Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γραψε στο google play "explorer" καντο εγκατασταση ειναι η stock εκδοση του root-explorer μπες μεσα και κοιτα.
Θα την δοκιμασω και θα σου πω,γνωριζω βεβαια οτι οι πληροφορίες που διαθέτει για τα αρχεια κτλ ειναι πολύ περισσότερες από την "μαμα" εφαρμογη

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος επι 2 χρονια του s7 edge το οποιο το εδωσα στην κορη μου,ειπα να μεταβω στο j7 απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος με θετικοτερο ολων την ατελειωτη μπαταρια του!

Το μοναδικο προβλημα που εχω ειναι οτι εαν το βαζω στην τσεπη χανει το σημα,το ιδιο συμβαινει και μεσα στο τσαντακι μου.

Πραγμα το οποιο δεν μου συνεβαινε με το s7,και εαν θυμαμαι καλα ειχε καποια ρυθμιση το s7 με την οποια δεν εχανες το σημα!

Μπορει καποιος να με ενημερωσει/βοηθησει με το συγκεκριμενο θεμα που αντιμετωπιζω?:wacko:

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα βελτιωση σε wind δικτυο που βρισκομαι με μονιμο αναμμενα 24 ωρες 4G -Gps-μπλουτουθ .Εχω αλλαξει την σιμ με τις καινουργες δωρεαν μια και εκανε αναβαθμιση το δικτυο και παει τρενο.Βεβαια κινουμε πολυ κεντρο Αθηνα και λογικο να μην εχω προβληματα.Κληση δεν εχασα ποτε και με μπλουτουθ της πλατρονικς εχω αριστο ηχο καμπανα και youtube μεσο μπλουτουθ εχω παλι αριστο ηχο. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα βελτιωση σε wind δικτυο που βρισκομαι με μονιμο αναμμενα 24 ωρες 4G -Gps-μπλουτουθ .Εχω αλλαξει την σιμ με τις καινουργες δωρεαν μια και εκανε αναβαθμιση το δικτυο και παει τρενο.Βεβαια κινουμε πολυ κεντρο Αθηνα και λογικο να μην εχω προβληματα.Κληση δεν εχασα ποτε και με μπλουτουθ της πλατρονικς εχω αριστο ηχο καμπανα και youtube μεσο μπλουτουθ εχω παλι αριστο ηχο.

 

Εγω cosmote εχω και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα!

Απλα οταν το βαζω στην τσεπη χανεται το σημα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος επι 2 χρονια του s7 edge το οποιο το εδωσα στην κορη μου,ειπα να μεταβω στο j7 απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος με θετικοτερο ολων την ατελειωτη μπαταρια του!

Το μοναδικο προβλημα που εχω ειναι οτι εαν το βαζω στην τσεπη χανει το σημα,το ιδιο συμβαινει και μεσα στο τσαντακι μου.

Πραγμα το οποιο δεν μου συνεβαινε με το s7,και εαν θυμαμαι καλα ειχε καποια ρυθμιση το s7 με την οποια δεν εχανες το σημα!

Μπορει καποιος να με ενημερωσει/βοηθησει με το συγκεκριμενο θεμα που αντιμετωπιζω?:wacko:

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Καποια περίοδο το ειχα δικαρτο ,η βασική wind για κλησεις και cosmote για δεδομενα,όμως η cosmote ηταν καινούργια με ενεργο 4g και πρεπει να σου πω ότι στο ιντερνετ τουλαχιστον ειχε και καλύτερο σημα απο οτι η wind,όταν λες χανει το σήμα εννοεις οτι χανεις κλησεις ή απλά χάνονται οι γραμμουλες της κεραιας,εχεις την επιλογή αυτοματο 4/3/2 g να βρίσκει δίκτυα μονο του ,δοκιμασε το και σε άλλη ρυθμιση πχ μονο 2 ή μονο 3 g να δεις,πάντως 7 μήνες τωρα δεν εχω χάσει καμια κληση,πιστευω οτι πρεπει να αλλάξεις καρτα με νέα cosmote

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wifi calling έχει το εργαλείο είπαμε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Το wifi calling το δινει η κοσμοτε και θελει και ρομ δεν ξερω αν δινει το τηλέφωνο η κοσμοτε ή αν μπορεις να στο αναβαθμίσει γερμανός-κοσμοτε αν ειναι ξεκλείδωτο,πάντως αν το έχεις πάρει απο γνωστή αλυσίδα νομιζω μετα γινεται,ας μας πουν και αλλοι συμφορουμίτες

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποια περίοδο το ειχα δικαρτο ,η βασική wind για κλησεις και cosmote για δεδομενα,όμως η cosmote ηταν καινούργια με ενεργο 4g και πρεπει να σου πω ότι στο ιντερνετ τουλαχιστον ειχε και καλύτερο σημα απο οτι η wind,όταν λες χανει το σήμα εννοεις οτι χανεις κλησεις ή απλά χάνονται οι γραμμουλες της κεραιας,εχεις την επιλογή αυτοματο 4/3/2 g να βρίσκει δίκτυα μονο του ,δοκιμασε το και σε άλλη ρυθμιση πχ μονο 2 ή μονο 3 g να δεις,πάντως 7 μήνες τωρα δεν εχω χάσει καμια κληση,πιστευω οτι πρεπει να αλλάξεις καρτα με νέα cosmote

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το wifi calling το δινει η κοσμοτε και θελει και ρομ δεν ξερω αν δινει το τηλέφωνο η κοσμοτε ή αν μπορεις να στο αναβαθμίσει γερμανός-κοσμοτε αν ειναι ξεκλείδωτο,πάντως αν το έχεις πάρει απο γνωστή αλυσίδα νομιζω μετα γινεται,ας μας πουν και αλλοι συμφορουμίτες

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το τηλεφωνο το χρησιμοποιω σαν μονοκαρτο και η καρτα σιμ ειναι καινουργια cosmote.

Οταν το εχω στην τσεπη δεν μου δειχνει γραμμες σηματος,αλλα σημερα που το ειχα στην τσεπη και με πηραν τηλ χτυπησε κανονικα.

Μεχρι τωρα δεν εχω χασει κλησεις,και το εχω ρυθμισμενο στο αυτοματο!

Θα το δω πως θα παει,αν και σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Υποστηρίζει η συσκευή ανέπαφες συναλλαγές? Έχω εγκαταστήσει την σχετική εφαρμογή της Πειραιώς, ελεγξα όλες τις σχετικές ρυθμίσεις, έβαλα και κάρτα αλλά τίποτα. Την ίδια στιγμή με το Note 8 δεν έχω κανένα θέμα. Τι παίζει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Υποστηρίζει η συσκευή ανέπαφες συναλλαγές? Έχω εγκαταστήσει την σχετική εφαρμογή της Πειραιώς, ελεγξα όλες τις σχετικές ρυθμίσεις, έβαλα και κάρτα αλλά τίποτα. Την ίδια στιγμή με το Note 8 δεν έχω κανένα θέμα. Τι παίζει?

 

Εχεις ενεργοποιησει το nfc?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει το nfc?

 

Εννοείτε. Δεν κάνω πρώτη φορά συναλλαγές με ανέπαφη. Έχω και το Note 8 όπως έγραψα και δεν έχω κανένα θέμα.

Δοκίμασα να στείλω φωτογραφία από το j7 στο Note (και το αντίστροφο) αλλά δεν μπόρεσα. Το έχει κάνει κανείς? Σε αυτή την περίπτωση έχω ανοιχτό και το Bluetooth γιατί θυμάμαι παλιότερα το απαιτούσε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση. Και νομίζω ότι αυξήθηκε ο ελεύθερος χώρος μετά την εγκατάσταση. Edited by linosmas
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα μολις την εβαλα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Υποστηρίζει η συσκευή ανέπαφες συναλλαγές? Έχω εγκαταστήσει την σχετική εφαρμογή της Πειραιώς, ελεγξα όλες τις σχετικές ρυθμίσεις, έβαλα και κάρτα αλλά τίποτα. Την ίδια στιγμή με το Note 8 δεν έχω κανένα θέμα. Τι παίζει?

Για κοιτα στις ρυθμισεις του nfc να είναι η προεπιλεγμένη μέθοδος ιδια στα 2 τηλεφωνα για τις φωτο τουλαχιστον ,πάντως φωτο με j5 2017 ανταλλαζει το δικό μου πλάτη πλάτη,όταν δοκιμασα σε ΣΚΛΑΒΕΝΊΤΗ δεν ήταν συμβατό με τα pos αλλα ειναι θεμα pos μαλλον γιατι μου είπε η κοπέλα δεν το βλέπει κανενα κινητο πελατών *Πρέπει να έχεις και το android beam ενεργο για τις φωτο κτλ και ειναι extra toggle switch

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιταλικό csc τελευταιο την δινει την ενημέρωση.. ακομα δεν μου έχει ερθει

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα στις ρυθμισεις του nfc να είναι η προεπιλεγμένη μέθοδος ιδια στα 2 τηλεφωνα για τις φωτο τουλαχιστον ,πάντως φωτο με j5 2017 ανταλλαζει το δικό μου πλάτη πλάτη,όταν δοκιμασα σε ΣΚΛΑΒΕΝΊΤΗ δεν ήταν συμβατό με τα pos αλλα ειναι θεμα pos μαλλον γιατι μου είπε η κοπέλα δεν το βλέπει κανενα κινητο πελατών *Πρέπει να έχεις και το android beam ενεργο για τις φωτο κτλ και ειναι extra toggle switch

 

 

Αυτό με το pos δεν ισχύει. Το λένε πολλοί αλλά δεν ισχύει. Σήμερα πήγα να πληρώσω και μου λέει η πωλήτρια δεν γίνεται. Χρειάζεται αναβάθμιση το pos. Το δοκίμασε κι άλλος αλλά δεν γίνεται. Της είπα να δοκιμάσουμε και εγινε η συναλλαγή χωρίς κανένα πρόβλημα (με το Note 8).

Εσείς μπορείτε να κάνετε ανέπαφες με το j7?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το wificall της cosmote πως ενεργοποιείται; το έχει κάνει κάποιος; στέλνω το αντίστοιχο sms Και μου έρχεται απάντηση ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται ενώ έχω ακούσει ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί στο j7 2017. Το κινητό είναι αυστριακό (ΑΤΟ) αλλά εδώ και λίγο καιρό το έχω περάσει το official ελληνικό firmware (EUR) και λειτουργεί κανονικά με knox 0x0 και κάνει και ΟΤΑ αναβαθμίσεις.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το wificall της cosmote πως ενεργοποιείται; το έχει κάνει κάποιος; στέλνω το αντίστοιχο sms Και μου έρχεται απάντηση ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται ενώ έχω ακούσει ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί στο j7 2017. Το κινητό είναι αυστριακό (ΑΤΟ) αλλά εδώ και λίγο καιρό το έχω περάσει το official ελληνικό firmware (EUR) και λειτουργεί κανονικά με knox 0x0 και κάνει και ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

 

Καλημέρα,πρέπει να έχει το λογισμικό της κοσμοτε.Μονο τότε θα μπορείς.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Η samsung δεν εχει βγαλει firmware για cosmote.Η EUR rom περιεχει multi csc δινοντας εντολη οταν το φλασαρει καποιος να μπαινουν default ουγγρικο..

Μπορει να δουλεψει

1)κανοντας το λειτουργικο root και παιρνοντας αλλες ρυθμισεις.

2)Καποιος που θα παραμεινει σε stock μορφη δηλαδη δεν θα το κανει ρουτ για να εχει την εγγυηση τα csc αλλαζουν με combination rom αλλα αυτο ειναι παρανομο και παρακαμπτει το official λειτουργικο της samsung το οποιo επισης απαγορευεται να ποσταρεται σε φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Η samsung δεν εχει βγαλει firmware για cosmote.Η EUR rom περιεχει multi csc δινοντας εντολη οταν το φλασαρει καποιος να μπαινουν default ουγγρικο..

Μπορει να δουλεψει

1)κανοντας το λειτουργικο root και παιρνοντας αλλες ρυθμισεις.

2)Καποιος που θα παραμεινει σε stock μορφη δηλαδη δεν θα το κανει ρουτ για να εχει την εγγυηση τα csc αλλαζουν με combination rom αλλα αυτο ειναι παρανομο και παρακαμπτει το official λειτουργικο της samsung το οποιo επισης απαγορευεται να ποσταρεται σε φορουμ.

Φίλε μου όντως default γίνεται ουγγρικό, εγώ το έκανα (αλλαγη csc) με combination rom, και καπάκι flash ξανά το firmware (EUR του multi csc) και όλα τέλεια. Κανονικά είναι επίσημο το κινητό με knox 0x0 και εγγύηση. Αλλά δεν το κάνω root λόγω εγγύησης. Αν βγει το λογισμικό της cosmote (cos) θα το περάσω αν όχι θα το αφήσω με csc EUR του λογισμικού με το multi csc που αναφέρεις και εσύ, διότι παίρνει και πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις. Πάντως αν γίνουν όλα τα βήματα όπως πρέπει, το φλασαρισμα με combination rom δεν εχει κανένα κίνδυνο και μετά από πάνω το official firmware και όλα καλά. Προφανώς και δεν προτρέπω κάποιον να το κάνει γιατί χρειάζεται τουλάχιστον κάποια εμπειρία, απλά το αναφέρω ως διαδικασία γιατί την έχω κάνει με επιτυχία.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όντως default γίνεται ουγγρικό, εγώ το έκανα (αλλαγη csc) με combination rom, και καπάκι flash ξανά το firmware (EUR του multi csc) και όλα τέλεια. Κανονικά είναι επίσημο το κινητό με knox 0x0 και εγγύηση. Αλλά δεν το κάνω root λόγω εγγύησης. Αν βγει το λογισμικό της cosmote (cos) θα το περάσω αν όχι θα το αφήσω με csc EUR του λογισμικού με το multi csc που αναφέρεις και εσύ, διότι παίρνει και πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις. Πάντως αν γίνουν όλα τα βήματα όπως πρέπει, το φλασαρισμα με combination rom δεν εχει κανένα κίνδυνο και μετά από πάνω το official firmware και όλα καλά. Προφανώς και δεν προτρέπω κάποιον να το κάνει γιατί χρειάζεται τουλάχιστον κάποια εμπειρία, απλά το αναφέρω ως διαδικασία γιατί την έχω κάνει με επιτυχία.

 

Οχι δεν εννοω οτι προτρεπεις καποιον απλα εαν δωσουμε την διαδικασια ο καθενας δεν ξερουμε πως αντιλαμβανεται κατι με αποτελεσμα εαν κανει λαθη και μπρικαρει την συσκευη μετα θα σου ζητα τα ρεστα.Ας διαβασει να μαθει και να αναλαβει την ευθυνη μονο του γιατι ειναι τα θεματα εγγυησεων στη μεση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ράγισε το digiter του κινητού στο κάτω μέρος. Αλλάζει μόνο του ή είναι σετ με οθόνη?

Πόσο περίπου στοιχίζει η αλλαγή με τα περαστικά?

Να σημειώσω ότι είμαι επαρχία (Αλεξανδρούπολη).

Link to comment
Share on other sites

Ράγισε το digiter του κινητού στο κάτω μέρος. Αλλάζει μόνο του ή είναι σετ με οθόνη?

Πόσο περίπου στοιχίζει η αλλαγή με τα περαστικά?

Να σημειώσω ότι είμαι επαρχία (Αλεξανδρούπολη).

 

Για το J7 του 2016 απο Smartec μου ειχαν ζητησει 80 ευρω τελικη τιμη για ολη την οθονη.Δεν το εφτιαξα και πηρα του 2017.

 

Δεν ξερω αν εχει εκει κοντα εξουσιοδοτημενο οποτε αν δεν εχει θελεις και μεταφορικα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κάνει κανένας ανέπαφες με την συσκευή του να ξέρω αν δουλεύει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συντομα ξεχωριστο official firmware για cosmote - vodafone - wind :p

Τεστ:....Mod....

Θα ανεβει τις επομενες μερες.:ninja::ninja:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κάνει κανένας ανέπαφες με την συσκευή του να ξέρω αν δουλεύει?

 

Δε ξέρω αν σε βοηθάει , εγώ με Α5 2017 μια χαρά κάνω. Με το app της Alfa Bank.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν σε βοηθάει , εγώ με Α5 2017 μια χαρά κάνω. Με το app της Alfa Bank.
Πολυ ευχαριστημενος με τη συσκευη μεχρι στιγμης!!

Ενα περιεργο που μου κανει οταν γραφω μηνυμα εχει προεπιλογη κεφαλαια κ δεν αλλαζει..Γιατι;

Σε messenger-viber ολλαζει κανονικα..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...