Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα και από μένα... Μετά από 3 απροβληματιστα χρόνια με ένα αθάνατο Jiayu S3, με αφορμή τον πατέρα μου που θέλησε να του βρω ένα καλό vfm εισαγωγικό smartphone, μετά από αρκετό ψάξιμο έπεσα πάνω στα φοβερά χαρακτηριστικά και στους 140000+ πόντους του LeEco Pro3 Elite, αποφασίζοντας εκτουτου να του κάνω δώρο το παλιό S3 και να μου κάνω εμένα δώρο αυτό το εκπληκτικό για την τιμή του κινητό.

Η παραγγελία έγινε μέσω του gearbest.de καθώς διαμένω στην Γερμανία, στην λίγο ακριβότερη τιμή των 142€ καθώς η παραγγελία μέσω Bangood δεν προέβλεπε expedited shipping.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Υπάρχει κάποιος που να έχει παραλάβει από gearbest, να μου πει με ποια rom έρχεται;

 

99% 26ς κλειδωμένη

Αντροιντ 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποιος να βοηθησει για το IR?

 

Είσαι Ρουτ?

Έπιασε το φλασαρισμα του magisk?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες καλησπερα.

Επειδη πλεον μονο το 32αρι- 4gb υπαρχει σε αποθεμα και βλεπω να μενουν λιγα κομματια στο Banggood, ο καθαρος χωρος που απομενει για εγκατασταση εφαρμογων ειναι επαρκης για εναν απλό χρηστη; Το τηλεφωνο που εχω τωρα ειναι το redmi note 3 pro to 32αρι και μετα την εγκατασταση των εφαρμογων μου, εχει 13,5 gb ελευθερα.

Στο note ομως με την καρτα sd, εχω βαλει να αποθηκευται το Titanium backup, συν τα αρχεια του TWRP backup. Στο LeEco Pro3 Elite μπορω να κανω το backup απευθειας σε εξωτερικη μοναδα αποθηκευσης και να επαναφερω(restore) απευθειας απο εκει; Ειναι λειτουργικό το τηλεφωνο με 10 gb ελευθερα ή θα ψαχνω σε κανενα 2μηνο να αδειασω εφαρμογες; Συμβιβαζομαι να μην αποθηκεύω φωτο-βιντεο στον εσωτερικο χωρο του κινητου(αφου ανα τακτα διαστηματα τα σωζω σε εξωτερικο δισκο), ετσι κανω και τωρα με το kenzo

Απευθύνομαι κυριως στα παιδια που εχουν το 32αρι ποια ειναι η προσωπικη τους γνωμη;

Απλα εχει μεινει η συζυγος χωρις τηλεφωνο και ελεγα να παραδωσω το αγαπημενο μου kenzo σ αυτη και να παω εγω σε note 4 αλλα προσωπικα το θεωρω downgread.

Συγνωμη αν θεωρειται εκτος θεματος το ποστ μου.

Ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Κανεις cut- paste

Το αρχείο backup απο το smartphone στον υπολογιστή σου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φιλε μου, αλλα θα υπαρχει ο διαθεσιμος χωρος στο τηλ για να παει το twrp backup και να το παρω με cut paste να το βαλω σε εξωτερικο μεσο αποθυκευσης; γι αυτο ρωταω αν μπορει να παει το backup απευθειας σε εξωτερικο μεσο και να γινει το restore ξανα απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ρουτ κανονικά με magisk κι εχω permissive στο selinux
Τι στην ευχή

Δε Ρώτας και XDA στο αντίστοιχο θέμα;

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φιλε μου, αλλα θα υπαρχει ο διαθεσιμος χωρος στο τηλ για να παει το twrp backup και να το παρω με cut paste να το βαλω σε εξωτερικο μεσο αποθυκευσης; γι αυτο ρωταω αν μπορει να παει το backup απευθειας σε εξωτερικο μεσο και να γινει το restore ξανα απο εκει;
Ναι όταν είχα το 4/32 το είχα κανει

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φιλε μου, αλλα θα υπαρχει ο διαθεσιμος χωρος στο τηλ για να παει το twrp backup και να το παρω με cut paste να το βαλω σε εξωτερικο μεσο αποθυκευσης; γι αυτο ρωταω αν μπορει να παει το backup απευθειας σε εξωτερικο μεσο και να γινει το restore ξανα απο εκει;
Ναι όταν είχα το 4/32 το είχα κάνει

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκλεκτική απενεργοποίηση παιζει για τις sim cards?

Σε πολλά δικαρτα παιζει αυτο

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ...μετά από αρκετές δοκιμές πιστεύω ότι πολύ καλά αποτελέσματα από την κάμερα παίρνουμε με την έκδοση GC_Android-6.0+_arm-arm64_C2API_maxParam.apk , όποιος θέλει ας την κατεβάσει από εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ και ας γράψει εντυπώσεις

Όποια Google camera δοκιμάσω μου βγάζει σφάλμα. Είμαι με bangood 26s

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Επειδη πλεον μονο το 32αρι- 4gb υπαρχει σε αποθεμα και βλεπω να μενουν λιγα κομματια στο Banggood, ο καθαρος χωρος που απομενει για εγκατασταση εφαρμογων ειναι επαρκης για εναν απλό χρηστη; Το τηλεφωνο που εχω τωρα ειναι το redmi note 3 pro to 32αρι και μετα την εγκατασταση των εφαρμογων μου, εχει 13,5 gb ελευθερα.

Στο note ομως με την καρτα sd, εχω βαλει να αποθηκευται το Titanium backup, συν τα αρχεια του TWRP backup. Στο LeEco Pro3 Elite μπορω να κανω το backup απευθειας σε εξωτερικη μοναδα αποθηκευσης και να επαναφερω(restore) απευθειας απο εκει; Ειναι λειτουργικό το τηλεφωνο με 10 gb ελευθερα ή θα ψαχνω σε κανενα 2μηνο να αδειασω εφαρμογες; Συμβιβαζομαι να μην αποθηκεύω φωτο-βιντεο στον εσωτερικο χωρο του κινητου(αφου ανα τακτα διαστηματα τα σωζω σε εξωτερικο δισκο), ετσι κανω και τωρα με το kenzo

Απευθύνομαι κυριως στα παιδια που εχουν το 32αρι ποια ειναι η προσωπικη τους γνωμη;

Απλα εχει μεινει η συζυγος χωρις τηλεφωνο και ελεγα να παραδωσω το αγαπημενο μου kenzo σ αυτη και να παω εγω σε note 4 αλλα προσωπικα το θεωρω downgread.

Συγνωμη αν θεωρειται εκτος θεματος το ποστ μου.

Ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Όταν μου ήρθε, άρχισα αμέσως να κατεβάζω εφαρμογές, χωρίς να κοιτάξω. Αλλά έχω την εντύπωση πως είχε πάνω από 18GB ελεύθερα. Για τα υπόλοιπα, δεν έχω δοκιμάσει.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

[ROM] [8.1] [Pre-Official] AICP 13.1 αυτή είναι πιο καλή απο του Xρήστου? εχει Eλληνικά... η όπως είναι σαν αυτή που έρχεται απο banggood..έχω την 20s
Link to comment
Share on other sites

Όποια Google camera δοκιμάσω μου βγάζει σφάλμα. Είμαι με bangood 26s

 

θέλει ξεκλείδωτο bootloader και ενεργοποίηση του 2api

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

[ROM] [8.1] [Pre-Official] AICP 13.1 αυτή είναι πιο καλή απο του Xρήστου? εχει Eλληνικά... η όπως είναι σαν αυτή που έρχεται απο banggood..έχω την 20s
Tου Χρήστου είναι κορυφή σε κοντινή EUI εμπειρία Αντροιντ 6

 

Η AICP είναι σχεδον Stock Oreo, μια refined Lineage αν θες

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Tου Χρήστου είναι κορυφή σε κοντινή EUI εμπειρία Αντροιντ 6

 

Η AICP είναι σχεδον Stock Oreo, μια refined Lineage αν θες

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το κινητό το εχω με την 20s δεν το πείραξα...οπότε λές να βάλω τη ρομ του χρήστου και να το αφήσω ετσι ...σόρυ αλλά δεν γνωρίζω προχωρημένα πράγματα...και η γνώμη φίλων εδώ στο φόρουμ που εχουν εμπειρία εχει αξία για εμάς τους αρχάριους!!! η βοήθειά σας θα είναι σημαντική....

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το εχω με την 20s δεν το πείραξα...οπότε λές να βάλω τη ρομ του χρήστου και να το αφήσω ετσι ...σόρυ αλλά δεν γνωρίζω προχωρημένα πράγματα...και η γνώμη φίλων εδώ στο φόρουμ που εχουν εμπειρία εχει αξία για εμάς τους αρχάριους!!! η βοήθειά σας θα είναι σημαντική....
Οποία και να βάλεις είναι κομπλέ

Με την 8.1.1 έχεις.μικροκαλουδια και εμπειρία σχεδόν στοκ......

 

Αλλά με του Χρήστου έχει καταπληκτική ταχύτητα και έχει άλλα καλούδια, εξτρα

 

 

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

για τις υπερυθρες

flash rom, flash gapps, flash magisk και reboot. Ενεργοποιησα selinux και ανοιξα την εφαρμογη remote control, τίποτα πάλι. Την εκανα απεγκατασταση, φλασαρα IR.zip, ξαναδοκιμασα και πάλι τίποτα.

 

Επίσης σε ανοιχτη ακρόαση κλησης , η ποιότητα ειναι αίσχος

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

για τις υπερυθρες

flash rom, flash gapps, flash magisk και reboot. Ενεργοποιησα selinux και ανοιξα την εφαρμογη remote control, τίποτα πάλι. Την εκανα απεγκατασταση, φλασαρα IR.zip, ξαναδοκιμασα και πάλι τίποτα.

 

Επίσης σε ανοιχτη ακρόαση κλησης , η ποιότητα ειναι αίσχος

Αυτό το είχα και εγώ με τον ηχο

Είχα ποσταρει μια λύση 4-5 σελιδες πιο πάνω

 

Θέμα ρύθμισης ειναι

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση ψιλοασχετου

 

με ροοτ και ξεκλειδωτο bootloader θα παιζουν οι τραπεζικες εφαρμογες; :worry:

αν είναι ρουταρισμένο με supersu λογικά όχι, με magisk περνάνε .

 

Εγώ πάντως δεν την παλευω άλλο, δεν μπορώ να πάρω το backup με τίποτα από την συσκευή στον υπολογιστή για να απελευθερώσω χώρο, μου βγάζει error σε αρκετά αρχεία.......θα το σβήσω λοιπόν και η Παναγιά μαζί μου :(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν είναι ρουταρισμένο με supersu λογικά όχι, με magisk περνάνε .

 

Εγώ πάντως δεν την παλευω άλλο, δεν μπορώ να πάρω το backup με τίποτα από την συσκευή στον υπολογιστή για να απελευθερώσω χώρο, μου βγάζει error σε αρκετά αρχεία.......θα το σβήσω λοιπόν και η Παναγιά μαζί μου :(

 

για αυτο το λογο εδωσα το 4/32 και πηγα σε 4/64...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

αν είναι ρουταρισμένο με supersu λογικά όχι, με magisk περνάνε .

 

Εγώ πάντως δεν την παλευω άλλο, δεν μπορώ να πάρω το backup με τίποτα από την συσκευή στον υπολογιστή για να απελευθερώσω χώρο, μου βγάζει error σε αρκετά αρχεία.......θα το σβήσω λοιπόν και η Παναγιά μαζί μου :(

 

Δοκίμασες να πάρεις τα αρχεία backup όταν είσαι στο TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πάρεις τα αρχεία backup όταν είσαι στο TWRP.

Πώς, δεν κατάλαβα?

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή συσκευή πάτα το +volum. & power και μπες στο TWRP.Συνδέεις το τηλέφωνο στο pc, το βλέπει κανονικά και παίρνεις τα αρχεία που θες.
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή συσκευή πάτα το +volum. & power και μπες στο TWRP.Συνδέεις το τηλέφωνο στο pc, το βλέπει κανονικά και παίρνεις τα αρχεία που θες.

 

Τhanks , θα το προσπαθήσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τhanks , θα το προσπαθήσω

 

Γιατί πώς το προσπαθούσες ως τώρα? Μέσω ανοιχτού τηλεφώνου? Δοκίμασε έτσι και εαν δεν έχεις αποτέλεσμα κάνε και τις εντολές fastboot να τραβήξεις ότι θες...

https://s25.postimg.org/3moc1cten/Check_push_adb.jpg

Το 1ο sdcard/TWRP

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πώς το προσπαθούσες ως τώρα? Μέσω ανοιχτού τηλεφώνου? Δοκίμασε έτσι και εαν δεν έχεις αποτέλεσμα κάνε και τις εντολές fastboot να τραβήξεις ότι θες...

https://s25.postimg.org/3moc1cten/Check_push_adb.jpg

Το 1ο sdcard/TWRP

 

ε ναι !!!!!

Αλληλούϊα , έτσι γίνεται :)

Οκ αφού αντιγράψω τον φάκελλο 2017-11-07--16-25-44_WIXCNFN5802001232S_release-keys ,μετά τον σβήνω έτσι όπως το βλέπω στην κατάσταση σύνδεσης από τον υπολογιστή και όχι με ανοικτό τηλ ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ε ναι !!!!!

Αλληλούϊα , έτσι γίνεται :)

Οκ αφού αντιγράψω τον φάκελλο 2017-11-07--16-25-44_WIXCNFN5802001232S_release-keys ,μετά τον σβήνω έτσι όπως το βλέπω στην κατάσταση σύνδεσης από τον υπολογιστή και όχι με ανοικτό τηλ ?

Μετά το σβήνεις από όπου θες...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά το σβήνεις από όπου θες...

Επιτέλους φως!

Τόσο καιρό προσπαθούσα εκτός twrp :)

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...