Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Στο TWRP κατεβάζω το zl1;

 

EDIT: Αφήστε, θα κατεβάσω το αρχείο του geo307cc. ;)

 

EDIT 2: Πέρασα το TWRP του geo307cc ακριβώς όπως τα έγραφε και μου βγήκε στα Κινέζικα! :lol:

 

Περνά την εφαρμογή TWRP OFICIAL

Kαι περνά TWRP για ZL1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περνά την εφαρμογή TWRP OFICIAL

Kαι περνά TWRP για ZL1

 

Η εφαρμογή μου λέει όμως ότι για το Elite είναι το zl0. :worry:

 

EDIT: Εγκατέστησα και το SuperSU του 307cc και το Root Checker μου λέει ότι το κινητό μου δεν είναι ρουταρισμένο, γιατί δεν έχει εγκατασταθεί σωστά! :wacko: Άρχισαν τα προβλήματα με τα πιο απλά... :(

 

Υ.Γ. Έχω την 20s.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή μου λέει όμως ότι για το Elite είναι το zl0. :worry:

 

EDIT: Εγκατέστησα και το SuperSU του 307cc και το Root Checker μου λέει ότι το κινητό μου δεν είναι ρουταρισμένο, γιατί δεν έχει εγκατασταθεί σωστά! :wacko: Άρχισαν τα προβλήματα με τα πιο απλά... :(

 

Υ.Γ. Έχω την 20s.

Το smart card από ότι ξέρω είναι για το nfc, άρα δεν χρειάζεται..

Μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα σε ελληνικά, είναι παλιό το αρχείο twrp που έχω βάλει.. Αν θέλεις φλασαρε το twrp του codeworkx..

 

Το twrp το παίρνεις από εδώ https://androidfilehost.com/?w=files&flid=152799

Αν έχεις πρόβλημα με το su, φλασαρε το ξανά..

 

Για το δικο μας κινητο φλασαρεις το zl0!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geo307cc
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή μου λέει όμως ότι για το Elite είναι το zl0. :worry:

 

EDIT: Εγκατέστησα και το SuperSU του 307cc και το Root Checker μου λέει ότι το κινητό μου δεν είναι ρουταρισμένο, γιατί δεν έχει εγκατασταθεί σωστά! :wacko: Άρχισαν τα προβλήματα με τα πιο απλά... :(

 

Υ.Γ. Έχω την 20s.

Περνά το ZL0, αυτή πέρασα και εγώ.

 

Μετα βγάλε το.ρουτ

 

Το χρειάζεσαι;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Περνά το ZL0, αυτή πέρασα και εγώ.

 

Μετα βγάλε το.ρουτ

 

Το χρειάζεσαι;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πέρασα το zl0 και όταν το ανοίγω, απλά παγώνει και δε μπορώ να πατήσω τίποτα. Το touch και τα κουμπιά φαίνονται "νεκρά" όταν μπαίνω στο TWRP. Θα περάσω ξανά το κινέζικο μου φαίνεται. :lol:

 

Όχι, δε χρειάζομαι ακόμα το root. Νόμιζα ότι χρειαζόταν για το φλασάρισμα, αλλά τελικά βλέπω δε μου χρειάζεται. Λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το zl0 και όταν το ανοίγω, απλά παγώνει και δε μπορώ να πατήσω τίποτα. Το touch και τα κουμπιά φαίνονται "νεκρά" όταν μπαίνω στο TWRP. Θα περάσω ξανά το κινέζικο μου φαίνεται. :lol:

 

Όχι, δε χρειάζομαι ακόμα το root. Νόμιζα ότι χρειαζόταν για το φλασάρισμα, αλλά τελικά βλέπω δε μου χρειάζεται. Λάθος...

 

μπες ξανά σε recovery όπως είσαι με power και + και θα δουλέψει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κατάφερα να σπάσω το γυαλί της οθόνης(δεν είχα tempered glass..), και ψάχνω τις επιλογές μου.

 

Υπάρχει καποιος που εχει αλλάξει μονο το digitizer και οχι πακετο και την οθονη? Μιας και γλιτώνεις λεφτά ετσι και η οθόνη δείχνει μια χαρα.

 

Επίσης, φοβαμαι μηπως η αποκριση στο touch δε θα είναι η ίδια αν ειναι απλα ενα συμβατό digitizer - Και όχι το original :/

Έχει καποιος πληροφοριες/link απο original parts?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα πάλι το Κινέζικο TWRP του 307cc από τον Οκτώβριο και αυτή τη φορά κατάφερα να επιλέξω γλώσσα English. Έκανα την εγκατάσταση σε όλα κανονικά και αυτή τη στιγμή το AICP μπουτάρει. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά,

Κατάφερα να σπάσω το γυαλί της οθόνης(δεν είχα tempered glass..), και ψάχνω τις επιλογές μου.

 

Υπάρχει καποιος που εχει αλλάξει μονο το digitizer και οχι πακετο και την οθονη? Μιας και γλιτώνεις λεφτά ετσι και η οθόνη δείχνει μια χαρα.

 

Επίσης, φοβαμαι μηπως η αποκριση στο touch δε θα είναι η ίδια αν ειναι απλα ενα συμβατό digitizer - Και όχι το original :/

Έχει καποιος πληροφοριες/link απο original parts?

 

Πως κατάφερες να σπάσεις το Gorilla Glass; :wacko: :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

μπες ξανά σε recovery όπως είσαι με power και + και θα δουλέψει

 

Αυτό ακριβως κάνε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6 ποτε επιτελους θα δουλεψει το slow motio video? Το μονο ασχημο κομματι της aicp.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κατάφερα να σπάσω το γυαλί της οθόνης(δεν είχα tempered glass..), και ψάχνω τις επιλογές μου.

 

Υπάρχει καποιος που εχει αλλάξει μονο το digitizer και οχι πακετο και την οθονη? Μιας και γλιτώνεις λεφτά ετσι και η οθόνη δείχνει μια χαρα.

 

Επίσης, φοβαμαι μηπως η αποκριση στο touch δε θα είναι η ίδια αν ειναι απλα ενα συμβατό digitizer - Και όχι το original :/

Έχει καποιος πληροφοριες/link απο original parts?

Δεν αλλάζει μόνο το digitizer είναι κολλημένο επάνω στην οθόνη. Θέλει ειδικό μηχάνημα το οποίο έχει μόνο επαγγελματίας κ για να σου το κανει θα παει πάνω απο 50 πράγμα το οποίο δεν συμφέρει καθώς επίσης το αποτέλεσμα μπορεί να μην ειναι καλο. Αυτό το κάνουν συνήθως σε iPhone που ειναι πανάκριβη η αλλαγή οθόνης. Οπότε η λύση ειναι καινούργια οθόνη. Στο aliexpress νομίζω έχει γυρω στα 25 αλλα οχι original

Link to comment
Share on other sites

Πως κατάφερες να σπάσεις το Gorilla Glass;

Στη ζουγκλα(no kidding), οπου πρακτικά επεσε σε λασπωμένο χώμα που όμως είχε μια μικρή πέτρα με μικρή μύτη προς τα πανω η οποια έκανε τη ζημια με πολύ μικρή πτώση! Έχει πέσει απο το διπλάσιο ύψος σε τσιμέντρο αρκετές φορές και προφανώς δεν έπαθε τπτ.

Αν είχα temperated glass μάλλον θα είχε γλιτώσει, οπότε το νου σας!

 

 

Δεν αλλάζει μόνο το digitizer είναι κολλημένο επάνω στην οθόνη. Θέλει ειδικό μηχάνημα το οποίο έχει μόνο επαγγελματίας κ για να σου το κανει θα παει πάνω απο 50 πράγμα το οποίο δεν συμφέρει καθώς επίσης το αποτέλεσμα μπορεί να μην ειναι καλο. Αυτό το κάνουν συνήθως σε iPhone που ειναι πανάκριβη η αλλαγή οθόνης. Οπότε η λύση ειναι καινούργια οθόνη. Στο aliexpress νομίζω έχει γυρω στα 25 αλλα οχι original

Σε ευχαριστώ φιλε! Είδα υπάρχουν διαφορες στο ali, και κάποιες υποτίθεται καλύτερης ποιότητας απο άλλες μιας κ ειναι μιας τοπικής μαρκας.

Θα δοκιμάσω και θα σας πω αποτέλεσμα, μηπως τυχόν χρειαστεί κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκιμάζοντας την AICP 8.1, μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι ενθουσιασμενος. Έχει πάρα πολλές παραμετροποιησεις (χρώματα, στυλ κλπ), ακριβώς όπως θέλω σε ένα κινητό. Το supersu root λειτουργεί κανονικά. Πραγματικά απίστευτο κινητό, για μόνο 122€!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκιμάζοντας την AICP 8.1, μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι ενθουσιασμενος. Έχει πάρα πολλές παραμετροποιησεις (χρώματα, στυλ κλπ), ακριβώς όπως θέλω σε ένα κινητό. Το supersu root λειτουργεί κανονικά. Πραγματικά απίστευτο κινητό, για μόνο 122€!!
Το μονα προβλήματα εντοπίζονται στην κάμερα η οποία έχει 2 θεματακθα και στον ήχο. Η κάμερα δεν δουλεύει το slow motion video και με φλας ενεργό και το hdr+ ανενεργό οι φωτο βγαίνουν σκοτεινές.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το μονα προβλήματα εντοπίζονται στην κάμερα η οποία έχει 2 θεματακθα και στον ήχο. Η κάμερα δεν δουλεύει το slow motion video και με φλας ενεργό και το hdr+ ανενεργό οι φωτο βγαίνουν σκοτεινές.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά με κάποιο OTA Update θα διορθωθούν. Ούτως ή άλλως, δεν τραβάω πολλές φωτογραφίες ή βίντεο, οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα... ;)

 

Υ.Γ. Το κινητό μου λέει ότι έχει updates, παλιότερα από την έκδοση της 21 Φεβρουαρίου που εγκατέστησα. Χρειάζεται να τα κάνω ή έχουν ενσωματωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του από banggood μιας και διαβάζω ιδιαίτερα καλές κριτικές.

Επειδή ακούω πολλές ώρες μουσική με handsfree, θα μπορούσατε να μου πείτε αν έχετε κάποιο θέμα με τον ήχο των ακουστικών και τον αντάπτορα;

Επίσης έχετε δοκιμάσει κάποιον άλλο αντάπτορα αν είναι συμβατός;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το εχει δει καποιος το μεγαλο(128gb) σε καποιο απο τα γνωστα αξιοπιστα καταστηματα?απ' εξω εννοω παντα,γιατι το ψαχνω αλλα δεν το βλεπω καπου.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του από banggood μιας και διαβάζω ιδιαίτερα καλές κριτικές.

Επειδή ακούω πολλές ώρες μουσική με handsfree, θα μπορούσατε να μου πείτε αν έχετε κάποιο θέμα με τον ήχο των ακουστικών και τον αντάπτορα;

Επίσης έχετε δοκιμάσει κάποιον άλλο αντάπτορα αν είναι συμβατός;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλημερα φιλε μου.

Χρησιμοποιώ τα Original Xiaomi Piston Basic Edition με το ανταπτορακι του κινητού. Ο ηχος τους ειναι παρα πολυ καλος.

σημερα μου ηρθαν αυτα εδω τα Original Letv CDLA Earphone LeEco που τα ειχε προτεινει φιλος εδω στο φορουμ, παροτι ειναι χωρις ανταπτορακι βγαζουν λιγοτερο μπασο και πιστευω χειροτερη ποιοτητα.

Γνωμη μου αν εχεις ηδη καλα ακουστικα περιμενε να σου ερθει το κινητο και θα σε καλυψουν αυτα που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με κάποιο OTA Update θα διορθωθούν. Ούτως ή άλλως, δεν τραβάω πολλές φωτογραφίες ή βίντεο, οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα... ;)

 

Υ.Γ. Το κινητό μου λέει ότι έχει updates, παλιότερα από την έκδοση της 21 Φεβρουαρίου που εγκατέστησα. Χρειάζεται να τα κάνω ή έχουν ενσωματωθεί;

 

Οχι δεν χρειαζεται να το κανεις. δες εδω

Η τελευταια θεωρειται ως NIGHTLY build ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι γι αυτο δεν την εμφανιζει στον updater.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο με την σπασμένη οθόνη, απλα να ψάξεις λιγο το θεμα τελωνείου γτ εχω διαβάσει περιπτώσεις που οθόνες απο κινα τις βλεπουν σαν κινητό ολόκληρο και τα κρατάνε τελωνείο. Κοίταξε το λιγο αυτό. Και αν αγοράσεις ενημέρωσε μας οταν φτάσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κατάφερα να σπάσω το γυαλί της οθόνης(δεν είχα tempered glass..), και ψάχνω τις επιλογές μου.

 

Υπάρχει καποιος που εχει αλλάξει μονο το digitizer και οχι πακετο και την οθονη? Μιας και γλιτώνεις λεφτά ετσι και η οθόνη δείχνει μια χαρα.

 

Επίσης, φοβαμαι μηπως η αποκριση στο touch δε θα είναι η ίδια αν ειναι απλα ενα συμβατό digitizer - Και όχι το original :/

Έχει καποιος πληροφοριες/link απο original parts?

 

Κάποιος φιλος ειχε σε αντίστοιχη περιπτωση με την δικη σου, προτείνει αυτο το καταστημα . Παρε τους ενα τηλ και ρωτησε τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σετην aicp με camera την GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6 ο ηχος ήταν πολυ πολυ δυνατος που μικριφωνιζε. Περασα το LEPRO3_sound_Mod_V1.0 και διορθωθηκε, αλλα οταν τραβαω video ο ηχος ειναι που σιγανος, ισα ισα που ακουγεται. Τι να κανω?
TCe
Link to comment
Share on other sites

οι έχοντες την 6 android θα πρότεινα εγκατάσταση αυτής της εφαρμογή κάμερας https://drive.google.com/file/d/1hqYlpTG-oaxh7Yf7_O2sc6EArzmRkMoy/view

είναι κλώνος της bsg με πολλές ρυθμίσεις και πολύ καλή ευκαιρία για πειράματα :)

Πέρασα την εφαρμογή και σε 2 συναδέλφους στη δουλειά αλλά μου βγάζει "cannot connect to the camera" και κλείνει. Διάβασα μια λύση, να αναβιώσει το κινητό και θα δουλέψει. Έχετε υπόψιν τι μπορεί να είναι;

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.

Χρησιμοποιώ τα Original Xiaomi Piston Basic Edition με το ανταπτορακι του κινητού. Ο ηχος τους ειναι παρα πολυ καλος.

σημερα μου ηρθαν αυτα εδω τα Original Letv CDLA Earphone LeEco που τα ειχε προτεινει φιλος εδω στο φορουμ, παροτι ειναι χωρις ανταπτορακι βγαζουν λιγοτερο μπασο και πιστευω χειροτερη ποιοτητα.

Γνωμη μου αν εχεις ηδη καλα ακουστικα περιμενε να σου ερθει το κινητο και θα σε καλυψουν αυτα που εχεις.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.

Ο μόνος φόβος που έχω είναι αν μπορώ να βρω συμβατό ανταπτοράκι ήχου για το κινητό σε περίπτωση που χαλάσει το δικό του.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...