Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη, αν δεις μιλάει για τιμή 200 ευρώ.

 

ευχαριστω για τις μεχρι τωρα προτασεις ναι μεχρι 200.. δεν με πειραζει να ειναι το καλο μοντελο καμερας του 2016 αντι του 2017 ας πουμε. με εμφαση στην σελφι καμερα (το htc αποτι ειδα ειναι τοπ) θα μπορουσα να ξεφυγω λιγο αλλα με 300 παιρνω refubrished 6s που ειναι και το ανω οριο και αν ειναι να κινηθω εκει γυρω θα προτιμουσα αυτο.

 

SONY Xperia XA1, HUAWEI P9 Lite 2017, η HONOR 6X? απο αποψη καμερας και σελφι?

 

τροποποιηση: βαζω στη συγκριση και το NOKIA 5

Edited by gsgsgs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν το xa1 έχει ίδια μπροστινή με το xperia x, τότε είναι καλύτερη από honor 6x. Ξέρω με σιγουριά ότι είναι ίδια η πίσω. Δεν γνωρίζω όμως για την μπροστινή. Το p9 lite 2017 ίσως έχει ίδια μπροστινή με το honor 6x αλλά δεδομένου ότι είναι καλύτερη η πίσω δεν νομίζω να υπαρχει λόγος να το κοιτάξεις πέραν από διαφορετική τιμή ή ιντσες. Αν ανέβεις πάντως λίγο σε χρήματα μπορείς να δεις και το huawei nova.

 

Στα 300 κοντά πάνως που λες μπορείς να δεις το p9 το οποίο μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις η μπροστινή.

 

Βασικά επειδή βγαίνουμε offtopic, θα πρότεινα να άνοιγες θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 και μετά βάλε απλά το link εδώ πέρα ώστε αν κάποιος ξέρει να έρθει να σου απαντήσει στο θέμα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το xa1 έχει ίδια μπροστινή με το xperia x, τότε είναι καλύτερη από honor 6x. Ξέρω με σιγουριά ότι είναι ίδια η πίσω. Δεν γνωρίζω όμως για την μπροστινή. Το p9 lite 2017 ίσως έχει ίδια μπροστινή με το honor 6x αλλά δεδομένου ότι είναι καλύτερη η πίσω δεν νομίζω να υπαρχει λόγος να το κοιτάξεις πέραν από διαφορετική τιμή ή ιντσες. Αν ανέβεις πάντως λίγο σε χρήματα μπορείς να δεις και το huawei nova.

 

Στα 300 κοντά πάνως που λες μπορείς να δεις το p9 το οποίο μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις η μπροστινή.

 

Βασικά επειδή βγαίνουμε offtopic, θα πρότεινα να άνοιγες θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 και μετά βάλε απλά το link εδώ πέρα ώστε αν κάποιος ξέρει να έρθει να σου απαντήσει στο θέμα σου ;)

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7360186#post7360186

 

ευχαριστω, εδω ειναι το θεμα που ανοιξα! ας σβησει ο διαχειρηστης την παρεμβαση μου εδω

Link to comment
Share on other sites

Huawei P10, Αρχιμανδρίτες! (προϊστάμενε μη βαράς :))

 

 

37742902152_6b5b343090_c.jpg

2017-10-18_05-25-39 by [/url] - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LG g4 HDR

22097584562_61bb567aa4_c.jpg20151012_151132_HDR by foxy4270, on Flickr

 

Ποσο φοβερη καμερα αυτο το g4....το μονο που κρατησα διαχρονικα. Τρομερη φωτο...:)

Link to comment
Share on other sites

Honor 8

αυτόματο

ev +0.1

32512939273_3ec660a098_c.jpg

 

Ούτε επεξεργασία να χες κάνει. Πολύ καλή!

 

Ποσο φοβερη καμερα αυτο το g4....το μονο που κρατησα διαχρονικα. Τρομερη φωτο...:)

 

Πραγματικά ακόμα και σήμερα στέκεται σε επίπεδα κορυφαίων flagship

Link to comment
Share on other sites

Ποσο φοβερη καμερα αυτο το g4....το μονο που κρατησα διαχρονικα. Τρομερη φωτο...:)

 

ισχυει...φοβερη υλοποιηση καμερας το G4, κοιταζει στα ματια σημερινες ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχει χειρότερη αυτονομία από το lg g5. Αν θυμάμαι καλά το άλλαξες επειδή δεν κράταγε η μπαταρία.

 

Κατα τα άλλα είναι αρκετά ποιοτική συσκευή, ωραία οθόνη, καλός ήχος, καλή κάμερα (αν εξαιρέσουμε ότι είναι λίγο αργή και ότι έχει χαμηλό contrast -> βγαίνουν κάπως ασπριδερές υπο συνθήκες).

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχει χειρότερη αυτονομία από το lg g5. Αν θυμάμαι καλά το άλλαξες επειδή δεν κράταγε η μπαταρία.

 

Κατα τα άλλα είναι αρκετά ποιοτική συσκευή, ωραία οθόνη, καλός ήχος, καλή κάμερα (αν εξαιρέσουμε ότι είναι λίγο αργή και ότι έχει χαμηλό contrast -> βγαίνουν κάπως ασπριδερές υπο συνθήκες).

 

Δεν το θέλω για κύρια,σκέφτομαι μήπως το πάρω για δεύτερη συσκευή,με έχετε βάλει στην πρίζα και με την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω για κύρια,σκέφτομαι μήπως το πάρω για δεύτερη συσκευή,με έχετε βάλει στην πρίζα και με την κάμερα.

 

Για μένα αξίζει να την δοκιμάσεις. Προσωπικά δεν μου άρεσε η jpeg engine (πολυ χαμηλό contrast) και η ταχύτητα (πολύ shutter lag), αλλά δεδομένου ότι παίζει μεταχειρισμένο 150-160 ευρώ και μπορείς να την ξεφορτωθείς σε κανά μήνα ίδια τιμή αξίζει το κόπο. Πρόσεξε μόνο να έχει κανα χρόνο εγγύηση η πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξίζει να την δοκιμάσεις. Προσωπικά δεν μου άρεσε η jpeg engine (πολυ χαμηλό contrast) και η ταχύτητα (πολύ shutter lag), αλλά δεδομένου ότι παίζει μεταχειρισμένο 150-160 ευρώ και μπορείς να την ξεφορτωθείς σε κανά μήνα ίδια τιμή αξίζει το κόπο. Πρόσεξε μόνο να έχει κανα χρόνο εγγύηση η πλακέτα.

 

Είναι και αυτό με την πλακέτα,τέλος πάντων θα το σκεφτώ και βλέπουμε,ευχαριστώ Ανδρέα :)

Link to comment
Share on other sites

Lg g6 hdr+ vs στοκ καμερα !!

Τα πρωτα είναι με hdr+ !!

36924157514_c26c9534a0_b.jpgIMG_20171011_105447 by manthos kalaitzidis, on Flickr

37727829996_43226bf47a_b.jpg20171018_190115 by manthos kalaitzidis, on Flickr

37518158770_04a2479526_b.jpgIMG_20171018_190348 by manthos kalaitzidis, on Flickr

37106252033_41c9dfd82f_b.jpg20171018_190341 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχασα επεισόδια, μπορούμε να βάλουμε την κάμερα της google σε νοκια 6 κι αν ναι, από που (ένα link έστω με pm)

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχασα επεισόδια, μπορούμε να βάλουμε την κάμερα της google σε νοκια 6 κι αν ναι, από που (ένα link έστω με pm)

Ευχαριστώ

 

ναι μπορεις... πηρες nokia 6?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχασα επεισόδια, μπορούμε να βάλουμε την κάμερα της google σε νοκια 6 κι αν ναι, από που (ένα link έστω με pm)

Ευχαριστώ

 

νομίζω δεν γίνεται να μπει στον snapdragon 430.. δεν παίρνω όρκο βέβαια

 

Φίλε φοβερή είναι! Μπράβο

 

να είσαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχασα επεισόδια, μπορούμε να βάλουμε την κάμερα της google σε νοκια 6 κι αν ναι, από που (ένα link έστω με pm)

Ευχαριστώ

 

εδω εισαι μοντογια...περιμενω εντυπωσεις

https://androidfilehost.com/?fid=745849072291681915

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lg g4

manual, exp=30 sec

20693539720_73b3a865e8_c.jpg20150826_000204 by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...