Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα εδω αναλυτικα τα βηματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455915&page=239. Περνας τη ρομ και μετα τα gapps. Ανοιγει το κινητο κανωντας τις διαφορες ρυθμισεις και ενεργοποιωντας την επιλλογη για προγραμματιστες. Κανεις reboot recovery και φλασαρεις το magisk για ρουτ και οταν ανοιξει ξανα περνας το magiskmanager.

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link με οδηγό για να περάσω την AOSiP ?

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

https://dwnld.aicp-rom.com/ Και επιλεγεις απο το μενου το LEECO

TCe
Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα περασα επιτυχως την aosip. Παρατηρησα ομως μεγαλο battery drain μεσα σε 9-10 ωρες το βραδυ μεχρι το πρωι που το κοιταξα επεσε 18%!! Οσοι εχετε τη συγκεκριμενη ρομ η παρομοια ριξτε καμια συμβουλη για τη βελτιωση της καταστασης. Εννοειται οτι wifi, data,gps κτλ ηταν κλειστα κατα τη διαρκεια της νυχτας.
Για να μην έχεις battery drain γύρνα τα δεδομένα σε 3G. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση. Εγώ όταν είμαι πολλές ώρες εκτός wifi τότε το βάζω σε 4G. Αλλιώς μόνο με 3G....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρω είναι κατά τη διάρκεια της νύχτας που το κινητό είναι σε βαθύ ύπνο. Δηλαδή τα πάντα είναι κλειστά και όμως καταναλώνει μεγάλο ποσοστο. Άλλη λύση δηλαδή δεν υπάρχει; Είναι πολύ καλή Ρομ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις. Σου είναι εύκολο να μου πεις πιο ακριβώς τύπο δικτύου επιλέγω;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχεις battery drain γύρνα τα δεδομένα σε 3G. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση. Εγώ όταν είμαι πολλές ώρες εκτός wifi τότε το βάζω σε 4G. Αλλιώς μόνο με 3G....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Σ' εμένα το 3G δεν είχε καμία διαφορά με το 4G στο battery drain...

 

Το αστείο είναι, ότι τις τελευταίες μέρες έκλεισα τη λειτουργία "Εξοικονόμηση μπαταρίας" και τώρα διαρκεί περισσότερο! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να δωσεις μερικα στατιστικα απο τη λειτουργια οθονης ετσι οπως το λειτουργεις το κινητο δηλαδη με μια η δυο καρτες κτλ: Eιναι πολυ καλη ρομ αλλα αν δε βρω γιατρεια θα αναγκαστω να την αλλαξω. Καποιοι ανεφεραν οτι μονο οι αρχικες aosip 06/12,12/12 και 19/12 ειχαν πολυ καλη αυτονομια.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω και δεν έχω battery drain. Με 4G έχω τρελό drain όταν υπάρχει και WiFi. Σε κατάσταση deep sleep έφευγε 6% κάθε ώρα...... Σε μέρος μόνο με 4G δεν έχω τρελή κατανάλωση.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω screen shot γιατί είμαι διακοπές και τα παιδιά έχουν το κινητό όλη μέρα... Αυτή την στιγμή το φορτίζω 2 φορές την μέρα.

d63cfb7f3f138365bd9c0f6e2ab39623.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να αυξήσει την ένταση των ηχείων και να ενεργοποιήσει το Dolby atmos σε android 9?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ακριβώς το ίδιο έπαθε και το κινητό μου μετά από πλήρη ξεφορτιση της μπαταρίας. Αυτή τη στιγμή δεν ανοίγει καθόλου, το έχω στη φόρτιση από εχθές το βράδυ και δε έχει καμία 'ζωτική' λειτουργία. Το μόνο που κάνει, όταν πατάω συνεχώς το power button κάνει κάποιες φορές μία μικρή δόνηση.

Οποιαδήποτε βοήθεια - πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα,

Ξαφνικά μετά από 1,5 χρόνο άριστης λειτουργίας, και ενώ μιλούσα με το Χ722 μου, αυτό σταμάτησε να ανταποκρίνεται. Δεν ξεκινάει με τίποτε ούτε δείχνει τίποτα όταν το συνδέω στον υπολογιστή. Ούτε ανάβει το led της φόρτισης. Μόνο ζεσταίνεται φυσιολογικά όταν το συνδέω στο φορτιστή και κάνει μικρές δονήσεις που και που.

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω;

Μήπως γνωρίζετε να συστήσετε κάποιο service στη Θεσσαλονίκη να προσπαθήσουν να το επισκευάσουν. Χρειάζομαι τα δεδομένα που έχει μέσα, χώρια ότι είναι ακόμη ένα πολύ καλής ποιότητας κινητό.

 

έχω το ίδιο πρόβλημα και εγώ πλέον...

 

Έχει βρεθεί κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε απο αρχικη σελιδα τον οδηγο unbrick και ελπιζοντας να δουλεψει.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο πρόβλημα και εγώ πλέον...

 

 

 

Έχει βρεθεί κάποια λύση?

Μου το έχει κάνει 2-3 φορές, η πρώτη ήταν πριν τον χρόνο και οι άλλες 2 περίπου ανα 4-5 μηνες. Anyway εγώ διαπίστωσα ότι ήταν προβληματικός συνδιασμός φορτιστή-καλωδίου.

 

Την 1 φορά άλλαξα φορτιστή (σημείωση: ποτέ δεν έκανα χρήση του δικού του φορτιστή που κάνει και γρήγορη φόρτιση) με το ίδιο καλώδιο, ξύπνησε μετά από κάποιες ώρες φόρτισης, πατώντας το power button για πολύ ώρα συνεχόμενα, πχ 1 λεπτό...

 

Την επόμενη άλλαξα καλώδιο, παλι το άφησα να φορτίσει αρκετές ώρες και ξύπνησε με τον ίδιο τρόπο.

 

Τελευταία φορά που μου το έκανε, απλώς άφησα το τηλέφωνο να φορτίζει επί ώρες κ ύστερα πάτησα το power button συνεχόμενα όπως την 1η φορά...

 

Ίδιο περιστατικό έχει συμβεί 2 φορές σε φθηνότερο μοντέλο της LeEco και τις 2 φορές είπα στον κάτοχο να το αφήσει στον φορτιστή για μια ολόκληρη μέρα και να δοκιμάσει με παρατεταμένο πάτημα το άνοιγμα της συσκευής. Δούλεψε και τις 2 φορές.

 

Μη ρωτήσετε ποιο είναι το συμπέρασμα...

Παίρνω nandroid backup όσο συχνά μπορώ, local backup σε usb stick κ μετά μεταφορά σε NAS φωτογραφίες και λοιπά σημαντικά αρχεία κ απλώς εύχομαι να βγάλει κανα χρόνο ακόμα το τηλέφωνο (να κλείσω τα 3.5 χρόνια δηλαδή).

 

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο πρόβλημα και εγώ πλέον...

 

Έχει βρεθεί κάποια λύση?

 

Το κάνουν σχεδόν όλα μετά από αλλαγές Ρομ se pie treble κλπ..σε άγνωστο διάστημα..

Θεωρώ ότι έχει να κάνει με partition Search commant γιατί τα recoveryπου έχουμε είναι για x720 και όχι 722..

Anyway.. κράτα πολύ ώρα πατημένο το vol down and power..

Τσεκαρε εάν μπαίνει fastboot.. εάν δεν μπει κάνε εναλλαγή με vol up and power να μπεις recovery..

Δοκίμασε αρκετές φορές αυτή την εναλλαγή και θα ξεκινήσει συνήθως την τέταρτη φορά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έφυγα από aosip και πήγα σε aicp. Δε ξέρω γιατί πολύ προτείνουν την πρώτη αλλά εδώ και μια εβδομάδα που το έχει ο φίλος μου έχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Το έχει πραγματικά μεταχειριστεί πολύ ώρα και έβγαλε 9,5 ώρες οθόνη στο 4% που θα έβγαζε πιθανόν μια ώρα ακόμη μέχρι να σβήσει. Απίστευτο πραγματικά και το κινητό ανταποκρίνεται πολύ γρήγορα. Για μένα προσωπικά και για το φίλο μου δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε αυτές τις δύο Ρομ. Εδω σχετικα screenshot που μου εστειλε https://postimg.cc/gallery/3c2rx9n4y/ Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Έφυγα από aosip και πήγα σε aicp. Δε ξέρω γιατί πολύ προτείνουν την πρώτη αλλά εδώ και μια εβδομάδα που το έχει ο φίλος μου έχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Το έχει πραγματικά μεταχειριστεί πολύ ώρα και έβγαλε 9,5 ώρες οθόνη στο 4% που θα έβγαζε πιθανόν μια ώρα ακόμη μέχρι να σβήσει. Απίστευτο πραγματικά και το κινητό ανταποκρίνεται πολύ γρήγορα. Για μένα προσωπικά και για το φίλο μου δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε αυτές τις δύο Ρομ. Εδω σχετικα screenshot που μου εστειλε https://postimg.cc/gallery/3c2rx9n4y/

Σε νεα screenshot που μου εστειλε στο 25% εχει 10 ωρες και 50 λεπτα ενεργη οθονη και να απομενουν περιπου 8 ωρες. Απο αναμονη μπαταριας πραγματικα απιστευτη https://postimg.cc/gallery/22j9bbtgi/

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σε νεα screenshot που μου εστειλε στο 25% εχει 10 ωρες και 50 λεπτα ενεργη οθονη και να απομενουν περιπου 8 ωρες. Απο αναμονη μπαταριας πραγματικα απιστευτη https://postimg.cc/gallery/22j9bbtgi/

Και λιγο πριν κλεισει https://imgur.com/a/esmA2PK

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ποια aicp έχει βάλει ο φίλος σου?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Εγω του περασα την εκδοση της 15/08/2019.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

φωτεινοτητα στο 1%?

τετοια νουμερα δεν βγαινουν ρε ανθρωπε.

με aicp και κανονικη προς βαρια χρηση κινητου με wifi/4G/gps ανοιχτο και φωτεινοτητα στο auto μου βγαζει κατι παραπανω απο 4 ωρες sot πραγμα λογικο για μπαταρια του 2017

η αληθεια ειναι οτι εχει φτιαξει κατα πολυ η aicp στο 9 αλλα και παλι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο

απλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις εν ετη 2019 και μαλλον 2020

Link to comment
Share on other sites

AICP 13.1?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Αicp 14 android 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φωτεινοτητα στο 1%?

τετοια νουμερα δεν βγαινουν ρε ανθρωπε.

με aicp και κανονικη προς βαρια χρηση κινητου με wifi/4G/gps ανοιχτο και φωτεινοτητα στο auto μου βγαζει κατι παραπανω απο 4 ωρες sot πραγμα λογικο για μπαταρια του 2017

η αληθεια ειναι οτι εχει φτιαξει κατα πολυ η aicp στο 9 αλλα και παλι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο

απλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις εν ετη 2019 και μαλλον 2020

H μπαταρια ειναι στο 1% λιγο πριν κλεισει. Ουτε και εγω το πιστευα και για αυτο το λογο ανεβασα σχετικες φωτο. Το βραδυ μεχρι το πρωι δεν καταναλωνει πανω απο 1%. Tου εχω εγκαταστησει doze και greenify.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

καρτες σιμ έχει μέσα;

το χρησιμοποιεί για κλήσεις ή μόνο για σερφάρισμα κλπ;

Εννοείται ότι έχει κάρτα μέσα και η χρήση του είναι τόσο για κλήσεις όσο και για σερφαρισμα. Εγώ δε το πίστευα αλλά μιλούν οι εικόνες.Σχεδον μηδενική κατανάλωση από το βράδυ ως το πρωί το πολύ 1-2%. Και το κινητό συμπεριφέρεται άψογα στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχει κάρτα μέσα και η χρήση του είναι τόσο για κλήσεις όσο και για σερφαρισμα. Εγώ δε το πίστευα αλλά μιλούν οι εικόνες.Σχεδον μηδενική κατανάλωση από το βράδυ ως το πρωί το πολύ 1-2%. Και το κινητό συμπεριφέρεται άψογα στο άνοιγμα των εφαρμογών.

 

Οκ. το είπα γιατί δεν έδειχνε καθόλου κατανάλωση για κλήσεις 1,5 μέρα.

 

Επειδή βάζω 2 σιμ, θα έχει διαφορά; έχεις προσέξει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Οκ. το είπα γιατί δεν έδειχνε καθόλου κατανάλωση για κλήσεις 1,5 μέρα.

 

Επειδή βάζω 2 σιμ, θα έχει διαφορά; έχεις προσέξει κάτι τέτοιο;

Με δυο καρτες σιγουρα θα εχει μια παραπανω καταναλωση μπαταριας. Το κινητο το εχει ο φιλος μου το οποιο μου εδωσε μονο για να του περασω αλλη ρομ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...