Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι συνθηκες ηταν τραγικες, δεν υπηρχε φως καθολου.

Αλλα φανταζομαι ξερεις πως δουλευει μιας και το χρησιμοποιεις ηδη

 

Βρε δεν αντιλέγω πως δεν είχε φως. Απλά όταν δεν υπάρχει φως, καλό είναι να... μην βγαίνει φωτογραφία που φαίνεται πως υπάρχει φως. Δεν παύει να είναι μεν εντυπωσιακό, αλλά αν δεν μου έλεγες πως είναι μια φωτο τραβηγμένη στο απόλυτο σκοτάδι, θα σου έλεγα "οκ, μια μέτρια φωτογραφία που έχει κάψει το φεγγάρι και δεν έχει καμία λεπτομέρεια". Αυτό εννοώ :happy:

 

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοια θέματα,μπέσα στο λέω.

Σε πιστεύω, έπεσα θύμα. Είχα και τα ψυχολογικά μου που έδωσα τον έρωτα το OP5 για το G6 και ήρθε και με χτύπησε κατακέφαλα η καψούρα. Νύχτα έφυγε το λεγάμενο το G6, τι να σας λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Αν και στις νυχτερινές δεν μου άρεσε το hdr+, εδώ μάλλον το προτιμώ. Έχει φωτίσει καλύτερα τις σκιές το hdr+

 

Γενικά μην ξεχνάμε ότι το g6 έχει αισθητήρα 1/3.06. Άρα όλη του η τελική ποιότητα είναι αποτέλεσμα ενός εξαίρετου λογισμικού και ois. Ως εκ τούτου στις νυχτερινές μόνο κατώτερο μπορεί να είναι το hdr+

 

Παρόλα αυτά θα ήθελα να δω το Long exposure hdr+ πως τα πάει. Πιστεύω με το εξαιρετικό ois του g6 θα τις καταφέρνεις χεράτες ;)

 

οι συνθηκες ηταν τραγικες, δεν υπηρχε φως καθολου.

Αλλα φανταζομαι ξερεις πως δουλευει μιας και το χρησιμοποιεις ηδη

 

Βασικά σε τέτοιες φωτογραφίες μόνο αν τραβούσες με στοκ (έστω manual) θα καταλαβαίναμε τις συνθήκες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και στις νυχτερινές δεν μου άρεσε το hdr+, εδώ μάλλον το προτιμώ. Έχει φωτίσει καλύτερα τις σκιές το hdr+

 

Γενικά μην ξεχνάμε ότι το g6 έχει αισθητήρα 1/3.06. Άρα όλη του η τελική ποιότητα είναι αποτέλεσμα ενός εξαίρετου λογισμικού και ois. Ως εκ τούτου στις νυχτερινές μόνο κατώτερο μπορεί να είναι το hdr+

 

Παρόλα αυτά θα ήθελα να δω το Long exposure hdr+ πως τα πάει. Πιστεύω με το εξαιρετικό ois του g6 θα τις καταφέρνεις χεράτες ;)

 

 

 

Βασικά σε τέτοιες φωτογραφίες μόνο αν τραβούσες με στοκ (έστω manual) θα καταλαβαίναμε τις συνθήκες. ;)

Άλλο apk είναι αυτo για Long exposure;

Link to comment
Share on other sites

Άλλο apk είναι αυτo για Long exposure;

 

Ουί. Ε βουαλά: https://forum.xda-developers.com/u11/how-to/google-camera-hdr-comparison-t3655196/post73973427#post73973427

Link to comment
Share on other sites

Άλλο apk είναι αυτo για Long exposure;

 

Τσέκαρε πρώτο μηνυμα όπου έχω βάλει link ;)

 

Και εξηγώ πως θα ήθελα προσωπικά να δω τα δείγματα σας με long hdr+. Η πρώτη είναι manual mode 0,5 sec iso 800 και η δεύτερη με το hdr+ long. Να σημειωθεί ότι βγαίνει πολύ ευκολότερα sharp η hdr+ long και το καταφέρνω και χεράτα (εδώ βέβαια ειχα στηρίξει τα κουλά μου κόντρα σε καγκελάκι)

 

38064640096_9f5eb58e0c_z.jpgFJIMG_20171102_200211 by Andreas L., on Flickr

 

24266713868_c570a1109e_z.jpgIMG_20171102_200038 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

 

AXΑ!!Ωραία το κατεβάζω για δοκιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τσέκαρε πρώτο μηνυμα όπου έχω βάλει link ;)

 

Και εξηγώ πως θα ήθελα προσωπικά να δω τα δείγματα σας με long hdr+. Η πρώτη είναι manual mode 0,5 sec iso 800 και η δεύτερη με το hdr+ long. Να σημειωθεί ότι βγαίνει πολύ ευκολότερα sharp η hdr+ long και το καταφέρνω και χεράτα (εδώ βέβαια ειχα στηρίξει τα κουλά μου κόντρα σε καγκελάκι)

 

https://farm5.staticflickr.com/4503/38064640096_9f5eb58e0c_z.jpg[/i]FJIMG_20171102_200211 by Andreas L., on Flickr

 

https://farm5.staticflickr.com/4513/24266713868_c570a1109e_z.jpg[/i]IMG_20171102_200038 by Andreas L., on Flickr

 

Βασικά δεν μπορώ να την κατεβάσω,error και τέτοια λέει

Link to comment
Share on other sites

AXΑ!!Ωραία το κατεβάζω για δοκιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά δεν μπορώ να την κατεβάσω,error και τέτοια λέει

 

Ξαναδοκίμασε. Εμένα την κατέβασε κανονικά. Προφανώς έχει να κάνει με το traffic

Link to comment
Share on other sites

mi5s hdr+

δειτε πανω αριστερα την τηλεοραση πως την εβγαλε

[im]https://farm5.staticflickr.com/4583/38087654042_3369e7f92b_c.jpg[/img]IMG_20171102_194830 by foxy4270, on Flickr

 

Crop 100%

[im]https://farm5.staticflickr.com/4443/26342876359_a2a3cf639f_o.jpg[/img]crop1 by foxy4270, on Flickr

 

Κωστα μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα του κλειστρου (1/77) ,λιγο που κοιταξα παρομοιες φωτογραφιες στο flickr σου κανενα κινητο δεν εχει βγαλει τοσο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi5s stock camera

 

Manual ISO:100 Shutter: 4sec

38065629346_c1d62b2c67_c.jpgIMG_20171102_194227

 

Auto HHT

24267767758_f147effeb1_c.jpgIMG_20171102_194338_HHT

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

γιαννη πηρες καλη καμερα η μου φαινεται?
Πως τις βλέπεις Κώστα? Για πες την γνώμη σου.

 

Don't mess with max two

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες απόπειρες με LG G6 HDR+ Long exposure στο χέρι όλες.

38065830946_2b22b817a9_c.jpgLg g6 HDR+ Long exposure by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

37410848094_1ef7dce6f0_c.jpgLg g6 HDR+ Long exposure by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

https://www.flickr.com/photos/125325785@N08/38120049981/in/dateposted-public/

38120049981_29c633f350_c.jpgLg g6 HDR+ Long exposure by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Αυτές Γιώργο που τις βλέπω από το κινητό φενονται πολύ καλές.

Καμία σχέση με την στοκ κάμερα της lg.

 

Don't mess with max two

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα του κλειστρου (1/77) ,λιγο που κοιταξα παρομοιες φωτογραφιες στο flickr σου κανενα κινητο δεν εχει βγαλει τοσο γρηγορα!

 

εκανα tap στα φωτα και επεσε η εκθεση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως τις βλέπεις Κώστα? Για πες την γνώμη σου.

 

Don't mess with max two

 

τη μερα εχει πολυ λεπτομερεια...και του εσωτερικου χωρου ειναι δυνατες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές Γιώργο που τις βλέπω από το κινητό φενονται πολύ καλές.

Καμία σχέση με την στοκ κάμερα της lg.

 

Don't mess with max two

Σαν πολύ κίτρινες μου φαίνονται Γιάννη.Πάντως κάνει θαύματα,σε αυτή με την γλάστρα το φώς ήταν ελάχιστο,ε ρε τι έχει να γίνει!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα σίγουρα είναι καλύτερο από το htc. Καμια σχέση και μιλάμε για συσκευή με τα μισά λεφτά..

 

Don't mess with max two

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα σίγουρα είναι καλύτερο από το htc. Καμια σχέση και μιλάμε για συσκευή με τα μισά λεφτά..

 

Don't mess with max two

Και νύχτα θα βγάλεις καλές φωτογραφίες με manual Εγώ σκέψου έβγαζα και με 1/4 χερατες και έβγαιναν πολύ καλές.Κινητάρα σε όλα του,πολύ ολοκληρωμένη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και νύχτα θα βγάλεις καλές φωτογραφίες με manual Εγώ σκέψου έβγαζα και με 1/4 χερατες και έβγαιναν πολύ καλές.Κινητάρα σε όλα του,πολύ ολοκληρωμένη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου στέλνω pm.

 

Don't mess with max two

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια παρακολουθω αυτο το ενδιαφερον νημα καθημερινα χωρις ομως να συμμετεχω και πολυ με post.Γενικα ειμαι fanboy της xiaomi το τελευταιο που ειχα ηταν το mi6 τωρα εχω s8.Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι πως γινεται την ημερα να βγαζουν τελειες φωτο σε low light συνθηκες αξιοπρεπεστατες για τα λεφτα τους αλλα οταν βγαζεις φωτογραφια με φλας το βραδυ ειναι τραγικη σαν να μην μπορει να κανει καλη διαχειριση του φλας και με πολυ θορυβο

 

Υ.Γ Για τα high-end xiaomi ειναι η ερωτηση μου

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Επιασα στα χερια μου προσφατα το xiaomi mi6 και ειδα και το review με το huawai mate 10 pro και αυτο που το hdr υπαρχει μόνο σε χειροκίνητη μορφη και οχι σε αυτοματη με ξεπερνά..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...