Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αντιμετωπίσει κανεις πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης οταν εβαλε προστατευτικό τζαμακι? Εχω δοκιμάσει 3..και οποτε το βαζω η αποκριση πεφτει,η αφη καθυστερεί,γραμματα δεν πατιουνται με την πρώτη και γενικα η ολη αισθηση της αποκρισης της αφης αλλα και γενικότερα στην μεταβαση απο οθονη σε οθόνη εφαρμογων δεξια αριστερα,μεχρι και λαθος πατημα στον samsung browser εκανε,αλλου πατησα αλλο ανοιξε..και ολο το κινητό μοιαζει σαν να "πιεζεται" δεν λειτουργει σιγουρα το ιδιο οπως χωρις το προστατευτικό που ειναι απολαυση !!! Θα κανω μια ερμηνεία..λες και το τζαμακι "παταει" συνεχως την οθόνη και προσπαθει να εκτελεσει αυτο το πατημα,σαν να ανοιγεις μια εφαρμογη πχ μονο που το εννοω σε ολη την οθονη ,σαν να πατας με ενα διάφανο χερι ταυτοχρονα όλην την οθονη μαζι, και την ιδια στιγμη κανεις και αλλα πραγματα,πληκτρολογεις,ανοιγεις εφαρμογες κτλ κτλ σαν να αντιλαμβανεται την υπαρξη του τζαμακιου σε επιπεδο touch εννοω ετσι..και ολο αυτο καταληγει στα παραπανω λαθη που ειχα. Διαβασα και στο online manual οτι τα εξτρα προστατευτικα ενδεχεται να προκαλεσουν ολα αυτα που ειχα..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειχα παρει ενα τετοιο και μου ειπε η κορη μου οτι ξεκολλησε και βγηκε και στην αριστερη ακρη δεν δουλευε σωστα το touch με αυτο

δεν ξερω αν εκανε κατι ή φταιει αυτο

Τωρα λογικα παει χαμενο αυτο

Να δοκιμαζα κανα απλο ?

Κοιτα το τελευταίο μηνυμα μου στο νημα,μου κανουν και εμενα προβλημα,που θα βρω απλη ζελατινουλα,μαλακη και λεπτη?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η οθόνη είναι φοβερή,με το tempered glass χάνει λίγο αλλά είναι απαραίτητο υπάρχει βέβαια και η επιλογή να πάρεις μία θήκη της Samsung πορτοφόλι και να μη βάλεις γυαλάκι αλλά πάλι έχει ρίσκο.

Ναι εχει ρισκο..μου πηρε ενα σκουπιδακι ενας θεος ξερει απο που και μου εκανε ενα σημαδακι λες και εχει στεγνωσει σταγονιδιο υγρού,μονο που δεν φεύγει με τιποτα..με τιποτα ομως,και με φακο κανει σαν σκιουλα απο κατω,αρα παμε για φθορα..εχω την πορτοφόλι (και την dual layer)και στην εσωτερικη πλευρα του πορτακίου εχει ενα μικρο βαθουλωματακι στο ιδιο υψος της ζημιας

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει led notification το j7. Θα πας εδώ

 

Ρυθμίσεις προσβασιμοτητα hearing then turn on Flash Notification

 

Χρησιμοποιεί την μπροστινή κάμερα δηλαδή απλά αναβοσβήνει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Εμενα χρησιμοποιεί το φλας της πισω καμερας,πως γυρναω στο μπροστινό φλας

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους,πριν μια εβδομάδα αγόρασα το J7 2017 dual sim,το οποίο είναι τρομερά γρήγορο και εύχρηστο κινητό, είμαι εν γένει ικανοποιημένος από τις λειτουργίες του και τις τεχνικές του προδιαγραφές.

Αντιμετωπίζω όμως ένα θέμα το οποίο δεν ξέρω αν συμβαίνει από κάποια ρύθμιση ή είναι κάτι preset του κινητού:

Ενώ συνδέομαι κανονικά σε wifi και δεν αντιμετωπίζω κανένα άλλο πρόβλημα με σύνδεση-ταχύτητα κτλ, όταν φτάσει η ώρα να φύγω από ένα δίκτυο wifi διότι π.χ. φεύγω από το σπίτι, όταν φτάσω σε έναν προορισμό με wifi στο οποίο έχω επανασυνδεθεί το κινητό δεν συνδέεται μόνο του παρα μόνο όταν το πατήσω να ξεκλειδώσει ή πατήσω κάποιο κουμπί για να δω την ώρα ας πούμε.

Μου κάνει εντύπωση γιατί τα παλαιότερα κινητά που είχα συνδεόντουσαν μόνα τους κατευθείαν χωρίς να χρειαστεί να τα ξεκλειδώσω,οπότε και μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις μνμτα κτλ,ενώ τώρα πρέπει να το ξεκλειδώσω ή να πατήσω κάποιο κουμπί για να συνδεθώ αυτόματα.

Μου δίνει δλδ την εντύπωση ότι το wifi "κοιμάται" και όταν πατήσω να ξεκλειδώσει το κινητό μου τότε "ξυπνάει" και συνδέεται κατευθείαν,έψαξα λοιπόν για κάποιο powersave σε wifi που θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο άλλα δεν βρήκα κάποια εντολή,μήπως έχει κάποιος καμία ίδεα?:O

Συνθετες ρυθμίσεις >διατηρήστε ενεργοποιημένο το wi fi κατα παντα-ποτε-κατα την φορτιση επισης adaptive wifi απομνημονευει και συνδεεται αυτοματα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα τι εννοεις :

 

Βιβλια Google play

Παιχνίδια Google play

Περιπτερο Google play κλπ

 

Χαρτες

Βriefing

Drobox

Facebook

 

και πολλα ακομα

Αυτα που αναφερεις δεν τα εχει καν μεσα προεγκατεστημένα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτος Facebook χάρτες και briefing

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι με βονταφον και επιλεγμένο 4g/3g/2g αυτόματο,έχω χαμένες κλήσεις σε αρκετά σημεία και χάλια σήμα.Σε 3g/2g είναι όλα καλά.Μιλησα με το σέρβις και μου είπαν πως το 4g γενικά να μην το χρησιμοποιώ για ομιλία,να το εχω 3g και να το αλλάζω μόνο αν θέλω να κατεβάσω κάτι ή να στριμαρω.
Αυτο που παρατήρησα βαζοντας 2 καρτες,μια wind και μια whats up ειναι οτι το κινητό επιλεγει μονο του την ανωτερη ταχύτητα αυτόματου,και εγω το βαζω βεβαια στο ανωτατο χειροκινητα αλλα δεν εχω καμια χαμενη κληση ή μηνυμα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι λιγα τα 16 gb.Μεταφερονται ομως αρκετες εφαρμογες στην sd.
Στο μενου προγραμματιστή εχει κατω κατω την επιλογη να μεταφερονται ΟΛΕΣ οι εφαρμογες ανεξαρτητα απο την τιμη του μανιφεστου,αν το βαλεις on λειτουργει,οι εφαρμογες του store και τα παιχνιδια μεταφερονται ΟΛΑ και αυτα που πριν δεν μεταφεροντουσαν πχ whats up messenger . Αυτες που ειχε μεσα δεν αλλαζει κατι

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα , σχετικα με τον αποθηκευτικο χωρο που ειναι μονο 16 gb τι εχετε να πειτε ? Ειναι το βασικο προβλημα που με απασχολει γιατι απ οτι ξερω δυστυχως στο περιβαλλον της samsung δεν μεταφερονται ολες οι εφαρμογες ....... οποτε τα 16 ειναι παρα πολυ λιγα . Το pro ακομα δεν εχει κυκλοφορησει ευρεως και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το HUAWEI mate 10 lite που δε πιστευω οτι αξιζει αυτη την διαφορα τιμης . Μια πολυ καλη προταση πιστευω ειναι και το Xiaomi mi note 3 το οποιο και παλι δεν εχει πολυεμφανιστει στην αγορα και πρεπει να περιμενουμε να πεσει . Προτεινετε κατι αλλο με 5.5 οθονη τουλαχιστον 32gb και ανω ram dual sim (και αν εχει ξεχωριστη θεση για καρτα ακομα καλυτερα ) καλη καμερα (κατα προτιμηση διπλη) και καλη μπαταρια ? Κοιταγα και το honor 6x αλλα πιστευω οτι εχει παλιωσει λιγο ......
Τελικα ισχύει αυτο που εγραψα και αλλου στο νημα,μενου προγραμματιστή >να αναγκαζει ολες τις εφαρμογες να μεταφέρονται στην καρτα μνημης,ετσι μεταφερονται ολες αυτες που κατεβάζουμε ολες ομως,μερικες ομως χανουν το widget στην sd
Link to comment
Share on other sites

Για τις εξαιρετικες δυνατότητες multitask που εχει το τηλεφωνο παραθετω μια φωτογραφία, ενα παιχνιδι τρεχει κανονικα και το 2ο σε pip κανονικοτατα (όχι ταυτοχρονα) και στο παρασκηνιο υπαρχουν αρκετα βαρια πραγματάκια modern combat 5,play store ,browser κα..0fdbb3ec69f305107a7c6a0e041d045b.jpgc1a1ec5640beab65264253ef2ce0ca43.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

97a06b6a3bf46b5bd691e2b8b3bf5059.jpg

 

 

Χαχαχα απολαυση το παιχνιδάκι στην pip φτιαχνεις και το μέγεθος την ωρα που παιζεις !!! Απιστευτο !!!Φανταστικό απλα

f8139016f03d9c50aec08a1baef7c5ce.jpg

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

[/color]Στο μενου προγραμματιστή εχει κατω κατω την επιλογη να μεταφερονται ΟΛΕΣ οι εφαρμογες ανεξαρτητα απο την τιμη του μανιφεστου,αν το βαλεις on λειτουργει,οι εφαρμογες του store και τα παιχνιδια μεταφερονται ΟΛΑ και αυτα που πριν δεν μεταφεροντουσαν πχ whats up messenger . Αυτες που ειχε μεσα δεν αλλαζει κατι

 

Τι είναι το "μενού προγραμματιστή" ή μάλλον πού είναι?

Link to comment
Share on other sites

[/color]Στο μενου προγραμματιστή εχει κατω κατω την επιλογη να μεταφερονται ΟΛΕΣ οι εφαρμογες ανεξαρτητα απο την τιμη του μανιφεστου,αν το βαλεις on λειτουργει,οι εφαρμογες του store και τα παιχνιδια μεταφερονται ΟΛΑ και αυτα που πριν δεν μεταφεροντουσαν πχ whats up messenger . Αυτες που ειχε μεσα δεν αλλαζει κατι

 

Τι είναι το "μενού προγραμματιστή" ή μάλλον πού είναι?

Ρυθμισεις-πληροφορίες για το τηλεφωνο-πληροφορίες για το λογισμικο-αριθμός κατασκευής,το κλικαρεις 7-8 φορες δεν θυμάμαι μπορει και παραπανω θα σου γράψει μένουν 3 για να γινεις προγραμματιστής οταν τις πατησεις ολες θα σου γραψει συγχαρητήρια εισαι προγραμματιστης και θα ανοιξει ενα μενου ακομα στο τελος των ρυθμίσεων,μπαινεις εκει το κανεις on και πας κατω κατω,εκει θα βρεις αυτό που λέω

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμισεις-πληροφορίες για το τηλεφωνο-πληροφορίες για το λογισμικο-αριθμός κατασκευής,το κλικαρεις 7-8 φορες δεν θυμάμαι μπορει και παραπανω θα σου γράψει μένουν 3 για να γινεις προγραμματιστής οταν τις πατησεις ολες θα σου γραψει συγχαρητήρια εισαι προγραμματιστης και θα ανοιξει ενα μενου ακομα στο τελος των ρυθμίσεων,μπαινεις εκει το κανεις on και πας κατω κατω,εκει θα βρεις αυτό που λέω

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιλογες προγραμματιστη λεγεται βασικά όχι μενου,εχει και ξεκλειδωμα oem για οσους ενδιαφέρεστε και αρκετα ενδιαφεροντα αλλα πραγματα οσοι ασχολειστε με τετοια βεβαια θα το εχετε ξεκλειδώσει ηδη..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4255835e61fdaa53b5ff85953ef2f0f4.jpg

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρεται για αγορά ο αδερφός μου. Παίζει να πέσει καθόλου η τιμή εντός των ημερών;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανεις δεν το ξερει αλλα παρατηρω μια σταθεροτητα τελευταια με λιγα ευρω αυξηση

 

https://www.skroutz.gr/s/12156106/Samsung-Galaxy-J7-2017-Duos.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα μήπως πέσει κάνα 10αρικο. Παρεμπιπτόντως αν πουλάει κάνεις μεταχειρισμένο κάνα 2 μηνών το πολυ, με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα, μήπως κατάφερε κανείς να εμφανίζει τις αγαπημένες κλήσεις σε εικονίδια και όχι σαν λίστα;
Link to comment
Share on other sites

Ολο αυτο το διαστημα μια και ειμαι κατοχος πεντε συσκευων(Note-2 mate 10 Lite - galaxy note 8 - galaxy j7 2017 και ειχα mate 10 pro για λιγες μερες) αλλα και στο παρελθον πολλες αλλες συσκευες πραγματικα το J7 2017 ειναι μια απο τις καλυτερες συσκευες που επιασα ποτε στα χερια μου.Το τελειο κουστουμι full metal τα χαρακτηριστικα του που ειναι προηγουμενων ναυαρχιδων και το πολυ καλο λειτουργικο με εχουν εντυπωσιασει πολυ που το εχω πλεον για καθημερινη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα, μήπως κατάφερε κανείς να εμφανίζει τις αγαπημένες κλήσεις σε εικονίδια και όχι σαν λίστα;
Μα εχει και το εικονίδιο αριστερά εννοεις μονο τα εικονιδια? Δεν γινεται ετσι οπως ειναι το τηλεφωνο τουλ αρουταριστο μετα δεν ξερω ισως να υπαρχει κατι

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

100 Euros διαφορα Σκρουτζ με αλυσίδες;

Γιατι τοσο πολυ πια;

 

Παντα εχει διαφορες το σκρουτζ. Και ενα ισπανικο που πηρα για ενα δωρο σε μια ξαδερφη απο σκρουτζ στα 250ε απο καταστημα στην ομονοια εδω και 1 εβδομαδα ειναι αψογο .:D

 

EDIT : Οποιος δεν θελει διαφημισεις στο Browser κατεβαζει και κανει εγκατασταση αυτο----->>> https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=27522

 

Τα παντα ολα ανοιχτα πολλα τηλεφωνα με bt chrome facebook συνεχεια Μιαμιση μερα λειτουργιας 6.20 ωρες οθονη υπολοιπο μπαταριας 50%.Ας ειναι καλα ο Interactive Governor που κανει καταπληκτικη δουλεια παντου.

 

25626908_797521197086694_8956170096190257428_o.jpg?oh=c5bcc8201cda50cc77b1c514fdf57834&oe=5AC22DE3

 

 

25790781_797521190420028_1763384751135246605_o.jpg?oh=a22910e868b0d5b0f6dc368bb24b4f2f&oe=5ABD8B44

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παντα εχει διαφορες το σκρουτζ. Και ενα ισπανικο που πηρα για ενα δωρο σε μια ξαδερφη απο σκρουτζ στα 250ε απο καταστημα στην ομονοια εδω και 1 εβδομαδα ειναι αψογο .:D

 

EDIT : Οποιος δεν θελει διαφημισεις στο Browser κατεβαζει και κανει εγκατασταση αυτο----->>> https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=27522

 

Τα παντα ολα ανοιχτα πολλα τηλεφωνα με bt chrome facebook συνεχεια Μιαμιση μερα λειτουργιας 6.20 ωρες οθονη υπολοιπο μπαταριας 50%.Ας ειναι καλα ο Interactive Governor που κανει καταπληκτικη δουλεια παντου.

 

25626908_797521197086694_8956170096190257428_o.jpg?oh=c5bcc8201cda50cc77b1c514fdf57834&oe=5AC22DE3

 

 

25790781_797521190420028_1763384751135246605_o.jpg?oh=a22910e868b0d5b0f6dc368bb24b4f2f&oe=5ABD8B44

 

Μας πέσαν τα σαγόνια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μας πέσαν τα σαγόνια

Εχει πολυ καλη λειτουργια ο octacore.Οι πυρηνες δουλευουν ολοι στα 546 mhz min και max 1600mhz οι οποιοι σε καθε τελιωμα ενεργειας ενος χρηστη πεφτουν οι 4 απο τους 8 σε sleep στα 546mhz.Η Samsung εβαλε στον κερνελ του J7 default μια εκδοση governor τον 'Interactive" δημιουργημα της google η οποια υπαρχει στο google-pixel.ΕΙπα να μην ασχοληθω σε βαθος του ρομ αυτες τις μερες για αποτοξινωση αλλα η εντυπωσιακη λειτουργικοτητα του J7 με αφησε αφωνο...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλη λειτουργια ο octacore.Οι πυρηνες δουλευουν ολοι στα 546 mhz min και max 1600mhz οι οποιοι σε καθε τελιωμα ενεργειας ενος χρηστη πεφτουν οι 4 απο τους 8 σε sleep στα 546mhz.Η Samsung εβαλε στον κερνελ του J7 default μια εκδοση governor τον 'Interactive" δημιουργημα της google η οποια υπαρχει στο google-pixel.ΕΙπα να μην ασχοληθω σε βαθος του ρομ αυτες τις μερες για αποτοξινωση αλλα η εντυπωσιακη λειτουργικοτητα του J7 με αφησε αφωνο...
Θα ηθελα πληροφορίες με ποιες εφαρμογες μπορεις να "τσεκαρεις"ολα αυτα που ειπες και γενικα καποιο λινκ για παραπανω μελετη,ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλη λειτουργια ο octacore.Οι πυρηνες δουλευουν ολοι στα 546 mhz min και max 1600mhz οι οποιοι σε καθε τελιωμα ενεργειας ενος χρηστη πεφτουν οι 4 απο τους 8 σε sleep στα 546mhz.Η Samsung εβαλε στον κερνελ του J7 default μια εκδοση governor τον 'Interactive" δημιουργημα της google η οποια υπαρχει στο google-pixel.ΕΙπα να μην ασχοληθω σε βαθος του ρομ αυτες τις μερες για αποτοξινωση αλλα η εντυπωσιακη λειτουργικοτητα του J7 με αφησε αφωνο...
Οκ ..διαβασα λιγο στο σπιτι και ειδα περι governor και ποιος ειναι ο interactive..καποιο καλο link ?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντα εχει διαφορες το σκρουτζ. Και ενα ισπανικο που πηρα για ενα δωρο σε μια ξαδερφη απο σκρουτζ στα 250ε απο καταστημα στην ομονοια εδω και 1 εβδομαδα ειναι αψογο .:D

 

EDIT : Οποιος δεν θελει διαφημισεις στο Browser κατεβαζει και κανει εγκατασταση αυτο----->>> https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=27522

 

Τα παντα ολα ανοιχτα πολλα τηλεφωνα με bt chrome facebook συνεχεια Μιαμιση μερα λειτουργιας 6.20 ωρες οθονη υπολοιπο μπαταριας 50%.Ας ειναι καλα ο Interactive Governor που κανει καταπληκτικη δουλεια παντου.

 

25626908_797521197086694_8956170096190257428_o.jpg?oh=c5bcc8201cda50cc77b1c514fdf57834&oe=5AC22DE3

 

 

25790781_797521190420028_1763384751135246605_o.jpg?oh=a22910e868b0d5b0f6dc368bb24b4f2f&oe=5ABD8B44

Δεν εχω παραπονο απο τις επιδοσεις της μπαταριας ομως νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικο αυτο που γραφεις και δεν βλεπω καποια εφαρμογη στην καταναλωση,ισως η δικια μου μπαταρια ειναι προβληματικη τετοιες επιδοσεις ομως με χρήση που περιγράφεις δεν πιανω796c4c71e623fe859dc0d06bba4ec444.jpg2ccc16c543d3afff3e7e4b1ef0b33c82.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει πολυ καλη λειτουργια ο octacore.Οι πυρηνες δουλευουν ολοι στα 546 mhz min και max 1600mhz οι οποιοι σε καθε τελιωμα ενεργειας ενος χρηστη πεφτουν οι 4 απο τους 8 σε sleep στα 546mhz.Η Samsung εβαλε στον κερνελ του J7 default μια εκδοση governor τον 'Interactive" δημιουργημα της google η οποια υπαρχει στο google-pixel.ΕΙπα να μην ασχοληθω σε βαθος του ρομ αυτες τις μερες για αποτοξινωση αλλα η εντυπωσιακη λειτουργικοτητα του J7 με αφησε αφωνο...
Ποια εκδοση kernel εχεις? Εμενα αυτη,μηπως οφειλεται εκει η διαφορα5e2402ca13166533fbfc9e8e2535db5b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ..διαβασα λιγο στο σπιτι και ειδα περι governor και ποιος ειναι ο interactive..καποιο καλο link ?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω παραπονο απο τις επιδοσεις της μπαταριας ομως νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικο αυτο που γραφεις και δεν βλεπω καποια εφαρμογη στην καταναλωση,ισως η δικια μου μπαταρια ειναι προβληματικη τετοιες επιδοσεις ομως με χρήση που περιγράφεις δεν πιανω796c4c71e623fe859dc0d06bba4ec444.jpg2ccc16c543d3afff3e7e4b1ef0b33c82.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια εκδοση kernel εχεις? Εμενα αυτη,μηπως οφειλεται εκει η διαφορα5e2402ca13166533fbfc9e8e2535db5b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιζουν πολλα ρολο για τη μπαταρια,πχ το AOD καταναλωνει αρκετη μπαταρια.Επισης το σημα αν ειναι ασθενες οπως και το gps το οποιο εγω το εχω μονιμα ανοιχτο καταναλωνουν μπαταριαΕπισης καποια θεματα η και γραμματοσειρες ισως παιζουν ρολο.Ο kernel λογικα ειναι ο ιδιος σε ολες τις συσκευες..

Link to comment
Share on other sites

Παιζουν πολλα ρολο για τη μπαταρια,πχ το AOD καταναλωνει αρκετη μπαταρια.Επισης το σημα αν ειναι ασθενες οπως και το gps το οποιο εγω το εχω μονιμα ανοιχτο καταναλωνουν μπαταριαΕπισης καποια θεματα η και γραμματοσειρες ισως παιζουν ρολο.Ο kernel λογικα ειναι ο ιδιος σε ολες τις συσκευες..
Και τα διαφορετικά region άραγε? Στις ενημερώσεις δεν ενημερωνεται και ο kernel? Θα κανω έρευνα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα διαφορετικά region άραγε? Στις ενημερώσεις δεν ενημερωνεται και ο kernel? Θα κανω έρευνα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρα κρατα η μπαταρια σου .Εγω κανω τις καταλληλες απενεργοποιησεις απο εφαρμογες που δεν θελω.Απ'οτι φαινεται η συσκευη εχει περιπου 9+ ωρες οθονη.Εαν το κανω ρουτ αλλα φυσικα χανεται η εγγυηση θα εχει 11+ ωρες οθονη με τα καταλληλα tweaks.

Να εδω απο χθες συνεχεια μια και σημερα το δουλεψα καμια ωρα λογο εχτρα εργασιας που ειχα παρει για το σπιτι μου απο την δουλεια και δεν ειχα χρονο....

 

Χρονια Πολλα Σε Ολους με υγεια και αρκετο Χιουμορ:D

 

 

2μιση μερες λειτουργιας Υπολοιπο 30% 7.20 ωρες οθονη.

 

25594296_798015357037278_252488922693774935_n.jpg?oh=f2bb841308db73131f479754fd1cbbbf&oe=5AC7B7B9

 

25626834_798015353703945_3527329904647331127_o.jpg?oh=ce5107f29e92680a969bf096febe7dc1&oe=5ACADFF9

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κρατα η μπαταρια σου .Εγω κανω τις καταλληλες απενεργοποιησεις απο εφαρμογες που δεν θελω.Απ'οτι φαινεται η συσκευη εχει περιπου 9+ ωρες οθονη.Εαν το κανω ρουτ αλλα φυσικα χανεται η εγγυηση θα εχει 11+ ωρες οθονη με τα καταλληλα tweaks.

Να εδω απο χθες συνεχεια μια και σημερα το δουλεψα καμια ωρα λογο εχτρα εργασιας που ειχα παρει για το σπιτι μου απο την δουλεια και δεν ειχα χρονο....

 

Χρονια Πολλα Σε Ολους με υγεια και αρκετο Χιουμορ:D

 

 

2μιση μερες λειτουργιας Υπολοιπο 30% 7.20 ωρες οθονη.

 

25594296_798015357037278_252488922693774935_n.jpg?oh=f2bb841308db73131f479754fd1cbbbf&oe=5AC7B7B9

 

25626834_798015353703945_3527329904647331127_o.jpg?oh=ce5107f29e92680a969bf096febe7dc1&oe=5ACADFF9

Και εγω εχω απενεργοποιησει οτι δεν χρειαζομαι,εχω την εποπτεία εφαρμογων,ενεργοποιω οικονομια,δεν βαζω aod γιατι εχω case θηκη ομως κοιτα πχ σημερα που εγινε η καταναλωση σε ποιες εφαρμογες,εσενα μοιαζει σαν να ειναι απλα σε αδρανεια ή αναμονη παντα ή καποιες κλησεις,τις εφαρμογες δεν ειδα για αυτο λεω :) χρονια πολλα0ec99733add1ee72ab866bec5528d506.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω απενεργοποιησει οτι δεν χρειαζομαι,εχω την εποπτεία εφαρμογων,ενεργοποιω οικονομια,δεν βαζω aod γιατι εχω case θηκη ομως κοιτα πχ σημερα που εγινε η καταναλωση σε ποιες εφαρμογες,εσενα μοιαζει σαν να ειναι απλα σε αδρανεια ή αναμονη παντα ή καποιες κλησεις,τις εφαρμογες δεν ειδα για αυτο λεω :) χρονια πολλα.

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:rolleyes:Ελα καλησπερα.Τα ιδια ειναι και σε μενα δεν τραβηξα screenshot μεχρι κατω.

Διαφορες που εχουμε:

Ειμαι στο δικτυο της Wind

Δεν χρησιμοποιω ποτε τον κανονικο messenger βαζω τον Λαιτ.(Δεν εχει ομως βιντεοκληση)

Δεν χρησιμοποιω ποτε always on display

Απενεργοποιω την μπαρα της google απο τις εφαρμογες.

Δεν κανω update τον chrome .Ο Chrome που ειχε η συσκευη οπως την ανοιξες ειναι ο καλυτερος σε διαχειριση ενεργειας και λιγοτερη καταναλωση.Ολες τις αλλες εφαρμογες τις εχω κανει update.

Χρησιμοποιω adguard για τις διαφημισεις.

Δεν χρησιμοποιω ποτε Samsung Browser

Μαυρο φοντο στην οθονη αναμονης.

Στις επιλογες προγραμματιστη 0.5 και τα τρια animation

Μια φορα την μερα κανω βελτιστοποιηση(100%)

Μονιμα απενεργοποιημενο το Play protect στο μενου του Google play

Μονιμα απενεργοποιημενες οι αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων και στο google-play.Εγω τις κανω οποτε θελω και εαν πρεπει.

Αν μπορεις απενεργοποιησε τον αυτοματο φωτισμο.Βαλε στην μεση την μπαρα η λιγο λιγοτερο απο την μεση και χρησιμοποιησε φουλ φωτισμο μονο οταν χρειαζεσαι.Μην ενεργοποιεις την συσκευη οταν θελεις να κανεις κατι εχοντας φουλ τερμα τον φωτισμο.Στην μεση η μπαρα η και λιγοτερο.Ανεβασε η κατεβασε οποτε χρειαζεται.

Κανε ενα τεστ στα ματια σου . Ξεκινα με τερμα χαμηλα τον φωτισμο και ανεβασε λιγο-λιγο μεχρι εκει που πιστευεις εσυ οτι βλεπεις καλα.Σταματα εκει.

H οθονη μιας συσκευης εχει διαφορετικη ενταση απο μια αλλη . .Το J7 ειναι στις πρωτες 10 οθονες παγκοσμιως σε μεγαλη ενταση φωτεινοτητας

To βραδυ παντα φορτιση (οχι σβηστη την συσκευη) μεχρι το πρωι που ξυπνω για να παω στην εργασια μου

 

To ιδιο κανω και στο Note 8 και εχω μεγαλο sot.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Ελα καλησπερα.Τα ιδια ειναι και σε μενα δεν τραβηξα screenshot μεχρι κατω.

Διαφορες που εχουμε:

Ειμαι στο δικτυο της Wind

Δεν χρησιμοποιω ποτε τον κανονικο messenger βαζω τον Λαιτ.(Δεν εχει ομως βιντεοκληση)

Δεν χρησιμοποιω ποτε always on display

Απενεργοποιω την μπαρα της google απο τις εφαρμογες.

Δεν κανω update τον chrome .Ο Chrome που ειχε η συσκευη οπως την ανοιξες ειναι ο καλυτερος σε διαχειριση ενεργειας και λιγοτερη καταναλωση.Ολες τις αλλες εφαρμογες τις εχω κανει update.

Χρησιμοποιω adguard για τις διαφημισεις.

Δεν χρησιμοποιω ποτε Samsung Browser

Μαυρο φοντο στην οθονη αναμονης.

Στις επιλογες προγραμματιστη 0.5 και τα τρια animation

Μια φορα την μερα κανω βελτιστοποιηση(100%)

Μονιμα απενεργοποιημενο το Play protect στο μενου του Google play

Μονιμα απενεργοποιημενες οι αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων και στο google-play.Εγω τις κανω οποτε θελω και εαν πρεπει.

Αν μπορεις απενεργοποιησε τον αυτοματο φωτισμο.Βαλε στην μεση την μπαρα η λιγο λιγοτερο απο την μεση και χρησιμοποιησε φουλ φωτισμο μονο οταν χρειαζεσαι.Μην ενεργοποιεις την συσκευη οταν θελεις να κανεις κατι εχοντας φουλ τερμα τον φωτισμο.Στην μεση η μπαρα η και λιγοτερο.Ανεβασε η κατεβασε οποτε χρειαζεται.

Κανε ενα τεστ στα ματια σου . Ξεκινα με τερμα χαμηλα τον φωτισμο και ανεβασε λιγο-λιγο μεχρι εκει που πιστευεις εσυ οτι βλεπεις καλα.Σταματα εκει.

H οθονη μιας συσκευης εχει διαφορετικη ενταση απο μια αλλη . .Το J7 ειναι στις πρωτες 10 οθονες παγκοσμιως σε μεγαλη ενταση φωτεινοτητας

To βραδυ παντα φορτιση (οχι σβηστη την συσκευη) μεχρι το πρωι που ξυπνω για να παω στην εργασια μου

 

To ιδιο κανω και στο Note 8 και εχω μεγαλο sot.

Καλησπερα

Και γω wind εχω ,το cosmote για δεδομενα οταν δεν χρησιμοποιω κλεινω την καρτα

Δεν χρησιμοποιω aod

Εχω αυτόματη φωτεινότητα συνηθως αλλα κάτω απο την μεση

Τι εχει ο samsung browser με εχει βολεψει

Εχω απενεργοποιήσει αυτοματες ενημερώσεις εφαρμογων play store επισης

Οχι το play protect το εχω ενεργο,θεωρω οτι προσφερει ασφαλεια

Την μπαρα της google την εχω..

Καθαρισμο κανω και παραπανω φορες την ημέρα

Το animation το εχω οπως ειχε

Ναι εχει τρομερή μπαταρια και αποδοση παντως

Θα κανω μερικες απο τις τροποποιησεις που προτείνεις και θα ξαναγραψω

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:rolleyes:Ελα καλησπερα.Τα ιδια ειναι και σε μενα δεν τραβηξα screenshot μεχρι κατω.

Διαφορες που εχουμε:

Ειμαι στο δικτυο της Wind

Δεν χρησιμοποιω ποτε τον κανονικο messenger βαζω τον Λαιτ.(Δεν εχει ομως βιντεοκληση)

Δεν χρησιμοποιω ποτε always on display

Απενεργοποιω την μπαρα της google απο τις εφαρμογες.

Δεν κανω update τον chrome .Ο Chrome που ειχε η συσκευη οπως την ανοιξες ειναι ο καλυτερος σε διαχειριση ενεργειας και λιγοτερη καταναλωση.Ολες τις αλλες εφαρμογες τις εχω κανει update.

Χρησιμοποιω adguard για τις διαφημισεις.

Δεν χρησιμοποιω ποτε Samsung Browser

Μαυρο φοντο στην οθονη αναμονης.

Στις επιλογες προγραμματιστη 0.5 και τα τρια animation

Μια φορα την μερα κανω βελτιστοποιηση(100%)

Μονιμα απενεργοποιημενο το Play protect στο μενου του Google play

Μονιμα απενεργοποιημενες οι αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων και στο google-play.Εγω τις κανω οποτε θελω και εαν πρεπει.

Αν μπορεις απενεργοποιησε τον αυτοματο φωτισμο.Βαλε στην μεση την μπαρα η λιγο λιγοτερο απο την μεση και χρησιμοποιησε φουλ φωτισμο μονο οταν χρειαζεσαι.Μην ενεργοποιεις την συσκευη οταν θελεις να κανεις κατι εχοντας φουλ τερμα τον φωτισμο.Στην μεση η μπαρα η και λιγοτερο.Ανεβασε η κατεβασε οποτε χρειαζεται.

Κανε ενα τεστ στα ματια σου . Ξεκινα με τερμα χαμηλα τον φωτισμο και ανεβασε λιγο-λιγο μεχρι εκει που πιστευεις εσυ οτι βλεπεις καλα.Σταματα εκει.

H οθονη μιας συσκευης εχει διαφορετικη ενταση απο μια αλλη . .Το J7 ειναι στις πρωτες 10 οθονες παγκοσμιως σε μεγαλη ενταση φωτεινοτητας

To βραδυ παντα φορτιση (οχι σβηστη την συσκευη) μεχρι το πρωι που ξυπνω για να παω στην εργασια μου

 

To ιδιο κανω και στο Note 8 και εχω μεγαλο sot.

Χααχαχα ηταν πολυ γρηγορο τωρα πετάει χαχαχαχα animatiok o.5 χαχαχαχαχ τελειο

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...