Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

 

Μου έχει λύσει τα χέρια και σε Windows/iOS παράλληλα.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Μήπως ξέρεις να με βοηθήσεις στην ερώτηση που έχω κάνει εδω;

Ψάχνω να βρω λύση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάτι με εξυπηρετεί πολύ ικανοποιητικά και αξιόπιστα δεν διστάζω να το αγοράσω.

 

Από τις καλύτερες αγορές σε λογισμικό που έχω κάνει(lifetime όχι για 1 χρόνο)

 

Και ας έχω πολλές εφαρμογές paid είτε σε Android είτε σε iOS ειτε σε Windows που εκ των πραγμάτων δεν έχω διαφημίσεις αλλά υπάρχουν πολλές που δεν έχουν paid εκδόσεις(αρα τρως στην μάπα διαφημίσεις)και έτσι με εξυπηρετεί το Adguard που είναι και cross platform.

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Το αγορασα και εγω lifetime με 35 ευρω.Αξιζει καθε ευρω η εφαρμογη και με το παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω lifetime με 35 ευρω.Αξιζει καθε ευρω η εφαρμογη και με το παραπανω!

Εννοείται ότι τα αξίζει κάνει σωστή δουλειά. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες και κατέληξα σε αυτή.

 

Σου βγάζει και εσένα την ειδοποίηση αυτή που ρωτάω λίγο πριν;

Αν και νομίζω ότι δεν γίνετε να αφαιρεθεί και είναι από το Σύστημα android της 7.1.1

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι τα αξίζει κάνει σωστή δουλειά. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες και κατέληξα σε αυτή.

 

Σου βγάζει και εσένα την ειδοποίηση αυτή που ρωτάω λίγο πριν;

Αν και νομίζω ότι δεν γίνετε να αφαιρεθεί και είναι από το Σύστημα android της 7.1.1

 

Ναι δυστυχως την βγαζει μονιμα.Δεν μπορεις να την αφαιρεσεις. Τωρα διαβαζα το μηνυμα σου και εψαχνα να βρω λυση αλλα τζιφος.Αν θυμαμαι καλα με root μπορεις να την αφαιρεσεις,αλλα μιας και δεν ειμαστε πρεπει να το ανεχτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις να με βοηθήσεις στην ερώτηση που έχω κάνει εδω;

Ψάχνω να βρω λύση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

 

Όχι δεν μπορεί να φύγει.

Έτσι ήταν και με 6.0.1

Ίσως μόνο με root αλλά δεν είναι για εμάς.

 

Το αγορασα και εγω lifetime με 35 ευρω.Αξιζει καθε ευρω η εφαρμογη και με το παραπανω!

 

Εγώ πήρα 2+2 lifetime άδειες χρήσης για αντίστοιχο αριθμό Windows/Android συσκευών περίπου 75-80 ευρώ μου στοίχισε. μιας και είχε μια προσφορά την περίοδο που τα πήρα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση τα dual sim note 8 είναι με snapdragon835;;έχω μπερδευτεί λίγο θέλω να το πάρω με τον 835 αντί για exynos.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση τα dual sim note 8 είναι με snapdragon835;;έχω μπερδευτεί λίγο θέλω να το πάρω με τον 835 αντί για exynos.ευχαριστω.

 

Στην Ευρώπη όποτε και στην Ελλάδα τα duos είναι με τον exynos και μόνο....

Υπάρχουν και με snapdragon αλλά σε άλλες αγορές χωρίς εγγυηση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και τα single sim στα καταστήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω ως branded και αυτά με Exynos είναι;Δηλαδή οποίο μοντέλο και να πάρω από Ελλάδα είναι με το Εxynos σωστά κατάλαβα;
Link to comment
Share on other sites

Και τα single sim στα καταστήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω ως branded και αυτά με Exynos είναι;Δηλαδή οποίο μοντέλο και να πάρω από Ελλάδα είναι με το Εxynos σωστά κατάλαβα;

Ναι έτσι είναι.

Γιατί θες να πας σε snapdragon;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα έναν φίλο και μου πείτε πως είναι καλύτερος επεξεργαστής χωρις να ζεσταίνεται και κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.Με βάση τα λεγόμενα του εγω δεν ξερω.Εγω απλά επειδή πάω από iphone σε note θέλω να πάρω κάτι καλό.Για αυτό ρωτάω να γνωρίζω αλλά αφού δεν έχω επιλογή επεξεργαστή τέλος θα πάω το dual να κάνω την δουλειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η always on να είναι μόνιμα στην χαμηλή φωτεινότητα με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα για την οθόνη;

 

Γιατί αρκετές φορές και σε χαμηλό φωτισμό περιβάλλοντος είναι στο φουλ και γίνεται ενοχλητική, τουλάχιστον για τα γούστα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να επιλέγει μόνο του το δυνατότερο Wi-Fi. Δηλαδή, σε μεζονέτα όπου υπάρχει άλλο δίκτυο επάνω και άλλο κάτω να συνδέεται αυτόματα με το που αλλάζεις όροφο.

Ευχαριστώ πολύ.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί να φύγει.

Έτσι ήταν και με 6.0.1

Ίσως μόνο με root αλλά δεν είναι για εμάς.

 

 

 

Εγώ πήρα 2+2 lifetime άδειες χρήσης για αντίστοιχο αριθμό Windows/Android συσκευών περίπου 75-80 ευρώ μου στοίχισε. μιας και είχε μια προσφορά την περίοδο που τα πήρα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Και εγώ έχω 2+2. 2 για Android 2 για pc. Το είχα αγοράσει 35 ευρώ από το TNW deals. Συχνά βγαίνει προσφορά σε αυτή την τιμή πάντως.

Απλά ρώτησα έναν φίλο και μου πείτε πως είναι καλύτερος επεξεργαστής χωρις να ζεσταίνεται και κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.Με βάση τα λεγόμενα του εγω δεν ξερω.Εγω απλά επειδή πάω από iphone σε note θέλω να πάρω κάτι καλό.Για αυτό ρωτάω να γνωρίζω αλλά αφού δεν έχω επιλογή επεξεργαστή τέλος θα πάω το dual να κάνω την δουλειά μου.

Το αντίθετο ισχύει φίλε μου. Ο Snapdragon είναι αυτός που ζεσταίνεται και κάνεις χειρότερη διαχείριση μπαταρίας. Ανέκαθεν αυτό ίσχυε και είναι ο μόνος λόγος να μην αγοράσω μια συσκευή.

 

Πάνε σε Exynos δικαρτο και θα το χαρείς! Πίστεψε με!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η always on να είναι μόνιμα στην χαμηλή φωτεινότητα με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα για την οθόνη;

 

Γιατί αρκετές φορές και σε χαμηλό φωτισμό περιβάλλοντος είναι στο φουλ και γίνεται ενοχλητική, τουλάχιστον για τα γούστα μου.

 

 

Όχι δεν υπάρχει και βασικά η φωτεινότητα του AOD είναι ανεξάρτητη της ρύθμισης που έχεις ορίσει για την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Δεν επηρεάζει το ένα το άλλο.

 

Θα ήταν χρήσιμο αν υπήρχε τέτοια επιλογή αλλά δεν θεωρώ θα μπει ποτέ.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να επιλέγει μόνο του το δυνατότερο Wi-Fi. Δηλαδή, σε μεζονέτα όπου υπάρχει άλλο δίκτυο επάνω και άλλο κάτω να συνδέεται αυτόματα με το που αλλάζεις όροφο.

Ευχαριστώ πολύ.

εγω εχω αυτο για τον ιδιο λογο ,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudie.autowifiswitcher, αλλα δεν κανει σπουδαια δουλεια ,αμα εχει εστω και λιγο σημα δεν αλαζει στο πιο δυνατο

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα έναν φίλο και μου πείτε πως είναι καλύτερος επεξεργαστής χωρις να ζεσταίνεται και κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.Με βάση τα λεγόμενα του εγω δεν ξερω.Εγω απλά επειδή πάω από iphone σε note θέλω να πάρω κάτι καλό.Για αυτό ρωτάω να γνωρίζω αλλά αφού δεν έχω επιλογή επεξεργαστή τέλος θα πάω το dual να κάνω την δουλειά μου.

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω,με τους σημερινούς snapdragon είναι το ακριβώς αντίθετο,πολύ κακή διαχείριση μπαταρίας και ζεσταίνονται.

Ενώ αντίθετα με τον exynos το ui της samsung είναι ποιο optimazed.

Είδα και τα review χρήσης από τα αμερικανακια,με χαλαρή χρήση τους βγάζει μία μέρα,τα δικά μας με τον exynos,με χαλαρή χρήση και δεδομένα μόνιμος ανοιχτά μου έφτασε και 2.5 μέρες.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω,με τους σημερινούς snapdragon είναι το ακριβώς αντίθετο,πολύ κακή διαχείριση μπαταρίας και ζεσταίνονται.

Ενώ αντίθετα με τον exynos το ui της samsung είναι ποιο optimazed.

Είδα και τα review χρήσης από τα αμερικανακια,με χαλαρή χρήση τους βγάζει μία μέρα,τα δικά μας με τον exynos,με χαλαρή χρήση και δεδομένα μόνιμος ανοιχτά μου έφτασε και 2.5 μέρες.

 

Πάντως απ τον δικό μας χρήστη τον Γιώργο (gkp) πού αν και λίγο υπερβολικός εγώ τον εμπιστεύομαι στο S8+ ίσχυε ακριβώς το αντίθετο και ο Γιώργος το αναφέρει στο θεμα του s8+ ξεκάθαρα και έχουν περάσει από τα χέρια του όλοι οι συνδυασμοί δηλαδή και exynos 1 SIM & exynos duos και snapdragon 6g duos και ο snap ήταν σε όλα καλύτερος σύμφωνα με τον Γιώργο και το S8+

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο για τον ιδιο λογο ,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudie.autowifiswitcher, αλλα δεν κανει σπουδαια δουλεια ,αμα εχει εστω και λιγο σημα δεν αλαζει στο πιο δυνατο

 

Ευχαριστώ πολύ.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ τον δικό μας χρήστη τον Γιώργο (gkp) πού αν και λίγο υπερβολικός εγώ τον εμπιστεύομαι στο S8+ ίσχυε ακριβώς το αντίθετο και ο Γιώργος το αναφέρει στο θεμα του s8+ ξεκάθαρα και έχουν περάσει από τα χέρια του όλοι οι συνδυασμοί δηλαδή και exynos 1 SIM & exynos duos και snapdragon 6g duos και ο snap ήταν σε όλα καλύτερος σύμφωνα με τον Γιώργο και το S8+

 

Κώστα τότε ήταν άλλη περίπτωση γιατί έμπλεκε και η διαφορά στη ram στα δύο μοντέλα. Και τελικά, αποδείχτηκε και από την ελευση του note 8, ότι τη μεγάλη διαφορά την έκανε η ram κι όχι η cpu...

Στο plus, πουθενά στο διαδίκτυο δεν έπαιξε συγκριτικό 6gb ram exynos vs snapdragon, οποτε μόνο στην περίπτωση του note 8 (που είναι όλες οι εκδόσεις 6 γιγα), μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ των 2 επεξεργαστών

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει και βασικά η φωτεινότητα του AOD είναι ανεξάρτητη της ρύθμισης που έχεις ορίσει για την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Δεν επηρεάζει το ένα το άλλο.

 

Θα ήταν χρήσιμο αν υπήρχε τέτοια επιλογή αλλά δεν θεωρώ θα μπει ποτέ.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

 

Ίσως σε κάποιο μελλοντικό update δώσουν αυτή την επιλογή.

Πάντως σε εμένα (Note3)υπάρχει.

Τα καλά του root, αν περιμέναμε από την Samsung ,καληνύχτα :cool: b564af5330927e3697165b77f0c6e031.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Με τα badges τι κάνετε ;

Δεν μπορώ να βρω/καταλάβω γιατί δεν υπάρχουν badges ούτε σε touch Wiz ,ούτε σε nova launcher ,

Τα κατάργησε ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει 70 σελίδες και δεν μπορώ να απαντήσω στα βασικά ερωτηματικά για το τηλέφωνο. Έχει καλό σήμα, πως συμπεριφερε στις κλήσεις, πως συμπεριφερε στο 4g,το GPS είναι καλό κλειδώνει γρήγορα χάνει το σήμα κλπ.

Έχω το honor δικαρτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος στα παραπάνω. Ο γιος μου έχει το s7 edge και σε σημεία που εγώ κάνω τηλεφωνήματα χωρίς πρόβλημα αυτός δεν έχει σήμα και οι δύο με wind. Το τηλέφωνο έχει αυτα που θέλω αλλά 1030€ είναι πολλά για να μην έχω αυτά που έχω με τα 300 που στοιχισε το honor. Δεν συζητάω για την κορυφαία οθόνη το κορυφαίο hardware την ποιότητα κατασκευής αλλά μιλάμε για τηλέφωνο και τηλέφωνο σημαίνει τηλεφωνήματα. Παρακαλώ βοηθήστε με πληροφορίες που αφορούν το σήμα του τηλεφώνου.

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα αυτά που αναφέρεις το τηλέφωνο συμπεριφέρεται μια χαρά.

Αν το θες όμως για τηλεφωνήματα γιατί να σκάσεις το χιλιάρικο.

Μείνε με αυτό που έχεις.

Το έχουμε ξαναπεί. Η σειρά note είνια μια κατηγορία μόνη της, επειδή έχει το πενάκι, που σου δίνει απίστευτες δυνατότητες.

Αν δεν το πολυχρειάζεσαι το πενάκι, γιατί να πας σε μια τόσο ακριβή λύση, όταν πχ το σ8+ έχει 300 ευρώ πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει 70 σελίδες και δεν μπορώ να απαντήσω στα βασικά ερωτηματικά για το τηλέφωνο. Έχει καλό σήμα, πως συμπεριφερε στις κλήσεις, πως συμπεριφερε στο 4g,το GPS είναι καλό κλειδώνει γρήγορα χάνει το σήμα κλπ.

Έχω το honor δικαρτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος στα παραπάνω. Ο γιος μου έχει το s7 edge και σε σημεία που εγώ κάνω τηλεφωνήματα χωρίς πρόβλημα αυτός δεν έχει σήμα και οι δύο με wind. Το τηλέφωνο έχει αυτα που θέλω αλλά 1030€ είναι πολλά για να μην έχω αυτά που έχω με τα 300 που στοιχισε το honor. Δεν συζητάω για την κορυφαία οθόνη το κορυφαίο hardware την ποιότητα κατασκευής αλλά μιλάμε για τηλέφωνο και τηλέφωνο σημαίνει τηλεφωνήματα. Παρακαλώ βοηθήστε με πληροφορίες που αφορούν το σήμα του τηλεφώνου.

με την wind εχουν θεματα 2 φιλοι μου με s7edge ομως ριξε και μια ματια στο snr που εχουν οι 2 συσκευες και θα καταλαβεις πολλα,αν ειναι να εχει ασθενες σημα η wind και να τρωω εγω ακτινοβολια προτιμω να αλαξω εταιρεια παρα συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

 

Με τα badges τι κάνετε ;

 

Δεν μπορώ να βρω/καταλάβω γιατί δεν υπάρχουν badges ούτε σε touch Wiz ,ούτε σε nova launcher ,

 

Τα κατάργησε ;

 

Μια χαρά λειτουργούν σε εμένα με Nova.

 

925fbd1814c83488928116c44eada00b.jpg

 

Ίσως σε κάποιο μελλοντικό update δώσουν αυτή την επιλογή.

Πάντως σε εμένα (Note3)υπάρχει.

Τα καλά του root, αν περιμέναμε από την Samsung ,καληνύχτα :cool:

 

Μια λύση είναι όταν λήξει η εγγύηση να το ρουταρεις :p

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...