Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω ,το πρωτο που μου βγηκε ειναι απο ιρλανδια ,

https://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-256GB-Dual-Sim-Midnight-Black/122758039624?epid=21007410853&hash=item1c94f30848:g:pTQAAOSwTQtZ5cWI,αυτο δεν θα εχει εγγυηση εδω στην ελλαδα αφου η ιρλανδια ειναι ρατος μελος της ευρωπης?

Link to comment
Share on other sites

Η Ιρλανδια ειναι μελος της Ευρωπης.δεν θα εχεις εγγυηση γιατι το μοντελ αυτο δεν ειναι ευρωπαϊκο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τζογάρεις άσχημα 900 euro αν αγοράσεις από eglobal. 1 χρόνος in store εγγύηση και καθόλου σχεδόν μεταπωλητική αξία.

 

Αν δε σε ενδιαφέρει το χρηματικό και σε περίπτωση που κάτι γίνει απλά παίρνεις άλλο, το χτυπάς.

 

Απλώς να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα προς ενημέρωση όλων.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τζογάρεις άσχημα 900 euro αν αγοράσεις από eglobal. 1 χρόνος in store εγγύηση και καθόλου σχεδόν μεταπωλητική αξία.

 

Αν δε σε ενδιαφέρει το χρηματικό και σε περίπτωση που κάτι γίνει απλά παίρνεις άλλο, το χτυπάς.

 

Απλώς να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα προς ενημέρωση όλων.

 

Νομίζω ότι και μόνο η σπανιοτητα του μοντέλου για την Ευρώπη (256GB ΚΑΙ Deep Sea Blue), του δίνει μεταπωλητική αξία, αν και εγώ το πήρα για τα χαρακτηριστικά του και γιατί είμαι συλλέκτης. Έχω πάρει μέχρι και το S8 Active!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στον dialer πως μπορω να κανω μεταβαση απ την καρτελα ''προσφατα'' στην καρτελα ''επαφες'' με swipe?

Τωρα οταν κανω swipe ή θα καλει καποια επαφη ή θα ανοιγει τα μηνυματα.

Θυμαμαι σε προηγουμενα galaxy υπηρχε μια ρυθμιση αλλα εδω δεν μπορω με τιποτα να τη βρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στον dialer πως μπορω να κανω μεταβαση απ την καρτελα ''προσφατα'' στην καρτελα ''επαφες'' με swipe?

Τωρα οταν κανω swipe ή θα καλει καποια επαφη ή θα ανοιγει τα μηνυματα.

Θυμαμαι σε προηγουμενα galaxy υπηρχε μια ρυθμιση αλλα εδω δεν μπορω με τιποτα να τη βρω.

Πήγαινε ρυθμίσεις-> συνθετες λειτουργίες και απενεργοποιησε την επιλογη σάρωση για κλήση η αποστολή μηνύματος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτά τα ασύρματα ακουστικά για χρήση στο γυμναστήριο Sony MDR-XB80BS μου τα πρότειναν σε κοντινό thread.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παιδιά;;Φαντάζομαι δε θα έχω αποσυνδέσεις κλπ σωστά;

Επίσης το γεγονός οτι έχω μόνιμα συνδεδεμένο μέσω Bluetooth ένα ρολόι δε θα εμποδίζει απ το να συνδέω και αυτά ταυτόχρονα έτσι;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τζογάρεις άσχημα 900 euro αν αγοράσεις από eglobal. 1 χρόνος in store εγγύηση και καθόλου σχεδόν μεταπωλητική αξία.

 

Αν δε σε ενδιαφέρει το χρηματικό και σε περίπτωση που κάτι γίνει απλά παίρνεις άλλο, το χτυπάς.

 

Απλώς να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα προς ενημέρωση όλων.

 

Καθόλου μεταπωλητικη αξία; όχι βέβαια... Η σπανιότητα του του δίνει σαφώς καλύτερη μεταπωλητικη αξία από ένα ευρωπαϊκό... Σε ένα εξάμηνο θα παίρνεις σίγουρα παραπάνω χρήματα πίσω. Το ρίσκο είναι δεδομένο, αυτό όμως είναι άλλη κουβέντα. Προσωπικά δεν το επέλεξα λόγω του ότι θέλω σμαρτεκ, το καλύτερο service για κινητά αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, δίπλα στο σπίτι μου...

Το λινκ του ionorchard .. Δόθηκε παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις-> συνθετες λειτουργίες και απενεργοποιησε την επιλογη σάρωση για κλήση η αποστολή μηνύματος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμμ Ευχαριστω.

Το ειχα βρει αυτο αλλα ηλπιζα μηπως υπαρχει κατι που να κλεινει την ρυθμιση επιλεκτικα σε συγκεκριμενες εφαρμογες. (Δηλαδη θελω να την κλεισω απο ''τηλεφωνο'' και ''μηνυματα'' αλλα να την αφησω ανοιχτη στις ''επαφες''. Αλλα μαλλον αφαιρεσαν την δυνατοτητα...)

Link to comment
Share on other sites

Guys η Bixby λεει τιποτα σε θεμα productivity? Εκανα τα πρωτα settings, αναγνωριζει φωνη κλπ, αλλα δεν εχω πολυ καταλαβει που ακριβως ειναι χρησιμη (αν ειναι δλδ). Αν εχετε να μου εξηγησετε καποιο σεναριο χρησης της θα το εκτιμουσα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys η Bixby λεει τιποτα σε θεμα productivity? Εκανα τα πρωτα settings, αναγνωριζει φωνη κλπ, αλλα δεν εχω πολυ καταλαβει που ακριβως ειναι χρησιμη (αν ειναι δλδ). Αν εχετε να μου εξηγησετε καποιο σεναριο χρησης της θα το εκτιμουσα :)

 

Για δες εδώ

Bixby: Top reasons why it rocks!

[ame]

[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ

Bixby: Top reasons why it rocks!

 

Σουπερ κατανοητο! Ευχαριστω, φαινεται χρησιμο τελικα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και μόνο η σπανιοτητα του μοντέλου για την Ευρώπη (256GB ΚΑΙ Deep Sea Blue), του δίνει μεταπωλητική αξία, αν και εγώ το πήρα για τα χαρακτηριστικά του και γιατί είμαι συλλέκτης. Έχω πάρει μέχρι και το S8 Active!

Καλορίζικο.

Περιμένουμε εντυπώσεις απο τη διαχείρηση μπαταριας με τον snapdragon.

Ψήνομαι κι εγω...

Αν κάτι με έχει φρενάρει ως τωρα στην αγορά note 8 ειναι η μη επεκτασιμοτητα της μνήμης αν χρησιμοποιείς δυο σιμ.Φαινεται ότι τωρα ανοίγει ο δρόμος...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι να πάρω αυτά τα ασύρματα ακουστικά για χρήση στο γυμναστήριο Sony MDR-XB80BS μου τα πρότειναν σε κοντινό thread.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παιδιά;;Φαντάζομαι δε θα έχω αποσυνδέσεις κλπ σωστά;

Επίσης το γεγονός οτι έχω μόνιμα συνδεδεμένο μέσω Bluetooth ένα ρολόι δε θα εμποδίζει απ το να συνδέω και αυτά ταυτόχρονα έτσι;

 

Ευχαριστω.

Τα ασύρματα της iluv fitactive jet.

Εκπληκτικός ήχος και σε τιμη έκπληξη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο mod για να χαμηλωσω τη φωτεινοτητα της AOD παρεμπιπτοντως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο mod για να χαμηλωσω τη φωτεινοτητα της AOD παρεμπιπτοντως?
Μόνο σε custom roms.

 

b7ca447829b677bc103943130e97e2e1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε custom roms.

 

b7ca447829b677bc103943130e97e2e1.jpg

 

Ευχαριστω! :)

 

Υποθετω εισαι σε custom ε? Να ρωτησω αν το Secure Folder λειτουργει σε custom roms? Διαβαζω πως με root χανεται, αλλα δεν εχω καταλαβει αν εχουν βγαλει workaround οι developers για custom rom.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! :)

 

Υποθετω εισαι σε custom ε? Να ρωτησω αν το Secure Folder λειτουργει σε custom roms? Διαβαζω πως με root χανεται, αλλα δεν εχω καταλαβει αν εχουν βγαλει workaround οι developers για custom rom.

Δεν έχω N8 αλλά Ν3 με port rom.

Σίγουρα όμως Secure Folder με root δεν συμβαδίζουν. Δεν ξέρω αν γίνεται μέσω Magisk.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα έρθει και στα δικά μας!

 

https://www.sammobile.com/2017/10/23/galaxy-note-8-october-security-patch-released

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις το bk disabler για να κανει remap την bixby?

 

Με το bxActions https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/app-bxactions-remap-bixby-button-to-t3598253 ή το Bixby Button Remapper https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.bixbybuttonremapper ή κάποιο αντίστοιχο εχεις περισσότερες επιλογές απο οτι με το bk disabler .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εκει που ειπα να ξεχααω το note 8 256 g λογο εγγυησης συνεβει χτες το εξης που μου εκανε παλι να το σκεφτομαι,κλεψανε το κινητο της αδερφηςμου ενα samsung 7,μετα το πρωτο σοκ πηγε αστυνομια να δηλωση απωλεια και να το αγκυροση ,μετα ηρθε το δευτερο σοκ οτι ολα τα βιντεο-φωτογραφειες ειναι στην καρτα οποτε και να το ακυρωση αυτα που ειναι στην καρτα φαινονται και ξαναερχομαι στο διηλημα για το 256 G,αν παθει κατι τουλαχιστον θα μπορει να επισκευαστει με χρεωση η δεν υπαρχουν καθολου ανταλακτικα στην ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

εκει που ειπα να ξεχααω το note 8 256 g λογο εγγυησης συνεβει χτες το εξης που μου εκανε παλι να το σκεφτομαι,κλεψανε το κινητο της αδερφηςμου ενα samsung 7,μετα το πρωτο σοκ πηγε αστυνομια να δηλωση απωλεια και να το αγκυροση ,μετα ηρθε το δευτερο σοκ οτι ολα τα βιντεο-φωτογραφειες ειναι στην καρτα οποτε και να το ακυρωση αυτα που ειναι στην καρτα φαινονται και ξαναερχομαι στο διηλημα για το 256 G,αν παθει κατι τουλαχιστον θα μπορει να επισκευαστει με χρεωση η δεν υπαρχουν καθολου ανταλακτικα στην ελλαδα?

 

ναι αλλα αν παθει κατι στο 90% των περιπτωσεων θα χασεις δεδομενα. η καρτα μονο κλοπη δε σωζει.

Δυστυχως σε αυτα τα θεματα μονο το back up στον υπολογιστη, ομως αν εχεις πιθανοτητα 1% να σε κλεψουν, θεωρω πως εχεις 10% να σου σπασει πχ μια οθονη, και αν το κοστος ειναι μεγαλο ή αδυνατη η επισκευη, θα χασεις δεδομενα που με καρτα θα τα επαιρνες. Αρα το να τα εχεις σε καρτα, σε σωζει απο 1 πραγμα που δε σε σωζει η εσωτερικη, την κλοπη την κλαις και στα 2, μονο cloud εκει, αν και εφοσον σε βολευει. ΠΡοσωπικα τα περναω παντα σε υπολογιστη, αν δεν το εκανα θα τα περνουσα σε cloud και ας ειχα sd μεσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν παθει κατι στο 90% των περιπτωσεων θα χασεις δεδομενα. η καρτα μονο κλοπη δε σωζει.

Δυστυχως σε αυτα τα θεματα μονο το back up στον υπολογιστη, ομως αν εχεις πιθανοτητα 1% να σε κλεψουν, θεωρω πως εχεις 10% να σου σπασει πχ μια οθονη, και αν το κοστος ειναι μεγαλο ή αδυνατη η επισκευη, θα χασεις δεδομενα που με καρτα θα τα επαιρνες. Αρα το να τα εχεις σε καρτα, σε σωζει απο 1 πραγμα που δε σε σωζει η εσωτερικη, την κλοπη την κλαις και στα 2, μονο cloud εκει, αν και εφοσον σε βολευει. ΠΡοσωπικα τα περναω παντα σε υπολογιστη, αν δεν το εκανα θα τα περνουσα σε cloud και ας ειχα sd μεσα.

cloud εχω οποτε δεν τιθεται θεμα το αν χασω τα δεδομενα απλα με την καρτα εχει και ο κλεφτης ολο το αρχειο μου ενω στην αλλη περιπτωση δεν θα τα ειχε

Link to comment
Share on other sites

cloud εχω οποτε δεν τιθεται θεμα το αν χασω τα δεδομενα απλα με την καρτα εχει και ο κλεφτης ολο το αρχειο μου ενω στην αλλη περιπτωση δεν θα τα ειχε

Γι αυτό οι λύσεις είναι οι εξής:

1. Είτε όλα τα αρχεία τέτοιου είδους (φώτο κλπ) στην εσωτερική μνήμη

2. Είτε στην κάρτα, αλλά με κρυπτογράφηση

3. Είτε μόνο στο cloud και πρόσβαση μέσω wifi/4g

Προσωπικά, έχω επιλέξει το 3ο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές ασφαλείας (πχ. Cerberus) μπορείς, εφόσον έχεις δώσει τα δικαιώματα, να διαγράψεις τα δεδομένα του κινητού και της SD.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...