Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα χρησιμοποίησα το dex και μπορώ να πω ότι είναι πολύ ευχάριστη η λειτουργία του και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με reboots ή μη-συμβατότητας με mouse ή keyboard.

Το ποιο σημαντικό για εμένα πάντως είναι ότι κατάφερα να το συνδέω δίχως να του βγάζω την θήκη (liquid air) :)

Πώς; χρησιμοποίησα έναν αντάπτορα type c male to female ο ο οποίος μου ήρθε σήμερα και λύθηκε το πρόβλημα :D:D:D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα για μένα άψογο σε όλα του, μείον την ακουστική του στο ακουστικό !!!! Με το S7 Edge το είχα τέρμα χαμηλωμένο και άκουγα καμπάνα ακόμα κ με λίγη φασαρία. Με το Note πρέπει να το πηγαίνω στην μέση και όταν έχει λίγο φασαρία στο τέρμα !!!!

 

Συμφωνω!ακομα και κε το s8+ Και γω το ειχα παντα στη μεση γιατι ηταν πολυ δυνατο.αυτο ειναι μειον του note.αλλα μονο αυτο.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20171012-051246.jpg' alt='Scr

 

Παιδιά παίζω το συγκεκριμένο παιχνίδι το οποίο θέλω ανα διαστήματα να μου στέλνει push ειδοποιήσεις στο αθόρυβο...Δυστυχώς δε τα καταφέρνω παρολες τις ρυθμίσεις...Μου κάνει ήχο όταν έρχεται...Τι κάνω λάθος?Μπορώ να το ρυθμίσω από αλλού?Το εχω ψάξει πάρα πολύ.

 

Γενικοτερα αντιμετωπιζω θεμα πως να ρυθμισω ποιες ειδοποιησεις θα ακουγονται με ηχο και ποιες οχι...

 

Επίσης πως μπορώ να το ρυθμίσω να μη συνδέεται σε κάθε ελεύθερο Wi-Fi που βρίσκει γιατί μένω χωρίς σύνδεση στο τελος

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20171012-051246.jpg' alt='Scr

 

Παιδιά παίζω το συγκεκριμένο παιχνίδι το οποίο θέλω ανα διαστήματα να μου στέλνει push ειδοποιήσεις στο αθόρυβο...Δυστυχώς δε τα καταφέρνω παρολες τις ρυθμίσεις...Μου κάνει ήχο όταν έρχεται...Τι κάνω λάθος?Μπορώ να το ρυθμίσω από αλλού?Το εχω ψάξει πάρα πολύ.

 

Γενικοτερα αντιμετωπιζω θεμα πως να ρυθμισω ποιες ειδοποιησεις θα ακουγονται με ηχο και ποιες οχι...

 

Επίσης πως μπορώ να το ρυθμίσω να μη συνδέεται σε κάθε ελεύθερο Wi-Fi που βρίσκει γιατί μένω χωρίς σύνδεση στο τελος

Όταν σου βγάλει την ειδοποίηση για το παιχνίδι, πάτα επάνω της για κάποια δευτερόλεπτα και επέλεξε αθόρυβες ειδοποιήσεις.

 

Για το wifi δεν ξέρω μιας και έξω το δουλεύω πολύ σπάνια και δεν μου έχει τύχει. Θα το ψάξω και σου πω αν δεν απαντήσει κάποιος άλλος.

 

 

Edit δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάς. Πάνε στο WiFi και επάνω δεξιά που λέει συνθέτες. Μετά στην 6η επιλογή που λέει *διατηρήστε το wifi ενεργοποιημένο σε κατάσταση αδράνειας * και βάλε σαν επιλογή το *ποτε*.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου βγάλει την ειδοποίηση για το παιχνίδι, πάτα επάνω της για κάποια δευτερόλεπτα και επέλεξε αθόρυβες ειδοποιήσεις.

 

Για το wifi δεν ξέρω μιας και έξω το δουλεύω πολύ σπάνια και δεν μου έχει τύχει. Θα το ψάξω και σου πω αν δεν απαντήσει κάποιος άλλος.

 

 

Edit δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάς. Πάνε στο WiFi και επάνω δεξιά που λέει συνθέτες. Μετά στην 6η επιλογή που λέει *διατηρήστε το wifi ενεργοποιημένο σε κατάσταση αδράνειας * και βάλε σαν επιλογή το *ποτε*.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ κατ'αρχάς.

Το Wi-Fi επειδή έχω συνηθίσει να μη το κλείνω ποτέ όταν αλλάζω μέρη πάει μόνο του και προσπαθει να συνδεθεί σε κάθε ελεύθερο με αποτέλεσμα να μην εχω δεδομένα...

 

Κάτι άλλο ποιος είναι ο ποιο γρήγορος τρόπος να το βάζω αθόρυβο όταν είναι κλειδωμένο?Έχω συνηθίσει με το διακόπτη στο iphone...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κατ'αρχάς.

Το Wi-Fi επειδή έχω συνηθίσει να μη το κλείνω ποτέ όταν αλλάζω μέρη πάει μόνο του και προσπαθει να συνδεθεί σε κάθε ελεύθερο με αποτέλεσμα να μην εχω δεδομένα...

 

Κάτι άλλο ποιος είναι ο ποιο γρήγορος τρόπος να το βάζω αθόρυβο όταν είναι κλειδωμένο?Έχω συνηθίσει με το διακόπτη στο iphone...

Όταν είναι κλειδωμένο δεν γίνετε.

Αν θες δοκίμασε αυτη την εφαρμογή που έχει φάει λίγα widget στην αρχική οθόνη και μπορείς να φτιάξεις το κάθε κουμπί τι να κάνει.

Δείτε το "Volume Ace Free" - https://play.google.com/store/apps/details?id=it.braincrash.volumeacefree

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κατ'αρχάς.

Το Wi-Fi επειδή έχω συνηθίσει να μη το κλείνω ποτέ όταν αλλάζω μέρη πάει μόνο του και προσπαθει να συνδεθεί σε κάθε ελεύθερο με αποτέλεσμα να μην εχω δεδομένα...

 

Κάτι άλλο ποιος είναι ο ποιο γρήγορος τρόπος να το βάζω αθόρυβο όταν είναι κλειδωμένο?Έχω συνηθίσει με το διακόπτη στο iphone...

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή bixbye και να αλλάξεις την λειτουργία του Bixby button σε ότι θες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=you.in.spark.bixbye

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κατ'αρχάς.

 

Το Wi-Fi επειδή έχω συνηθίσει να μη το κλείνω ποτέ όταν αλλάζω μέρη πάει μόνο του και προσπαθει να συνδεθεί σε κάθε ελεύθερο με αποτέλεσμα να μην εχω δεδομένα...

 

 

 

Κάτι άλλο ποιος είναι ο ποιο γρήγορος τρόπος να το βάζω αθόρυβο όταν είναι κλειδωμένο?Έχω συνηθίσει με το διακόπτη στο iphone...

 

Πατάς παρατεταμένα volume down button και καθάρισες(σε home screen να είσαι όμως)

Από lock η κλειστό δεν δουλεύει.

 

Ούτε widget ούτε τίποτα.

 

Η αλλιώς do not disturb της κουρτίνας.

 

Εναλλακτική με bixby remapping όπου δουλεύει ειτε από lock ειτε από home ειτε με κλειστή συσκευή.

 

4c3560d0d5348e046542457873175d77.jpg

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20171012-150834.jpg

 

Παρόλα αυτά ακούγεται!!Κάνω κάτι λάθος?

Θα σε γελάσω φίλε μου. Δεν ξέρω τι παίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε μια απορία ακόμη...

 

Πως μπορώ να ορίσω συγκεκριμένες εφαρμογές να μη χρησιμοποιούν καθόλου δεδομένα κινητής;;Προσέξτε όχι στο background την έχω βρει αυτή την επιλογή...Να μη χρησιμοποιούν data στη χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Άντε μια απορία ακόμη...

 

Πως μπορώ να ορίσω συγκεκριμένες εφαρμογές να μη χρησιμοποιούν καθόλου δεδομένα κινητής;;Προσέξτε όχι στο background την έχω βρει αυτή την επιλογή...Να μη χρησιμοποιούν data στη χρήση...

Είναι θέμα κάθε εφαρμογής αν σου παρέχει τετοια δυνατότητα μέσα απο τις ρυθμίσεις της πχ χρήση ίντερνετ να κάνει μόνο σε WiFi.

Το έχουν αρκετές θα ελεγα ακομα και απο Google η Sammy εφαρμογές η υπηρεσίες.

Αλλιώς ειτε θα εχεις WiFi συνέχεια ανοιχτό η αν δεν εχεις WiFi κλείνεις τα δεδομένα manual.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε μια απορία ακόμη...

 

Πως μπορώ να ορίσω συγκεκριμένες εφαρμογές να μη χρησιμοποιούν καθόλου δεδομένα κινητής;;Προσέξτε όχι στο background την έχω βρει αυτή την επιλογή...Να μη χρησιμοποιούν data στη χρήση...

Πρέπει να κατεβάσεις από το play ένα firewall. Δοκίμασε πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall

 

Από εκεί κόβεις την πρόσβαση στον ιστότοπο σε ότι εφαρμογή θέλεις.

 

Αυτό το feature δεν υπάρχει build in στο android.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή bixbye και να αλλάξεις την λειτουργία του Bixby button σε ότι θες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=you.in.spark.bixbye

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα 2-3 και με καμία δεν κατάφερα να αλλάξω την λειτουργία από το κουμπί.

Έχω απενεργοποιήσει Bixby αλλά τζίφος.

Το έχει κάνει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 2-3 και με καμία δεν κατάφερα να αλλάξω την λειτουργία από το κουμπί.

Έχω απενεργοποιήσει Bixby αλλά τζίφος.

Το έχει κάνει κανένας;

Εγώ έχω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton

 

 

Έχω βάλει 3 λειτουργίες στο κουμπί της Bixby. Δουλεύει άψογα αν και όταν ανοίγω την Bixby πρέπει να πατήσω στο εικονίδιο στο pop up σύννεφο για να δεχτεί ομιλία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η πρώτη εβδομάδα με το Note 8 τελείωσε. Οι εντυπώσεις είναι απόλυτα θετικές. Δεν κολλάει πουθενά, είναι πολύ όμορφο, δεν κουράζει στο χέρι, το πενάκι απίστευτο σε απόκριση και λειτουργικότητα και με όλα ανοικτά σε μικτή χρήση μου φτάνει από τις 7π.μ. έως 12μ.μ. στο 30%.

Θέλει σίγουρα θήκη. Η Neo Hybrid Spigen που αγόρασα είναι πολύ ωραία. Σύντομα θα μπει και γυαλί μπροστά. Το φορτίζω ασύρματα και συνεργάζεται με το Frontier άριστα.

Το αγόρασα 799€ όσο και το Note 3 πριν 4 χρόνια (προσφορά Cosmote) και νομίζω είναι καλή τιμή.

That’s all.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ευχάριστα τα νέα.η προσφορά κόσμους μπορώ και εγώ να την πάρω;

 

Υπήρχε με κάθε ανανέωση συμβολαίου -200€ στο Note 8 αλλά μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις στα καταστήματα.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton

 

 

Έχω βάλει 3 λειτουργίες στο κουμπί της Bixby. Δουλεύει άψογα αν και όταν ανοίγω την Bixby πρέπει να πατήσω στο εικονίδιο στο pop up σύννεφο για να δεχτεί ομιλία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρειάζεται υπολογιστή έτσι;

Γιαυτό δεν μπορώ να το δουλέψω.

Τα αγγλικά μου είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ .1

Τι να το κάνεις το μπακαπ αν δεν αλλάζεις ρομ; εκτός και αν αλλάζεις 2-3 κινητά Τον χρόνο.

 

Υ.Γ2

Πιστεύω να έχεις εφαρμογή για τις διαφημίσεις ε;

 

Ε ολο και κανενα modακι θα φλασαρεις κλπ, οποτε καλο ειναι κρατας και ενα backup. Εγω ειδικα που ειμαι ψυχαναγκαστικος, ο,τι και να φλασαρω, οσο μικρο κι αν ειναι, θα παρω backup πρωτα :lol:

 

Προς το παρον ειμαι με το Ν5 που ειναι ρουταρισμενο κλπ, οποτε δεν εχω ασχοληθει με αλλη εφαρμογη για διαφημισεις πλην του AdAway.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται υπολογιστή έτσι;

Γιαυτό δεν μπορώ να το δουλέψω.

Τα αγγλικά μου είναι χάλια.

Ναι θέλει αν δεν κάνω λάθος. Είναι εύκολη η διαδικασία. Αν θες βοήθεια στείλε πμ να σε βοηθήσω. Δεν χρειάζεται να ξέρεις καλά αγγλικά απλός να πατήσεις τα σωστά κουμπιά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει αν δεν κάνω λάθος. Είναι εύκολη η διαδικασία. Αν θες βοήθεια στείλε πμ να σε βοηθήσω. Δεν χρειάζεται να ξέρεις καλά αγγλικά απλός να πατήσεις τα σωστά κουμπιά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ αλλά το φοβάμαι λόγο του ότι δεν τρελή κιόλας αν και θα με βόλευε εκεί για μια λειτουργία <back key>

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για να δω και σε αλλους κατοχους Note 8 αν ειναι το ιδιο.

 

Αν πατησεις το κουμπι τηλεφωνο --> ρυθμισεις σου βγαινει αυτο το menu. Η ρυθμιση Caller ID and Spam Protection μου ειναι απενεργοποιημενη και δεν μπορω να την ενεργοποιησω. Ξερω οτι αυτη η επιλογη μπορει να την κλειδωσει ο παροχος σου ή αν εισαι σε καποιες χωρες δεν ανοιγει. Το κινητο ομως ειναι unlocked. Επειδη στο S7 με ειχε βολεψει μπορει να μου πειτε οι κατοχοι του Note 8 αν ειναι και σε εσας ετσι ή αν ξερετε πως μπορω να το ενεργοποιησω.

 

Ευχαριστω.

 

http://files.boulougouras.com/Screenshot_20171014-031251.jpg

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βδομάδα με την συσκευή.... Πολύ τέλεια δεν κολλάει μ'αρέσει. Την αγαπάω... απορία έχω όμως που με ξενίζει.... Μετά που την έφτιαξα και έβαλα τα πάντα.... είχα 6 ώρες... οθόνη... το θέμα είναι μετά από εκείνη την μέρα... Και έπειτα ποτέ ξανά δεν έπιασα πάνω από 4 και χωρίς διαφορετική χρήση με Wi-Fi Μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...