Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ εδώ και ώρα να εμφανίσω το κινητό στον υπολογιστή μου με windows 10, έχοντας περάσει κανονικά όλους τους drivers, αλλά δεν μου το εμφανίζει και βγάζει μήνυμα για ασυμβατότητα μεταξύ του usb 3.0 του λάπτοπ και του usb 2.0 της συσκευής... Μήπως φταίει το καλώδιο ρε παιδιά δεν μπορώ να το εξηγήσω...

 

edit

 

Τελικά κατάφερα να κάνω δουλειά μέσω recovery. Παρεμπιπτόντως ο οδηγός εγκατάστασης twrp του geo307cc στην πρώτη σελίδα έχει παλιότερη έκδοση twrp, η οποία εμένα μου τα έδειχνε όλα κινέζικα...

Edited by nommie21
Ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βοήθεια σας παρακαλώ

μπορεί με κάποιο τρόπο να αλλάξει ο τρόπος που απαντάω στις κλήσεις γιατί την ωρα που το βγαζω από την τσέπη απαντάει μονο του!

και να χαμηλωσει κι άλλο η ενταση του ακουστικου γιατί ακουνε όλοι οι γυρω μου (το εχω χαμηλωμένο τερμα) εχω την 5.8.020s (stable) έκδοση. είναι τα μοναδικα προβλήματα που εχω αλλά πολύ σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα αυτό το tempered https://www.joybuy.com/600111166.html?isActivitying=false ήρθε σε συσκευασία υπερπαραγωγή, το δοκίμασα πάνω από αυτό https://www.aliexpress.com/item/For-LeEco-Le-Pro-3-Full-Screen-Cover-Premium-9H-Hardness-Surface-Tempered-Glass-Film-Case/32799792230.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.YrRkdU που ήδη φοράει και φαίνεται το καινούργιο να έχει το 0,5 με 1 mm στο πλάτος που έλειπε από το παλιό. Επίσης περιμετρικά έχει χρυσό και όχι μάυρο περιθώριο όπως τα αρχικό και τα πάνω και κάτω χρυσά περιθώρια είναι πιο στενά από το υπάρχον.

Με λίγα λόγια δείχνει να είναι μία καλή επιλογή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα και γω με τη σειρά μου το κινητό από gearbest.de μέσα σε 10 μέρες. Έχει έρθει τελικά με την 20s stable. Στο antutu βγάζει σκορ 166.000... Τι έχω να κερδίσω αν αλλάξω ρομ; Έχει μείνει κανείς με τη μαμά 20s να μας πει εντυπώσεις;

 

Εϊσαι Γερμανία; Γιατί εμένα δεν με αφήνει να το στείλω Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γερμανία είμαι, όντως στέλνει παραδόξως μόνο στις γερμανόφωνες χώρες, δλδ. Γερμανία, Αυστρία και Ελβετία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Γερμανία είμαι, όντως στέλνει παραδόξως μόνο στις γερμανόφωνες χώρες, δλδ. Γερμανία, Αυστρία και Ελβετία.

 

10 μέρες ε; Θα κατέβει δικός μου στις 13 και μάλλον δεν προλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω ακόμη την 20, όπως μου ήρθε. Και επειδή πραγματικά πετάει και σε ταχύτητα αλλά κυρίως σε αυτονομία, φοβάμαι να αλλάξω Ρομ. Γιατί πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει; Το μόνο που έκανα είναι που πέρασα twrp για ασφάλεια. Αν δεν έχει κάποιο μεγάλο bug και δουλεύει ρολόι, δεν υπάρχει λόγος για σκάλισμα.

Και επειδή προέρχομαι από xiaomi, ψιλοβαρεθηκα τις αλλαγές Ρομ κάθε εβδομάδα.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Κι εγώ 3 εβδομάδες στα χέρια μου, έχω ακόμα την 20s, που εκτός από κάτι κρασαρίσματα εφαρμογών (σπάνια) σε Facebook και Instagram, δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο.

 

Επίσης, κι εγώ με παλιότερα Κινέζικα είχα βαρεθεί τις αλλαγές ROM, αφού όλες είχαν πολλά και διαφορετικά bugs που έπρεπε να διορθώσω ή δε διορθώνονταν καθόλου και συνεχώς κατέβαζα τα πάντα από την αρχή... Απλά περιμένω να βγει μια bug-free Oreo ROM για το X722, θα την περάσω και μετά τέλος. Δε θα ασχοληθώ ξανά, εκτός κι αν βγει μια bug-free Android 9. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να εγκαταστησω το antutu.

Ενω κανει Install το antutu στη συνεχεια θελει και το antutu 3d bench. Το κατεβαζει 149ΜΒ και μετα προσπαθει να το εγκαταστησει και δεν το κανει, και μου ξανα βγαζει μήνυμα να το κανω παλι download και ετσι παει το πραμα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Κι εγώ 3 εβδομάδες στα χέρια μου, έχω ακόμα την 20s, που εκτός από κάτι κρασαρίσματα εφαρμογών (σπάνια) σε Facebook και Instagram, δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο.

 

Επίσης, κι εγώ με παλιότερα Κινέζικα είχα βαρεθεί τις αλλαγές ROM, αφού όλες είχαν πολλά και διαφορετικά bugs που έπρεπε να διορθώσω ή δε διορθώνονταν καθόλου και συνεχώς κατέβαζα τα πάντα από την αρχή... Απλά περιμένω να βγει μια bug-free Oreo ROM για το X722, θα την περάσω και μετά τέλος. Δε θα ασχοληθώ ξανά, εκτός κι αν βγει μια bug-free Android 9. :p

Aicp 8.1.0

Πρακτικα bug free

Kαι με ΟΤΑ....Και κοινότητα εκτεταμένη...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η καμερα του κινητου, θα ειναι καλυτερη απο αυτο που εχω τρ (εχω το Redmi note 3 pro με ενεργοποιημενο το hdr + )

Γεια σας, απο που προτεινετε να αγορασω το κινητο (ωστε να γλιτωσω το τελωνειο) και εαν υπαρχει καποιο αλλο χρωμα εκτος απο το χρυσο?

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η καμερα του κινητου, θα ειναι καλυτερη απο αυτο που εχω τρ (εχω το Redmi note 3 pro με ενεργοποιημενο το hdr + )

Γεια σας, απο που προτεινετε να αγορασω το κινητο (ωστε να γλιτωσω το τελωνειο) και εαν υπαρχει καποιο αλλο χρωμα εκτος απο το χρυσο?

 

Πολύ καλύτερη κάμερα από το Xiaomi -υστερεί φυσικά σε χαμηλό φωτισμό, όπως άλλωστε όλα τα κινητά της κατηγορίας τιμής του - και βλέπω πως αρχίζει να εξαντλείται σε αρκετά καταστήματα...

Αυτή την στιγμή καλύτερη τιμή έχει στο Banggood https://www.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-Pro3-Elite-5_5-inch-4GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1162406.html?ID=232&cur_warehouse=HKκαι θα σου βγεί γύρω στα €146 συνολικά με ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ τελική τιμή!! Mην ξεχάσεις να επιλέξεις Priority Direct Mail (€8.08 )για να γλυτώσεις τον τελωνειακό έλεγχο. Η τιμή για τις δυνατότητες αυτού του είναι πολύ καλή αλλά βλέπω πως πριν λίγο καιρό εγώ το πήρα από το ίδιο κατάστημα μόνο 145$!!!

Χρώμα μόνο το χρυσό υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως έκανες back up μέσω twrp σε περίπτωση που γίνει τπτ με την ρομ; Ποια ακριβώς πέρασες; Γιατί διάβασα πως με την 3.2.1 είναι λίγο παίδεμα με reboot κτλ...

 

Ναι, για nandroid backup και αλλαγές Ρομ στο μέλλον. Είχα twrp το 3.1.1 νομίζω και πρόσφατα πέρασα το 3.2.1. Πραγματικά μου έβγαλε λίγο τη πίστη γιατί δεν δούλευε η αφή αλλά μετά από πολλά reboots έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πάρω το backup από την συσκευή στον υπολογιστή για να απελευθερώσω χώρο είμαι στο TWRP πάω στα αρχεία του τηλεφώνου κάνω copy paste αλλά όταν φτάνει στα αρχεία data ext4 win000 μου βγάζει οτι παρουσιάσθηκε σφάλμα και ότι μια συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το σύστημα δεν λειτουργεί.. και διακόπτετε η μεταφορά αρχείων
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πάρω το backup από την συσκευή στον υπολογιστή για να απελευθερώσω χώρο είμαι στο TWRP πάω στα αρχεία του τηλεφώνου κάνω copy paste αλλά όταν φτάνει στα αρχεία data ext4 win000 μου βγάζει οτι παρουσιάσθηκε σφάλμα και ότι μια συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το σύστημα δεν λειτουργεί.. και διακόπτετε η μεταφορά αρχείων

 

Πάρτα μέσω fastboot..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7471553#post7471553

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πάρω το backup από την συσκευή στον υπολογιστή για να απελευθερώσω χώρο είμαι στο TWRP πάω στα αρχεία του τηλεφώνου κάνω copy paste αλλά όταν φτάνει στα αρχεία data ext4 win000 μου βγάζει οτι παρουσιάσθηκε σφάλμα και ότι μια συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το σύστημα δεν λειτουργεί.. και διακόπτετε η μεταφορά αρχείων

Για μήνες το πρόβλημα μου.....αν δεις πριν από καμιά εβδομάδα έχουμε ποστάρει την λύση , ψάχτο λίγο.. ..... σε γενικές γραμμές συνδεεις την συσκευή στον υπολογιστή αφού είσαι σε twrp και τοτε πέρνεις backup

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

θα δοκιμάσω Χρήστο οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα δοκιμάσω Χρήστο οκ

 

μπήκα fastboot μου εβγαλε το μαύρο πίνακα ετσι όπως το δημοσιεύεις https://s25.postimg.org/3moc1cten/Check_push_adb.jpg στη συνέχεια τι κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω Χρήστο οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπήκα fastboot μου εβγαλε το μαύρο πίνακα ετσι όπως το δημοσιεύεις https://s25.postimg.org/3moc1cten/Check_push_adb.jpg στη συνέχεια τι κάνω ?

 

δες ποστ #1985

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω Χρήστο οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπήκα fastboot μου εβγαλε το μαύρο πίνακα ετσι όπως το δημοσιεύεις https://s25.postimg.org/3moc1cten/Check_push_adb.jpg στη συνέχεια τι κάνω ?

Μέσα στο εγκατεστημένο adb and fastboot πας και πληκτρολογείς την 1η σειρά adb pull /sdcard/TWRP κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο εγκατεστημένο adb and fastboot πας και πληκτρολογείς την 1η σειρά adb pull /sdcard/TWRP κλπ..

 

Χρήστο το έλυσα αφού σύνδεσα το κινητό σε ενα λάπτοπ.. ενώ στον κεντρικό υπολογιστή μου έκανε νερά ..μάλλον το λειτουργικό θέλει επιδιόρθωση.. Στο φάκελο TWRP στο κινητό υπάρχουν 2 αρχεία twrp και backap ..τα διαγράφω και τα 2 η μόνο το φάκελο backap?

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Μετά το reboot δεν μπαίνεις σε κανονικό bootarisma, αλλά καπάκι μετά το reboot ξαναμπαίνεις σε recovery.

Εμένα τουλάχιστον έτσι μου δούλεψε...

 

δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει κανονικά όπως το προηγούμενο twrp ..θέλει 2 φορές..την πρώτη φορά δεν δουλεύει η αφή, και ξανά καπάκι recovery για να δουλέψει η αφή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις θέμα με τον ήχο στην aicp? Έχω πολύ χαμηλή ενταση τοσο στα cdla ακουστικά όσο και στα ηχεία. Καμια σχέση με τον υπέροχο ήχο στη Ρομ του cris .Τόσο μεγάλη διάφορα που σκέφτομαι να ξανά αλλάξω Ρομ.

νομιζω ειδικά απο όταν φλασαρα την dolby atmos έγινε χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις θέμα με τον ήχο στην aicp? Έχω πολύ χαμηλή ενταση τοσο στα cdla ακουστικά όσο και στα ηχεία. Καμια σχέση με τον υπέροχο ήχο στη Ρομ του cris .Τόσο μεγάλη διάφορα που σκέφτομαι να ξανά αλλάξω Ρομ.

νομιζω ειδικά απο όταν φλασαρα την dolby atmos έγινε χειρότερο

 

emeνα δουλευει μια χαρα

ποια εκδοση AICP εχεις?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

13.1(0) . Nομιζω οτι χειροτερεψε απο όταν πέρασα μέσω twrp το dolby atmos. Μπορω να το διαγραψω ;
Με τον ίδιο τρόπο

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...