Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τον 10ο.

Είχε τώρα κάτι μέρες έκανε νούμερα, δεν άνοιγε λες και ήταν νεκρό μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερα το άνοιξα, δούλευε κομπλέ. Χθες μόλις το έβγαλα απο τη φόρτιση τρεμοπαιξε η οθόνη αλλά δεν έδωσα σημασία.

Σήμερα το πρωί με 90% μπαταρία έσβησε όταν έκανα κλήση και μετά απο πολλές προσπάθειες και συνδυασμό hot keys ξανά άνοιξε και γι αυτό το παράτησα στο σαλόνι γτ μου έσπασε τα νεύρα και τώρα μπουμ.

Δεν είχε ζεσταθεί ποτέ και φορούσε τη μαμά ρομ γτ ποτέ δε βρήκα χρόνο να περάσω τη δικιά μας...

 

Αφού σου έκανε πρώτα κάτι περίεργα, πάλι καλά... Εγώ νόμισα ότι έσκασε στα καλά καθούμενα.

 

Μάλλον η μπαταρία ήταν ελαττωματική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως φταίνε και οι ψευτοανταπτορες πριζας για το φορτιστή γιατί εγω και στο redmi note 4 παρατηρώ οτι αν δε κάνει καλή επαφή με το φορτιστή το κινητό δε φορτίζει σωστά, πολύ αργά για την ακρίβεια.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο πάντως αυτό με το 4G+... Έκανα πριν λίγο τεστ, αμέσως όταν άνοιξα τα data και με απλό 4G έπιασε 30 Mbps. Μόλις έδειξε 4G+, έκανα ξανά τεστ και έπιασε 77 Mbps, πρώτη φορά στο σπίτι μου Αθήνα. Η κεραία ήταν ακριβώς η ίδια, η 17926 από Cosmote. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως φταίνε και οι ψευτοανταπτορες πριζας για το φορτιστή γιατί εγω και στο redmi note 4 παρατηρώ οτι αν δε κάνει καλή επαφή με το φορτιστή το κινητό δε φορτίζει σωστά, πολύ αργά για την ακρίβεια.

 

Εγώ 13 μήνες φορτιζα με ίδιο αντάπτορα, ένα άλλο κινητό που πήρα από Banggood και τον τελευταίο καιρό έκλεινε από το 30%. Δεν ξέρω όμως αν έφταιγε ο αντάπτορας ή ήταν να χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

Απο τον 10ο.

Είχε τώρα κάτι μέρες έκανε νούμερα, δεν άνοιγε λες και ήταν νεκρό μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερα το άνοιξα, δούλευε κομπλέ. Χθες μόλις το έβγαλα απο τη φόρτιση τρεμοπαιξε η οθόνη αλλά δεν έδωσα σημασία.

Σήμερα το πρωί με 90% μπαταρία έσβησε όταν έκανα κλήση και μετά απο πολλές προσπάθειες και συνδυασμό hot keys ξανά άνοιξε και γι αυτό το παράτησα στο σαλόνι γτ μου έσπασε τα νεύρα και τώρα μπουμ.

Δεν είχε ζεσταθεί ποτέ και φορούσε τη μαμά ρομ γτ ποτέ δε βρήκα χρόνο να περάσω τη δικιά μας...

 

Edit:

Προσθήκη φωτογραφίεςhttp://i68.tinypic.com/vdcp3r.jpg

http://i64.tinypic.com/pnecj.jpg

 

Έπαθα πλάκα τώρα. Τυχερός είσαι φιλαράκι που δεν το είχες επάνω σου. Αλλά να σκάσει το τηλέφωνο; Τι γίνεται ρε ****το;;

Link to comment
Share on other sites

Κόσμε Καλημέρα.

Δυστυχώς μόλις χάλασα τον ύπνο μου και οχι απο σεισμό αυτή τη φορά αλλά απο το σκάσιμο που έκανε το κινητό, ευτυχώς το είχα ξεχάσει στο σαλόνι.

Η φόρτιση γινόταν πάντα με τον μαμά φορτιστή.

Δε ξέρω τι έφταιξε και πραγματικά δεν θέλω να μάθω.

Καλημερα.

Φοβαμαι οτι πρωτα απ ολα ευθυνεται η ρομ, που μαλλον δεν ηταν "μαμα" αλλα "μπαμπας" και μετα το τηλεφωνο.

Οσα τηλεφωνα πηρα με πειραγμενες ρομ, κανενα δεν δουλεψε σωστα. Επρεπε να ασχοληθεις 5 λεπτα να την αλλαξεις. Ειναι γελοια απλο.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η rom δυσκολο να εχει σχεση ,ειδικα οι "μαμα"

πρεπει να ειναι συνδιασμος κακου ανταπτορα πριζας κ ελαττωματικης μπαταριας

καλωδιο χρησιμοποιουσες της leeco;

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έφταιγε η ρομ αλλά δε νομίζω κιόλας γτ τότε όσοι το πήραν απο banggood όταν είχε 150 θα έπρεπε να είχε γίνει πυροτέχνημα.

 

Δεν εχω κάνει καμία αλλαγή ούτε σε ανταπτορα τοίχου ούτε σε ευρωπαϊκό ανταπτορα ούτε καλώδιο.

Αλλά ποιος ο λόγος να κάνω αλλαγή;

Επίσης φορτιζω σχεδόν 1 χρόνο το redmi note 4 με ευρωπαϊκό ανταπτορα, δεν έφαγα τη μπαταρία στο κεφάλι ακόμα (λες; ).

Απλά ίσως η leeco να μην ήταν και τόσο εμπιστοσύνης εταιρεία...

 

Για καλή μου τύχη είναι πως επειδή η πλάτη ήταν μεταλλική και το teardown γίνεται απο οθόνη γι αυτό ουσιαστικά εκτονωθηκε πρώτα με φωτιά και έκανε μικρή έκρηξη (λέω εγώ τώρα)

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

στις μια παρα δεν εχει κινηση η κεραια που εξυπηρετει την περιοχη σου μητσο

 

@rascal

part number παρακαλω μπας και βρουμε παρτιδα

Link to comment
Share on other sites

στις μια παρα δεν εχει κινηση η κεραια που εξυπηρετει την περιοχη σου μητσο

 

@rascal

part number παρακαλω μπας και βρουμε παρτιδα

 

Καλά τα λες αλλά που το βλέπουν αυτό;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες αλλά που το βλέπουν αυτό;

το κουτί δεν το έχεις κρατησει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έφταιγε η ρομ αλλά δε νομίζω κιόλας γτ τότε όσοι το πήραν απο banggood όταν είχε 150 θα έπρεπε να είχε γίνει πυροτέχνημα..

 

έτυχε να γίνει το κακό..και ενα samsung τα ίδια έπαθε ....ποιά ρομ φορούσε 20 η 26?

Link to comment
Share on other sites

Την 20.

Γενικά δεν είχα χρόνο για το κινητό και τώρα που το σκέφτομαι ευτυχώς γτ φοβάμαι πως θα μου έσκαγε στα μούτρα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Την 20.

Γενικά δεν είχα χρόνο για το κινητό και τώρα που το σκέφτομαι ευτυχώς γτ φοβάμαι πως θα μου έσκαγε στα μούτρα...

 

την 20 έχω κι εγώ το έχω 20 μέρες που το πήρα ...να αλλάξω ρομ..τι λέτε..

Link to comment
Share on other sites

Την 20.

Γενικά δεν είχα χρόνο για το κινητό και τώρα που το σκέφτομαι ευτυχώς γτ φοβάμαι πως θα μου έσκαγε στα μούτρα...

 

Στείλε στο Banggood τις φωτογραφίες, μπας και πάρεις αποζημίωση.

Link to comment
Share on other sites

Original Letv CDLA Earphone LeEco 2Pro HiFi Chip Inbedded Continual Digital Lossless Audio USB To Type-C Plug Fast Power Adapter

http://s.aliexpress.com/JbyYBBBr?fromSns=Tapatalk

(from AliExpress Android)

 

Πολύ καλά για τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

στις μια παρα δεν εχει κινηση η κεραια που εξυπηρετει την περιοχη σου μητσο

 

@rascal

part number παρακαλω μπας και βρουμε παρτιδα

 

Μα δείχνοντας απλό 4G, έπιασε 30 Mbps και 1 λεπτό αργότερα που έγινε 4G+, πήγε στα 77. Η κεραία ήταν η ίδια, δεν την άλλαξε. Θα το ψάξω αρκετά ακόμα και θα βγάλω σίγουρο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε στο Banggood τις φωτογραφίες, μπας και πάρεις αποζημίωση.

 

Το πρώτο που έκανα και με αποζημίωσε χωρίς καν να ρωτήσει τι πως και τι;

Σε αυτά δεν παίζει το banggood είναι αστέρι στο support του.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα θεμα ρομ ρε παιδια?Και εγω με την 20 το εχω αφησει οπως ηρθε γτ δουλευει απροβληματιστα και πολυ smooth χωρις κολληματα.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μη τρομάζουν με ενα μεμονωμένο περιστατικό.

Αλλιώς θα είχατε πάρει όλοι τις μπαταρίες στα χέρια.

Ίσως δεν είχε κουμπωσει καλά το βύσμα της μπαταρίας και έκανε βραχυκύκλωμα ή να ήταν η μπαταρία ελαττωματικού τύπου.

 

Αν και έχουν αναφερθεί κάποια θεματακια με τους φορτιστές όσο το ψάχνω δε νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο πάντως αυτό με το 4G+... Έκανα πριν λίγο τεστ, αμέσως όταν άνοιξα τα data και με απλό 4G έπιασε 30 Mbps. Μόλις έδειξε 4G+, έκανα ξανά τεστ και έπιασε 77 Mbps, πρώτη φορά στο σπίτι μου Αθήνα. Η κεραία ήταν ακριβώς η ίδια, η 17926 από Cosmote. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

To ίδιο λέμε

Όταν έχω απλό 4G παει έως 40

Με το 4G+ παειν50+, καινεχω δει και 100

 

Προχθες διάβασα.πως όταν υπάρχει double 4G ταχύτητα στο ΗΒ το θεωρουν 4G+

Αυτα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι μήπως έχει τύχει σε κανένα. Τις τελευταίες μέρες το κινητό φορτίζει μέχρι 85%max και σταματά. Πιο πριν φόρτιζε κανονικά μέχρι 100%. Σκέφτηκα μήπως είναι κάποια ρύθμιση αλλά δε βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι μήπως έχει τύχει σε κανένα. Τις τελευταίες μέρες το κινητό φορτίζει μέχρι 85%max και σταματά. Πιο πριν φόρτιζε κανονικά μέχρι 100%. Σκέφτηκα μήπως είναι κάποια ρύθμιση αλλά δε βρήκα κάτι.

 

Καλώδιο αλλαγή αμέσως. 10 στα 100 κάνουν βραχυκύκλωμα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με άλλο καλώδιο και φορτιστή κι έγινε το ίδιο.

 

Play store and root. Clear battery stats και δοκίμασε μετά από reboot.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...