Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει? Γιατι ειχα δοκιμασει μερικες και δεν αναγνωρίζουν το μπροστινο φλας,επισης έχει always on display η συσκευή το ξέρεις βεβαια,αν ψάξεις στο xda υπαρχουν 3 εφαρμογες που δουλεύουν με το μπροστινο φλας για ειδοποιησεις

 

https://forum.xda-develope...torch-t3338126

 

https://forum.xda-develope...torch-t3338126

 

Δεν ανοίγουν τα λινκ.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Γρήγορος ο browser που προτείνει ο Φίλος πιο πάνω!!
Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο το J7 απο το S7 ?

ΤΟ J7 ΥΠΕΡΈΧΕΙ στην καθημερινότητα σε μέγεθος οθόνης και ΜΠΑΤΑΡΊΑ.Το s7 καθαρά μπροστά στην καμερα.Εχω δυο κάρτες σιμ με το ίδιο νούμερο.κλείνω το ένα και ΑΝΟΊΓΩ το άλλο ΑΝΆΛΟΓΑ τις περιστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ J7 ΥΠΕΡΈΧΕΙ στην καθημερινότητα σε μέγεθος οθόνης και ΜΠΑΤΑΡΊΑ.Το s7 καθαρά μπροστά στην καμερα.Εχω δυο κάρτες σιμ με το ίδιο νούμερο.κλείνω το ένα και ΑΝΟΊΓΩ το άλλο ΑΝΆΛΟΓΑ τις περιστάσεις...

 

Ισως στο απλο S7 ...Στο S7 Edge που εχει η κορη μου με μεγαλη οθονη μου φαινετε καλυτερο .Για δικαρτο βεβαια το J7 ειναι μονοδρομος σε σχεση με το S7.

 

Νομιζω δικαρτο αλλα με μια περιουσια αξια ειναι το S9.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω μια απορία. Στην εφαρμογή του ημερολογίου πως κανουμε μετάβαση σε κάποια ημερομηνία που ψάχνουμε; Στην εύρεση που έχει σαν επιλογή δεν την κάνει αυτή τη δουλειά. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω μια απορία. Στην εφαρμογή του ημερολογίου πως κανουμε μετάβαση σε κάποια ημερομηνία που ψάχνουμε; Στην εύρεση που έχει σαν επιλογή δεν την κάνει αυτή τη δουλειά. Ευχαριστώ!
Η αναζήτηση βρίσκει γράμματα να το πω κ ετσι,αν εχεις καταχωρησει κάποιο γεγονος κτλ,προβολη μηνα και πατας την ημερομηνια,ή προβολη ετους- μηνα και μετα ημερομηνια,Δεν ψαχνει οπως το λες,καλη ιδεα παντως

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ανοίγουν τα λινκ.
Ναι συγγνώμη

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-j7/themes/j7-flash-notification-torch-t3338126

 

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

[/color]Ναι συγγνώμη

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-j7/themes/j7-flash-notification-torch-t3338126

 

 

Τώρα οκ, ευχαριστώ

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ισως στο απλο S7 ...Στο S7 Edge που εχει η κορη μου με μεγαλη οθονη μου φαινετε καλυτερο .Για δικαρτο βεβαια το J7 ειναι μονοδρομος σε σχεση με το S7.

 

Νομιζω δικαρτο αλλα με μια περιουσια αξια ειναι το S9.

ΤΟ s7 edge δεν το πλησίασα καθόλου.Εκτος του ότι είναι ΔΎΣΧΡΗΣΤΟ Η edge ΟΘΌΝΗ σπάει με το φτέρνισμα. Όλοι οι γνωστοί μου έχουν ραγισμένες οθόνες από 20 πόντους ύψος,ΜΕ ΘΉΚΗ και τζαμί.Ενας από αυτούς ΊΣΑ που ακούμπησε σε χερούλι λεωφορείου που ήταν με θήκη βιβλίο και γυρίζοντας σπίτι είχε ράπισμα από πάνω έως ΚΆΤΩ.Περα αυτού Ο ήχος στο απλό s7 είναι καλύτερος.. ΜΑΚΡΥΆ από edge...Μόνο για ομορφιά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση βρίσκει γράμματα να το πω κ ετσι,αν εχεις καταχωρησει κάποιο γεγονος κτλ,προβολη μηνα και πατας την ημερομηνια,ή προβολη ετους- μηνα και μετα ημερομηνια,Δεν ψαχνει οπως το λες,καλη ιδεα παντως

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αν θέλω όμως να δω τι ημέρα πέφτει μια συγκεκριμένη ημερομηνία πως θα το βρω; Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα, είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω λίγη βοήθεια. Αν και έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράσω το s7 ή το s8 επειδή έχουν πολύ καλή κάμερα (και αυτό με ενδιαφέρει) εντούτοις τις ναυαρχίδες τις φοβάμε από την άποψη ότι έχουν γυαλί και δεν είμαι άνθρωπος που πολυπροσέχω τα κινητά, έτσι λέω να αγοράσω το J7 2017. Επίσης θεωρώ ότι η κούρμπα της οθόνης στα πλάγια δεν είναι πρακτική, πιό πολύ μου αρέσει επίπεδη. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν η ποιότητα της φωτογραφίας την ημέρα, είναι χαώδης μεταξύ J7 και S8 ή κάπως τρώγεται η διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι τρώγεται η διαφορά την ημέρα. Με το που σουρουπώσει όμως θα δαγκωνεσαι :)
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα, είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω λίγη βοήθεια. Αν και έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράσω το s7 ή το s8 επειδή έχουν πολύ καλή κάμερα (και αυτό με ενδιαφέρει) εντούτοις τις ναυαρχίδες τις φοβάμε από την άποψη ότι έχουν γυαλί και δεν είμαι άνθρωπος που πολυπροσέχω τα κινητά, έτσι λέω να αγοράσω το J7 2017. Επίσης θεωρώ ότι η κούρμπα της οθόνης στα πλάγια δεν είναι πρακτική, πιό πολύ μου αρέσει επίπεδη. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν η ποιότητα της φωτογραφίας την ημέρα, είναι χαώδης μεταξύ J7 και S8 ή κάπως τρώγεται η διαφορά;

 

Επειδή έχω το J7 και το s7 την.ημερα με hdr και άπλετο φωτισμο δεν βλέπεις ΔΙΑΦΟΡΆ.οταν ΑΡΧΊΣΕΙΣ να τραβάς βίντεο το J χοροπηδάει χωρίς σταθεροποίηση και όταν αρχίσει να σουρουπωνει το s7 δείχνει τα δόντια του.Με λίγα λογια το J είναι απλώς αξιοπρεπές σαν ΚΆΜΕΡΑ ενώ το S7 σκοτωνει....Απο την άλλη το J έχει μεγαλύτερη φορά ΟΘΌΝΗ 16/9 πολύ καλής ποιότητας και ΔΙΠΛΉ αυτονομία.....Γιαυτο έχω και τα δύο και ησύχασα σε όλα τα επιπεδα :-)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα, είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω λίγη βοήθεια. Αν και έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράσω το s7 ή το s8 επειδή έχουν πολύ καλή κάμερα (και αυτό με ενδιαφέρει) εντούτοις τις ναυαρχίδες τις φοβάμε από την άποψη ότι έχουν γυαλί και δεν είμαι άνθρωπος που πολυπροσέχω τα κινητά, έτσι λέω να αγοράσω το J7 2017. Επίσης θεωρώ ότι η κούρμπα της οθόνης στα πλάγια δεν είναι πρακτική, πιό πολύ μου αρέσει επίπεδη. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν η ποιότητα της φωτογραφίας την ημέρα, είναι χαώδης μεταξύ J7 και S8 ή κάπως τρώγεται η διαφορά;

 

Εχω το J7 και ο γιος μου το S8 η δε κορη μου το S7 Edge

 

Ναι υπαρχει διαφορα στην καμερα αλλα εστω με λιγη δυσκολια ...τρωγεται .Αν βεβαια μπορεις να παρεις το S8 με λιγη προσογη και ενα προστατευτικο οθονης μην διστασεις .

 

Ειμαι πολυ προσεκτικος με τα κιντα αλλα το προηγουμενο J7 2016 που ειχα και με προστατευτικο οθονης επεσε απο 40 ποντους και εσπασε η οθονη.

 

Ηταν το μοναδικο κινητο που μου εσπασε οθονη.Μεχρι τωρα τουλαχιστον...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα, είναι η πρώτη φορά που γράφω και θέλω λίγη βοήθεια. Αν και έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράσω το s7 ή το s8 επειδή έχουν πολύ καλή κάμερα (και αυτό με ενδιαφέρει) εντούτοις τις ναυαρχίδες τις φοβάμε από την άποψη ότι έχουν γυαλί και δεν είμαι άνθρωπος που πολυπροσέχω τα κινητά, έτσι λέω να αγοράσω το J7 2017. Επίσης θεωρώ ότι η κούρμπα της οθόνης στα πλάγια δεν είναι πρακτική, πιό πολύ μου αρέσει επίπεδη. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν η ποιότητα της φωτογραφίας την ημέρα, είναι χαώδης μεταξύ J7 και S8 ή κάπως τρώγεται η διαφορά;

 

Δεν υπαρχει καμια συσκευη Samsung με την μπαταρια 'γιγας' του J7-2017.

Η συσκευη κοστιζει καινουργια σφραγισμενη 195ε στο σκρουντζ και μεταχειρισμενη σε αριστη κατασταση στο κεντρο της Αθηνας την βρισκεις και ποιο κατω.

Για καθημερινοτητα ειναι το καλυτερο κινητο Samsung που βγηκε ποτε.

Δεν θα σε προδωσει σε καμια εργασια το εχεις στην τσεπη σου στο τσαντακι σου και δεν χολοσκας μηπως μεινεις απο μπαταρια ποτε και μονιμα το , gps , bluetooth, 4G ενεργοποιημενο.

Φοβερη οθονη κατω απο το φως της ημερας. Διαβαζεις ανετα οταν σε αλλες συσκευες της αγορας δεν...βλεπεις.

Καμερα αξιοπρεπεστατη χωρις προβληματα.

Την συσκευη την ντυνεις με μια θηκη σιλικονης και με μια ζελατινα μπροστα (κοστος και τα 2 μαζι 10ε) και εισαι κομπλε .Απαραιτητη μια λεπτη θηκη σιλικονης γιατι γλιστρα σαν χελι στο χερι οταν το κρατας.

Την συσκευη παρτην σε μαυρο χρωμα .Ειναι το ποιο ωραιο.

 

 

(Γενικη αποψη)

Παιρνει το βραβειο του "Δεν Στεναχωριεμαι Εαν παθει Τιποτα" λογο πολυ χαμηλου κοστους αλλα ταυτοχρονα εχεις την αισθηση οτι ειναι ακριβο κινητο λογο Full Metal Body . .

Μια συσκευη Samsung με συμπεριφορα επιπεδου ναυαρχιδας που πληρωνεις ελαχιστα χρηματα και δεν σε νοιαζει καθολου οτι και να παθει ,εχεις και 2 χρονια εγγυηση.

Πρεπει οταν εβγαινε στην παραγωγη καποιος στο τεχνικο τμημα να μεθυσε τους υπευθυνους μια και στην samsung "καθετι που βγαζουν το "πληρωνεις" καλα-ακριβα στην αρχη οταν κυκλοφορει.

 

EDIT:

Εχω και το Μαλαισιανο J7-plus(βγαινει μονο εκει) ειναι η τουμπανιασμενη εκδοση του j7 το οποιο ειναι επισης φοβερο αλλα δεν προτεινεται γιατι δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι όλοι σχεδόν έχουν καλά λόγια για το κινητό, φαίνεται όντως να είναι πετυχημένο μοντέλο. Το μαύρο μου αρέσει πολύ γιατί τονίζει την οθόνη και φαίνεται μικρότερο στο μάτι. Το J7 το θέλω και σαν gps στην μοτοσυκλέτα, καλό και άγιο το S8 αλλά επειδή είμαι λίγο adventure τύπος δεν θα το ευχαριστηθώ θα είμαι συνέχεια με το φόβο μην μου πάθει τίποτα. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια. Όταν με το καλό το πάρω θα μπαίνω στο φόρουμ να γράφω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα με τον s.wind!!

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω σε ολα με τον s.wind!!

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα.

Εγω το πηρα σε gold και με την γνησια θηκη πορτοφολι στο ιδιο χρωμα απλα τα σπαει νομιζεις πως δεν υπαρχει θηκη

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση βρίσκει γράμματα να το πω κ ετσι,αν εχεις καταχωρησει κάποιο γεγονος κτλ,προβολη μηνα και πατας την ημερομηνια,ή προβολη ετους- μηνα και μετα ημερομηνια,Δεν ψαχνει οπως το λες,καλη ιδεα παντως

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αν θέλω όμως να δω τι ημέρα πέφτει μια συγκεκριμένη ημερομηνία πως θα το βρω; Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε όλες τις προβολές εχει τις ημέρες στην επανω πλευρα της οθονης

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγώ το μαυρο J7 έχω και δεν.το μετάνιωσα.Σκυλος όλη την εβδομάδα.Το s7 ανοίγει Σαββατοκυριακο μόνο για καμία εκδρομουλα για καμερα. Τα infinity κινητά τα φοβάμαι και δικαιολογημένα
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγώ το μαυρο J7 έχω και δεν.το μετάνιωσα.Σκυλος όλη την εβδομάδα.Το s7 ανοίγει Σαββατοκυριακο μόνο για καμία εκδρομουλα για καμερα. Τα infinity κινητά τα φοβάμαι και δικαιολογημένα

 

Ποια εννοεις infinity ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα s8 κυρίως,ΜΕ την αναλογία 18/9 οθόνες μακροστενες και κυρτες στα πλάγια.Μονο σε 16/9 αναλογια διαβάζεις περιεχόμενο ΆΝΕΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα s8 κυρίως,ΜΕ την αναλογία 18/9 οθόνες μακροστενες και κυρτες στα πλάγια.Μονο σε 16/9 αναλογια διαβάζεις περιεχόμενο ΆΝΕΤΑ.

 

Πάντως η κυρτωτητα του note 8 είναι πολύ πιο ήπια από αυτή του s7 edge.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάπως καλύτερα στο Ν8 αλλα για μένα Η νέα μόδα 18/9 ηταν μεγαλο φαουλ αρχικα απο την σαμμυ και απο ολες τις υπόλοιπες σταδιακα. Βλέπουμε οθόνες 5.5ιντσων 16/9 να φαντάζουν ΠΟΙΟ χορταστικες από 6ιντσων 18/9
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αρχεια στο άλλο δεν μπορώ να τα βρω με τιποτα,και τι εννοω,ανοίγοντας εξερεύνηση τα αρχεια μου δηλαδη,κανενας φάκελλος δεν εχει τετοιο μεγεθος,ακομα και με εμφάνιση φακέλων συστήματος ολοι μαζι οι φάκελοι ειναι γυρω στα 200 mb..,και τους εχω ψαξει και εναν-εναν,αυτό το νουμερακι που λέει δεν το βρίσκω..παντως στην πρόσθεση βγαινει το αποτέλεσμα 608e9123fd70f9838d240a2c999b9dcb.jpgcd170f64f03b889cc9a971b151457ecb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7c832539766d1df38dfd12ce775c1b4f.jpg

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Γραψε στο google play "explorer" καντο εγκατασταση ειναι η stock εκδοση του root-explorer μπες μεσα και κοιτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...