Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung Galaxy S8 επιλεκτική εστίαση, ουσιαστικά στο σκοτάδι...

 

39204632881_a40b586c64_c.jpg

2017-12-22_12-20-57 by Vlasis Miriagkos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mi note 3 stock low light

 

25339352068_085f314c44_c.jpgLow light stock by Guardian, on Flickr

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mi note 3 Auto

 

Μπορει να ηταν μερα αλλα ηταν αρκετα σκοτεινα μεσα στο σπιτι και επελεξε ΗΗΤ

 

38492114084_23edfd410a_c.jpgIMG_20171221_133534_HHT by Guardian, on Flickr

 

Γιαννη δεν ειναι καλη...υπερβολικα καμμενα σημεια δεξια και αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S8+ επιλεκτική εστίαση, εκτός από τα κεριά και τα λαμπάκια στο βάθος, κανένας άλλος φωτισμός

 

38498040704_a295409c8e_c.jpg

2017-12-22_01-12-56 by Vlasis Miriagkos - Flickr2BBcode LITE

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βραδυνές μπαίνουν για να δούμε τι ψάρια πιάνει το hardware/software του κάθε κινητού μιας και σε τέτοιες συνθήκες έρχονται στα όρια τους. Την ημέρα πλέον όλα βγάζουν από ικανοποιητικές έως πολύ καλές φωτογραφίες και το μόνο που κάνει την διαφορά είναι το μάτι του φωτογράφου.

 

Ισχυει οντως...την ημερα ολα πλεον βγαζουν πολυ καλες φωτο.

Μολις σκοτεινιασει ομως...αρχιζουν οι ζωγραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Mi Note 2 μια ημερήσια (αν και αρκετά νεφελώδης ο καιρός) και μια νυχτερινή, αυτόματο με κλειστό το hdr

 

Νομίζω στην νυχτερινή κακός δεν ενεργοποίησε το hht. Μάλλον για σιγουριά θέλει να το ενεργοποιείς ο ίδιος αν δεν εισαι σε τέρμα iso.

Για μένα θα πρεπε να δουλεύει όπως στο Mi a1 που το ενεργοποιούσε αυτόματα από iso 800 ανεξάρτητα συνθηκών.

 

38330507835_9d47fd5616_c.jpgIMG_20171219_160635 by Andreas L., on Flickr

 

39179215522_594e4a166c_c.jpgIMG_20171222_013334 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

mi5s hdr+

38489461534_aaa361e1f3_c.jpgIMG_20171221_114252 by foxy4270, on Flickr

 

 

Φοβερή λεπτομέρεια στην εκκλησία . τέτοια κεραμιδια δεν έχω δει από κανέναν κορυφαιο από τόσο μακρυά. Συνήθως τα κάνουν αλοιφή. Μπράβο στο mi5. Αρχίζει και με πείθει αν και κινέζικο.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή λεπτομέρεια στην εκκλησία . τέτοια κεραμιδια δεν έχω δει από κανέναν κορυφαιο από τόσο μακρυά. Συνήθως τα κάνουν αλοιφή. Μπράβο στο mi5. Αρχίζει και με πείθει αν και κινέζικο.

 

πρώτα απο ολα σου ειπε οτι ειναι mi5s!!!

και δεύτερον απο αυτα που βλεπω και με galaxy s να βγάλει φωτογραφια ο Κώστας θα σε πείσει ακομα και αυτο!!!!:lol::lol:

και τρίτων εγω ήμουν απο τους πρώτους εδω στο νημα που ανεβαζα πιο παλια φωτογραφιες με το mi5s και ελεγα οτι εχει παρα πολυ καλη καμερα η καλυτερη απο ολα τα xiaomi ακομα και μέχρι τωρα!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

πρώτα απο ολα σου ειπε οτι ειναι mi5s!!!

και δεύτερον απο αυτα που βλεπω και με galaxy s να βγάλει φωτογραφια ο Κώστας θα σε πείσει ακομα και αυτο!!!!:lol::lol:

και τρίτων εγω ήμουν απο τους πρώτους εδω στο νημα που ανεβαζα πιο παλια φωτογραφιες με το mi5s και ελεγα οτι εχει παρα πολυ καλη καμερα η καλυτερη απο ολα τα xiaomi ακομα και μέχρι τωρα!!!

μην ασχολείσαι φίλε μου τα ίδια κ τα ίδια καλύτερα αγνόηση κ τέλος...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλές γιορτές. Θέλω μια βοήθεια για πορτραίτο τι φωτισμό προτείνετε; είδα κάποια βιντεακια. Επίσης για background σε μαύρο φόντο τι προτείνετε υλικό να βάλω κάποιο ύφασμα μαύρο; σαν σεντόνι ας πούμε; κάτι σε ματ; γράψτε κάποια φθηνή λύση και κάποια λιγάκι πιο επαγγελματική αν έχετε κάτι υπόψιν ευχαριστώ. Με τους φακούς που πήρα κάνω και καλό θόλωμα με το πρόγραμμα που έχει από μόνη της η συσκευή γράφει στα 50 εκατοστά αλλά με τον ζουμαριστο φακό βγάζει κ από πιο πίσω.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλές γιορτές. Θέλω μια βοήθεια για πορτραίτο τι φωτισμό προτείνετε; είδα κάποια βιντεακια. Επίσης για background σε μαύρο φόντο τι προτείνετε υλικό να βάλω κάποιο ύφασμα μαύρο; σαν σεντόνι ας πούμε; κάτι σε ματ; γράψτε κάποια φθηνή λύση και κάποια λιγάκι πιο επαγγελματική αν έχετε κάτι υπόψιν ευχαριστώ. Με τους φακούς που πήρα κάνω και καλό θόλωμα με το πρόγραμμα που έχει από μόνη της η συσκευή γράφει στα 50 εκατοστά αλλά με τον ζουμαριστο φακό βγάζει κ από πιο πίσω.
Σου έχω στείλει ένα pm με αναλυτικό Βιντεακι για να μη γεμιζω εδω το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σου έχω στείλει ένα pm με αναλυτικό Βιντεακι για να μη γεμιζω εδω το θέμα.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μ το είδα χθες αυτό το βίντεο είναι καλό. Ίσως πάρω κάποιο απτά λεντακια που προτείνουν. Αλλά για το μαύρο background δεν ξέρω σε τι λύση θα πάω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή λεπτομέρεια στην εκκλησία . τέτοια κεραμιδια δεν έχω δει από κανέναν κορυφαιο από τόσο μακρυά. Συνήθως τα κάνουν αλοιφή. Μπράβο στο mi5. Αρχίζει και με πείθει αν και κινέζικο.

 

Ισχυει φιλε...γενικα τουβλα και κεραμιδια ειναι οτι πιο δυσκολο σε επεξεργασια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρώτα απο ολα σου ειπε οτι ειναι mi5s!!!

και δεύτερον απο αυτα που βλεπω και με galaxy s να βγάλει φωτογραφια ο Κώστας θα σε πείσει ακομα και αυτο!!!!:lol::lol:

και τρίτων εγω ήμουν απο τους πρώτους εδω στο νημα που ανεβαζα πιο παλια φωτογραφιες με το mi5s και ελεγα οτι εχει παρα πολυ καλη καμερα η καλυτερη απο ολα τα xiaomi ακομα και μέχρι τωρα!!!

 

Θα συμφωνησω ...απ'ολα τα Xiaomi το mi5s εχει την καλυτερη καμερα.

Η μαλλον για να ειμαστε πιο ακριβεις...την καλυτερη υλοποιηση καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μ το είδα χθες αυτό το βίντεο είναι καλό. Ίσως πάρω κάποιο απτά λεντακια που προτείνουν. Αλλά για το μαύρο background δεν ξέρω σε τι λύση θα πάω
Για το μαύρο background θα πρότεινα χοντρό χαρτόνι περίπου μισό πόντο που το βρίσκεις εύκολα σε βιβλιοπωλείο.

 

Με βάση την εμπειρία μου με την dslr και ενα softbox που έκανα μου δούλεψε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

S8 Plus επιλεκτική εστίαση οριακά

 

 

[ig]https://farm5.staticflickr.com/4590/25354292938_476d5e5af6_c.jpg[/img]2017-12-22_06-09-19 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

 

Ωραία φωτογραφία αλλά θα συμφωνήσω στο οριακά, φαίνεται ότι έχει κόψει λίγο "άτσαλα" την μάντρα που κάθεται ο γατουλης.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φωτογραφία αλλά θα συμφωνήσω στο οριακά, φαίνεται ότι έχει κόψει λίγο "άτσαλα" την μάντρα που κάθεται ο γατουλης.
Ευχαριστώ!! ναι οπως κ η ουρα μου έφυγε αλλα ήταν γρήγορη λήψη

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα είχε ενδιαφέρον είναι όχι στημένες και στατικές λήψεις αλλά πιο καθημερινές με τα αντικείμενα να μην είναι σταθερά, οι συνθήκες φωτισμού να μην είναι οι καλύτερες και φυσικά κάποια δείγματα από βίντεο γιατί εκεί αρκετά κινητά ακόμα δυσκολεύονται.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσωπα θέλετε, πρόσωπα θα έχετε :)

 

Mi Note 2 σε σχετικά χαμηλό φωτισμό (indoor photo). Πρώτα στοκ και μετά από snap camera.

Δυστυχώς το low light mode της snap camera δεν δίνει exif.

Στη στοκ ξέχασα να ενεργοποιήσω το HHT (δυστυχώς αυτόματα το ενεργοποιεί μόνο όταν τελικιάσει το iso)

 

39196210672_c2acee4789_z.jpgIMG_20171222_165815 by Andreas L., on Flickr

 

27448577719_a24cce6007_z.jpgIMG_20171222_165942 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Από κινητό που τις είδα, με εξαίρεση τη τελευταία, καλά τα πήγε το u10

 

Htc 10 :) όποιος έχει πάει στο στάδιο tak vodo στο Φάληρο ημουν στην 1η θέση πάνω πάνω!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Mi note 3 auto

 

24364989367_5513be02a3_c.jpg2017-12-23_12-57-20 by Guardian, on Flickr

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...