Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aντε να βάλω και εγώ καμια.

iPhoneX

Στο auto φυσικά,δεν έχει και αλλιώς

 

26856263888_53c0e93146_c.jpgUntitled by Imperia V, on Flickr

 

40684607362_3ca1ce5c4c_c.jpgUntitled by Imperia V, on

 

ΥΓ: μη τα βάζετε με ένα άτομο,δεν είναι σωστό

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aντε να βάλω και εγώ καμια.

iPhoneX

Στο auto φυσικά,δεν έχει και αλλιώς

 

26856263888_53c0e93146_c.jpgUntitled by Imperia V, on Flickr

 

40684607362_3ca1ce5c4c_c.jpgUntitled by Imperia V, on

 

ΥΓ: μη τα βάζετε με ένα άτομο,δε είναι σωστό

 

τι εννοείς με το Υ.Γ φίλε? Κάντο λιανα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μαγική! Τι v30 λες, αυτό κάνει παπάδες

 

.

 

Λαλιστατο το forum σημερα.

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου.Απ'οτι βλεπω εχεις πολυ εμπειρο ματι.

Οντως η φωτο του 950 τα σπαει.Ο συνδυασμος Pureview + zeiss optics δινει αυτο το μαγικο αποτελεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ ασχημη φωτογραφια.....πολυ μαυρο και ολες οι λαμπες βγηκαν καμμενες.

Παιδια εαν μερικοι δεν το εχουν με τις φωτογραφιες ας αλλαξουν αθλημα.

 

@julia δεν ισχυουν αυτα που γραφεις.

Η φωτογραφια φευγει για εκτυπωση κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Αναριωτιεστε γιατι εκραζαν το 5/5Τ στις φωτο ,ακομη και το 3Τ σε ηρεμη κατασταση και την ημερα βγαζει πολυ καλες φωτο ,τωρα αν το θεμα μας κινειτε λιγο τοτε βγαινουν μαυρο χάλι (να τα λεμε οπως πρεπει και οχι οπως θα θελαμε)
Link to comment
Share on other sites

Αναριωτιεστε γιατι εκραζαν το 5/5Τ στις φωτο ,ακομη και το 3Τ σε ηρεμη κατασταση και την ημερα βγαζει πολυ καλες φωτο ,τωρα αν το θεμα μας κινειτε λιγο τοτε βγαινουν μαυρο χάλι (να τα λεμε οπως πρεπει και οχι οπως θα θελαμε)

 

Αυτό που λες ισχυεί για οποιοδήποτε κινητό. Όσο πιο καλό ois τόσο πιο αργό shutter speed οπότε και τόσο μεγαλύτερο motion blur.

 

Αλλά όπως και να χει, το κράξιμο το χε φάει σε τοπία και όχι ανθρώπους. Οπότε, προσωπικά, αναρωτιέμαι γιατι ενώ τότε τις θάβανε τώρα τις παινευουν. Και δεν ειναι η πρώτη φορά που γινεται αυτό. Να σημειωθεί μάλιστα ότι οι φωτογραφίες που ειχαν ανεβει και τότε για συγκριση μια χαρά ήταν. Δεν ειναι δηλαδή οτι αυτές ειναι καλές και οι προηγούμενες κακές. Καλές ήταν όλες για τις αντίστοιχες συνθήκες.

 

Το μονο σίγουρο ειναι οτι το op5 και op5t έχουν πολύ καλές κάμερες και με Gcam μάλιστα γινονται ακόμα καλύτερες.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αναριωτιεστε γιατι εκραζαν το 5/5Τ στις φωτο ,ακομη και το 3Τ σε ηρεμη κατασταση και την ημερα βγαζει πολυ καλες φωτο ,τωρα αν το θεμα μας κινειτε λιγο τοτε βγαινουν μαυρο χάλι (να τα λεμε οπως πρεπει και οχι οπως θα θελαμε)
Στα 5,5Τ δεν ισχύει γιατι βγάζουν με 1/17 shutter speed σε lowlight, εγώ τουλάχιστον ακόμα δεν είδα blur όπως έβλεπα σχεδόν πάντα στα 3/3Τ και μερικές φορές ακόμα και σε s8,note 8 αλλού είναι το πρόβλημα τους , είναι κυρίως στην επεξεργασία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ισχυεί για οποιοδήποτε κινητό. Όσο πιο καλό ois τόσο πιο αργό shutter speed οπότε και τόσο μεγαλύτερο motion blur.

 

Αλλά όπως και να χει, το κράξιμο το χε φάει σε τοπία και όχι ανθρώπους. Οπότε, προσωπικά, αναρωτιέμαι γιατι ενώ τότε τις θάβανε τώρα τις παινευουν. Και δεν ειναι η πρώτη φορά που γινεται αυτό. Να σημειωθεί μάλιστα ότι οι φωτογραφίες που ειχαν ανεβει και τότε για συγκριση μια χαρά ήταν. Δεν ειναι δηλαδή οτι αυτές ειναι καλές και οι προηγούμενες κακές. Καλές ήταν όλες για τις αντίστοιχες συνθήκες.

 

Το μονο σίγουρο ειναι οτι το op5 και op5t έχουν πολύ καλές κάμερες και με Gcam μάλιστα γινονται ακόμα καλύτερες.

Ανδρέα τώρα το είδα το σχόλιο σου δεν πέφτει κάτω από 1/17 οπότε είναι δύσκολα να βγάλεις blur

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες σου άρεσαν ?
ναι μια χαρα είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα τώρα το είδα το σχόλιο σου δεν πέφτει κάτω από 1/17 οπότε είναι δύσκολα να βγάλεις blur

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ. :) Αλλά όπως και να χει σε τοπία το θάβανε. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω ένα φίλο που έχει μάλλον DSLR και παίρνει τα βουνά και τα λαγκάδια βγάζοντας πουλια πάνω σε κλαδιά ..θα το πάρω κανα τηλέφωνο να πάμε μια βόλτα τώρα που ανοίγει ο καιρός σιγά σιγα.

 

Δηλαδή να βγάλει καμια φωτό από το κινητό μου.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τι πορτ εχουν κανει τα παλικαρια του xda της google camera

Δειτε λιγο dynamic range και φυσικη λεπτομερεια που εχει η φωτογραφια.Οσο ευκολη και να ειναι επειδη ασχολουμε και εχω βγαλει αρκετες με πολλα καλα φωτοκινητα αυτο που εχουν πετυχει δεν υπαρχει.Μπορει να φενομαι υπερβολικος αλλα εχει παρα πολυ καλο αποτελεσμα.Το sharpness ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο και δεν δημιουργει αυτο το παστελ.Με V30 ειναι τραβηγμενη

 

38918531220_6b418873f2.jpgIMG_20180310_131447 by kkk1881, on Flickr

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Σημερινά δείγματα από Samsung Galaxy s9 plus στο αυτόματο

38918377680_e113075e4f.jpgGALAXY S9+ 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]38918377680_e113075e4f.jpgGALAXY S9+ 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

40685683672_3036aa9a3b.jpgSamsung Galaxy s9+ 2 by GumJd tsiglas, on Flickr"]40685683672_3036aa9a3b.jpgSamsung Galaxy s9+ 2 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

38918446710_443a10cfd3_z.jpgSamsung Galaxy s9+ 4 by GumJd tsiglas, on Flickr"]38918446710_443a10cfd3_z.jpgSamsung Galaxy s9+ 4 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Samsung s9+ ακριβώς κάτω από τον ήλιο χωρίς γυαλιά ηλίου δεν μπορούσα να δω αυτό το πλάνο και είπα να τραβήξω να δω τι θα βγάλει

26857336298_3a1bcc2efa.jpgSamsung Galaxy s9+ direct sun above by GumJd tsiglas, on Flickr"]26857336298_3a1bcc2efa.jpgSamsung Galaxy s9+ direct sun above by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ισχυεί για οποιοδήποτε κινητό. Όσο πιο καλό ois τόσο πιο αργό shutter speed οπότε και τόσο μεγαλύτερο motion blur.

 

Αλλά όπως και να χει, το κράξιμο το χε φάει σε τοπία και όχι ανθρώπους. Οπότε, προσωπικά, αναρωτιέμαι γιατι ενώ τότε τις θάβανε τώρα τις παινευουν. Και δεν ειναι η πρώτη φορά που γινεται αυτό. Να σημειωθεί μάλιστα ότι οι φωτογραφίες που ειχαν ανεβει και τότε για συγκριση μια χαρά ήταν. Δεν ειναι δηλαδή οτι αυτές ειναι καλές και οι προηγούμενες κακές. Καλές ήταν όλες για τις αντίστοιχες συνθήκες.

 

Το μονο σίγουρο ειναι οτι το op5 και op5t έχουν πολύ καλές κάμερες και με Gcam μάλιστα γινονται ακόμα καλύτερες.

 

Στα 5,5Τ δεν ισχύει γιατι βγάζουν με 1/17 shutter speed σε lowlight, εγώ τουλάχιστον ακόμα δεν είδα blur όπως έβλεπα σχεδόν πάντα στα 3/3Τ και μερικές φορές ακόμα και σε s8,note 8 αλλού είναι το πρόβλημα τους , είναι κυρίως στην επεξεργασία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok ,σεβαστες οι αποψεις σας ,ειχα το 3Τ και απογοητευτηκα (μονο στις φωτο), περιμενα το 5αρι και με αυτα που ακουγα δεν το πλησιασα καν, τωρα ειμαι προς αναζητηση κινητου και ειλικρινα δεν ξερω κατα που να κανω

Μια ερωτηση , mi mix2 ή 5Τ; μονο μη μου πειτε το 950

Link to comment
Share on other sites

Ok ,σεβαστες οι αποψεις σας ,ειχα το 3Τ και απογοητευτηκα (μονο στις φωτο), περιμενα το 5αρι και με αυτα που ακουγα δεν το πλησιασα καν, τωρα ειμαι προς αναζητηση κινητου και ειλικρινα δεν ξερω κατα που να κανω

Μια ερωτηση , mi mix2 ή 5Τ; μονο μη μου πειτε το 950

 

Αν τα κριτήρια σου ειναι αποκλειστικά η κάμερα, πας για 5t.

 

Περίμενε ομως να βγει και το mi mix 2s.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κριτήρια σου ειναι αποκλειστικά η κάμερα, πας για 5t.

 

Περίμενε ομως να βγει και το mi mix 2s.

 

Ok , σ ευχαριστω πολυ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Απο τα συγκριτικά σε πολύ low Light που μπηκαν τις προάλλες αλλα και απο αυτα που βλέπω σήμερα απο το S9 θα πω οτι δικαίως είναι στην κορυφή του dxomark.

Ειδικά στις βραδινές είναι top of the line υλοποίηση!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τι πορτ εχουν κανει τα παλικαρια του xda της google camera

Δειτε λιγο dynamic range και φυσικη λεπτομερεια που εχει η φωτογραφια.Οσο ευκολη και να ειναι επειδη ασχολουμε και εχω βγαλει αρκετες με πολλα καλα φωτοκινητα αυτο που εχουν πετυχει δεν υπαρχει.Μπορει να φενομαι υπερβολικος αλλα εχει παρα πολυ καλο αποτελεσμα.Το sharpness ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο και δεν δημιουργει αυτο το παστελ.Με V30 ειναι τραβηγμενη

 

38918531220_6b418873f2.jpgIMG_20180310_131447 by kkk1881, on Flickr

 

Σε παρακολουθω και βλεπω οτι ξερεις να βγαζεις πολυ καλες φωτο.

Οντως το Hdr + κανει παπαδες...και απ'οτι βλεπω εχουν βγει ειδικες εκδοσεις optimised για Lg v30.

To αποτελεσμα ειναι ακρως εντυπωσιακο τοσο σε επιπεδο dynamic range, οσο και σε χρωματα, sharpening.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5T auto

40686403402_3a272d94c8_c.jpg2018-03-10_06-15-31 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

26858094108_95e3f3a10c_c.jpg2018-03-10_06-15-42 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο τα συγκριτικά σε πολύ low Light που μπηκαν τις προάλλες αλλα και απο αυτα που βλέπω σήμερα απο το S9 θα πω οτι δικαίως είναι στην κορυφή του dxomark.

Ειδικά στις βραδινές είναι top of the line υλοποίηση!!!

 

Εδω θα διαφωνησω φιλε μου...οταν ανεβαζει ψηλο iso το S9 αρχιζει και σβηνει παλι αρκετο πραμα(παστελ), με αποτελεσμα να χανονται πολλες

λεπτομερειες.Αο'οτι φαινεται τα δειγματα απο πραγματικους χρηστους δεν συμβαδιζουν με τη βαθμολογια του dxomark.

Οποτε κραταμε αυτα εδω.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5T auto

40686403402_3a272d94c8_c.jpg2018-03-10_06-15-31 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

26858094108_95e3f3a10c_c.jpg2018-03-10_06-15-42 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυ καλες Βαγγέλη μπράβο θα ήθελα να δω και αλλα νυχτερινά δειγματα μιας και το σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Aντε να βάλω και εγώ καμια.

iPhoneX

Στο auto φυσικά,δεν έχει και αλλιώς

 

26856263888_53c0e93146_c.jpgUntitled by Imperia V, on Flickr

 

40684607362_3ca1ce5c4c_c.jpgUntitled by Imperia V, on

 

ό

 

Παρα πολυ φυσικα χρωματα βλεπω και σωστο sharpening, σε αντιθεση με τις υπερβολες της Samsung.

Απ'οτι θυμαμαι ομως οι βραδυνες δεν ηταν και τοσο καλες.

Εχεις δει καμια βελτιωση? πηρε κανα update η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

https://farm5.staticflickr.com/4800/38919387410_16352f4c18_o.jpg' alt='38919387410_16352f4c18_o.jpg'>Nokia 8 by Γιωργος Μουρτζακης, on Flickr[/img]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...