα, ποτέ κανένας δεν ανέφερε ότι του κάηκε τίποτα.

Σε PC που έχω περισσότερη εμπειρία και κάνω overclocking στην CPU και στην RAM, πάλι δεν μπορείς να κάψεις τίποτα όσο και να προσπαθήσεις, απλά θα κάνεις ασταθές το σύστημα, το οποίο θα κάνει shutdown ή επανεκκίνηση.

Έχετε δει/ακούσει κάποιον να καίει την συσκευή με υπερχρονισμό?

Ο μόνος τρόπος να κάψεις την συσκευή φαίνεται να είναι μέσω της μπαταρίας (αλά note 7). Οι λοιπές βλάβες είναι είτε αστοχία υλικού είτε ζημιά του χρήστη (πτώση, νερό κλπ)

Φυσικά μπορείς να κάνεις μπρικ μια συσκευή περνώντας άλλο λογισμικό, αλλά αυτό το σέρβις το διορθώνει σε 1'.

 

Και η Google που ρητά δέχεται ότι το ρουτ δεν αίρει την εγγύηση, γιατί να το κάνει αν όντως καίγονται ? Ή της HTC και της LG δεν καίγονται, αλλά της Samsung καίγονται ? Και δεν νομίζω ότι η Google είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

 

Πάντως τελικά το συμπέρασμα είναι ένα: αν για οποιοδήποτε λόγο θες ρουτ, αφήνεις τα Samsung και κοιτάς αλλού

 

αυτο που λες στο τελος ειναι η αληθεια.

Οσο για το αν εχουμε δει καμμενα εξαρτηματα, προσωπικα εχω καψει ram.

Απο εκει και περα, το οτι καποιες εταιρειες δεχονται το root δεν αναιρει τα παραπανω. Απλα το κανουν ειτε γιατι θελουν να τονωσουν τις πωλησεις τους με το παραπανω κοστος που μπορει να δημιουργηθει ειτε γιατι εχουν καποιον αλλο λογο στο μυαλο τους. Η samsung απο τη στιγμη που πουλαει, δεν εχει λογο να βαλει και αυτο το μπελα στο μυαλο της....δηλαδη στα κοστη της..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή συνομιλιών ποιά εφαρμογή δουλεύει σωστά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή συνομιλιών ποιά εφαρμογή δουλεύει σωστά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ACR. Φοβερη εφαρμογη. Και πληρωμενη συγχρονιζεις και στο cloud...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για οποίος έχει αγοράσει από amazon. It έχει μια τιμή το "risparmi" απο κατω τι είναι;;; τελωνείο;;

 

quis custodiet ipsos custodes

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για οποίος έχει αγοράσει από amazon. It έχει μια τιμή το "risparmi" απο κατω τι είναι;;; τελωνείο;;

 

quis custodiet ipsos custodes

 

μπες απο chrome Και πατα μεταφραση σελιδας σε αγγλικα αν ξερεις καθως ειναι πιο αξιοπιστη ή ελληνικα που πεφτει αρκετα μεσα, να κανεις δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για οποίος έχει αγοράσει από amazon. It έχει μια τιμή το "risparmi" απο κατω τι είναι;;; τελωνείο;;

 

quis custodiet ipsos custodes

Eγω πηρα απο το ιταλικο και το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει τελωνειο απο ιταλια (κακος πια αυτη η απορια 17 χρονια ημαστε στην ενωση) ,αυτο που ΔΕΝ θα παρεις ειναι αυτο που λεει TIM ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΣΕ ΙΤΑΛΟ ΠΑΡΟΧΟ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις πηρα το ΝΟΤΕ 8 μπορειτε να μου προτεινετε θηκη ή tempered glass; Η οτιδηποτε αλλο νομιζετε οτι χρειαζομαι. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις πηρα το ΝΟΤΕ 8 μπορειτε να μου προτεινετε θηκη ή tempered glass; Η οτιδηποτε αλλο νομιζετε οτι χρειαζομαι. ευχαριστω

 

Μια ασφαλεια 26 ε για κλοπη,σπασιμο κτλ ,η θηκη ειναι θεμα γουστου

Link to comment
Share on other sites

Eγω πηρα απο το ιταλικο και το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει τελωνειο απο ιταλια (κακος πια αυτη η απορια 17 χρονια ημαστε στην ενωση) ,αυτο που ΔΕΝ θα παρεις ειναι αυτο που λεει TIM ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΣΕ ΙΤΑΛΟ ΠΑΡΟΧΟ
Ότι είμαστε στην Ευρώπαικη ένωση δεν μας κάνει Ευρωπαιους!!!!.. Δεν ξέρω τι μπορεί να έχουν σκαρφιστεί για να πληρώνουμε παραπάνω...και τελευταία αγόρασα απο amazon.com Αμερική και ειχα τελωνείο (ναι είναι amazon.it Ευρώπη αυτό που ρωτάω) και εχει αυτο το risparmi που είναι στην θεση του αμερικανικου για τελωνείο Γιαυτό ρωτάω.. Εδω έχουν ακόμη απορία για τα σκρουτζομαγαζα αμα ειναι αξιόπιστα απορία για τον knox απορία για τα πάντα..

 

quis custodiet ipsos custodes

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι είμαστε στην Ευρώπαικη ένωση δεν μας κάνει Ευρωπαιους Γερμανία και μας μεταχειριζοντε σαν εξω segen τι λέμε;; !!!!.. Δεν ξέρω τι μπορεί να έχουν σκαρφιστεί για να πληρώνουμε παραπάνω...και τελευταία αγόρασα απο amazon.com Αμερική και ειχα τελωνείο (ναι είναι amazon.it Ευρώπη αυτό που ρωτάω) και εχει αυτο το risparmi που είναι στην θεση του αμερικανικου για τελωνείο Γιαυτό ρωτάω.. Εδω έχουν ακόμη απορία για τα σκρουτζομαγαζα αμα ειναι αξιόπιστα απορία για τον knox απορία για τα πάντα..

 

quis custodiet ipsos custodes

 

 

 

quis custodiet ipsos custodes

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μάλλον κάπου τα έχεις μπερδέψει. Ορθώς από το amazon.com πληρώνεις τελωνείο και ορθώς από το amazon.it δεν πληρώνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για οποίος έχει αγοράσει από amazon. It έχει μια τιμή το "risparmi" απο κατω τι είναι;;; τελωνείο;;

 

quis custodiet ipsos custodes

 

Τελωνειο αναμεσα σε χωρες τις Ε.Ε.; :rolleyes:

Risparmi στο google translate μου βγαζει την ερμηνεια "οικονομιες" και στα αγγλικα το "savings".

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελωνειο αναμεσα σε χωρες τις Ε.Ε.; :rolleyes:

Risparmi στο google translate μου βγαζει την ερμηνεια "οικονομιες" και στα αγγλικα το "savings".

 

Αλήθεια ρε Σωτήρη, δεν βαρέθηκες να γράψεις το παραπάνω πόστ? Δηλαδή ρε φιλε, θα κάνεις και το google translate?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ρε Σωτήρη, δεν βαρέθηκες να γράψεις το παραπάνω πόστ? Δηλαδή ρε φιλε, θα κάνεις και το google translate?

 

Eδω ο αλλος ρωταει αν εχουμε τελωνειο με την Ιταλια ρε Γιαννο!!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει παρατηρήση κάποιος στην οθονη Edge του τηλεφώνου στο τέλος της (αριστερά ή δεξιά),να αντανακλά το λευκό χρώμα που έχει η κεντρική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Τελωνειο αναμεσα σε χωρες τις Ε.Ε.; :rolleyes:

Risparmi στο google translate μου βγαζει την ερμηνεια "οικονομιες" και στα αγγλικα το "savings".

Το να ειρωνευομαστε φαντάζομαι είναι έναντια στο φορούμ για τους άλλους.

Εμένα αποθήκευση βγάζει τι να κάνω;; να το σπάσω το κινητιο που με βγάζει άλλη μετάφραση; η να μην ρωτάω στο φόρουμ; πατε καλα; c1da44a3cc319dfd53466a3f32717da7.jpg

 

quis custodiet ipsos custodes

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eδω ο αλλος ρωταει αν εχουμε τελωνειο με την Ιταλια ρε Γιαννο!!
Αυτό ρώτησα;

 

quis custodiet ipsos custodes

Link to comment
Share on other sites

ACR. Φοβερη εφαρμογη. Και πληρωμενη συγχρονιζεις και στο cloud...
Ευχαριστώ πολύ .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι είμαστε στην Ευρώπαικη ένωση δεν μας κάνει Ευρωπαιους!!!!.. Δεν ξέρω τι μπορεί να έχουν σκαρφιστεί για να πληρώνουμε παραπάνω...και τελευταία αγόρασα απο amazon.com Αμερική και ειχα τελωνείο (ναι είναι amazon.it Ευρώπη αυτό που ρωτάω) και εχει αυτο το risparmi που είναι στην θεση του αμερικανικου για τελωνείο Γιαυτό ρωτάω.. Εδω έχουν ακόμη απορία για τα σκρουτζομαγαζα αμα ειναι αξιόπιστα απορία για τον knox απορία για τα πάντα..s

 

Φίλε δε πληρώνεις τελωνείο. Εδώ και κοντά 40 χρόνια εντός ΕΟΚ-ΕΕ...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε πληρώνεις τελωνείο. Εδώ και κοντά 40 χρόνια εντός ΕΟΚ-ΕΕ...

 

ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο..... :lol:

Απ' ότι κατάλαβα ο φίλος ψάχνεται για το εάν υπάρχουν γενικά περίεργες χρεώσεις και απλά δεν το διατύπωσε σωστά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

... c1da44a3cc319dfd53466a3f32717da7.jpg

 

 

Είναι το ποσό που "εξοικονομείς" σε σχέση με την αρχική τιμή 570 που έχει διαγεγραμμένη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...