Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει έλιωσα στο γέλιο με το νέο διαφημιστικό της Samsung απέναντι στην Apple...Απλά δεν υπάρχει η ειρωνεία τους....

https://m.youtube.com/watch?v=R59TevgzN3k&time_continue=60

Δεν έχουν και άδικο.. :p
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το μαυρο. Αν και λογω Σ8 ειπα οτι δεν ξανα παιρνω μαυρο με τετοιο σασι, ομολογω οτι ειναι απιστευτα ομορφο.

ΚΑνω αναβαθμιση, επαναφορα, στηνω, και απο αυριο εντυπωσεις. Ελπιζω να φανει ανταξιο των προσδοκιων που μου δημιουργησατε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...πηρα χτες note 8 sm n950f απο γλυφαδα(skroutz) και πανω δεξια μου γραφει lte ή lte+ αναλογα ττην περιοχη αντι να μου γραφει 4g

Γιατι?ειναι κατι υποδυεστερο?

:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι το ευρωπαικο!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως καρφιτσώνω ένα σημείωμα που έγραψα μέσα από την εφαρμογή στην AOD;

 

Γνωρίζω ότι μπορώ να καρφιτσώσω ένα σημείωμα που έγραψα ενώ ήμουν στην AOD, αλλά θέλω να βρω πως θα βάλω εκεί ένα άλλο σημείωμα που είχα γράψει παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος μου δίνει το note 8 μαζί με θήκη alcantara, ασύρματο φορτιστή και dex, με 200 ευρώ ή δωρεάν το s8+. Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η ταχύτητα και το smoothness στη χρήση και στα animations του ui. Από τη χρήση σας πιστεύετε ότι αξίζει τη διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...πηρα χτες note 8 sm n950f απο γλυφαδα(skroutz) και πανω δεξια μου γραφει lte ή lte+ αναλογα ττην περιοχη αντι να μου γραφει 4g

Γιατι?ειναι κατι υποδυεστερο?

 

Ειναι το ευρωπαικο!!

 

Το ίδιο είναι. LTE = 4G.

Link to comment
Share on other sites

Αφού συνέδεσα το dex, έβαλα bt πληκτρολόγιο και ποντίκι είχα στην αρχή πρόβλημα να γράψω ελληνικά με το πληκτρολόγιο. Τα κατάφερα αλλά σε κάθε εναλλαγή γλώσσας το τηλέφωνο κάνει restart από μόνο του. Βαραίνει πολύ η συμπεριφορά του με dex, πληκτρολόγιο και ποντίκι; Δεν ξέρω τι φταίει...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Εγώ δεν έχω καταφέρει να γράψω ελληνικά ούτε με ΒΤ πληκτρολόγιο, ούτε με ένα ασύρματο USB. Ενώ φαίνεται ότι γυρνάνε σε ελληνικά με SHIFT+SPACE, συνεχίζουν σε αγγλικά. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος μου δίνει το note 8 μαζί με θήκη alcantara, ασύρματο φορτιστή και dex, με 200 ευρώ ή δωρεάν το s8+. Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η ταχύτητα και το smoothness στη χρήση και στα animations του ui. Από τη χρήση σας πιστεύετε ότι αξίζει τη διαφορά?

 

Δεν έχω δουλέψει το s8 και δεν το γνωρίζω όμως το νοτε 8 ειναι γρηγορο αλλα και smooth.

 

Αν σκεφτείς ότι μόνο και μόνο τα δώρα (θήκη & dex) κοστίζουν περί τα €180 τότε την έβγαλες την διαφορά μεταξύ των δύο συσκευών.

Επίσης το Note 8 έχει 2gb περισσότερη ram που παίζει μεγάλο ρόλο σε ταχύτητα και smoothness.

 

Από εκεί και παρά Εσύ γνωρίζεις καλύτερα από όλους τα οικονομικά σου και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος απο την δευτερη μερα κυκλοφοριας και εχοντας στην κατοχη μου ολη την σειρα note πλην του 5 ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Πηγα σε αυτο μετα το s8 . Εχοντας τραβηξει τα πανδεινα οσον αφορα τα τζαμακια στο s7 προτιμησα να βαλω αμεσως το doom glass. Απιστευτο τζαμακι τοσο την αισθηση οσοκαι στην αποδοση της οθονης. Αξιζει τα 48 ευρω που εδωσα. Πηρα και μια πολυ καλη θηκη απο Αγγλια η οποια συνεργαζεται αψογα με το τζαμι. Πηρα και το dex. Πολυ καλη εμπειρια αλλα δεν εχω παρει ακομα το 100% απο οσα περιμενα απο αυτο. Θα επρεπε να υπαρχουν περισσοτερες εφαρμογες που να συνεργαζοντε μαζι του. Δυσκολευτηκα λιγο να συνεργαστει η θηκη μαζι του αλλα τελικα πηρα μια προεκταση , (την οποια την ανεφερε ο hraklhs57, και τον ρωτησα για αυτην), για να μπορεσω να αφηνω την θηκη πανω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβαλα τζαμάκι και τίποτα άλλο μόνο μία θήκη γνήσια γιατί εδώ που είμαι το S7 που είχα έδωσα 5 ευρώ για ασφάλεια το μήνα και μετά από δύο εβδομάδες και πήγα με σπασμένη οθόνη την οποία σε δύο εβδομάδες μου την άλλαξαν και το πούλησα διέκοψε την ασφάλεια και τελειώσαμε με τις ευλογίες φυσικά πάντα του καταστηματάρχη
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω αν είναι bug η ρύθμιση...

 

Όταν κρατάω σημείωση σε κλειδωμένη οθόνη μετά από μερικά δευτερόλεπτα και ενώ γράφω η οθόνη σκοτεινιάζει και δε βλέπω σχεδόν τίποτα...

 

Ξέρετε γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω αν είναι bug η ρύθμιση...

 

Όταν κρατάω σημείωση σε κλειδωμένη οθόνη μετά από μερικά δευτερόλεπτα και ενώ γράφω η οθόνη σκοτεινιάζει και δε βλέπω σχεδόν τίποτα...

 

Ξέρετε γιατί;

 

Το ίδιο κάνει και σε εμένα αλλά δεν ξέρω και εγώ γιατί...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε εμένα αλλά δεν ξέρω και εγώ γιατί...

Έκανα επανεκκίνηση,έψαξα και στο Ίντερνετ αλλά τίποτα...Όχι τίποτα άλλο μου αχρηστεύει το να κρατάω τέτοιες σημειώσεις που με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταφέρει να γράψω ελληνικά ούτε με ΒΤ πληκτρολόγιο, ούτε με ένα ασύρματο USB. Ενώ φαίνεται ότι γυρνάνε σε ελληνικά με SHIFT+SPACE, συνεχίζουν σε αγγλικά. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Θα πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου Samsung και θα ορίσεις τις γλώσσες αγγλικά και ελληνικά

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Επίσης η εφαρμογή samsung keyboard πήρε αναβάθμιση σήμερα. Δεν ξέρω αν λύνει κανένα πρόβλημα...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Παίδες απορία.. το πενάκι φορτίζει από τη μπαταρία του κινητού? Γιατί λογικά έχει μπαταρία μέσα. Ξέρουμε πως δουλεύει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απορία.. το πενάκι φορτίζει από τη μπαταρία του κινητού? Γιατί λογικά έχει μπαταρία μέσα. Ξέρουμε πως δουλεύει?
Δεν φορτίζει. Δεν έχει μπαταρία. Δουλεύει με μαγνητισμό όταν πλησιάζει στο κινητό.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό να σβήνει η φωτεινότητα στα screen memo δε το κάνει σε άλλο ;;

 

Δεν εχω δει ποτε να μου κανει κατι τετοιο....

Περιεργο.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου Samsung και θα ορίσεις τις γλώσσες αγγλικά και ελληνικά

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Επίσης η εφαρμογή samsung keyboard πήρε αναβάθμιση σήμερα. Δεν ξέρω αν λύνει κανένα πρόβλημα...

 

Εγώ δεν έχω καταφέρει να γράψω ελληνικά ούτε με ΒΤ πληκτρολόγιο, ούτε με ένα ασύρματο USB. Ενώ φαίνεται ότι γυρνάνε σε ελληνικά με SHIFT+SPACE, συνεχίζουν σε αγγλικά. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Υπάρχουν σαν γλώσσα, μου εμφανίζει ένα pop up "ελληνικά" αλλά συνεχίζει να γράφει αγγλικά. Ενημέρωση δεν μου εμφανίζεται στο galaxy apps για το samsung keyboard, δεν ξέρω αν έγινε αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ φυσικό πληκτρολόγιο με το note pro tablet που έχω και είχα λύσει το πρόβλημα θυμάμαι βάζοντας το SwiftKey. Υποθέτω ότι η λύση θα δουλεύει και στο dex

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σαν γλώσσα, μου εμφανίζει ένα pop up "ελληνικά" αλλά συνεχίζει να γράφει αγγλικά. Ενημέρωση δεν μου εμφανίζεται στο galaxy apps για το samsung keyboard, δεν ξέρω αν έγινε αυτόματα.
Σε εμένα πάλι συμβαίνει κάτι διαφορετικό. Η εναλλαγη της γλώσσας στο ασύρματο πληκτρολόγιο γίνεται κανονικά αλλα μόνο με δεξι shift + space. Με το αριστερό shift δεν αλλάζει η γλώσσα. Πέραν αυτού, δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα και λειτουργεί μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζει. Δεν έχει μπαταρία. Δουλεύει με μαγνητισμό όταν πλησιάζει στο κινητό.

 

Samsung Note 8

 

Οκ παίδες Ευχαριστώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργεια,αντι να βαλουμε dex αν βαλουμε αυτο ,https://www.amazon.de/dp/B073WVKSSS/_encoding=UTF8?coliid=I1PHOT10XKASND&colid=14Z4EEQP32BLF, το οποιο εχει θυρα hdmi θα παιξει οπως το dex?προβολη σε τιβι η οθονη θα κανει σιγουρα γιατι το γραφουν ατομα στα σχολια που το αγορασαν αρα τι αλλο περισσοτερο κανει το dex?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...