Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Οντως βγάζει μια κιτριναδα ανεξήγητη.

 

Ηταν το σκηνικό έτσι μου φαίνονται δύσκολο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιασα στα χερια μου προσφατα το xiaomi mi6 και ειδα και το review με το huawai mate 10 pro και αυτο που το hdr υπαρχει μόνο σε χειροκίνητη μορφη και οχι σε αυτοματη με ξεπερνά..
Τι εννοείς; για βάλε μάς το βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Οντως βγάζει μια κιτριναδα ανεξήγητη.

 

Ηταν το σκηνικό έτσι μου φαίνονται δύσκολο;

 

Γενικά το hdr+ βγαζει κάπως περίεργα χρώματα. Αυτό οφείλετε στο ότι φωτίζει τις σκιές. Το είχα παρατηρήσει από όταν είχα ένα nexus 5x.

 

Επιασα στα χερια μου προσφατα το xiaomi mi6 και ειδα και το review με το huawai mate 10 pro και αυτο που το hdr υπαρχει μόνο σε χειροκίνητη μορφη και οχι σε αυτοματη με ξεπερνά..

 

Το ίδιο ίσχυε και στο p9 που είχα αλλά και στο Mi5s όταν το είχα mm (στη nougat νομίζε είχε και auto αλλά γενικά δεν μου άρεσε το hdr και το χα μόνιμα κλειστό).

 

Στο p9 πάντως αν χρειαστεί φωτίζει τις σκιές αυτόματα με επεξεργασία. Δηλαδή είχε τύχει πολλές φορές να μου βγάλει πιο φωτεινές τις σκιές από ότι στο preview και όντως στο τελικό αποτέλεσμα φαινόταν ότι είχε υποστεί μια επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Οντως βγάζει μια κιτριναδα ανεξήγητη.

 

Ηταν το σκηνικό έτσι μου φαίνονται δύσκολο;

Είναι λίγο ναι φταίει αυτή η καταραμένη λάμπα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι εδώ και μία ώρα γραμμένο. Λίγη ντροπή δηλαδή. Διαβάζουν και μικρά παιδιά. Η πλήρης εγκατάλειψη εδώ μέσα, δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι εδώ και μία ώρα γραμμένο. Λίγη ντροπή δηλαδή. Διαβάζουν και μικρά παιδιά. Η πλήρης εγκατάλειψη εδώ μέσα, δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά μιλάμε δεν υπάρχεις. Ντροπή σε μένα που ακούω τις βρισιές επειδή ήμουν σε δουλειά και δεν πρόλαβα να τα δω ή στον bill_thes που κάνει τα προφιλς για να βρίσει; :mad:

 

Πραγματικά δεν έχω λόγια. Πάμε παρακάτω. Σβήνω και τα μηνύματα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πατατούλα να πάνε τα φαρμάκια κάτω;

 

Mi A1 - GCam 5.1

26358846979_b430b2b03a_z.jpg2017-11-01 19.29.18 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

37803597002_c0d26408c8_o.jpgΛίμνη Ευβοιας by Γιωργος Μουρτζακης, on Flickr[/img]

oneplus 3-Λιμνη Ευβοιας

 

 

Κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει ...

 

Λίμνη Ευβοίας και S8+

 

26166880569_7d2a8078c1_c.jpg2017-10-26_11-33-51 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

@aptaliko σου εχω βαλει και μια στο ¨δειξτε το φωτογραφικο σας ταλεντο".

περαστικος απο την Λιμνη;

 

 

Link to comment
Share on other sites

@aptaliko σου εχω βαλει και μια στο ¨δειξτε το φωτογραφικο σας ταλεντο".

περαστικος απο την Λιμνη;

 

Περαστικός ήμουν μέχρι που γνώρισα τη γυναίκα μου :lol:.

 

S8+

 

37939792422_da4624c314_c.jpg2017-10-27_08-08-52 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η λίμνη πάντως. Είχα πάει σε γάμο φίλου. Αυτός βέβαια την γνώρισε Αθήνα :p

 

τώρα που θα πάω Σ/Κ θα σας ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

τώρα που θα πάω Σ/Κ θα σας ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες.

 

Πραγματικά είναι ωραίο μέρος και από φωτογραφικής πλευράς, αν πετύχεις δε και ... άσχημο καιρό θα βγάλεις ωραίες φωτογραφίες.

 

S8+ από το προηγούμενο ΣΚ

 

37942685941_08c85afcb8_c.jpg2017-10-26_11-36-46 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαϊ γκοντ έβαλα maps να δω πώς πας για καμιά απόδραση και είναι τίγκα στις στροφές :P Όμορφες φωτογραφιες nevertheless ;)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι ωραίο μέρος και από φωτογραφικής πλευράς, αν πετύχεις δε και ... άσχημο καιρό θα βγάλεις ωραίες φωτογραφίες.

 

S8+ από το προηγούμενο ΣΚ

 

Νομίζω ότι θα έχει άσχημο καιρό.

Τρομερές οι φωτογραφίες σου aptaliko, μπράβο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα έχει άσχημο καιρό.

Τρομερές οι φωτογραφίες σου aptaliko, μπράβο!

 

Λίγο off topic αλλά έχει κάποιο φωτογραφικό ενδιαφέρον, κανονίζω με το φωτογράφο του χωριού εκτύπωση φωτογραφιών σε σκοτεινό θάλαμο, φαντάζομαι θα είναι μία μοναδική εμπειρία. Ο δε γιος του έχει κάνει μοναδικές εκθέσεις φωτογραφίας με ένα ... iphone 4 που εγώ τα έθαβα πάντα (που είσαι ddr2). Αυτό το λέω και για τους συμφουρίτες εδώ που κυνηγάνε τα specs ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic αλλά έχει κάποιο φωτογραφικό ενδιαφέρον, κανονίζω με το φωτογράφο του χωριού εκτύπωση φωτογραφιών σε σκοτεινό θάλαμο, φαντάζομαι θα είναι μία μοναδική εμπειρία. Ο δε γιος του έχει κάνει μοναδικές εκθέσεις φωτογραφίας με ένα ... iphone 4 που εγώ τα έθαβα πάντα (που είσαι ddr2). Αυτό το λέω και για τους συμφουρίτες εδώ που κυνηγάνε τα specs ;).

 

Πολύ ωραίο ακούγεται αυτό.

Με τον γιο του φωτογράφου πηγαίναμε μαζί λύκειο (έχουμε 1 χρόνο διαφορά σε ηλικία)

sorry για το off topic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic αλλά έχει κάποιο φωτογραφικό ενδιαφέρον, κανονίζω με το φωτογράφο του χωριού εκτύπωση φωτογραφιών σε σκοτεινό θάλαμο, φαντάζομαι θα είναι μία μοναδική εμπειρία. Ο δε γιος του έχει κάνει μοναδικές εκθέσεις φωτογραφίας με ένα ... iphone 4 που εγώ τα έθαβα πάντα (που είσαι ddr2). Αυτό το λέω και για τους συμφουρίτες εδώ που κυνηγάνε τα specs ;).

 

Πολύ καλό!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μαϊ γκοντ έβαλα maps να δω πώς πας για καμιά απόδραση και είναι τίγκα στις στροφές :P Όμορφες φωτογραφιες nevertheless ;)

 

Θα αποζημειωθείς Βαγγέλη και θα θες να ξαναπάς ;).

 

S8+

 

31104166943_c181eaf966_c.jpg2016-12-27_05-17-01 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...