Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Swind δηλαδη αν τα κλεισω τα animation τι θα γινει θα ανοιγει η εφαρμογη πριν πατήσω το εικονιδιο? Χαχαχαχ

Γιατι εχεις messenger lite? Το σηκωνει μια χαρα το τηλεφωνο

Θα σου πω μονο οτι προχθες ειχα βιντεοκληση στο messenger και επαιξα το ...asphalt 8 ταυτοχρονα ..

Αριστερα το pip του messenger και το παιχνιδι ετρεχε κανονικα..

Και ενα αλλο το legendary knight..καθετη προβολη

Να σου πω οτι εχω αναθεωρησει παρα πολυ σε οτι αφορα τα benchmarks andutu κλπ κλπ

Βαση αυτων ουτε μονο του τα παιχνιδια δεν παιζει σωστα

Και οχι μονο τα παιζει μαζι με βιντεοκληση messenger..

Στο site του σκρουτζ στο αντιστοιχο νημα για το τηλεφωνο τα εχω καταγράψει ολα...

Μεχρι το φορτωσα τοσες εφαρμογες που εμεινα με 500mb εσωτερικό χώρο και ram κατω των 900 mb ..ΔΕΝ νοιωθει τιποτα..

Και ετρεχα ολους αυτους τους περιεργους συνδυασμούς που μπορεις να φανταστεις..

Βιντεοκληση και παιχνιδι

5 εφαρμογες αναδυομενο παραθυρο και 20 ανοιχτές μαζι με παιχνιδια και εναλλαγη εφαρμογων συνεχεια και video screen record(εκει επεσε λιγο τα frame του παιχνιδιου,με οικονομια μπαταριας ομως)

Με οικονομια μπαταριας και ταχύτητα cpu μειωμενη οτι σου περναει απο το μυαλο

Και βαριες εφαρμογες Facebook παιχνιδια χαρτες

Οκ οτι μπορει να συμβει σε καθημερινη αναγκη δεν νοιώθει τιποτα,τα εκτελει ψυχρά ΟΛΑ,και γρηγορα και χωρις κολληματα και επισης η μπαταρια,τα εγραψες καλυτερα απο εμενα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάποιες ενστάσεις.

Η οθόνη του και το aod είναι δύο από τα χαρακτηριστικά που του δίνουν ένα προβάδισμα έναντι αρκετών άλλων συσκευών της κατηγορίας. Αν είναι να τα μηδενισω για να βγάλω κάποια λεπτά παραπάνω sot τι να λέει? Άλλωστε η μπαταρία του είναι ήδη πολύ καλή και δεν αξίζει να το μετατρέψω σε 3310 για λίγα λεπτά (ή και ώρα) sot. Πρέπει να χαιρόμαστε την συσκευή στο έπακρο (εντάξει, κάποια εντελώς περιττά τα έχω πετάξει κι εγώ)....

Γνώμη μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάποιες ενστάσεις.

Η οθόνη του και το aod είναι δύο από τα χαρακτηριστικά που του δίνουν ένα προβάδισμα έναντι αρκετών άλλων συσκευών της κατηγορίας. Αν είναι να τα μηδενισω για να βγάλω κάποια λεπτά παραπάνω sot τι να λέει? Άλλωστε η μπαταρία του είναι ήδη πολύ καλή και δεν αξίζει να το μετατρέψω σε 3310 για λίγα λεπτά (ή και ώρα) sot. Πρέπει να χαιρόμαστε την συσκευή στο έπακρο (εντάξει, κάποια εντελώς περιττά τα έχω πετάξει κι εγώ)....

Γνώμη μου.

Το aod δεν το εχω γιατι εχω case wallet και ενεργο hall ετσι δεν το βλεπω ποτε, στα υπολοιπα εν μέρει συμφωνω γιατι το ωραιο στην συγκεκριμένη περίπτωση ειναι οτι το τηλεφωνο λειτουργει αψογα κατω απο ολες τις συνθηκες και βαρύ φορτιο !!

Φτου να μην το ματιάσω

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι νομιζω βρηκα και μια έλλειψη του ui !!! Πρεπει να μπορουμε να ανοιγουμε το πορτακι της θηκης και να σνοιγει σε aod οθονη!!!

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα boys. Οχι δεν ειπα οτι δεν σηκωνει εφαρμογες ουτε οτι πρεπει να τα κανετε αυτα ντε και καλα.Εγω το aod το εχω συγκεκριμενες ωρες να δουλευει οχι ολη μερα.Στην ουσια δεν το δουλευω ποτε παρα μονο οταν το χρειαστω για κατι εκτακτο.Το εχω πιασει παντος οταν το ενεργοποιησω 24 ωρες να εχει καταναλωση.Οκ ειναι ομορφο.Το φουλ messenger μια χαρα το σηκωνει αλλα θεωρω οτι την μπαταρια την τσιμπαει οπως παντα το εκανε..Καποιος που θελει την βιντεοκληση δεν θα το βγαλει.Τα animation τα αφηνουμε 0.5 οχι off.Χρειαζεται ενα 0.5 για να δουλευουν οι εφαρμογες default και τριτων σωστα αλλωστε στα συγκεκριμενα animation η samsung εκανε καλη δουλεια.

Το οτι εθεσα μια αποψη στο προηγουμενο ποστ για το θεμα της μπαταριας ειναι οτι ετσι καταφερνω να την κανω εγω κουμαντο και οχι αυτη να με αφησει σε ανυποπτο χρονο.Ουτε θελω να κουβαλω power bank ουτε φορτιστες μαζι μου.Ετσι πετυχαινω μεγαλους χρονους χωρις να προβληματιστω καθολου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πηρα την εν λογω συσκευή σήμερα στην αδερφη μου.Καταρχην ήθελα να ρωτήσω αν πρεπεινα προσέξω κατι ιδιαιτετο.Δευτερον ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια θήκη οπως εχω στο s8 την oem που λέγεται clear view standing case με την οποία απαντάω σε κλήσεις και με το μπροστινο μέρος κλειστό,και στεκεται και η συσκευή όρθια.Ευχαριστώ
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι εχουν βγαλει για το j7 τετοια θηκη,θα δουλευει ομως το aod ή θα το κλεινει ο hall sensoras? Η μαμα samy δεν εχει τετοια θηκη αρα δεν νομιζω να υποστηριζει αυτην την λειτουργια

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τέτοιες θήκες καταναλώνουν αρκετή μπαταρία

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά από αλυσίδα καταστημάτων και όχι από skroutz , έχει βγει το j7 2017 σε προσφορά στα mediamarkt (279 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά από αλυσίδα καταστημάτων και όχι από skroutz , έχει βγει το j7 2017 σε προσφορά στα mediamarkt (279 ευρώ).

 

Δεν το λες και προσφορά.......

254 στο skroutz

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στα επισημα καταστηματα ακομα 350+.

 

Έτσι είναι αλλά αυτό δεν το κάνει προσφορά......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα βγήκε 237

Το περιμένω να το δω δίπλα στο Α5 του 17 που έχω επίσης.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα βγήκε 237

Το περιμένω να το δω δίπλα στο Α5 του 17 που έχω επίσης.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχομαι να το πηρες αε μαυρο. Εαν το βαλεις και μαυρο φοντο νομιζεις οτι εχεις κατι μεταξυ s7 και s8.Ερωτας το J η σειρα Α για μενα εχει πιο παλιομοδιτικο ντιζαιν:D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, καποια ιδεα πως μπορουμε να βάλουμε white list εφαρμογές στην διαχειριση συσκευής-ελεγχος ram ωστε να μην " σκοτωνει" εφαρμογες που δεν θελω, πχ ασφαλεια συσκευης, εχει το check uncheck αλλα πρέπει να το κανω καθε φορα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να το πηρες αε μαυρο. Εαν το βαλεις και μαυρο φοντο νομιζεις οτι εχεις κατι μεταξυ s7 και s8.Ερωτας το J η σειρα Α για μενα εχει πιο παλιομοδιτικο ντιζαιν:D
Όχι σε μπλε ασημί το πήρα.

Δε μπορώ άλλη μαυρίλα.

Νότε8 xiaomi max2 mi6 S8 plus xz1 G6 και δε ξέρω κι εγώ τι άλλο όλα μαύρα.

Α και το τάμπλετ της huawei που ξανά πήρα χαχα.

Το ξέρω πως η amoled αγαπάει τα μαύρα αλλά είχα το S7 edge coral blue το καλοκαίρι και ήταν έρωτας και είπα να το δοκιμάσω.

Έτσι κι αλλιώς δύσκολο να το κρατήσω.

Θα δω αν με βολεύει σε σχέση με το θηρίο των 6.44" το max2 (ελληνικό Κωτσόβολος) που με έχει κάνει και έχω καταργήσει σχεδόν κομπιούτερ και τάμπλετ.

Το θέλω για browsing social (messenger Viber FB etc) και βέβαια ως κινητό τηλέφωνο.

Και βέβαια μια αξιοπρεπή κάμερα.

Ξέρω πως το θηρίο δε θα το φτάσει με την καμία σε θέμα μπαταρίας αλλά είμαι σίγουρος πως απ του νοτέλι μου θα κρατάει αρκετά παραπάνω, τόσο όσο να μην αγχώνομαι αν χρειαστεί να βγω και έκτακτα έξω ενώ το έχω χρησιμοποιήσει για το παραπάνω ρολό όπως έκανα με το νοτέλι που μετά το 4ωρο SOT δεν του είχα εμπιστοσύνη και το κούμπωνα στο φορτιστή.

Ίδωμεν εδώ είμαστε και θα τα λέμε.

Αν δε μου κάνει εδώ το κύκλο μου τους γνωστούς μου και θα φύγει πιστεύω εύκολα, αλλιώς εδώ στις αγγελίες.

Αλλά η αλήθεια είναι μου αρέσει πολύ και θα με βοηθήσει και το fingerprint scanner που είναι εμπρός γιατί να το νότε8 είναι άστα..

Έχω και το xiaomi mi 6 και είναι τρομερά βολικό και θυμήθηκα τα ωραία χρόνια που ήταν στα Samsung εμπρός.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε μπλε ασημί το πήρα.

Δε μπορώ άλλη μαυρίλα.

Νότε8 xiaomi max2 mi6 S8 plus xz1 G6 και δε ξέρω κι εγώ τι άλλο όλα μαύρα.

Α και το τάμπλετ της huawei που ξανά πήρα χαχα.

Το ξέρω πως η amoled αγαπάει τα μαύρα αλλά είχα το S7 edge coral blue το καλοκαίρι και ήταν έρωτας και είπα να το δοκιμάσω.

Έτσι κι αλλιώς δύσκολο να το κρατήσω.

Θα δω αν με βολεύει σε σχέση με το θηρίο των 6.44" το max2 (ελληνικό Κωτσόβολος) που με έχει κάνει και έχω καταργήσει σχεδόν κομπιούτερ και τάμπλετ.

Το θέλω για browsing social (messenger Viber FB etc) και βέβαια ως κινητό τηλέφωνο.

Και βέβαια μια αξιοπρεπή κάμερα.

Ξέρω πως το θηρίο δε θα το φτάσει με την καμία σε θέμα μπαταρίας αλλά είμαι σίγουρος πως απ του νοτέλι μου θα κρατάει αρκετά παραπάνω, τόσο όσο να μην αγχώνομαι αν χρειαστεί να βγω και έκτακτα έξω ενώ το έχω χρησιμοποιήσει για το παραπάνω ρολό όπως έκανα με το νοτέλι που μετά το 4ωρο SOT δεν του είχα εμπιστοσύνη και το κούμπωνα στο φορτιστή.

Ίδωμεν εδώ είμαστε και θα τα λέμε.

Αν δε μου κάνει εδώ το κύκλο μου τους γνωστούς μου και θα φύγει πιστεύω εύκολα, αλλιώς εδώ στις αγγελίες.

Αλλά η αλήθεια είναι μου αρέσει πολύ και θα με βοηθήσει και το fingerprint scanner που είναι εμπρός γιατί να το νότε8 είναι άστα..

Έχω και το xiaomi mi 6 και είναι τρομερά βολικό και θυμήθηκα τα ωραία χρόνια που ήταν στα Samsung εμπρός.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Note βάλε αξιόπιστες περιοχές (πχ το σπίτι) οπότε ανοίγεις απλά με double tap....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Note βάλε αξιόπιστες περιοχές (πχ το σπίτι) οπότε ανοίγεις απλά με double tap....
Δε με βολεύει

Υπάρχουν άτομα στο σπίτι που ΔΕ θέλω να το βρουν ξεκλείδωτο Κώσταα!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο.Σε αυτές υποστηριζεται η λειτουργια να αντιλαμβανεται τον σενσορα η οθονη της συσκευης καινα μπορεις πχ να απαντας κλησεις ή να κλειδωνει και ξεκλειδωνει με το ανοιγμα κλεισιμο της θήκης μηπως γνωριζεις?

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και προσφορά.......

254 στο skroutz

 

Η αναφορά έγινε για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά του κινητού από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων. Επαναλαμβάνω ότι είναι σε προσφορά-μειωμένη τιμή στα mediamarkt. Δεν είπα πως είναι ευκαιρία. Για δώδεκα άτοκες δόσεις με δωρεάν μεταφορικά δεν νομίζω ότι είναι και άσχημα πάντως. Και εγώ από skroutz αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό. Καλή χρονιά να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά έγινε για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά του κινητού από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων. Επαναλαμβάνω ότι είναι σε προσφορά-μειωμένη τιμή στα mediamarkt. Δεν είπα πως είναι ευκαιρία. Για δώδεκα άτοκες δόσεις με δωρεάν μεταφορικά δεν νομίζω ότι είναι και άσχημα πάντως. Και εγώ από skroutz αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό. Καλή χρονιά να έχουμε.
Παιδιά απ τα media markt το πήρα κι εγώ στα 237 ευρώ.

Ποιο κάτω και απ το σκρουτζ14ebcbe9dbf27c38b169f24c7c1a2abe.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

θα το ειχα τσιμπησει επιτοπου αλλα μονο και μονο για την ελειψη ois λεω να παω πασο..

το always on display εμφανιζει και ειδοποιησεις?...απο μπαταρια τι τρωει??(το always on εννοω)

Link to comment
Share on other sites

θα το ειχα τσιμπησει επιτοπου αλλα μονο και μονο για την ελειψη ois λεω να παω πασο..

το always on display εμφανιζει και ειδοποιησεις?...απο μπαταρια τι τρωει??(το always on εννοω)

 

Η συσκευη εαν την παρεις σε μαυρο χρωμα μοιαζει αρκετα με το S7-S8 γιατι ειναι λιγο στενομακρη η οθονη του στα πλαινα γυρνα ελαχιστα στυλ edge εχει πολυ καλο κρατημα στην παλαμη και επισης Εχει κατα 80% ολοιδιο το μενου του S8.Το aod ναι εχει εικονιδια ,ειδοποιησεις κανονικα.Η καμερα του ειναι πολυ καλη και μπροστα και πισω με αρκερα καλες καθαρες βραδυνες.Η μπαταρια του εαν κανεις ενα σωστο στησιμο και προγραμματισμο δηλαδη να το δουλευεις σωστα θα σε βγαλει 8-9 ωρες οθονη ακομα και με 2μιση μερες λειτουργιας χωρις να ενεργοποιησεις την εξοικονομηση ενεργειας .Η οθονη του μεγαλο ατου πολυ φωτεινη και καθαρη την ημερα βλεπεις εξω στο περιβαλλον πεντακαθαρα. Το σωμα full metal αλλα θελει σιλικονη γιατι θα σου φυγει απο τα χερια. Μπορεις να πας σε ενα καταστημα να το δεις να παρεις μια ιδεα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εαν την παρεις σε μαυρο χρωμα μοιαζει αρκετα με το S7-S8 γιατι ειναι λιγο στενομακρη η οθονη του στα πλαινα γυρνα ελαχιστα στυλ edge εχει πολυ καλο κρατημα στην παλαμη και επισης Εχει κατα 80% ολοιδιο το μενου του S8.Το aod ναι εχει εικονιδια ,ειδοποιησεις κανονικα.Η καμερα του ειναι πολυ καλη και μπροστα και πισω με αρκερα καλες καθαρες βραδυνες.Η μπαταρια του εαν κανεις ενα σωστο στησιμο και προγραμματισμο δηλαδη να το δουλευεις σωστα θα σε βγαλει 8-9 ωρες οθονη ακομα και με 2μιση μερες λειτουργιας.Μπορεις να πας σε ενα καταστημα να το δεις να παρεις μια ιδεα.
Αυτό για το SOT θα με βοηθήσει πολύ αν ισχύει.

Που πιστεύω ισχύει γιατί και το redmi note 4 με 4000 μπαταρία μου έβγαζε περίπου 10ωρα

Βέβαια θα είναι μεγάλη μείωση απ τις 15+ ώρες που βγάζω με το max2 αλλά θα με βοηθήσει το μέγεθος και για έξω πιο άνετα.

Γενικά το έχω συμπαθήσει αυτό το κινητό.

Είναι μοντέρνο όμορφο, έχει τα νέα futures της Sammy σούπερ όμορφη οθόνη,και με μεγάλο συν του την αυτονομία απ ότι λέτε και πιστεύω ισχύει.

Μακάρι να μου κάτσει να τα δώσω όλα τα άλλα γιατί κουράστηκα στις δοκιμές και στις πολλές συσκευές

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο.Σε αυτές υποστηριζεται η λειτουργια να αντιλαμβανεται τον σενσορα η οθονη της συσκευης καινα μπορεις πχ να απαντας κλησεις ή να κλειδωνει και ξεκλειδωνει με το ανοιγμα κλεισιμο της θήκης μηπως γνωριζεις?

Στην πορτοφολι γινεται αυτο που λες ομως νομιζω δεν υποστηριζει clear view θηκες το κινητο, η μαμα πορτοφόλι οταν κλεισεις το πορτακι χάνεται το aod και οταν το ανοιξεις επισης, ο hall δηλαδη δεν εχει επιλογη aod να ειναι η θηκη διάφανη στον σενσορα και να δουλευει το aod? Δεν θα ανοίγει ομως η οθονη οταν ανοιγεις το πορτακι αφου δεν θα την βλεπει για να δουλευει το aod, σκέφτομαι κατι λαθος?

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...